Как планирате ежедневното и ежеседмичното чистене?

  • 3 607
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Как ми стига времето ли? Ами просто като реша да се видя с приятелка - отивам и се виждам с приятелка!
А иначе, сутрин готвя. Като излязат всички, пускам една бърза метла (на теракот сме и нямам прахосмукачка). Ако трябва - минавам набързо и с парцала за прах. Ако са се събрали дрехи за перална - пускам една, а простирам вечер след работа. Основно чистя в събота преди обяд. А прозорци мия срещу коледа, срещу великден и август като се върнем от море. Масата се вдига веднага след ядене, чиниите - в миялната.
А се научих да готвя сутрин, понеже 3 пъти в седмицата вечер ходя на английски и няма кога.
Искаш да кажеш че готвиш сутрин преди работа ли?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 496
Хвана ме срам.Най-омразното ми нещо е да чистя и да бърша прах и го правя рядко и като ви чета май ХЕИ-то трябва да ни запечатат.Лятото и без тава трудно насмогвам с пране и гладене и за чистене май не ми остава много време.А и събота и неделя рядко сме си в къщи.Предпочитам да лежа на плажа,отколкото да чистя прозорци например.

# 32
  • Мнения: 23 019
Хвана ме срам.Най-омразното ми нещо е да чистя и да бърша прах и го правя рядко и като ви чета май ХЕИ-то трябва да ни запечатат.Лятото и без тава трудно насмогвам с пране и гладене и за чистене май не ми остава много време.А и събота и неделя рядко сме си в къщи.Предпочитам да лежа на плажа,отколкото да чистя прозорци например.
защо???Аз чистя често,защото се налага-ако не,да не мислиш,че щях да го правя.Просто нашия булевард е свръх-мръсен и прахта ще ни умори,ако не я гоня.

# 33
  • Мнения: 1 449
Чисти се у нас в понеделник и четвъртък, прахосмукачка, мокро, бани, прозорци, прах. Това го върши нашата помощничка  Heart Eyes Готвя предимно вечер, след това гледам всичко да оправя и измия, печка, плот, абсорбатор. Откакто съм с три деца, незадълбавам много над сложни манджи.  Пера нон стоп, гладя когато имам вдъхновение, обикновенно огромни камари, понякога глади жената, но рядко. Вечер строявам децата да подредят стаите си, но се включвам и аз. Пердета пера 2 пъти в годината, шкафовете вътре пак толкова пъти подреждам. Тази година не стигнах до гардероба - моя, а има нужда не от подреждане, а от разчистване на ненужното.

# 34
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Основно чистене два пъти в годината - преди великден и есента. Иначе всяка събота или неделя минавам за прах, с прахосмукачка,  парцал .Каквото може да се дигне и изтупа се тупа, другото на място. През седмицата ако се наложи. В неделя сменям чаршафите и поливам цветята. Перална пускам 3-4 пъти седмично. Прането го събирам в кош, то има стриктна сортировка. Шкафове и гардероби ги подреждам през пролета - махам зимните и слагам летните дрехи и есента - обратното. През останалото време не ми се налага защото винаги са подредени. Глада на момента. Банята я мия ако не ме мързи в неделя. От както имам съдомиялна по - рядко мия на ръка.

# 35
  • Мнения: 2 700
Пера почти ежедневно.
Като цяло не гладя - имам един панер, който пълня с дрехи, които наистина се нуждаят от гладене и гладя когато панерът се препълни.
Цветята ги полива мъжът ми в събота (от години я карат с вода по веднъж седмично и не само, че не са умряли, а драцената е станала като баобаб).
Чаршафи сменям в събота сутрин, след което минавам прахосмукачка, бърша прах и мия подовете - отнема ми около 2 - 3 часа при тристаен апартамент, т.е. при добра организация от събота на обяд съм свободна.
Гардеробите си поддържа всеки в приличен вид. Ако се наложи, се намесвам, но това е 1-2 пъти годишно.
Основно чистя веднъж в годината, като предпочитам за някои дейности да викам фирми.
Подчертано не съм от големите домакини, но като се влезе у дома е прилично.

# 36
  • Мнения: 1 426
Искаш да кажеш че готвиш сутрин преди работа ли?
Да, точно това казвам. От вечерта си поприготвям нещата.  Беля и режа картофи, например, и ги прибирам в купа вода в хладилника, нарязвам си лука и каквото може още да издържи до сутринта. Сутрин ставам в пет и половина. Включвам печката, забърквам яденето - и после си правя кафето, правя закуска, къпя се...
Излизам в 8.20 от нас.
Първо, вечер се прибирам късно, за да готвя тепърва за вечеря, а и съм вече капнала. Предпочитам след вечеря да почета книга, а и често има я някоя задача по математика нерешена, я утре класно, я "мамо, пък да ти разкажа днес какво се случи".  Grinning

# 37
  • Мнения: 4 300
Искаш да кажеш че готвиш сутрин преди работа ли?
Да, точно това казвам. От вечерта си поприготвям нещата.  Беля и режа картофи, например, и ги прибирам в купа вода в хладилника, нарязвам си лука и каквото може още да издържи до сутринта. Сутрин ставам в пет и половина. Включвам печката, забърквам яденето - и после си правя кафето, правя закуска, къпя се...
Излизам в 8.20 от нас.
Първо, вечер се прибирам късно, за да готвя тепърва за вечеря, а и съм вече капнала. Предпочитам след вечеря да почета книга, а и често има я някоя задача по математика нерешена, я утре класно, я "мамо, пък да ти разкажа днес какво се случи".  Grinning
Ще го пробвам, щом успяваш да се справиш. Аз по принцип не готвя кой знае колко, но пък съм ранобудна и ако преместя задачката сутрин може би ще почна да готвя повече:)
П.С. Аз с картофите тази година направих следното- купих 3-4 кг, обелих ги, нарязах ги на кубчета и ги бланширах. След това веднага преди да почернят ги напълних в малки найлонови торбички- горе долу по 0.500кг и ги замразих. След това само ги бухвам в супата или в манджата и си свиркам:)

Общи условия

Активация на акаунт