Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 781
  • 247
  •   1
Отговори
# 195
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОже от жегите да пие повече и да й се припишква по-често

# 196
  • Мнения: 271
Точно днес минахме без напикаване Grinning Наистина се напикава само, когато играе.

# 197
Здравейте, днес за пръв път попаднах на този форум. Изчетох доста неща и се радвам, че го има. Успех на всички и да сме здрави.
Преди няколко дни забелязах, че детето ми на 2г и 6м има позиви за уриниране без да пишка. В някол от следващите дни не пишка почти 22 часа. Това се случи само веднъж. Започнах да следя диурезата. Изпишква дневно между 150 - 200 мл.
Днес на обикновенната урина се появиха масово калзиеви оксалати. Умирам от ужас, но GPто ми каза, че не е страшно да приема повече течности.
Ще се побъркам, моля ви, дайте ми съвет.
Целувки.

# 198
  • Мнения: 5 531
Вземи си талонче за детски  нефролог или уролог и заведи детето при специалист. Една допълнителна консултация и ехографски преглед няма да ви навреди и никога не е излишно второ мнение. Да не пишка 22 часа newsm78 това е дълъг период и за възрастен човек, за дете е мнооого.

# 199
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте, днес за пръв път попаднах на този форум. Изчетох доста неща и се радвам, че го има. Успех на всички и да сме здрави.
Преди няколко дни забелязах, че детето ми на 2г и 6м има позиви за уриниране без да пишка. В някол от следващите дни не пишка почти 22 часа. Това се случи само веднъж. Започнах да следя диурезата. Изпишква дневно между 150 - 200 мл.
Днес на обикновенната урина се появиха масово калзиеви оксалати. Умирам от ужас, но GPто ми каза, че не е страшно да приема повече течности.
Ще се побъркам, моля ви, дайте ми съвет.
Целувки.

и аз мисля, че преглед при уролог не е лошо да се направи
има ли бактерии и/или левкоцити?
оксатите - мен при такова нещо ме накара БУева да пусна обикновена урина +нитрити май беше
и се оказа отрицателно
некщо да си давала на детето - напр нещо против температура - въобще - лекарство
или да е яло/пило нещо по-специфично?
пусни още една урина и преди това измий детето добре
не се шашкай предварително, но пък не пречи и някои допълнителни изследвания да пуснеш

# 200
  • Мнения: 1 802
message,
При мен доста често във седимента на урината ми има масово калциеви-оксалати,  гледаха ме на ехо и се оказа че и във двата бъбрека имам малки камъчета (калциево-оксалатни)
Но ти не се притеснявай толкова много! Наистина не е чак толкова страшно! Тези калциеви оксалати (песъчинки) може да се появят и ако детенцето ти не е приемало достатъчно течности. Гледаха ли детенцето на ехограф?
Успех!

# 201
Благодаря Ви за милите думи.
Ходихме в Пирогов при доктор Момчилов и той ми обясни как детето ми не изглеждало на дете с бъбречни проблеми. Прати ме на ехограф. Никой така и не ми каза дали е по-добре изследването да е с пълен или празен мехур и въпреки, че ужасно й се пишкаше успяха да я видят с пълен. Не видяха никакви аномалии. Всички органи били с нормални за възрастта размери и положение. Казаха, ми че в момента цялата урина е в пикочния мехур, няма задържана в бъбрека. И това е.
Иначе в урината всички показатели са в норма с изключение на калциевите оксалати, които пише че са масово и 2-3 еритроцита на поле.

# 202
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте аз изчезнах защото бяхме на море , починахме си добре , но за съжаление свърши и вече съм на работа.  #Crazy
Иначе в урината всички показатели са в норма с изключение на калциевите оксалати, които пише че са масово и 2-3 еритроцита на поле.
Според мен личната е права, бяха много силни жеги и детенце просто се пообезводнило,от това урината се е концентрирала и оксалатите са станали повечко. Иначе те са просто продукт на разпад от храната, не се притеснявай. Просто оводни добре детенце и сама ще видиш разликата.

Темата ни е доста замряла явно всички почиват и са добре , което много ме радва  Joy

# 203
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а камъни не се видяхя в бъбреците нали? щото то камъните биха предизвикали нещо такова...
дано всичко е наред и е от жегите!

# 204
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Мами, според вас какво трябва да е количеството на урината за деня при 1-2 годишно дете. На мен досега никой от докторите не ми е споменавал за това? А чета, че доста майки са следили количеството.

# 205
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте!
Сина ми е с двустранна хидронефроза,наблюдава го Д-р Буева.Но тя ми каза,че целият август ще е в отпуск и дори не съм я търсила.Имам съмнение,че в урината на сина ми има бактерии,мирише странно.Днес дадохме стерилна урина.Бихте ли ми препоръчали къде да го заведа,ако резултата е положителен?Засега съм се насочила към Д-р Лилова в Токуда,някой води ли ди детето при нея,някакви отзиви?
Благодаря предварително!

# 206
  • Мнения: 914
Bory  Не знам дали ще ти е полезен моя отговор но на  нас лекарката ни каза да премерваме урината за 24 часа При нас е почти 1 л тогава тя ни каза че трабва да пие 1,5 л на ден за да  не се обезводнява Но малкия съвсем не достига 1,5 л     

# 207
  • Мнения: 271
Малката е на 2 години, казаха ми да й давам повече от литър вода, около литър и половина. Трябва количеството изпито да отговаря на количеството изпикано. При нас обаче въобще не стоят така нещата. Не пие повече от половин, или малко повече от половин литър на ден и съответно и пишото е малко. Не обича сокове, компоти и айрян. Пийва и после блъска чашата.

# 208
  • Мнения: 1 802
Здравейте!
Гледам все по рядко пишем в темичката ни, надявам се, че всички сте добре и затова не пишете!  Hug
Ние пускахме контролна урина на Викито, всичко е ОК Simple Smile пускахме и вагинален секрет за изследване, защото имаше някакъв адски сърбеж, но слава богу и от там не се изолира нищо Simple Smile Вероятно сърбежа идва от прекалено честото миене със калиев перманганат, знам ли и аз...
Сега следва (другия месец) контролна микционна снимка...аз естествено от сега се притеснявам (дано да е без основание  Peace ) как ще протече всичко.
Започнах да и давам 2-ри месец уростим. Докато и го давам, не знам дали е от него, но пишка доста често и по много...martisun, мисля че ти беше давала на Марти уростим, забелязала ли си нещо различно във начина на пишкане докато му го даваш?
Освен това ще я водим на море другата седмица, малко се притеснявам от пясъка и водата, но то ще си покаже след това Simple Smile

Прегръдки и целувки на всички ви и на дечицата!   Hug  Hug  Hug


# 209
  • Мнения: 186
Елеонора_76 , а пиете ли още Инфектотримет-а?

Общи условия

Активация на акаунт