Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 829
  • 301
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 63
Честито на новите мами Simple Smile и успех на тези, на които им остава съвсем малкоооооо!

И да споделя: раждането е нищо в сравнение с кърменето! Да се оплача - мъча се вече повече от месец с кърменето, защото всички казват, че майчината кърма била най-полезна за бебето и аз като добър родител правя всичко, за да осигуря това. До скоро бях с почти кървящи зърна, излекувах ги като ги мазах обилно с гермастан и крем при подсичане (същия, който ползвам за бебето) и се оказа страшно ефикасно. След което почнах да чета едни книги, в които е подробно описано по колко грама трябва да яде бебето по часове през деня. Започна се яко цедене и последва разочарование като вместо 100 грама цицката пуска 80 например....и всичко това защото на първата консултация ми казаха, че бебето не наддавало добре. Всъщност Георги се роди 3.850кг и 52 см(моля попълнете пропуска на първа страница) и след месец тежеше 4.750 кг......не знам какво не й хареса....най-вероятно педиатърката се е пообъркала. Сега не мога да регулирам количеството кърма - Георги суче, после аз цедя почти по 50 - 80 грама и се чудя дали е ял достатъчно.
Лъвичке, защо си на мнение че не е нужно да освободиш гърдата от остатъка от кърма след поредно кърмене. Аз с моите книги Simple Smile....та прочетох, че така се получава мастит, абцес и дрън дрън...
Споделете вашия опит! За мен къменето е цяло бреме, поне за сега. Не знам колко ще издържа!

# 301
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
МОЛЯ, НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ ТУК!
ИМА НОВА ТЕМА В РОДЕНИ 2007 !!!

Общи условия

Активация на акаунт