козметиката на Талодерма - 6

  • 102 774
  • 505
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 630
...
Майка ми го пробва и каза, че и доста твърд за нея универсалния. Моята кожа е по-скоро нормална с омазняване в Т-зоната. А този за мазна и смесена кожа в туба, не е ревитализиращия в туба, нали?

Добро утро   bouquet
Кремовете са различни. Ето и пълното описание на съставките на 3-те крема в тубички:
Thalloderma ®
Кремове – туби!

с   Крем за лице – универсален
Алантоин, конкрет от Роза, пчелен восък, урея, вит. А и Е.
с   Крем за лице – ревитализиращ
Интиоколаген, конкрет от Роза, пчелен восък, урея, вит. А и Е
с   Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е

Лек и слънчев ден   bouquet

# 31
  • Мнения: 630
....
И все пак да попитам ако не намеря крема за мазна и смесен тип кожа в туба дали мога да си взема от кремовете в бурканче.В "Лечител" ми казаха, че всъщност този в тубичка е и 24 часов, а тези в бурканче са разделени на дневен и нощен.  newsm78

Поздрави!!!!!!!   bouquet
Здравей   bouquet
Радвам се, че ти харесва действието на козметиката  Simple Smile
За съжаление , Лечител не предлагат кремчето в туба, а то е точно, което ти препоръчвам. И тези в кутийки не са лоши, но в този сезон дневния не е с достатъчна УВ защита, а наличието на УВ филтри /макар и недостатъчни/ предизвиква лъщене.  За по-хладните месеци е по-подходящ. Нощния е добър, но нека сега сме на този в тубичка, а след изчерпване на количеството - може да сменим схемата.
В Пловдив много добре заредена е и Дара ЧА  тел. 63 25 20 и те със сигурност са заредили този крем. Давам ти тел - да питаш предварително все пак.
Успешни покупки!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 270
Здравей Amadis , аз ти писах на ЛС , но явно не ги получаваш.Имам нужда от съвета ти.Майка ми е на 53 г с нормална кожа и иска някакъв дневен крем на Талодерма ,помогни ми да се спра на нещо.До сега е ползвала на Ив Роше този в кафявата кутийка с 10-те добавки.
Успешен ден Simple Smile
Отговорих ти на лични  Wink
И аз купих Protecta , а за мен си взех околоочния гелчето и крема и тоника за чувствителна кожа:))).Благодаря за помоща

# 33
  • Мнения: 630
Къде в София мога да намеря околоочния с Ройбос?Обиколих няколко аптеки ,които зареждат Талодерма , но никъде го няма
Привет   bouquet
Продуктите с Ройбос, които произвежда Талодерма се дистрибутират само от верига Лечител.
В София има 2 магазина в Халите. Освен това:
ул. Граф Игнатиев 19   тел. 981 57 51
бул. Прага 6   тел.951 68 87
бул. Патриарх Евтимий 23    тел. 981 42 83
ул. Искър 43  тел.983 17 53

Успешни покупки!

# 34
  • Мнения: 630
....
И аз купих Protecta , а за мен си взех околоочния гелчето и крема и тоника за чувствителна кожа:))).Благодаря за помоща

Моля   bouquet

Имай предвид, че след нанасяне на тоника за чувствителна кожа има известно лепнене. То се дължи на комбинацията от билкови екстракти и не трябва да те притеснява. Изчакай изцяло да попие и изсъхне - и тогава нанасяй избраната грижа.

Цвтуща кожа   bouquet

# 35
  • Мнения: 12 891
Купих си детското слънцезащитно мляко и съм очарована - много е приятно за употреба  Grinning
(Между другото, в Марешки струваше 12лв и нещо)

# 36
  • Мнения: 58
Здравей   bouquet
Радвам се, че ти харесва действието на козметиката  Simple Smile
За съжаление , Лечител не предлагат кремчето в туба, а то е точно, което ти препоръчвам. И тези в кутийки не са лоши, но в този сезон дневния не е с достатъчна УВ защита, а наличието на УВ филтри /макар и недостатъчни/ предизвиква лъщене.  За по-хладните месеци е по-подходящ. Нощния е добър, но нека сега сме на този в тубичка, а след изчерпване на количеството - може да сменим схемата.
В Пловдив много добре заредена е и Дара ЧА  тел. 63 25 20 и те със сигурност са заредили този крем. Давам ти тел - да питаш предварително все пак.
Успешни покупки!


  bouquet

  #2gunfire Ще го намеря аз този крем, и маската, и слънце-защитния!!!!! Аптеки, пазете се от мен!!!! Шопинга започва!!!!!   Peace

# 37
  • Мнения: 223
Здравей Амадис:) Hug

от много време се боря с пигментните петна по лицето, но резултат на 100 % няма Tired
ползвах доста избелващи кремове (ла рош, биотрейд, кокона майка както и талодерма), но петната си седят на същото положение

Петната не ги получих от бременноста ами преди това след излагане на слънце - пигментираха се белезите от акне.

Дали при положение, че не са получени през бременноста на хормонална основа има вариант да се изложа сега на слънце и придобивайки тен петната да се заличат и изчезнат.

Преди години когато имах акне, червеникавите белези от него ги заличавах когато ходих на море и се пекох.

Каква може да е причината да ми се пигментират белезите от акне при излагане на слънце при положение, 4е в миналото това е бил единственият начин да ги залича.

Ти какво ще ме посъветваш - да се изложа ли на слънце или така ще се влоши състоянието ми?

Мерси в аванс Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Здравей, amadis!
От доста време използвам серията на Талодерма за смесен тип кожа, както Веси ми беше препоръчала.
На 21 години съм, със смесен кожа, с омазняване по Т-зоната и разширени пори там.
Но сега имам няколко въпросчета:
1. В последно време тоникът ми мазнее леко и бих искала да го сменя примерно с рзозова вода. Дали ще е подходящо? Видях, че розова вода има на БГ Роза - Карлово. А освен това видях, че те имат и други натурални води. Харесаха ми, например, тази с зелен чай, с мента, но не знам какво ще е подходящо за мен.
2.  Веси ми беше препоръчала след привършването на нощния крем от серията да продължа вечер да нанасям само околоочния гел с Ройбос (него го използвам по принцип само след маската с хума). Добре ли е за лятото да го нанасям вечер след почистване, вместо нощен крем.
Благодаря ти предварително!
  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 043
Извинете, ако това вече е обсъждано, но не намерих такава информация.
Интересува ме избелващата серия, а именно, кога се използва тоник, кога лосион и кога крем? Имам пигментни петна от бременността, а и от стоенето на слънце, предполагам, които много ми се ще да махна.

Благодаря.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 270
....
И аз купих Protecta , а за мен си взех околоочния гелчето и крема и тоника за чувствителна кожа:))).Благодаря за помоща

Моля   bouquet

Имай предвид, че след нанасяне на тоника за чувствителна кожа има известно лепнене. То се дължи на комбинацията от билкови екстракти и не трябва да те притеснява. Изчакай изцяло да попие и изсъхне - и тогава нанасяй избраната грижа.

Цвтуща кожа   bouquet

Препоръчай ми моля те , тоник за суха  кожа

# 41
  • Мнения: 630
Здравей Амадис:) Hug

от много време се боря с пигментните петна по лицето, но резултат на 100 % няма Tired
ползвах доста избелващи кремове (ла рош, биотрейд, кокона майка както и талодерма), но петната си седят на същото положение

Петната не ги получих от бременноста ами преди това след излагане на слънце - пигментираха се белезите от акне.

Дали при положение, че не са получени през бременноста на хормонална основа има вариант да се изложа сега на слънце и придобивайки тен петната да се заличат и изчезнат.

Преди години когато имах акне, червеникавите белези от него ги заличавах когато ходих на море и се пекох.

Каква може да е причината да ми се пигментират белезите от акне при излагане на слънце при положение, 4е в миналото това е бил единственият начин да ги залича.

Ти какво ще ме посъветваш - да се изложа ли на слънце или така ще се влоши състоянието ми?

Мерси в аванс Hug

Добро утро   bouquet
Това, което мога да ти препоръчам е - първо да се консултираш с дерматолог. След това да ползваш силна защита - примерно:
PROTECTA ® - сленцезащитен крем
SPF 50+ KIDS - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 50 мл.
Екстракта от Орех защитава от вредното влияние на слънчевите лъчи и подпомага безопасното бронзиране на кожата.
И трето - на есен да смениш отново избелващите продукти - да атакуваме петната с различни активни съставки. Иначе приципа на деиствие е един и същ - разхлабване на връзките между клетките в повърхностния слой на дермиса, стимулиране на клетъчното делене и увеличаване на натрупването на глюкозаминогликани в този кожен слой.
Май не можах много да ти помогна, но - наслаждавай се на слънцето, обаче с продукт с висока защита.
Успешна седмица!

# 42
  • Мнения: 58
Amadis, здравей!

След шопинга и в Пловдив успях да си набавя всичко с изключение на маската.  Sad  Но си я поръчах и обещаха да ми я доставят.

Много съм доволна от комбинацията на почистващото мляко, тоника и крема за мазен и смесен тип в туба.Но слънцезащитния кара кожата ми да лъщи прекалено много.

Възможно ли е да го нанасям сутрин в дните, когато знам че ще се излагам повечко на слънце.Понеже аз съм си в офиса по цял ден - а и живея на 1 мин път. Даже и с пудра по обед лицето ми вече е лъскавко - а даже не излизам на вън. А за останалите продукти......   bouquet   bouquet   bouquet

Моя приятелка са заинтересува от серията и смята и тя да премине на цялостна "терапия".

P.S. В аптеки "Лечител" видях цяла серия RL - като около очното гелче, вие ли сте я разработвали цялата серия. Интересува ме крема за ръце и лосиона за тяло.

Поздрави.....   bouquet

# 43
  • Мнения: 630
Здравей, amadis!
От доста време използвам серията на Талодерма за смесен тип кожа, както Веси ми беше препоръчала.
На 21 години съм, със смесен кожа, с омазняване по Т-зоната и разширени пори там.
Но сега имам няколко въпросчета:
1. В последно време тоникът ми мазнее леко и бих искала да го сменя примерно с рзозова вода. Дали ще е подходящо? Видях, че розова вода има на БГ Роза - Карлово. А освен това видях, че те имат и други натурални води. Харесаха ми, например, тази с зелен чай, с мента, но не знам какво ще е подходящо за мен.
2.  Веси ми беше препоръчала след привършването на нощния крем от серията да продължа вечер да нанасям само околоочния гел с Ройбос (него го използвам по принцип само след маската с хума). Добре ли е за лятото да го нанасям вечер след почистване, вместо нощен крем.
Благодаря ти предварително!
  bouquet

Здравей   bouquet
Ако наистина тоника ти е неприятен - можеш да го замениш с розова или ментова вода. По принцип тоника е по-подходящ  - например екстракта от Репей намалява себумната секреция, екстракта от Хвощ - стяга и тонизира кожата, екстракта от Лавандула действа почистващо, антисептично, противовъзпалително и антисеборейно, екстракта от Хмел почиства и тонизира мазната кожа, свива порите и т.н. Т. е. той лекува проблемната кожа, но нали грижата за кожата трябва да е приятна -
розова вода - действа леко антисептично, противовъзпалително, успокоява сърбежите, омекотява, тонизира и освежава кожата.  Продуктите на Българска Роза - Карлово са добри и можеш да им се довериш  Peace
На твоята възраст и с твоята кожа можеш спокойно лятото да продължиш с гелчето с Ройбос като нощна грижа - основно ще ти хидратира кожата и няма да утежни омазнените участъци с излишни масла.
Слънчев и приятен ден   bouquet

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Здравей, amadis!
...На 21 години съм, със смесен кожа, с омазняване по Т-зоната и разширени пори там.
Здравей   bouquet

Ок, ще видя как ще го измисля с водите - може и двете да пробвам.
А нещо за разширените пори би ли ми препоръчала?

Общи условия

Активация на акаунт