Кюфтета от тиквички?

  • 8 382
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Еи, твоята грешка ме подсеща че може като парачинки или както ти казваш омлет
Браво ще пробвам.Хем по-малко мазнина .На тефлон например Laughing

# 31
  • Мнения: 406
ЕЕЕЕ как искам да си хапна сега  Mr. Green Не съм правила от доста време  Tired Утре ще направя  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 6 017
И аз направих кюфтета от тиквички, но по различен начин. Мойте заприличаха повече на шницели....

# 33
  • Мнения: 590

тези наистина са прекрасни и ги правих много миналата година - подсещате ме още утре пак да направя.

Да, много сполучлива рецепта   bouquet. Доволна бях , че не станаха  мазни .

# 34
  • Мнения: 307
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Имам предвид-без ползване на хартия за печене ?

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 12:32 от Femme

# 35
  • Мнения: 5 001
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Виж поста на марулка по-нагоре на същата страница  Wink

# 36
  • Мнения: 6 017
А някой правил ли е кюфтета от моркови. Днес ми трябваше една рецепта и като я търсих в списанията си, видях, че има такива ... Rolling Eyes

# 37
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За печените кюфтета : Като се поставят в тавата налива ли се вода,олио или направо така се печат?
Виж поста на марулка по-нагоре на същата страница  Wink

Не съм пекла без хартия за печене, просто защото ми е огромно улеснение. Иначе ако е без хартия, по-добре намажи тавата с олио, за да не залепват, от вода няма смисъл, иначе съществува риск кюфтаците да се разпаднат  Peace

# 38
  • Мнения: 1 679
Аз ги приготвям така, за да избегна пърженето:

Тиквички на фурна

/Леко и вкусно ястие - едно от любимите ни през лятото./

Тиквичките се нарязват на полукръгове и се слагат в тавата за печене. Покриват се с фолио.
Пекат се докато омекнат. Изваждат се от фурната и се маха фолиото. Посоляват се на вкус.
След това отново се слагат за кратко във фурната, докато се позапекат отгоре. Отгоре се поръсва сирене.
Приготвя се заливка от 3 яйца и кисело мляко. С нея се заливат тиквичките и отново се запичат във фурната.
 

Общи условия

Активация на акаунт