Страх от забременяване и раждане

  • 4 268
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 77
Мен също ме беше адски ктрах да имам дете, но най-вече заради отговорността. Бебето ми е непланирано, дойде от само себе си. Това, което другите мацки ти казват е вярно на 100%. Аз дори като разбрах се скъсах от рев, но да ти кажа като видях първата снимка на бебето от ехографа и нещо се промени LaughingОнзи ден ме боля стомаха и адски се притесних-всичко това показва, че си обичам бебето и то без дори да се насилвам. Laughing
Пък и бременността е нещо ново и различно. На мен лично ми е много интересно и се опитвам да се забавлявам.

# 46
  • Мнения: 1 277
И мен много ме беше страх от това и мислех, че нещата никога няма да се променят. Сега вече се чувствам готова за това (е, не на 100%, а на 99%  Laughing). Но както често става - когато ти се иска - възникват пречки. Така, че ти сама може да разбереш страх ли те е наистина и дали си готова, доколко ще отлагаш заради страховете си, защото времето си върви (зависи и колко си голяма). Желая ти скоро да преодолееш страховете си и да се радваш на сладко бебе  baby_neutral

# 47
Здравейте на всички!Днес моето мъниче навършва осмата си седмица!Не бих казала ,че не се тревожа относно раждането,това е нормално ,но понякога се паникъосвам като се сетя че и този момент ще дойде.Майка ми е имала изключително тежко раждане  с мен и може би  донякъде и нейните истории са ми повлияли, но все пак при всеки  си е строго субективно.Опитвам се да бъда максимално  спокойна , защото всички притеснения и нерви се отразяват на бебчо , а сега трябва да мисля глявно за него.Има само нещо , което сериозно ме притеснява и за което бих била много благодарна , ако някой знае нещо по въпроса.Имам  вкъщи куче и котка от  1 година, и двете са обезпаразитени и гледани  при висока хигиена, но все пак  ме е страх дали това няма да навреди на бебето по - нататък, въпреки че аз не съм алергична  и нямам проблеми с това Sad.Ако някой знае нещо , моля ви пишете ми , доста съм се притеснила.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 105
И мен ме беше страх до момента, в който не забременях. Не мислех за страховете си и нямах търпение да си видя бебето. В деветия месец страховете пак се завърнаха, но да ти кажа като започнах да раждам нямах време да ме е страх. Исках всичко да е ок и слушах какво ми казват доФторите. Така че споко, не се страхувай.  Peace

# 49
  • Мнения: 14 133
Настрой се положително и действайте!!!!  Peace  Като стане бебеправянето се пази и се наслаждавай на бремеността!!! Излишните страхове също водят неприятности!!! Успех и ще чакаме да се похвалиш!!!!  Laughing
 

# 50
  • Мнения: 1 045
Според мен сама трябва да си решиш кога си готова ... Тука да ти даваме съвети и кураж не става . Особено със теми като съседната за 10-е неща които мразя в бременноста  Laughing Смятам , че ти трябва да се настроиш на вълна дете и да поговориш със съпруга си .
Лично на мен винаги ми е било повече от странно как ще изпитваш панически страх от огън без да си се опарил   Rolling Eyes Същото важи и за бремменност и раждане . Няма как да знаеш колко , как и дали изобщо ще боли  Peace

# 51
  • Мнения: 253
Прегледа за разкритие не се усеща, ако си отпусната. Мерят разкритието и дали е изгладена шийката. Аз нищо не усетих. Не ми беше неприятно. Като гинекологичен преглед е - ако се стегнеш, ще боли, ако си отпусната - няма проблем.

# 52
  • Мнения: 852
Скъпи мами и бъдещи майчета благодаря ви за откровенните приказки които си казахме-нямате си представа колко съм ви благодарна и колко полезни ми бяхте с вашите съвети и преживявания bouquet  bouquet  bouquet
От всичко до тук разбрах, че няма да е лесно но че и не е толкова "болка за умиране"както казват хората.Само трябва да се настроя на тема бебче и всичко се преодолява и забрява newsm10

Кокошчица неправилно си ме разбрала че търся само положителни неща за бременността и раждането но ти благодаря за откровенното мнение по въпроса.

# 53
  • Мнения: 640
И аз изпитвах страх от всичко,което описваш,но изведъж се оказах бременна(а уж се пазехме).Изпаднах в ужас и депресия(че ще напусна работа и животът ми трябва да се промени).Само плачех,не можех да спя и да се успокоя.Но колкото повече растеше бебо в мен се чувствах по-уверена.Сякаш той ме зарежадаше и успокоявяше.Към края на бременността,пък и след раждането вече съм коренно различна-смела,спокойна и много уравновесена.Всеки ден благодаря на Бог за чудото,което сътвори от мен. Искам да имам поне 3 деца.

# 54
  • Мнения: 502
моите страхове пък са дали ще успея да възпитам борбени, честни, съвестни и добри деца
за другото - господ си знае работата  Mr. Green

kateto2, пожелавам ти да поискаш деца и да бъдеш добра майка  Peace

# 55
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Щом те е страх, не си готова за бебе Wink.

# 56
  • Мнения: 1 081
Обикновено като те е страх и имаш някакви кошмарни очаквания, всичко се оказва адски лесно и обратно. При мен поне така беше: кеф ми беше да си мисля, че ще забременея и за цялата бременност, а тя се оказа доста трудна, изпитвах панически страх от раждането, а то беше най-лесното нещо, което съм правила. Така че щом искаш бебе на 90 % си решила проблема. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт