Страх от вода

  • 3 496
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 125
И аз имах подобен проблем с малкия.В НИКАКЪВ случай не го насилвай,ако трябва го мий на "порции"  само с мокра гъба,занимавай го с игри,постепенно ще се отпусне!СТИСКАМ ПАЛЦИ!!!

# 31
  • Мнения: 399
Цитат на: dodo_dodo
В чудо се виждам с Денис.
Не ще да се къпе Embarassed
След безметежните бебешки месеци, когато си умираше от кеф да се плацика във ваничката, дойдоха времена на известна стагнация в това отношение.
Но това което е от няколко седмици е чудо не виждано.
Но не това е най-големият проблем, а чувството ми, че нещо му се е случило и изпитва неописуем ужас от водата.
То не е врякане, то не е дърпане, то не са молби. Чета паника в погледа му и  някакъв ужас.
Къпането се превърна в борба свободен стил. Снощи даже си изтървах нервите и го шляпнах по голото дупе, а после му излях едно канче с вода по главата. А ей това е нещото което го кара да трепери буквално. Сега имам ужасни угризения. Успокоявам си гузната съвест, че ако не го бях направила щеше да ме повали, едно, че подгизнах цялата от вода, и щеше да излезе сапунен навън.
Чудя се как да разбера какво го мъчи. Като го питам страх ли те е от водата той казва да. И като питам защо той мълчи.
Но той пък си вика да когато му кефне и не мога да разбера дали е истина или просто така си говори.
Като например в момента на мода е че нещо го боли. Леле побърква ме това дете. Ту глава го боли, ту коремче. А снощи го болеше пишката ! И си стиска краченцата и мрънка - мамаааа, болиии, болиии. какво те боли бе дете ? пишето ме болиииии !
А кажете ми сега ?


Все едно, че това е писано за моето дете Cry
От няколко месеца изпада в истерия щом тръгнеме да се къпеме, като през цялото време повтаря: "Няма мие косата"
Как ли не се опитвам да го разсея, правя се на идиот в буквалния смисъл на думата, но ефект нямя.
Стигнахме дотам, че си миеме косата един път в седмицата.
Незнам дали не е грешка.

Вие мами на колко дни миете косичките???

# 32
  • Мнения: 1 975
според мен детето го е страх да си мие косата. може вода да му влиза в о4и4ките и така.......
моят син и той е така .... къпе се и си цопа из ваната докато дойде ред на косата......  Confused

# 33
  • Мнения: 237
Аз на мойто му хванах цаката - като дойде ред да му плакна косата му показвам с пръст тавана, опулвам се сякаш горе има кой знае какво и започвам да го питам дали вижда разни неща. Докато той се чуди какво точно има на тавана и къде е аз плакна с бясна скорост. Ако случайно падне вода на очите веднага бърша с кърпа и то е доволен. Абе на маймуни се обърнахме.  Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 1 413
Додо Додо,не ми се смей,но ние нашия син го къпем в ...кухненската мивка #Milti поради същия страх-това е единственото място,където се съгласява да се изкъпе. Почиствам старателно мивката,слагам на плота хавлиена кърпа той сяда и става,поливаме го и се смеем,че това е новата ни тенджерка,която трябва да се измие...цялото семейство е включено,естествено,да прислужва на цар лъв.

# 35
  • Мнения: 3 211
Момичета, при нас вече е голям проблем, не знам каво й стана, но от 1 седмица не иска да се мие вечер, не да се къпи (което е кошмар), а дори миенето на крака и дупе, още като наближим банята и изпада в истерия, почва да се катери по мен, само и са да не я сложа в душкабината. Снощи се ми в едно малко легенче седнала, направо се изкъпа цялата, както беше с блузата, не ми даде да я сапунисам, само с вода, зъби вече не иска да мие (ама те сега излизат 2 кътника едновременно и явно я боли).
Няма как ще ми ходи мръсно детенцето Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт