Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 856
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 199
Виждам че сте отворили тема за разходките.НИе излязохме на 10 ден за 1 час.След това на 11 ден за час и половина и така почнахме разходки.Ами то на бебенцето му е топло и то душичка носи.В парка на прохладно мисля че няма проблем.
За обличанети Ивайла вече е по късо ръкавче и гащички.Спрях да я обличам с дълъг ръкав,голяма жега е.За спането се двуомях с къс или дълъг ръкав,но вече  с къс ръкав спи и ританка без чорап.Малко изведнъж я поразголих,дано не се разболее.
Вече излизаме сутрин към 10 и вечер към 5.Имаме си режим.
За храненето,ядем в 8 часа и след това чак на 3 часа.И така ми е по-добре защото се наспивам.Един път ядем по-млко друг път повече.
Никой не ми отговори за гино дактарина и как се ползва.Все още не съм я мазала.
Хайде лека вечер че сигурно ме чака безсънна нощ отново,ако я почнат коликите. baby_neutral Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 1 235
piccola, стискам ти палци за бързо, лесно  и максимално безболезнено раждане и съвсем скоро да гушкаш бебчо.

Момичета как ги къпете бебчовците. Ние до вчера се миехме на мивката и днес решихме да пробваме в коритцето (ортопедично е) е измъчихме се не знаем как да я хванем, бутаме се изнервяме се, направо кошмарно ми се стори, а и малката ми се стори че се губи в коритото не знам дали на да не изчакаме да се позакрепи и тогава пак да пробваме.
Ние за подсеченото се мажем с Дефламол.

хайде до писане, лека и спокойна нощ Stop

# 272
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Маслинке, дактарина се маже в устицата = там където има бяло - може с пръст, може и със стерилна марличка. После може да мацнеш и на залъгалката ако ползваш. Ники беше с ужасна млечница още от родилното - излекуване е!  Peace
Усенце, задължително трябва да ползваш кремче след като почистиш дупето при смяната на памперса. Изборът е голям - ти избирай, аз лично ползвам Павлодерм и съм много доволна - кутията е голяма и не е скъп. Peace
Гери, щом ви е анатомична ваничката слагай бебка да легне - можеш да постелеш отдолу една тънка пеленка, за да не се пързаля. Според мен е по-добре да я научите още сега, че после да нямате проблеми. Не виждам какво те затруднява - дупето нали се подпира няма къде да ти избяга! Hug
На всички мамчета 2 в 1 - стискам палци!

Момичета, стискайте палци, че имаме сериозен проблем - утре ще говоря повече като имам потвърждение, за да не предизвиквам злото.

Лека и прохладна нощ на всички и дано утрешния ден е спорен за всички ни и ни донесе добри вести! Peace

# 273
  • София
  • Мнения: 1 635
Елз стискам палци, за каквото е необходимо. Дано да се окаже, че нямате проблем.

Ди13 не си сама чакаща и аз си чакам. Не мога да го обедя, че и навън е също толкова топло колкото и в мен. А има и още няколко чакащи.

Пикола стискам палци, защото ако не тръгна да раждам скоро и ман ме чака предизвикване. Че макар и да има още два  дни до термин и цикъла да ми е дълъг (т.е. датата да е нормално да я пресроча), то вече околплодната течност е доста на ръба и няма да ме чакат.

Давайте идея за име на новата тема, сигурно ви е друго на главата, но все пак.

# 274
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
piccola, горе главата!!!   bouquet Консумирай мъжа ти колкото можеш, че сега се увъртам около моя и той ме гледа с влажен поглед, ама ...  Stop...до кога ли  Thinking
Утре ти пожелавам безболезнено предизвикано раждане и най-естен да се похвалиш с един хубав юнак!
Всъщност, много се надявах и аз да родя доста преди термин, но спецовете споделиха, че при вторите деца матката се преразтягала и губела нужния тонус, от което следвало пренасянето. Любослав се роди оперативно - ден след термина, но кой знае кога щеше по желание да изскочи. baby_neutral

Кетка, влизам и аз в отбора с Любослав. Същата работа беше днес! От 10 ч до 17:30 е придремвал по за 10 минутки, а през останалото време рев, мрънкане, устичката зее за глад. Естествено, виси ми на циците, след тях следва връщане, повръщане и пак на ново рев...
Моят скромен опит обаче ми казва, че това са колики. Мръцка, пръцка, изправя крачета ... А щом излязохме навън с количката - 3 часа не е отлепил очички, спал е като крадец след нощна смяна  Joy.
Та аз поне му хванах цаката - айде навън с количката, дай 2 тегела из китните ни "равни" улички и алеи, раздрусай малко китарата и хоп! ТЕ ТИ СПОКОЙТВИЕ!

aani , напълно подкрепям поста на piccola  Hug за кърменето!! Аз също те окуражавам да захвърлиш цеденето и шишетата! БЕбето може да реве не от глад, а от куп други неща - колики, напишкано, наакано, нужда от прегръдка и какво ли не! А при наддаване от 700 гр - абсолютно не вярвам, че бебето е гладно  Naughty. Минимумът качване, който се смята за норма е 400 гр, а 800 е идеален! Ми ти със 700 къде си тръгнала да се косиш  ooooh!? И аз те окуражавам - кърми на поискване, пий повечко течности и стимулирай лактацията   bouquet


ДИМИИИИИИИИИИ, хайде де! Чекаме те цела гвардия кърмачки и гладни бебоци! Какво пък толко ти хареса в този Майчин дом, та не си на компютъра! Идвай да разказваш за Калина и за невероятното ти раждане (че аз знам, ама подробностите ми се губят   bouquet)
Мацки, а дали не ни е време да се преметнем вече в ОТЧЕТНИ 2007 ??? И неродилите ни съратнички могат да споделят мисли и чумства там? ЧЕ срам-несрам, ама вече не сме в графа "Очакващи бебета..."

ЕЛЗ, изпращам ти своите позитивни мисли! Дано всичко е наред!!!

Лилибон, чакам обаждане или писание тук! КАк е положението с Криско, с теб  Hug  bouquet

m_mm , още веднъж искам да си споделя възхитата за невероятното ти старание да модерираш нашата тема! Страхотно си направила първата страничка! И чудесно прибавяш новопопълненията! Шапка ти свалям за труда, времето, и изяществото!   bouquet

Заглавие: Гордо вече ме наричат МАМО на ЮНСКО бебенце голямо

или

 Колики геройски борим в Юнския месец бебетворен

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 23:08 от Lioness

# 275
  • Мнения: 118
Мамчета, дайте идея с какво да мажа гъзеца на синковеца от жегите се обрина, ако го мажа само с олио както досега дали ще се оправи! Има се на предвид че всеки път му мия дупето на чешмата и памперса се сменя на 3 часа!
Уси, ние мажем с тоалетното мляко на Мустела при всяка смяна на пелени, при подсичане ни казаха само Бочко със смрадлика и нищо друго, а ако е само зачервяване - тънък слой дефламол.
Да ви призная, залъгалката при Мая действа така безотказно, че безскрупулно й я тикам в устата всеки пък, щом е раздразнена.. да видим педката утре как ли ще ме нахока.  ooooh! Lioness, много си смела ти, аз не смея да я извеждам между 10 и 17ч. А днес изпуснахме и вечерната разходка, че бяхме заспали и тримата май от преумора през деня  ooooh!
Хайде лека нощ на всички, стискам палци Елз, успех на разраждалите се и спокойна нощ на обебените!

# 276
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Кетка, излязохме към 17:45 ч, а цели три часа не се събуди  Mr. Green

# 277
  • София
  • Мнения: 1 635
Мислех да се местим, когато изтече месеца. Все още има време за една тема в чакащи. Цели пет дни.
Лионес, мерси за одобрението. Но скоро ще трябва пак да поемеш щафета или някой друг по желание. Все пак по един или друг начин скоро ще дойде моя ред да влизам в Тина Киркова.

# 278
  • Мнения: 2 336


Заглавие: Гордо вече ме наричат МАМО на ЮНСКО бебенце голямо


Peace

# 279
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Piccola,желая ти много спокойствие,кураж и бързо и безболезнено раждане.
Аз също съм при АГ-то днес да решим какво ще правим.Психически съм се подготвила за влизане,дори мисля да взема багажа в колата-все пак родилният е на 30 км./да съм готова за всякаква ситуация/.
И на теб m mm,желая по-скорощно оттърваване от теглилата с големия корем.  Hug
То в "Близнаци" не влязохме,но пък дано да влезем поне в "Юни" Cry

# 280
  • Мнения: 1 488
Опалка здравейте от мен  Hug Мамчета неродили няма да се притеснявате то не остана една седмица има до края на месеца!  bouquet Успех на мамчетата който ще раждат днес пожелавам ви бързо отърваване и после да си гушкате малките мишки, такова умиление ме е подгонило, че не мога да се позная! Ама това малкото като ми се усмихне дяволито и ми иде да го смачкам от целувки  Heart Eyes А за кремчето сега няма как да го купя  Sad мъжът ми, ми забрани да си показвам носа с детето,че да не го претопля, а то не е лъжа такива жеги просто немога да повярвам  #Crazy
Гордо вече ме наричат МАМО на ЮНСКО бебенце голямо!
Понеже нямам идей затова подкрепям лъвичката Хайде мамчета лека , че нещо ми се доспа от 5:30 досега само дето не съм сготвила!  Wink

# 281
  • Мнения: 118
Ха добриутро!
Хайде мамчета лека , че нещо ми се доспа от 5:30 досега само дето не съм сготвила!  Wink
Охоо, не съм само аз значи, дето го цокат в 5ч30  Crazy е, да ми е живо и здраво детенце, остави ме да спя от 11ч вечерта та до 5ч30, мамина душичка сладка. Верно че от 5ч30 до сега... 1/2ч цокане, 10мин оригване, 10мин кокорчене, връщане с преобличане на боди  Sick, пак кокорчене, рев, 40мл 'бутилирана кърма', приспиване със залъгалка  ooooh!, цедене (дясната скрънза вече системно дава по 90мл ако не я закачам 4ч - май спираме да й викаме скрънза, лявата се бори за 50мл, ама има още какво да се желае за работа в 'отделен режим'  Joy)
Та с две думи дремя пред форума не за друго, а щото стомаха ми след цялата тази галимация взе, че възропта, и той имал право на внимание моля ви се, и докато не ома'а една хууубава купичка с бисквити с кисело мляко, не ми даде мира. Сега си досръбвам кафенцето, че ако засля, ще видя консултация при педката в 9ч30 през крив макарон. Да видим колко сме наддали, че като й гледам гривничките, май ще борим рекорда на Лъвичката  Laughing
Момичета, който е в час с климатиците, дайте акъл на непросветеното какво да купи, сериозно съм решила, просто не се живее така. Та мерси предварително!

# 282
  • Мнения: 2 336
Ха добриутро!
Хайде мамчета лека , че нещо ми се доспа от 5:30 досега само дето не съм сготвила!  Wink
Охоо, не съм само аз значи, дето го цокат в 5ч30  Crazy е, да ми е живо и здраво детенце, остави ме да спя от 11ч вечерта та до 5ч30, мамина душичка сладка. Верно че от 5ч30 до сега... 1/2ч цокане, 10мин оригване, 10мин кокорчене, връщане с преобличане на боди  Sick, пак кокорчене, рев, 40мл 'бутилирана кърма', приспиване със залъгалка  ooooh!, цедене (дясната скрънза вече системно дава по 90мл ако не я закачам 4ч - май спираме да й викаме скрънза, лявата се бори за 50мл, ама има още какво да се желае за работа в 'отделен режим'  Joy)
Та с две думи дремя пред форума не за друго, а щото стомаха ми след цялата тази галимация взе, че възропта, и той имал право на внимание моля ви се, и докато не ома'а една хууубава купичка с бисквити с кисело мляко, не ми даде мира. Сега си досръбвам кафенцето, че ако засля, ще видя консултация при педката в 9ч30 през крив макарон. Да видим колко сме наддали, че като й гледам гривничките, май ще борим рекорда на Лъвичката  Laughing
Момичета, който е в час с климатиците, дайте акъл на непросветеното какво да купи, сериозно съм решила, просто не се живее така. Та мерси предварително!

Що се отнася до климатика добри са тези на Панасоник, но тези производство Малаазия. Е има и по скъпи но и тези не са от най-ефтините Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 09:37 от ted_

# 283
  • Мнения: 245
Елз, стискаме палци да се реши проблема Hug
И аз чакам Димиртиана да сепояви и да влее голяма доза хумор и прекрасно настроение в темите ни  bouquet
Заглавието на Лъвичката е чудесно  bouquet

# 284
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Лъвичке, пак си на макс с поезията!  Peace

Какво да ви кажа, момичета, и при нас положението е подобно на вашето, само дето моите притеснения вместо да са по-малки като с трето дете, са по-големи - като се размрънка не знам раните ли го болят или е някой обичаен бебешки проблем. Освен това през раните губи белтък и трябва да се храни добре, та и аз веднъж дневно правя номера с цеденето и с биберона, да го проверя колко изяжда. Иначе се лигави половин час на двете гърди, суче криво-ляво, ама не мога да разбера поел ли си е дозата или не.

Утре ще ходим на консултация, да ни претеглят колко сме барабар с всичките превръзки. Няма шанс скоро да се теглим "нето", явно все ще си влачим по някой бинт и куп марли отгоре си.

Иначе обича да се кокори сериозно, плаши се от собствените си ръце, когато ги размаха рязко. Вчера бяхме на разходка за час-два навън, че макар да обиколихме България, още не бяхме излизали на разходка с количката. Чико-то се оказа много лесна за каране, само ми се струва малко тясна вътре. На всяка дупка притрепервам от натиска да не се отвори нова рана на кожичката, абе това ми е в главата само. Бебчо спа, едно дете се натресе на бегом в количката и го разтърси яко. (Как се беше изхитрило да бяга заднишком?) Мамите ми обясниха къде в градината има тихи места, подходящи за кърмене, щото с тоя 3-часов интервал между храненетата не остава време за приготвяне, отиване и връщане от градината. Но ще пробвам кърменето на открито следващ път.

Стискам палци на неродилите още мами всичко да мине леко и бързо! И аз гледам влажно мъжа ми, но като сме недоспали и преуморени, май по-скоро ще хъркаме заедно, отколкото нещо друго.  Simple Smile Та вие хубаво се възползвате, докато още са ви отворени очите!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт