въпроси за съдомиялна

  • 6 096
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 366
 Vanyia сипвай си солта спокойно,нищо че излиза вода.Тя като се напълни ти ще разбереш,защото солта ще излезе вече отвън.Моята съдомиялна има едно като фуния за по лесно сипване на солта,предполагам че и при теб го има.Така че по смело  и сипвай до горе   Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 11 707
та ще си купувам аз миялна ама хич не са ми ясни нещата та затова посъветвайте ме:
1 --- спряла съм се на електролукс като марка http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=68&f=3697
някоя от големите  изборът добър ли е
2--- всичко ли се мие вътре има ли изисквания за материала , алпака , кристал и т.н.
3--- съдове различно замърсени  заедно ли се слагат
4-- какво ми е нужно като препарат - да ползвам таблетки ли какви? препарати отделно на литър от метро ли какви?
5---нужен ли е сушилник за чинии след това
засега това са  bouquet
1.За марката не мога да се изкажа,моята в момента е Ariston,а новата за вграждане е Gorenje. Ако трябва да съм откровена може би Elektrolux не бих си взела.
2.Аз слагам всичко вътре,вкл. и дъската за хляб,която е дървена.Според мъжа ми ще се повреди.Специално за кристала си има отделна програма.
3.Ако сложиш различно замърсени съдове,просто трябва да пуснеш програма за по-силно замърсени такива.Моята има програма,при която в долната кошница се слагат по-силно замърсенои,в горната по-слабо замърсени.
4.Лично аз преди 2.6 години се отказах от таблетките.Ползвам прах на Calgon,както и сол и гланц.Миялната ни се беше повредила и техниците казаха,че трябва да се слага препарат около 1 кафена лъжичка.
5.Сушилник не ти е нужен,защото машината си ги суши.А аз много често не ползвам тази опция,отварям вратата на миялната и след малко време са си сухи съдовете,зависи все пак какво има вътре.
И най-важното,ако имаш място си купи голяма-60 см.Просто е по-удобна от 45 см.Още преди да имаме второ дете се пълнеше,а сега вече съвсем.Добре,че навремето не послушах съвети от рода на "Вие сте трима,за какво ти е голяма?".
Успех при избора!

# 32
  • Мнения: 2 922
И най-важното,ако имаш място си купи голяма-60 см.Просто е по-удобна от 45 см.Още преди да имаме второ дете се пълнеше,а сега вече съвсем.Добре,че навремето не послушах съвети от рода на "Вие сте трима,за какво ти е голяма?".
Успех при избора!

Да, това е ценен съвет. Ние нямахме място и сложихме малка (45см). Определено голямата щеше да е по-добре, но и с тази съм доволна много!

# 33
  • Мнения: 8 999
Марката - според джоба ти. Но бих те посъветвала нещо, тъй като първата ми миялна я купих заедно с апартамента и затова не се замислих по този въпрос, когато трябваше да си взема нова за друго жилище. Хубаво е, докато разглеждаш в магазина моделите, да измериш разстоянието от долната решетка до перката /всички съдове трябва да са по-ниско от тази перка, която разпръсква водата, защото иначе ще се счупи/ и да прецениш какви височини тенджери имаш - в старата миялна без проблем си побирах хереметическата тенджера /с височина 30 см./, но когато реших да я измия в новата миялна - не се хвана за 2 см. - опираше в перката и се налага да я мия на ръка/. И двете ми миялни са от големите /за 12 комплекта - с ширина 65 см/ но явно за различните модели и марки вътрешните габарити са различни. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.

# 34
  • Мнения: 22 887
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

# 35
  • Мнения: 8 999
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!

# 36
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
 Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!
[/quote]
Всъщност това не е опция, горната кошница има колелца, които се вкарват в двете шини по които върви кошницата. Мисля, че всички машини се регулират.

# 37
  • Мнения: 22 887
. Чувствам се ужасно прецакана и огорчена - много често си ползвах херметическата тенджера, а сега избягвам да готвя в нея, защото е голяма и много неудобна за миене на мивката.
A горната кошница не се ли регулира?Моята може да се вдига и сваля,точно за високи съдеве-тенджери и купи.

Ъ? Не ми е и хрумвало дори. Ще разгледам пак упътването, но не се сещам да съм срещала такава опция, когато го четох. Благодаря ти, все пак!
Кошницата трябва да има 2 реда колелца,според височината релсата върви по горните или долните.Поне досега съм виждала доста миялни на този принцип.Дано твоята да има такава възможност.Предполагам,че да,освен ако не е много стар модел.

# 38
  • Мнения: 4 300
Това за дървената дъска в миялната ме изуми. Досега 2 съм разпарчетосала ( тъпа и упорита Mr. Green). Би ли споделила на колко градуса я пускаш твоята машинка?

# 39
  • София
  • Мнения: 11 707
Това за дървената дъска в миялната ме изуми. Досега 2 съм разпарчетосала ( тъпа и упорита Mr. Green). Би ли споделила на колко градуса я пускаш твоята машинка?
Ако въпросът ти е към мен няколко пъти съм слагала дъската в миялната и аз съм тъпа,но упорита,но още не се е разпарчетосала.Обикновено я пускам на 50 градуса.

# 40
  • Мнения: 1 152
Моята дървена дъска е мита неколкократно на всякакви температури и нищо й няма.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 567
Извинявам се, че ще използвам темата, имам един въпрос.

Ние си купихме миялна АЕG за 9  комплекта. Довечера ще я пускам за първи път. В упътването пише, че първия път трябва да се налее 1 литър вода в отделението за соли и да се сложат соли. Аз ще използвам хапчета 5 в 1 на Calgonit, в такъв случай необходимо ли е изобщо да слагам  соли?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Необходимо е. Особено щом изрично го пише. Особено във Варна.
Хич не ги гледам тези промоционални таблетки, които ги продават с машината и ми е странно защо слагат именно 5 в 1.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Купихем преди няколко дни АЕГ съдомиялна, на нас ни каза първия път да я пуснем празна на 70 градуса една програма. И каза 200 гр, да се налеят при гланца или солите това не мога да кажа за кое беше без да видя машината.

# 44
  • Мнения: 2 922
първия път трябва да се налее 1 литър вода в отделението за соли и да се сложат соли. Аз ще използвам хапчета 5 в 1 на Calgonit, в такъв случай необходимо ли е изобщо да слагам  соли?

Необходимо е. Друг въпрос е, че таблетки 5-в-1, 10-в-1 и пр. хич не ме блазнят, защото едни такива ми прецакаха миялната. Купувам таблетки без добавка на сол и гланц (тях ги слагам отделно).

Общи условия

Активация на акаунт