За подсладената водичка?

  • 2 780
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 050
Консумирането на рафинирана захар е препоръчително да се ограничава и от възрастните. Какво остава за новородено! Абсурдно е да се дава захар. Никога не съм слагала захар във водата, независимо от многобройните съвети да го правя.
Когато детето започна да ожаднява - започна да пие и вода. Спри захарта. Тя само може да навреди. Ако не на друго, то на зъбите.

# 61
  • Мнения: 6 390
до 18м. детето ми не познаваше вкуса нито на захарта, нито на солта  Wink
До сега предпочита чиста вода пред сокове  и чайове, и всякакви подсладени питиета Peace

# 62
  • Мнения: 3 069
Водата и досега я преварявам а по съвет на педиатърката ни /защото ще пътуваме скоро/ ще трябва да преварявам и минералната детска вода.Тя е на това мнение и смятам да се съобразя.
Захар във водата на Вики не съм слагала.Слага се само на деца които карат по-тежка жълтеница.

# 63
  • Мнения: 1 085
Не мисля че е нужно да слагаш повече захар в водата.Слага се само първата седмица за да мине по бързо жълтеницата.Тя е като глукоза за организма.Мисля че само превърена водичка си е добре.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 423
Не съм слагала захар във водата. Давам само преварена вода  Peace

# 65
  • Мнения: 3 718
Не съм слагала захар нито във водата, нито в нищо, което консумира бебето ми. Защо ли, защото чета преди да правя нещо противоестествено и не мога да си позволя да чакам някой зашаматен и безотговорен педиатър да ми каже какво да правя . При това гледам да чета не мнения, а статии по интересуващите ме въпроси. Не знам на кое бебе би му бил необходим допълнителен въглехидрат, при това от захарта. Ако беше необходимо приемането на захар, природата щеше да е измислила нещо, например захарна пръчка вместо цица  Mr. Green
То реално природата си го е измислила де, кърмата е доста сладка.
Та, не съм давала захар, чай, сок, джин, и други коктейли. Между другото, оризът не съдържа глутен и ако не захранваш детето си със суши, едва ли ще имаш проблем с глутена  Grinning

# 66
  • Мнения: 1 733
Ами след първия месец спрях да слагам захар във водата, но това няма кой знае какво значение при нас, защото Калоян така или иначе не пиеше вода до шестия си месец.

# 67
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Не мисля че е нужно да слагаш повече захар в водата.Слага се само първата седмица за да мине по бързо жълтеницата.Тя е като глукоза за организма.Мисля че само превърена водичка си е добре.
Подкрепям  newsm10

# 68
  • Мнения: 22 963
Никога не съм давала вода,пък какво остава за захар в нея.Детето пропи вода на 7-8 месечна възраст,когато хапваше повече твърди храни.Дотогава кърма и АМ.Водата я преварявах до 1г.,или купувах изворна,специално за бебета.

# 69
  • Мнения: 344
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink

# 70
  • Мнения: 22 963
Аз все още като й преваря водичката й слагам съвсем малко захар.Пробвала съм да не й слагам захар но водата става гадна и тя не иска да я лизне а в тези жеги неможе без вода. Wink
Защо не?Ако сте на кърма бебето пие достатъчно течности.Захарта е бяла отрова ,знаете това.Постоянно четем как трябва да се ограничава.Давайте черна захар поне.Моето бебе е кърмено и до 7-8 месечен не лизваше вода.Били сме на море,когато беше 5м.не е изпил капка вода,когато беше жаден-кърма.Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
НИКОГА не съм слагала захар във водата! Peace

# 72
  • Мнения: 1 289
Ако сте на АМ,давай водичка,ако сметнеш за нужно,но без захар.Ако бебето има нужда от вода,ще я пие.Сега я пие,защото е сладка,не защото има нужда,което ти сама казваш.

Ние сме изцяло на АМ и в жегите често му предлагам водичка,но БЕЗ захар и ако е жаден пие,ако не............ Whistling

# 73
  • Мнения: 1 225
Аз не давам вода - не я иска - плюе я. Пие по 20 грама чай на Хип, против колики, но и него връща понякога. Иначе сме само на кърма.

# 74
  • Мнения: 1 289
Аз не давам вода - не я иска - плюе я. Пие по 20 грама чай на Хип, против колики, но и него връща понякога. Иначе сме само на кърма.


И мойто ангелче започва да се дави понякога от водата и изобщо не го насилвам да я пие.

Общи условия

Активация на акаунт