Посещение при бебе преди 40-я ден

  • 8 517
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
При нас почти нямаше хора,които да не са го видели до 40 ден.

# 76
  • Мнения: 999
В къщи идваха гости още в деня на изписването. Стига да са здрави няма проблем. Мими е на вън от 10-ят ден. Аз знам че не е хубаво вечер да се ходи при бебе докато не навърши 40 дни, но това пак са суеверия.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 252
Бебо като се роди бе най-голямото бебе в болницата и се изсипа целия персонал на болницата да го гледа и да му се радва. Докато ни изпишат дойдоха и колеги и роднини да го видят - щом лекарите разрешават аз няма причина да не дам да му се радват. На изписването дойдоха приятели, които се снимаха с бебето и го гушкаха и му се радваха. Кумовете ни дойдоха още втората седмица след изписването, а от там нататък ние бяхме всеки ден в парка на разходка и който не се е спрял, той не е видял бебчо.

Тези 40-дена са свързани с лохиите - навремето затова са казвали че жените са нечисти и не са ги допускали до храмовете.  Сега има достатъчно хигиени средства, за да се притеснявам от гости или аз самата да излизам от къщи.

# 78
  • Мнения: 2 652
Аз пък използвах тези 40 дни, за да държа настрани всички. Бебчето през първия си месец е все още съвсем крехко и не че нещо обезателно ще стане, но то много по-тежко би се справило с евентуална инфекция. Да не говорим че до третия месец не може да се дава дори парацетамол, как да го лекуваш не дай си боже? Дори медицината прави разлика между новородени до 1 месец и кърмачета - с първите се занимават неонатолозите, след това са педиатрите. Това, обаче, изобщо не ни попречи още на 5-тия ден да тръгнем по разходки, защото навън няма концентрация на вируси и бактерии, както в затворено помещение.

# 79
  • Мнения: 1 225
Стига да са здрави и да не робувате на суеверия - нищо лошо  Peace

И аз така мисля  Peace

# 80
  • Мнения: 6 164
Че аз го извежах от 11-я ден и хората си го гледаха в количката, какво пречи и вкъщи да го гледат. newsm78 А да го държиш на затворено 40 дни и то в това топло време пак не върви, така, че въпросът е излишен.

# 81
  • Мнения: 2 891
Какво мислите за посещението на роднини и приятели при бебето преди да навърши 40 дни  Simple Smile

МИсля само положителни неща.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 423
Аз съм против.
Изключние правят най-близките.
След раждането не знаех на кой свят съм и се чувствах изтощена до краен предел, за мен това беше времето, когато се възстановявах най-активно и разбира се приличах на нищо подобно.
Изключително неприятно ми беше желанието на познати и роднини от кол и въже да задоволят нездравото си любопитство.
Направих т. нар "погача", под формата на домашно парти точно 2 месеца след раждането на дъщеря си и тогава и аз и тя бяхме в чудесна форма за посрещане на гости.

# 83
  • Мнения: 1 426
Не става дума за суеверия, а за това, че в началото бебето е с недоразвита имунна система и не си изработва собствени имунни тела, предпазено е само от това, от което е боледувала майката (после, когато неговата имунна система започва да работи, антителата от майката се унищожават).
Аз не бих рискувала живота на децата си само за да покажа, че съм "над" суеверията. Може близката ми приятелка да е високо интелигентна, това не я предпазва от болести, за които тя е вирусоносител преди да се появят първите признаци. Преди 2 седмици в нашия блок се разболя от варицела 20-дневно бебе. Още са в болница, вече са добре, но представете си се на мястото на майката.

# 84
  • Мнения: 4 451
И аз съм с положителна нагласа. Добре дошли, щом имат желание. Grinning Мен педиатъра ме посъветва да извеждам бебето на вън още на 10-тия ден, така че не виждам проблем.

# 85
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
аз знам, че в исляма има нещо такова, за християнството - незная

И в християнството е така. Чистата молитва на 40 дни се чете за благодарност към Бога, че майката и бебето са добре и са пречистени. Когато ходих да питам какво трябва да правим за 40 дни на бебка и попа изрично ме попита дали е идвала нечиста жена в къщи. Аз първо попитах какво значи нечиста жена. Та той се попритесни и ми обясни човека, но като казах че не знам дали е идвала такава жена и той почти ми се накара. До този момент не го бях чувала, че не било хубаво жена в цикъл да ходи при бебе до 40 дни.

# 86
  • Мнения: 2 652
И аз съм с положителна нагласа. Добре дошли, щом имат желание. Grinning Мен педиатъра ме посъветва да извеждам бебето на вън още на 10-тия ден, така че не виждам проблем.
Извеждането навън и посещенията вкъщи са съвсем различни неща. Навън няма как да се зарази бебокът, освен ако не му се навираш в муцунката или го пипаш. Вкъщи, особено в по-малко пространство, това е много по-вероятно.

# 87
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Аз пък използвах тези 40 дни, за да държа настрани всички. Бебчето през първия си месец е все още съвсем крехко и не че нещо обезателно ще стане, но то много по-тежко би се справило с евентуална инфекция. Да не говорим че до третия месец не може да се дава дори парацетамол, как да го лекуваш не дай си боже? Дори медицината прави разлика между новородени до 1 месец и кърмачета - с първите се занимават неонатолозите, след това са педиатрите. Това, обаче, изобщо не ни попречи още на 5-тия ден да тръгнем по разходки, защото навън няма концентрация на вируси и бактерии, както в затворено помещение.


 Peace Абсолютно те подкрепям!  bouquet

# 88
  • Мнения: 3 695
Айде стига с тези суеверия. Stop  Стига да са здрави посетителите и да са добре дошли  Peace

# 89
  • Мнения: X
Подкрепям мненията на момичетата с тази разлика, че аз “поробувах” на предразсъдъка, че може да идват преди 40-ия ден, но да не е по тъмно. Иначе щом са здрави мисля, че няма проблем. На 40-ия ден важна  е чистата молитва, ако искаш да спазваш някакви традиции т.к. иначе другото наистина не е важно.
Упех!

Общи условия

Активация на акаунт