Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 857
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 19
Лелеееееееее момичета какъв съм сдууух,
дори си бях забравила ника - е сори!
Как да е!
"jjujata" как го измислих само тва лелеееееееееее!
И честито на всички родили мами - много да се равате на малките човечета - на мен ми се струва за сега страшен купон - дано и с вас да е така!

Е айде пак лек и прекрасен слънчев ден - и повече по сенките!

# 256
  • София
  • Мнения: 1 635
Честито на МонАм! Да я радва Максим!

# 257
  • Мнения: 245
Честито на mom_an  и от мен, и на сестрата на Лекси, която направо ме хвърли в оркестъра.
Как е възможно такова нещо изобщо?
Да са им живи и здрави бебоците.
Аntoniast - на мен Габи ми разказва играта от два-три дни, не знам колики ли са, понеже не пръцка, но не се успокоява, а като исттеричка размхава ръце и карака и се дере, все едно, че ще я колят.
Давам й биберон, посмуче го малко,плюе го,пак реве, и така цял следобяд.
Като капак на всичко баткото започна да ревнува Crazy

Поздрави на всички  bouquet

# 258
  • Мнения: 46
Здравейте мамчета,как я карате?
Честито на всички нови мама,да са ви живи и здрави бебоцте!  bouquet  bouquet  bouquet
Ние от сряда сме си вкъщи,но все още не можем да се настройм нещо.Незнам дали е от жегите но от вчера е много неспокоен моя маалък Валентин, суче по малко от  мене заспива и след малко пак е гладен и направо ни побърка.
Понякога с часове неможе да се отпусне да сазпи спокоино.

Искам да ви питам вашите бебоци хълцат ли?

Сега ставам и по късно пак ще пиша

# 259
  • Мнения: 42
Да ти е честит големия мъж Максим.Да те радва много,Ани,да ти е жив и здрав.
Лекси честито и на твоята сестра.А и на теб разбира се.Ако имаш възможно разкажи как може да се случи такова нещо в 21век.Просто недоумявам. #Crazy

# 260
  • Мнения: 245
Здравейте мамчета,как я карате?
Честито на всички нови мама,да са ви живи и здрави бебоцте!  bouquet  bouquet  bouquet
Ние от сряда сме си вкъщи,но все още не можем да се настройм нещо.Незнам дали е от жегите но от вчера е много неспокоен моя маалък Валентин, суче по малко от  мене заспива и след малко пак е гладен и направо ни побърка.
Понякога с часове неможе да се отпусне да сазпи спокоино.

Искам да ви питам вашите бебоци хълцат ли?

Сега ставам и по късно пак ще пиша

Здрасти Хепи, радвам се да те видя отново  bouquet
Мисля, че всичко е от жегите, и при нас е така, ревем, въртим се, изобщо Crazy
Гледам,ч е и другите мами сеоплакват от неспокойни бебоци, така че поско, ще се оправим Laughing
За хълцането - когато остане неуригнат въздух след хранене и започва да хълца Габи, уж гледам добре да я уригна, даже брат й се впечатли как може такова малко бебе да се уригва като змей-горянин и да пръцка по-силно от него Laughing.
Така че след хранене - глади го по гръбчето да уригне въздухчето и така.  bouquet

# 261
  • Мнения: 118
Момичета, само докато ви изчета и си отдъхнах, направо ми падна камък от сърцето!
Тук от вчера Мая е точно същата картинка - яде по малко, дере се, връща, хълца, дере се, яде по малко и така .. Супер много ни изнерви, и двамата с таткото, той все иска да я оставяме да си реве и да се дере на воля, а аз не мога, нощес в отчаянието си й тикнах залъгалка в устата  ooooh!, днес пак  ooooh!, Васето само каза 'честито, сега я разлигави съвсем'. Та преди малко и ние я изкъпахме, само в чиста водичка, дадох й да пие вода на корем, пуснах и английски валс и май се поуспокои и дреме оттатък.
Аз пък ям трето ескимо (за нерви де), чета ви (най-сетне, че от петък бяхме без нет) и се успокоявам след всеки следващ пост, не защото бебетата ви са неспокойни като Мая, а просто защото не съм сама в неволята си. Пак благодарЯ, че ви има!  Hug

Сега вече И ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА И ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ СЛАДУРЕСТИ!

Ох ето пак се разплака... всеки път като върне и се разплаква, имам чувството че ми виси по рамото нон стоп, и въпреки това връща!!
Хайде от нас пожелание за дъжд и хладинка за всички!

# 262
  • Варна
  • Мнения: 558
Честит син на Мам Ан! Да е жив и здрав малкият Максим, да расте щастливо и безгрижно дете за радост на цялото семейство!  bouquet  bouquet  bouquet

Честита племенница и на Лекси! Да ви е жива и здрава.

Ех, лека по лека попълваме редиците пак  Grinning. Успех на все още чакащите!

Лъвичке, браво! От къде я извади тази кърма. Сигурно се дължи и на спокойствието, все пак е втори юнак. Все така да наддава  Peace.

Вече и аз се присъединявам към бебешките теми  Mr. Green. Най-накрая. Ние се храним на поискване. Нощем засега не пропускаме. Вики сама се отказа от папането в 12 часа, макар че ми се искаше да е 3. Коликите все още не са ни почнали, но доста попръцкваме и правим муцуни докато акаме  Laughing.

Отивам да махам по задачи. После пак  Sunglasses.

# 263
  • Мнения: 546
Здравейте, мамчета!
Честито на всички новообебили се мами! Да са ви живи и здрави бебоците, да ви слушкат, да папкат, да растат здрави и силни!
Аз се изгубих тия дни, но знаете как е…. Майка ми беше при нас първата седмица, но ни “изостави” и сега се гледаме сами. Нещо ми е трудно и не успявам да съм изрядната домакиня, съпруга и майка. Много се старая, но и с каката покрай нас, нещо не се получава. Затова от утре заминава при майка ми. Е така ще е. Тя като не иска при нас – ще гледа едно “чудо” при нея.  Mr. Green Ванина ще й погостува две-три седмици. Много ще ми е мъчно, но е за добро. Иначе рискува да я цапардосам някой път.  Whistling Не знам при вас как е, ама мен започна да ме тресе яка нерва. Това недоспиване ми разказа играта. Иначе тази седмица ходихме на консултация. Михаела е наддала цели 700гр, което за кърмено бебе е доста добре. Но въпреки всичко кърмата ми недостига. Започна да приплаква на час, а понякога и по-често. И аз за да проверя какво става, взех да цедя и да давам с шише, за да съм сигурна. Та сигурно се сещате, че това влоши положението. И без това едвам цедях в началото по 100мл общо от двете гърди. А сега едва събирам по 60. Вече съвсем съм луднала. Цедя в 10,30ч, в 12ч я храня, после пак цедя в 13,30, следва хранене в 15ч и т.н. Вече не ми остава никакво време. Едва смогвам с домакинската работа. Добре, че имам чудесен съпруг и много помага. Вече не само чисти, пазарува, изхвърля боклук и забавлява каката, ами глади, мие съдове, дори готви като се наложи. И проблем с акането имахме. Така както се държах като абсолютна моралистка и пледирах против клизмичките с термометърче, вече два пъти го използвам.  Embarassed Та така, оплаках се, а сега тичам да се изцедя…. Гушкам и цункам и вас и бебоците, и на неродилите тумбаците  Hug

# 264
  • Мнения: 1 488
Мамчета, дайте идея с какво да мажа гъзеца на синковеца от жегите се обрина, ако го мажа само с олио както досега дали ще се оправи! Има се на предвид че всеки път му мия дупето на чешмата и памперса се сменя на 3 часа!

# 265
  • Мнения: 245
Ycu, а не го ли мажеш с кремче дупето, като почистиш?
Аз мажа с олио гунките, а дупето и около неги с кремче против подсичане - или Бочко със смрадлика, който ми върши идеална работа или с един на Клоран, който не е чак толкова добър, язък, че дадох толкова пари за него.
Но си мажа всеки път.
Като се роди синът ми изобщо не бях в час и дупето му тогава така жестоко се обрина/подсече, че ooooh!
И ми казаха, че всеки път след почистване, мацваш с кремче там - оттогава нямахме проблеми  bouquet

# 266
  • Мнения: 245
Момичета, идеички за нови теми?
А Laughing?

# 267
  • Мнения: 2 336
Мамчета, дайте идея с какво да мажа гъзеца на синковеца от жегите се обрина, ако го мажа само с олио както досега дали ще се оправи! Има се на предвид че всеки път му мия дупето на чешмата и памперса се сменя на 3 часа!
ние се бяхме обринали по дупето и започнахме даго мажем след  ввсяко сменяване на памперса с мас и сега нямаме такива проблеми. А и докторката ни го каза същото преди да започна да го прилагам.

# 268
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Честито на всички за новите бебенца!
Да са ви живи и здрави и само да ви радват.
Само аз ли останах 2 в 1? Tired
Имам чувството,че никога няма да родя. ooooh!
Признаци никакви.

# 269
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Ди13,не се притеснявай и аз съм в отбора.пробвах вече всичко-олоито,секса,разходките,стълбите нагоре надолу... акушерката на днешното мерене на тоновете ми каза да консумирам таткото до припадък.  Mr. Green Иначе утре по график съм в болницата за предизвикване на раждането и ми е малко спечено от това,все се надявах че няма да стигнем до там.
аани само да ти дам съвет,по-добре остави тази работа с цеденето и давай на детенце на воля да суче,дори да ти поиска и след половин час.така за няколко дни само ще регулира производството на кърма.допирът с бебка предизвиква у майката приток на хормони които ти спомагат за произвеждането на кърма.и почва на практика да се произвежда точно толкова колкото стимулира беба,тоест точно необходимите за нея дози.цеденето не е точното решение.така ще е само няколко дни и после ще видиш че нещата сами ще се нормализират.още повече че имаш и такъв помагащ тати до теб.зарежи даже домакинството и се отдай на бебка за да почне производството на повечко кърма,после ще сложиш в ред пропуснатото.
а да,и не цеди след кърмене,няма смисъл.
  кураж мамита,така са малко труднички и на нерви първите месеци,но минава много бързо това време и се забравя и безсъние и всички други проблеми.
  иначе ние вчера бяхме тръгнали за болницата,но контракциите като по чудо спряха и сега вече съм яко на нерви.почнах да имам усещането че нещо с мен не е наред...  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт