Mъж-скъперник

  • 13 932
  • 205
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 589
То пък оставаше и да не й плати кафето за 60ст!!!
Материалният скъперник почти винаги е и емоционолен такъв. В повечето случаи, тези хора са егоисти към останалите, освен към себе си.
Абсолютно!
 Искам накратко да разкажа как се заблуждавах три години за тогавашния си приятел,че не е скъперник.Беше година след развода ми,когато се срещнахме-той също разведен,също с две деца.Връзката ни стана толкова сериозна,че заживяхме заедно.През цялото време на съжителството ни смятах,че този човек не е длъжен да ми дава пари,вземех ли заплата(която беше 4 пъти по-малка от неговата) отивах,пазарувах за домакинството-храна,сапун,салфетки(за което дълго време ми се чудеха-те не бяха научени да ползват салфетки)и...после се чудех откъде ще дам парички за закуска в училище на моите деца.Този човек нито веднъж не се сети да забележи,че парите ми отиват в хладилника,нито веднъж не ми подари цвете за рожден ден или друг празник,дори учеше синовете си да се подиграват на дъщеря ми,че е похарчила спестените от закуска левчета за "глупости"-те,които им подари детето за Коледа...На въпросната Коледа всеки от тях получи по нещо дребно,но от сърце,а ние с моите деца-нищо,и аз,патката,пак се залъгвах-нека,нека са пестеливи,това не е лошо...Да,ама такава спестовност наранява-та никак ли не си заслужил малко внимание?!На следващата Коледа ,т.е. ден преди Бъдни вечер,отидох с неговата кола(за което трябваше да искам разрешение от малкия му син,тогава 15-годишен) да пазарувам за празниците от един голям супермаркет.Като се върнах бях посрещната с луд скандал-изхарчила съм бежзина и не съм заредила!!! И ако ше съм такава разсипница да подяждам децата му-да съм си отидела...Еми-грабнах си децата и се махнах от тази къща,нищо,че нямаше пак къде да отида,бях освободила квартирата си...
 Скоро чух,че след мен въпросният мъж имал връзка с популярна адвокатка,но за  година и нещо и тя била обявена за развейпрах-какви са били тия екскурзии по света и у нас,моля ви се(при положение,че ТЯ плащала за тях...)

# 166
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
olimpiia, това, което описваш, е скъперничество наистина, съчетано с елементи на лошо възпитание. Но авторката на темата говори за друго и изобщо разискваме малко по-различна тема от това, за което мислиш ти.

# 167
  • Мнения: 589
Аз мисля,че авторката даже е спестила някои неща,затова излиза,че тя е кривата,че иска...Щото и на мен ми се е случвало да ми казват за гореописания случай-еее,в къщата си му,ще търпиш...

# 168
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
olimpiia, в описания случай говорим за гаджета - букетно-бонбонен период.
Мисля, че всеки ще се съгласи, че "ходенето" не е като съвместно съжителство, особено ако има и деца.

Мисля още, че пречупваш през призмата на преживяното ти и това описание и неволно го слагаш под същия знаменател, а то не е.
Имала съм връзка като студентка с истински скъперник - който примерно, като почнах работа, каза радостно "Чудесно, бебчето ми ще изкарва пари и за двама ни!" и наистина го мислеше - купи си телевизор предимно с мои пари  Grinning И други такива.
Затова и правя отлична разлика между истински скъперник и такъв, който е обявен за скъперник, щото не поднася неочаквани Гучита и Фурли.

# 169
  • Мнения: 2 759
                     Освен всичко друго, подаръците, които е редно всяка жена да получава не е задължително да са супер скъпи, обаче е важно, да си личи, че мъжът си е направил труда за тях. Другото аз поне не го броя  Crossing Arms. Щото са ми подарявали камъни, случайно избрани от улицата, треви от бордюра или краднати от парка или нечия градина. Ей тъй, с повод. Усмихвам се привидно, но за последно  Whistling.

# 170
  • Мнения: 750
Ей затова, Бу, казвам на авторката да премисля и да наблюдава, защото после всичко ще е на нейната глава, включително и това, да се чуди от де да вземе в определени моменти и 5лв за памперси. Па иначе, нека има мъж, ко ме разбирате, кво искам да кажа.

# 171
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Напомни ми да не те ухажвам Grinning Аз съм от типа хора с камъните в парка.

