Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 812
  • 247
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 531
Мими,  Hug от нас и пожелавам детенце да израстне рефлукса . Винаги когато решиш си добре дошла тук. Аз също тук намерих утеха, подкрепа и разбиране когато бях най - притеснена и объркана. Благодаря на всички мами които бяха до мен в трудните моменти , дадоха ми ценни съвети и от тях научих повече информация отколкото от лекаритеnewsm51

# 181
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Към мамите, които дават Инфектотримет. До сега съм давала все опаковка от 75 мл и 50mg/5ml, от която пиехме 1 х 2 мл вечер. Сега, обаче ми доставиха 100 ml r 100mg/5ml и се чудя дали не трябва да давам 1 х 1 мл вечер. Изпратиха ми такава опаковка, тъй като можело веднъж на три месеца тамошният доктор да изписва безплатно лекарството и то нали "на харизан кон зъбите не се броят" моите познати веднага се съгласили. Та, някой дава ли такава опаковка от 100mg/5ml и по колко, съответно за каква възраст?
Иначе, ние в тези горещини изкарахме и някой ден в болницата. Явно пипнахме летния грип и за четири часа малкия се обезводни. Направо видимо си отслабна. Да знаете, че това чудо ставало много бързо и в бърза помощ ми се накараха, че толкова съм чакала. Слава богу, оправи се бързо мъника.

# 182
  • Мнения: 390
Мами много ми е притеснено. Днес Нике е с едно течение като я забърсвам - много светло зеленикаво. На някой случвало ли му се е? Какво е това? Да не вземе да ми направи някой пиелонефрит сега, че ще откача наистина вече  Shocked Cry Вчера я водихме на плаж и я натопих във водата, просто няма от какво друго да е - знаех си че не трябва да я водя  Cry Sad Сутринта мисля да дам стерилна урина и да се обадя на някой лекар. Лека вечер, дано да няма нищо и да се похваля в скоро време...

# 183
  • Мнения: 5 531
Герда как е малката  - И аз бих те посъветвала да пуснете веднага стерилна урина. И да се обадиш на педиатърът на детето също.

# 184
  • Мнения: 271
Герда, това ми прилича на замърсяване, не на пиелонефрит. Пуснахте ли урината?

# 185
  • Мнения: 390
Здравейте, добре е урината - пише ед еритроцити, 4-5 левкоцита, кристали пикочна киселина, какво мислите? Вечерта я киснах в лайка и на другия ден го нямаше течението, утре ще се обадя на педи. Дано вси4ко е наред  Praynig за сега така изглежда...

# 186
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте, добре е урината - пише ед еритроцити, 4-5 левкоцита, кристали пикочна киселина, какво мислите? Вечерта я киснах в лайка и на другия ден го нямаше течението, утре ще се обадя на педи. Дано вси4ко е наред  Praynig за сега така изглежда...

МИми я топих нонстоп в морето и ем е по-малка и нямаше проблем
прилича ми на нещо от настинка по-сокро ама това не ти е по-добре като решение
дано се размине, но по-скоро пусни влагалищен секрет!

# 187
  • Мнения: 390
Педито ми изписа триклобактер за миене. Урината е добре.

# 188
  • Мнения: 6
Здравейте на всички!Вече писах за моят проблем в старата тема-незнаех,че има нова!Благодаря на marychery, която беше така добра да ми отговори веднага.На кратко-имам син на 1 г. ,роден с един бъбрек/здрав/,но сега се оказа,че имаме разширение на уретера и има вероятност да връщаме урина.Бих искала да знам какво значи рефлукс и дали има някой с подобен проблем като на моят син!Благодаря!

# 189
  • Мнения: 271
toniwi4 рефлукс означава връщане на урината към бъбрека. Т.е. вместо да излиза от пик.мехур към уретрата, част от нея тръгва да се връща обратно към бъбрека. Но след като вече е била в пик.мехур тя е замърсена, т.е. урината която тръгва наобратно е инфектирана, а  не чиста. Рефлукса във вашия случай е следствие от този разширен уретер. Уретерите са каналчетата между бъбрека и пик. мехур.
Мили мами имам огромно притеснение : малката от две седмици се напикава през деня. Преди винаги си казваше, а напоследък поне веднъж на ден както си играе и се напикава. Не се оплаква от нищо, изследванията на урината от тази седмица са добри, т.е. чиста е. Много съм притеснена Cry Не знам дали да звъня на лекари или просто се заиграва и забравя да пишка.

# 190
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тоничка, пусни иедна урина - дори обикновена - ще ти покаже какво става.
И ако урините - обикновена и/или стерилна са ок - значи проблема е емоционален ако нямате янкави проблеми с бъбреците да не могат да се хванат на урина....

# 191
  • Мнения: 271
catnadeen, вчера излезе стерилната урина и беше абсолютно чиста. Незнам какво да правя, обеснявам, показвам, карам се и нищо. Вика ми "мамо повече няма пикавам" и на следващия ден пак. Напикава се по веднъж, понякога и по два пъти.

# 192
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може да се заиграва - мъничмка е
сина още е с пампи - вярно с бебетата става така ама

# 193
  • Мнения: 271
Благодаря ти за утешителните думи   bouquet

# 194
  • Мнения: 6
Тоничка,благодаря ти за информацията!Искам и аз да те успокоя,че щом всичко е наред с урината,значи че най-вероятно се  заиграва и забравя-имам по-голям син на 7 г. и съм минала по този път-махнахме памперсите малко преди 2 годинки,дори и когато спеше не слагахме и интересното е ,че като спеше не се напикаваше,но като си играеше му се случваше доста дълго време-ако не ти е проблем- питай я от време на време-по-честичко ако трябва дали има пиш,но не докато играе-накарай я да спре и да ти обърне цялото си внимание,защото в играта понякога го казват машинално или защото не искат да им се прекъсва играта.Дано съм ти от полза.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт