Най-добрите неща, които направихме в жилището

  • 25 973
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 228
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy

# 46
  • На небето
  • Мнения: 5 530
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy

Много е хубава. Я стига грозотии къде ги видя?

# 47
  • София
  • Мнения: 3 880
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

# 48
  • Мнения: 235
Не се събират боклуци .............................

Благодаря ти за инфо-то още тази седмица ще си закупя и аз тревичка

# 49
  • Мнения: 303
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

# 50
  • София
  • Мнения: 3 880
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.

# 51
  • Мнения: 303
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....

площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.

Заедно със подовото отопление ли? Мен едно от нещата които ме спират е какво ще правя с цялата тая мощност през лятото...

# 52
  • Мнения: 1 152
аз съм във вихъра на ремонта, но отсега предусещам, че едно от най-големите ни попадения ще е системата ни от Рувекс за отопление на апартамента на базата на слънчеви колектори. страшно доволна съм от екипа, невероятно бързи и прецизни са и никой не би предположил, че под гранитогреса ни минават толкова много тръби, които ще отопляват целия апартамент в пъти по-евтино от Топлофикация Peace

А стига бе! Колко слънчеви колектори са необходими за да се отоплява цял апартамент? Каква е площта на апартамента? И ако може да ни ориентираш в цената на системата....


площта е 160 кв.м, но не мога да кажа какъв обем е необходим, за да се отоплява апартамента. през зимните месеци, в които не се прокрадва слънчице естествено ще се задейства и тока, но очакваме минимални разходи /защото в момента са някакъв кошмар сумите, които плащаме/. системата ни излезе около 17 000 лв.
Само не очаквайте чудеса....не е точно така както го говорят тези фирми. Ние имахме големи очаквания и сега сме доста разочаровани. Аз говоря обаче само за подгравяне на вода за 4 членно семейство. Почти винаги се налага да пускаме и тока за допълнително стопляне на вода - все не стига. А дори не я ползваме за миене на чинии.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 880
ами нашата система е за подгряване на вода и за отопление. дори и само на ток да сме разходите се очакват около 250 лв. през зимните месеци в най-лошия случай. а сега са двойно с Топлофикация. за 3-членно семейство ни взимаха всеки месец за топла вода 100 лв. инсталацията е скъпа, но се надяваме за 10на години да избием вложението Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 472
Да не те разочаровам, но след 10 години ще се нуждае от сума ти ремонти и нови капиталовложения. Защо е в пода - много са нетрайни само, ако не са медни. От моя приятелка знам, колко са нетрайни подовите отопления. В началото тя им беше фенка, но сега вече не е.

# 55
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
...............
А имаш ли снимки да го видим, че ме заинтригува.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1672&AlbumId=51180

Ама са от миналата година. Тогава още го нямахме хола и антрето, на тях снимки нямам, банята е снимана още неизмита и недооправена, нямахме пердета и щори, ама все е нещо.
Ще снимам тези дни и ще кача ...
Ще държа линка няколко дни, защото не ми е приятно да ме одумват, че е срамота да си показвам грозотиите  Crazy


Кухнята е страхотна, мечтая си за такава и сега съм в процес на търсене на фирма,която да ми я изработи във Варна.
Имам само един въпрос - вратичките от ПДЧ ли са или от лакиран МДФ - лъскав?
Ще бъда благодарна на отговор- защото точно такъв ефект търся.
Вобще много хубаво и направено с вкус и пари, поздравления за страхотните ти идеи.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 228
.......Я стига грозотии къде ги видя? [/b] [/color]

Ние си харесваме всичко, правили сме си го за нас, бавно и славно (две години стана  Blush). Шегувам се, заради тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168676.msg3363823#msg3363823


..............................
Кухнята е страхотна, мечтая си за такава и сега съм в процес на търсене на фирма,която да ми я изработи във Варна.
Имам само един въпрос - вратичките от ПДЧ ли са или от лакиран МДФ - лъскав?
Ще бъда благодарна на отговор- защото точно такъв ефект търся.
Вобще много хубаво и направено с вкус и пари, поздравления за страхотните ти идеи.

Благодаря за хубавите думи Simple Smile Ползвахме и интериорен дизайнер (архитект). Не бих казала, че мебелите са скъпи - всичко е по пръчка, но е малко по - скъпо от нещата в Комо или Айко... Далеч по - евтино от Платан примерно.

Кухнята, както и всички мебели с изключение на нашето легло и гардероба (те са ни стари, купени от Неосет преди 5 години), е ПДЧ, австрийски е материала, изработени са в София. Освен кръгчетата в детската, друго МДФ няма. Изглежда лъскаво заради осветленията/слънцето, всъщност не е...
Само дето фирмата изпълнител е софийска, за Варна  newsm78
Но доколкото знам от обиколки по мебелни фирми, в България работят с два вида ПДЧ - Германско и Австрийско, и двете били сходни като качество - ние просто търсехме цвят. Предполагам това се отнася и за Варна.
Успех  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 3 880
Да не те разочаровам, но след 10 години ще се нуждае от сума ти ремонти и нови капиталовложения. Защо е в пода - много са нетрайни само, ако не са медни. От моя приятелка знам, колко са нетрайни подовите отопления. В началото тя им беше фенка, но сега вече не е.


аз пък знам само хубави неща. сигурна съм, че ще сме в пъти по-доволни от одирането на кожата ни от Топлофикация, като освен всичко останало си беше и студено, т.е. мощността беше направо смешна Simple Smile

п.п. соларното отопление е плекалено иновативно, за да цитираш резултати отпреди 10 години Wink

# 58
  • Мнения: 3 323
Кухнята ми е дървена - по наш проект. Лек недостатък, че избрахме ясен т.е. светло дърво. Долните шкафове са с височина 1 м. ( високи сме), така избегнахме наведената поза - според мен, много удобно.  Плотовете са купени (искам да кажа - не са дървени) леко грапави, матирани, топлоустойчиви. Нама надраскано (поне не се вижда както при гланцираните) за 9 години. Поръчахме ги дълги (все не стигаше място преди), включително и над пералнята (заради височината - няма проблем) продължава.
Осветлението в хола е с регулатор - наистина удобство (кеф ти задушевно, кеф ти ярко).
Прехода от коридора към хола беше с портална стъклена врата - махнахме я (с три деца си е предизвикателство), остана касата която при следващия ремонт ще стане арка.
За компютъра купихме огромно бюро - 1.60/0.70 - има място за всичко - телефон, принтер, дискове, колони.....
Вентилатора в банята е с отделен ключ.
Спалнята е с корков паркет - много добра изолация. Стените и тавана са облицовани с корк - отгоре латекс.

# 59
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Много са... едва ли ще ми стигне да ги изброявам, но всичко бе много премислено и много търсено.
1. Топлоизолация и дограми нови.
2. Тотално преустройство, при което отделихме кухненския бокс с плъзгаща врата от дневната; намерихме място за голям гардероб в новообразувалия се коридор и се получиха три самостоятелни стаи.
3. Климатиците Дайкин - невероятни са!
4. И най-готиното попълнение от вчера е термостатната ни батерия за душ - по-комфортно къпане с вода от бойлер няма  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт