Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 718
  • 247
  •   1
Отговори
# 240
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Тоничка, звънни в здравната каса и попитай. Търси си правата. Моя личен лекар също ми предлага да ми дава всеки месец направления за стерилна урина, но аз не всеки месец се възползвам. Проблема е че не знам кой ден ще успея да взема читава урина и като взема тичам в лабораторията. Ако лекаря ни е на смяна минавам през него за направление, ако не е отивам и я плащам. При нас струваше 12.50 лв. последно  така че предпочитам като се наложи да ги дам вместо да се разправям пак с урината.

# 241
  • Мнения: 390
За урината досега пускахме по 3 стерилни на месец и нямаше проблем, даваха ми направления... но аз смених личната понеже старата не беше педиатърка, и новата ми прави въртели... Така че мисля, че проблема не е в ЗК а в педито... 
само да добавя можеш да я смениш по всяко време като подадеш молба в ЗК и причините могат да са: поради смяна на адресна регистрация /по лична карта на майката или бащата/ или поради някъкво недоволство от лекарката /в случая, че не ти дава нужните направления/. Извинявам се че малко разводнявам темата

# 242
Здравейте , искам да попитам " патили " какъв е процеса на възстановяване и как протича ,след бъбречна операция на 3 год. детенце.....предстои ни операция в Пирогов, пожелайте ни успех.....

# 243
  • Мнения: 271
Здравейте , искам да попитам " патили " какъв е процеса на възстановяване и как протича ,след бъбречна операция на 3 год. детенце.....предстои ни операция в Пирогов, пожелайте ни успех.....
Дай малко повече инфо, каква точно е операцията. А иначе УСПЕХ ви пожелавам от цялото си сърце.

# 244
  • София
  • Мнения: 219
Тоничка, що се отнася до направленията мисля че педито ти нещо се бърка. Нашата ми даваше направления почти всяка седмица, но сега вече не ползвам направления, защото не важат в лаб. в която давам урината.

# 245
  • Мнения: 1 802
Liubliana, от сърце ти желая успех! Но разкажи малко повече - от какво естество е проблема на детенцето ти? Защо се налага операция?




нова тема

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 10:35 от Елеонора_76

# 246
Здравейте,
Относно д-р Близнакова. Вече съм на 25 години, но ако не беше тя - сега да ме няма.
Тя беше човекът, който ми сложи правилната диагноза, когато бях на около 3 годинки - пиелонефрит, двустранен рефлукс и стеснение на левия уретер. Преди това бях лежала в много болници - имам две натравяния на кръвта. Бях мн малка, но после докато живеех във Варна ходих няколко пъти при нея (рабира се, вече като голямо момиче). Тя беше човекът, който ме изпрати с правилната диагноза на операция в Пирогов при доц. Доросиев(баща). За нея мога да кажа много. Не е вярно, че е груба и не обяснява. Стига да я попиташ правилно. Просто исках да кажа и моето мнение за нея. А като знания я определям за един от първенците лекари в БГ.
И сега искам да Ви помоля за малко информация. Чета от скоро тук, че някои от Вас имат телефони и контакти на лекари нефролози в Пирогов. Моля, споделете мнение за това, кой е добър професионалист. Интересува ме най вече преглед ехограф. Ако имате някакви координати на лекари, моля, споделете ги с мен. Предварително Ви благодаря.

Просто от години зарязах здравето си и сега имам нужда от контролен преглед.

# 247
  • Мнения: 1 986
Може ли да ми обясните по-подробно по какъв начин мога да взема урина за микробиологично изследване от 6 месечно бебе-момиче.
Има ли някакви по специални контейнерчета и откъде да ги купя (в София)?

Общи условия

Активация на акаунт