# 172
  • Мнения: 589
olimpiia, в описания случай говорим за гаджета - букетно-бонбонен период.
Мисля, че всеки ще се съгласи, че "ходенето" не е като съвместно съжителство, особено ако има и деца.
[/quote
Ее,това пък сега ми напомня друг случай : на сватбата на моя братовчедка сме с бъдещия ми съпруг(сега вече бивш),всички роднини знаят,че и ние след месец ще подписваме,и изведнъж виждам моичкия се целува страстно с някаква мадама насред дансинга...Та обяснението после беше-еее,пийнал съм повечко,ама и то ние още не сме още официално женени...

# 173
  • Мнения: 2 759
Но дори в такива случаи скъперникът се чувства 'дойна крава'. Щото брои само какво дава, и никога - какво получава.
Точно с такова впечатление останах за момичето и за още други пищущи тук. Броят всичко дадено от тях, но не смятат другия какво дава, защото то е по 'задължение' полагащо им се...
                    А не е трябвало, защото:

Е, благодаря все пак, ама не съм държанка. Случвало ми се е 1 милион пъти да му давам пари, да му купувам дрехи и други работи, Работя и изкарвам доста пари.  Crossing Arms
Работата е там, защо той не се сеща ей така веднъж да ми направи подарък!

# 174
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Конче, ясно е това. Аз просто не мисля, че в случая става дума за истински скъперник - за мен лично един мъж не е "длъжен" да подарява подаръци, още повече - без повод. Особено като се отчете, че повечето мъже буквално не се сещат, че това би било приятно на жената - разберете най-сетне, че двата пола мислят различно Simple Smile Също - никой на никого не е длъжен с нищо. Нито да му пере чорапи, нито да прави секс, нито да плаща сметки. Всичко е по желание и е на добра воля.

# 175
  • Мнения: 750
Бу, съгласна съм. Не говоря за подаръците. Да, никой никому не е длъжен, ма в един момент с детето питам- кой кому и как и колко?

# 176
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Е, благодаря все пак, ама не съм държанка. Случвало ми се е 1 милион пъти да му давам пари, да му купувам дрехи и други работи, Работя и изкарвам доста пари.  Crossing Arms
Работата е там, защо той не се сеща ей така веднъж да ми направи подарък!

Сега пък виж другото подчертано  Grinning

Както и това:

Цитат
и той никога не ми е давал ей така и 2 лева. Подаръци - само с повод. Е, кафетата ми плаща винаги.

Цитат
Финансовото му състояние е добро. И на съм казала, че е отчаян скъперник. Обаче си купува я джанти заколата - 1000 лв., я нов телефон, я пак за колата  Shocked
А пък ми вика" виж за рожденния ти ден ще ти купя подарък, само че с 1 седмица закъснение, че нямам пари"

Демек - плаща сметките, печели добре, ама къде са й неочакваните Фурли, мама му стара... бащинийка, полагат се!

# 177
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Бу, съгласна съм. Не говоря за подаръците. Да, никой никому не е длъжен, ма в един момент с детето питам- кой кому и как и колко?
Затова и правим разлика между неангажиращия период на ходене и този на съвместно съжителство с деца. Във втория случай - законодателството определя рамки на задълженията на партньорите (не финансовите). Грижа за добруване на поколението е едно, Фурли-мурли за добър ден - съвсем друго.

# 178
  • Мнения: 589
[quote
[/quote]
[/quote]



Демек - плаща сметките, печели добре, ама къде са й неочакваните Фурли, мама му стара... бащинийка, полагат се!
[/quote]
  Е пак не съм съгасна...Сегашният ми мъж често пътува из страната,знаете ли колко приятно ме изненадва,от всяко пътуване имам спомен-не фурли,а най-обикновена глинена висулка за колие от самоводската чаршия,например,ето това е подарък без повод и никак не ми минава през ума да се сърдя,че не е донесъл фурла.Просто ми е пказал,че е мислил за мен,докато е бил там...

# 179
  • Мнения: 589
Затова и правим разлика между неангажиращия период на ходене и този на съвместно съжителство с деца. Във втория случай - законодателството определя рамки на задълженията на партньорите (не финансовите). Грижа за добруване на поколението е едно, Фурли-мурли за добър ден - съвсем друго.
Авторката е споменала,че са правили планове да се женят.Впрочем,кога ТОЧНО свършва споменатия бонбонен период? newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт