Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 816
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
 Маслинка аз не съм от вашите редици (все още), но искам да ти кажа, че с първото ми дете ситуацията беше същата. С кърмата добре, ама после като почна Фризолака се запече.Не беше нищо сериозно, първите 3-4 дена така после нещата се нормализираха. Дано съм ти била полезна.

# 31
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА
ГАБРИЕЛА на мама Лаленце
ВЛАДИМИР на мама Милейди
БОЖИДАР на мама Светли

СИМОНА на мама 4око25
 МИРА на мама Жужата
Даниела на Танита77 и на мама ТРАПЕЗИЦА
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, ДА РАСТАТ ВЕСЕЛИ, ЗАСМЕНИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!

Ако съм пропуснала някое бебче, то моля да ми простите!!!

smile3502 Ето ме и мен!
ЧЕта редовно, ама не сколасвам да драсна 2 реда. А сега хем бабата е поела изцяло дневните грижи за Огнянчо. А следващите 2 седмици незнам как ще бъде, като Златната баба тръгва на работа, слава Богу, само за тези 2 седмици и после пак отпуска.

Любослав е добре, папка, ака, пишка, пъпчето падна вече и коликите го мъчат доста. Все бебешки екстри, без които не може.
Чета, че доста от мамите се притеснявате колко папкат бебетата. Както Кетката писа - най-важното е да има редовно напишкани и наакани памперси. Има ли ги - бебока папка добре.
Аз не съм фенка на кантарите, пробните кърмения и други такива стресиращи мероприятия. Само се интересувам от пълните памперси, а показателите, както казва майка ми са "Количество, качество,  аромат"  Mr. Green Joy.


happywoman, ако имаш епизиотомия, чудесно ще ти действа отвара от смрадлика. Може и в родилния дом да ти я носят. Аз се миех с такава отвара и се пръсках със спрей Бивацин. Ако нямаш епизиотомия и разкъсвания - нищо не ти трябва  Party
Леко раждане  baby_neutral Blush

aani , чудесно и леко раждане си имала. БРАВО!

Кетка, Майчето одрала твойта муцунка ми се струва Rolling Eyes, голяма сладурнака ми изглежда!

ДО все още бременните мами - наслаждавайте се спокойно на последните дни от бременността ( ха-ха как звучи като лозунг oops) , защото много скоро онова риткащо коремче ще изчезне и ще ви залипсва  Blush.
Мммм, на мен вече ми е тъжно, че не съм бременна ooooh!.
maslinka, а като ака бебка - какво ака - твърди акънца или нормалното си златисто -кашаво ? Ако е първото - то вероятно АМ я запича, ако си ака с нормален изглед, то това се счита за нормално, т.е. няма запичане детето.
А за свекито -  Thinking, дали не те мъчи повечко следродилна депресия ? Я се поиспокой и дишай "свободно". Каквото ще да ти говори свеки - прави си това, дето ти си искаш. А при всеки конфликт си имаш готов отговор : ДЕТЕТО СИ ИМА МАЙКА, КОЯТО НОСИ ПРЯКА И ЕДИНСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ! ТОЧНО ТАЗИ МАЙКА ГО Е РОДИЛА И ЩЕ ГО ОТГЛЕДА ТАКА, КАКТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ!

Мацки, я да ми споделите - какви памперски ползвате   newsm78. Аз се видях в чудо с ПАМПЕРС  #2gunfire 2/3 ми изпускат въпреки най-старателното слагане, оправяне на ластици, гънки, шупли  #Cussing out. Вчера Любослав е преобличан 5 ПЕТ пъти!!! Ще разчоплиме ли тази тема, че определено слагам знак ЗАБРАНЕНО ВЛИЗАНЕТО на ПАМПЕРС у нас, но трябва да се спра на нещо друго... Дайперс, Либеро...други?

# 32
  • Мнения: 352
Мили мамчета, здравейте!   Hug
Да се похваля и аз - на 07.06.07 се роди нашето мишле - Михаил. Роди се 2950 гр и 49 см. Раждането ми беше приказка! Като имам повече време, ще ви разкажа подробности. Тати беше при нас, бебето ми сложиха на гърдата веднага след като го премериха и изчистиха малко. Всичко беше невероятно хубаво изживяване  Heart Eyes  В стаята бяхме заедно с бебо през цялото време, така че посвикнахме един с друг.  Grinning  От вчера сме вкъщи и се адаптираме. Постояхме в болницата малко по-дълго заради жълтеницата Sad ама какво да се прави...
Ако искате, може да разгледате някои снимки тук: http://www.bulkis.sk/Bebe6ok/ и тук: http://www.bulkis.sk/Bebe6ok/20070610/
Нямам търпение да изчета какво сте писали и колко сте се обебили Simple Smile но ще бъде сигурно утре. Какво стана с Криско на Лилибон?
Честито на всички мами с бебчета!!!! Да са ви живи и здрави и много щастливи Simple Smile

# 33
  • Мнения: 533
Честито на ТАНИТА да и е жива и здрава Даниела (още едно бебоче с името на моятя щерка ,има си адашка  Joy ) КЕТКА,ми то Мая с много коса пу-пу ,моето гълъбче си няма и ми е голям дерт дали и по това ще прилича на баща си ,щото нищо от мен не взело и цяла е на тати си  Laughing. ЛЪВИЧКЕ,и аз нещо се разочаровам от памперс ,нещо ми изпускат даже и от към гърба и то този втория пакет дето го взехме с предния нямахме проблем и сега други майки ме съветват да взема на хъджис ами ще ги пробвам ,но имам още от пакета и свърши ли ще взема другите   newsm78  Честито и на БОСИЛЕК де ти е жив и здрав мишока!   bouquet

# 34
  • Мнения: 42
Честито на Танита,Трапезица и Босилек.Да са ви живи и здрави бебчетата.И много радост да носят на мамите и татковците.
И аз съм на Памперс.И за сега ми се е случвало да пропунат 2-3 от цялата опаковка.А тя вече ни е на превършване.А в болницата бяхме с Либеро и от тях останах доволна.

# 35
  • Мнения: 4 514
ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА ТАНИТА И БОСИЛЕК!! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛЧУГАНЧЕТАТА И САМО ДА ВИ РАДВАТ!!
happywoman, отварата от смрадлика (Тетра) много ми помогна на мен. И аз се пръсках с Бивацин, но не знам защо, ме заболяваше още повече. Накрая останах само на тетрата и за ок. 10 дни след раждането вече не помнех какво е това болка (а имах шевове).
маслинке, нормално е да се запече, след като минете на изкуствено хранене. Особено пък с Фризолак. Не знам защо, ама аз тая марка хич не я харесвам. То не е гаранция, че и с друга марка пак няма да се запече де. Ако много започне да се запича, направете клизмичка на детето, ще му олекне и после ще си влезе в ритъм и пак ще започне да ака нормално. Е, няма да е толкова начесто, както при кърменето, но ще е редовно.
aani, кофти изживявания сте имали, радвам се, че малката вече е по-добре. Дано да нямате алергични проблеми! Hug
Elz, цеденето след кърмене докарва хиперлактация, така че ако ти идва в повече, спри да се цедиш, така ще се регулира кърмата и всичко ще е в норма. Обратно, при Кетката това може да помогне.
Кетка, мноооого сладки снимки. Имате една, дето сте си тримцата мама тате и бебо, е насълзиха ми се очите от умиление, като ви гледах! Heart Eyes
Хайде стига, аз пак отивам да работя. Или да ровя другите теми из форума, ще видим. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 488
Ади на неродилите мятайте романтичните вечери! Heart Eyes За памперсите и аз да си кажа В момента довършвам пакета памперс и почвам на либеро! Че то голямо опикаване тъкмо 3 пъти за 2 дни! Пропускат да им се невиди! Маслинка я да ги отсвириш! Какви са те такива дето акъл ще ти дават! Момичета свекърва ми е вече в къщи ! Дадох да разбере още от самото начало че всичко мога да си свърша и само не мога да взема с прахосмукачка и да сготвя! Нищо друго не искам от нея! Надявам се, че ме е разбрала! Малко се подразних като седеше при мен да ме гледа как кърмя и да ми вика ,че не цоцал,ама и казах, че цоца и да не се притеснява! mom_an я кажи тази тетра как се прави, че тази вечер ще къпя бебко с нея пък не знам как да я приготвя! Трябва през ден да го къпя с тетра!

# 37
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Lioness, аз ползвам Кан Бебе за сега, ама ще сменяме размера вече.  Peace Дано да е добре с тях, че и от смяната на пелените се получават обривчета. /от Памперс и аз не съм доволна - гърба ни беше мокър на всяко второ преобуване/
Уси, ти пък защо се налага да къпеш Коцето с отварата?
Мом-Ан, сигурна ли си че мога да спра да се цедя? В болницата две майки така се бяха запушили, че цяла нощ не мигнага милите, докато се отпушат - редиха се всички акушерки и момичетата в стаята им, за да им помагат. Така съм се наплашила, че се цедя най-усърдно, а знам, че нещата са свързани - колкото цедиш, толкова се произвежда, ама шубето е голям страх. Дали да пробвам, а???

# 38
  • Русе
  • Мнения: 249
Честито на всички Юнски мамчета! Да са ви живи и здрави децата и много да ви радват! Да папкат и да спинкат! На неродилите желая леко раждане и здрави бебенца!!!   bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 558
Честит малък мъж на Босилек! Да ви е жив и здрав, да расте щастливо, умно и послушно дете!   bouquet

Ех, значи и аз купих на Памперс, въпреки че никога не съм ги ползвала и направо ме разочаровахте. С Вики ползвах само хъджис доста дълго време още от раждането и и бях много доволна. Ползвала съм и либеро и те бяха добри. Като порастна минахме на други марки, но тя вече ходеше и на гърне. Гледам, че упорито рекламират молфикс, но за тях нямам никакви отзиви.

Айде, лека вечер!

# 40
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Маминки, някой да има новини от Лилибон?
Ох, така се надявам всичко да се нареди  Hug Praynig Peace
С теб сме, Ели   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 1 635
Честито на Танита77 и Босилек!

Момичета още не е минал половината месец и вече половината мами са родили.
Казват, че идват големи жеги от следващата седмица, не знам как ще я караме.

# 42
  • Мнения: 46
Честито съкровище на Босилек,да ти е жив и здрав!

Лъвичка и мом аз благодаря ви за инфото,дано да мина без разкъсвания,но все пак да знам ако се наложи.

# 43
  • Мнения: 762
Добро утро на всички!
Не знам дали ме хвана гнезденето,но почнах на подреждам,ето-сядам да си почина,а още няма 8 часа. Grinning Чакам главата на нашето семейство да ме заведе на мерене на тонове,че без него тоновете ни много плашливи нещо  Grinning.
Иначе ycu ,аз таткото го ползвам където и както сваря,до сега нищо не ми е попречило за това,просто беба има неговия чаровен мързел и все не бърза за никъде,пък и точно като него не вярвам да си напусне храпулката докато не разбере че мама просто няма повече място в матката си.Ма не е важно само да си инциативен все пак,важното е да си такъв в подходящия момент,иначе само да ми е здрава и всичко да и е наред,пък както казват бабите:дете в майката не е останало Wink
А вие с това кърмене наистина много депресивно ми действате,аз вече си претърках зърната,та нали уж това контрахирало матката,моята все си остава неподвластна. Wink
Тъжно ми стана,ма май накрая няма да има на кого да се похваля,всички ще сте вече родили и заети с бебешки патила и неволи...ма нейсе,ще ходя в юлския форум да се похваля,освен ако и там не са ме преварили Grinning

# 44
  • Мнения: 199
Добре че зачекнахте темата за памперси,защото и аз ползвам на памперс ама нещо не ми харесва.И пиатам всеки имали нещо по-добро от памперс те викат не.А от кърпичките на памперс какви пъчици излязоха не е истина.Сега сме на Нивеа и определено положението е по-добро.Та какви памперси викате  да ползвам. newsm78
А може да съм изпаднала в депресия защото малката Ивайла се роди месец по-рано и не съм я очаквака толкова рано и това да ме стресира.Бях се настроила даже и след термина да родя.Ама да ми е жива и здрава сладураната.
      Ще се мъча снимки да кача,ама незнам дали ще успея.
Лионес ака си зеленикаво кашаво като разстройство.Но сутрин и вечер.И то доста стабилно пълни памперса си.. Joy baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт