Ситуация с подаръци ...

  • 3 393
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 389
Дами, въпрос на разбирания е. Не ми пречи да делим сметките. Здрава съм, работя, не ми е проблем и предпочитам засега да си поемам разходите, отколкото някой ден да ми каже, че съм чакала да ме издържа. Все пак сме само двойка, а не семейство. Има голяма разлика, тогава наистина нещата стоят другояче.

Интересуваше ме само конкретната ситуация. А за връзката ми, аз като реша да "бягам надалече", няма да имам нужда от съвети и окуражаване.  Wink

Мисля, че по-леко трябва да приема нещата, с малко чувство за хумор. Той обича много да получава хубави подаръци, но явно не му се дават. Ама то не става така. Вместо да се разстройвам и да ходя в тоалетната на работа да си бърша сълзите, довечера ще му обясня, че сама ще си купя някоя глезотийка сега, защото заслужавам и защото ми е юбилей, на стойността на замисления за него подарък, а той за рожденния си ден сам да си купи нещо, "до 50 лв". Веднъж като го жилне обидата, повече няма да си повтаря грешката.  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 211
Отвърни му със същото държание! Close Как не го е срам!!!
Следващия път, когато той има някакъв повод, му кажи, че нямаш пари и че сега не можеш да му купиш нищо. Че ще почака.. и ще "забравиш" обещанието си. ПравИ го по-често и ще му става все по-гадно, гаранция!
А за в момента ... май нищо не можеш да направиш - най-много да си развалиш настроението за празника.

# 32
  • Мнения: 4 380
Проблемът не е в подаръка, а в разделения бюджет. Sick Това е непростително. #2gunfire Щом живеете заедно, и бюджетът също трябва да е общ. Crossing Arms Crossing Arms Вие просто съквартиранти ли сте или между вас има нещо повече? ooooh!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Прави са момичетата - въпроса е принципен за бюджета. И няма разлика между двойка и семество - да не мислиш, че всичко се променя от подписа натам.
Откак сме решили, че ще бъдем заедно с мъжа ми всичко е общо и не сме правили сметка за подаръците на другия, но и не сме се ограничавали.

# 34
  • Мнения: 589
Все пак сме само двойка, а не семейство. Има голяма разлика, тогава наистина нещата стоят другояче.


 Twisted Evil
И каква ТОЧНО е разликата? newsm78 : Подписа в гражданското? Joy

# 35
  • Мнения: 4 380
Все пак, за коя страна става дума? newsm78

Може би е с малък доход и мъжлето комплексира? newsm78

Има мъже, които много се страхуват да обединят бюджета с жената, с която живеят. Rolling Eyes Брат ми беше така известно време когато заживя със снахата и мнооого морал му четохме с майка, че така не стават тези неща. Това не продължи слава-богу дълго, но имаше такъв период... Thinking Циции големи са тези мъже понякога, особено ако доходът им е скромен. newsm78

Семейството не е семейство само от факта, че имат официално сключен граждански брак. Със или без подпис, когато двама живеят заедно и се грижат един за друг, това вече е семейство.

# 36
  • Мнения: 1 615
С моя мъж и сега сме "само двойка", след като намираш, че има разлика. Лятото ще направим 10 години, от 8 живеем заедно, детето ни е на 5... И пак сме си "само двойка", по твоето определение. Бъркаш малко понятията. Подписът няма да ви промени, мила, не разчитай на това. И ако имаш опасения, че е способен да ти каже, че си чакала да те издържа, повярвай ми, че нищо няма да го спре да ти го каже и когато излезеш по майчинство като негова законна съпруга...
Та ние с моя НИКОГА не сме "си делили" нищо. 2-те години, в които не живеехме заедно, бяхме даже дистанционни гаджета - живеехме си всеки при родителите, в различни градове. Но във времето, което сме изкарвали заедно, винаги сме били с общ бюджет, което изобщо не означава "заплатите в обща касичка"...

# 37
  • Мнения: 389
Не знам как да го обясня без да навлизам в лични подробности и без да предизвикам още съвети какво е нормално и как "трябва".  Simple Smile

Няма разлика между семейство и двойка на семейни начала, хеле пък ако имат и детенце, както описваш. Но ние сме само двойка. Живеем заедно, грижим се един за друг, нямаме "свободна любов" или нещо такова, но финансово сме отделни.

Но за друго беше темата ...

# 38
  • Мнения: 4 380
Не знам как да го обясня без да навлизам в лични подробности и без да предизвикам още съвети какво е нормално и как "трябва".  Simple Smile

Няма разлика между семейство и двойка на семейни начала, хеле пък ако имат и детенце, както описваш. Но ние сме само двойка. Живеем заедно, грижим се един за друг, нямаме "свободна любов" или нещо такова, но финансово сме отделни.

Но за друго беше темата ...

Аз мисля, че темата е точно за това. Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.
И аз споделям мнението на Xenia. Просто като си с някого, споделяте всичко, включително и финансите. Така е според мен. Аз на някоя приятелка примерно бих могла да и кажа - избери си подарък, ама до еди колко си лева, защото това са ми възможностите, но на приятеля ми - никога.

# 40
  • Мнения: 1 615
Ако така ни поставяш нещата, сякаш си ни леко обидена, ще ти кажа само, че така поднесена, историята прилича малко на тема със заглавие "Харесах си една дреха. Дали да си я купя?". Като си имате собствени виждания, постъпвайте си според тях. Неговите са да си прави сметка на парите. Ти прави каквото щеш, според своите - не беше нужно да ти отделяме толкова време.

# 41
  • Мнения: 278
Ако така ни поставяш нещата, сякаш си ни леко обидена, ще ти кажа само, че така поднесена, историята прилича малко на тема със заглавие "Харесах си една дреха. Дали да си я купя?". Като си имате собствени виждания, постъпвайте си според тях. Неговите са да си прави сметка на парите. Ти прави каквото щеш, според своите - не беше нужно да ти отделяме толкова време.
Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз мисля, че темата е точно за това. Аз не знам оправдаваща причина двама хора да живеят заедно като двойка, да се грижат един за друг, но да са с отделен бюджет. newsm78 Това за мен не е нормално. Поели сте някакъв ненормален по моите схващания живот относително финансовата страна и мисля, че в такава ситуация съвсем логично могат да се очакват ненормални реакции от страна на партньора касаеща пари.
За пръв път съм съгласна с теб. Laughing

Още като тръгнах с мъжа ми, му казах, че което е мое, е и негово, явно и той е на това мнение, защото не сме делили нищо.
Рони Бо, не мога да си представя, ако се ожените, как ще преминете от делене на сметките към общ бюджет, той ще си е свикнал вече да се дели. newsm78

# 43
  • Мнения: 389
Не съм "леко обидена", просто питах за ситуацията с подаръка и не очаквах, че ще започна да получавам съвети и за връзката си. Съгласете се, на никой не му е приятно да му дават тон в живота.

Благодаря за отделеното време, някои мнения наистина ми бяха полезни   bouquet

# 44
  • Мнения: 804
Не че цената на подаръка е от първостепенно значение, но той дори и усилие не е положил да те изненада.
Цената на подаръкът наистина не е от значение, но чувството с което се прави е от голямо значение. По мое мнение това говори много за човека до теб. Дали сте женени или не - това няма абсолютно никакво значение. Най-хубавото на подаръкът е изненадата, опаковката направена специално за теб, вниманието на любимия човек, който те е опознал и знае с какво ще те зарадва. Въздържам се от съвети, как ще постъпиш ти си знаеш най-добре, но и на мен би ми станало ужасно неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт