ревност към бебо

  • 3 098
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
Охооо,ревнувам и още как!От свекъра и свекървата много!Вътрешно се дразня всеки път като я държат на ръце!Не ми се иска да съм такава,обаче...Имам някакво чувство,сякаш искат да я обсебят,защото все уж на майтап подмятат как щели да си я вземат да я гледат(ДА,БЕ,ДА!!!),за да не ходела на ясла и такива работи.Не обичам други хора да я пипат много-много,пък било то и баби и дядовци,не обичам да ми се месят в гледането на бебка,уж помагат,даже не обичам и някой друг да й бута количката(освен аз и баща й)!Абе ревност голяма!

Лелее  Shocked вярно голяма ревност при теб  Simple Smile Ама не всичко мога да нарека ревност, а по-скоро дразнене. Например това, че не обичаш да ти се месят в гледането. И аз не обичам и направо полудявам като ми се бъркат. Директно си казвам, че не искам никой да ми казва как да си гледам детето и какво да правя  Mr. Green Е, не става приятно, ама и на мен не ми е приятно да ми правят планове какво да правя и кога. Но това не е ревност, а просто се дразня. Ама това, което пишеш - никой друг да не държи детето и никой друг да не бута количката е меко казано странно.  Shocked Това не съм го изпитвала и не мога да го разбера.

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като беше малък не исках да го пипат много много, о сега вече не ме дразни! Дразня се само, че като види баба си /свеки/ и полудява- не иска да яде, започва да мрънка и да плаче да го взима, но просто тя го глези,  развежда навсякъде и пипат всичко и затова!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 823
Като се замисля,по-скоро се дразня от свекърва ми именно защото не се съобразява с моето мнение и това как гледаме детето си.Имаме си неписани правила и изисквания и не просто за да ги има,но си има причина да сме ги прикрепили към възпитанието на детето ни.Все я глези,непрекъснато носи напр.сладко,като хиляди пъти съм и казвала да не носи и,че е по-добре да купи плодове или плодови сокове например.Отделно и позволява куп неща,за които Ели знае,че са забранени.Е как така със свекър ми нямам проблеми?Майка ми също понякога я глези,но като и направя забележка,веднага се съобразява и дълго време не се налага да правя такава.В крайна сметка,когато са били родители,те са ни възпитавали,както са смятали за добре.Сега времената са такива,че техните възпитателни методи, не се вписват понякога,а и сме различни хора все пак.От друга страна не е лош човек,винаги е показвала уважение към мен,но стане ли въпрос за детето ни съм нащрек. Grinning

# 18
  • Мнения: 7 418
Момичета нормално ли е да ревнувам дъщеря си от бабите й
  Мисля,че е нормално. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 474
Аз също ревнувам малкия от свеки, или по-точно се дразня. Но това е, защото тя като дойде и не го оставя и за минута, все на ръце, дава му да си играе с всичко и изобщо така го лигави, че побеснявам като гледам. Ама какво да правя- търпя. Добре, че идва 1 път на седмица, та се зареждам с търпение и просто броя на ум минутите докато си тръгне.  Mr. Green От майка ми никога не съм ревнувала, даже съм се просълзявала като съм гледала с каква любов се отнася.  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 4 380
 Когато бях малка винаги ме упрекваха с думи "всички са в грешка- само ти си правата" и това трябваше да значи, че щом всички мислят по друг начин, значи нещо аз не съм в ред. Laughing Дооста време този номер минаваше, въпреки че очевидно беше точно обратното. Взех да проумявам че това общество е масово болно. Никой в тази страна не мисли и разсъждава като нормален човек и аз вечно със сама с различно мнение от всички. В един момент това започва да дразни ужасно и да се чувстваш абсолютно чужд сред свои. Отчасти затова и напуснах България.
Тази тема още веднъж ми показа, че масово хората са с психичен проблем и не просто не го виждат сами, но и една друга се подкрепят наричайки абсолютната параноя норма. Shocked Shocked

Как може да ревнувате собственото си дете, собствената си кръв от най-близкия роднина- бабите и дядовците? Shocked Ходете се лекувайте бе хора! ooooh! ooooh!

Отдавна ме впечатляват някакви подобни откъслечни изказвания, но такава масова психоза не съм очаквала. Споменах на мъжа си и той се опули от изумяване. Shocked "Тея не са се наиграли с кукли- на тази възраст това е диагноза, махни ги!"-това му бяха думите. Божеее, имало един нормален човек и аз точно за него да се оженя! Joy Joy

# 21
  • Мнения: 4 300
Момичета нормално ли е да ревнувам дъщеря си от бабите й
Абсолютно нормално. Нормално е да искаш да си най важното нещо в живота на детето ти, както и то е най важното за теб. Когато някой друг се опитва да ти отнеме тази позиция най естествената реакция е ревността.


П.С. Освен това много се дразня, когато свекърва ми живее с илюзията че синът й " й казва всичко", което определено не е вярно. Ако не ми беше толкова смешно и не знаех истината, бих ревнувала и него.
Нормално е обаче и тази ревност към децата да намалява с годините- колкото по самостоятелни стават, толкова повече да се откъсват от нас.

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 10:14 от r0ksi

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
От много време насам усещам,че нещо ми липсва...Едно такова,усещам,че хората искат да ми кажат нещо,пък някак си не ми го казват!.И когато прочетох постинга на xenia ,изведнъж го осъзнах!Ами,че да!Че аз съм имала психичен проблем,бе,абе защо никой не ми е казал по-рано,че аз съм за лудницата!Ами я да си събирам багажчето,да оставям детето да си го отглежда свеки както тя си иска и бегом да се лекувам.Там ще ми позволяват по цял ден да си играя с кукли,че не съм се наиграла!Ами че да!Какво ли правя още тука,ами не тръгвам?

# 23
  • Мнения: 7 418
Когато бях малка винаги ме упрекваха с думи "всички са в грешка- само ти си правата" и това трябваше да значи, че щом всички мислят по друг начин, значи нещо аз не съм в ред. Laughing


      Да..... Thinking....Грешките в възпитанието почти винаги оставят следи в характера за цял живот..... Tired
      Не мисля,че твоите родители(или кой там) са били прави,казвайки :"всички са в грешка- само ти си правата".
      Сигурна съм,че всичко ти е било на ред.
      Родителите някой път доста прекаляват с манипулирането на децата си.
     

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета нормално ли е да ревнувам дъщеря си от бабите й

На мен не ми се струва нормално... или поне за мен не е нормално. Никога не съм ревнувала дъщеря си от когото и да било!

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз ревнувам само от свекървата. Не мисля да е ненормално,обяснявам си го с това,че отраснах с баба си и дядо си-нямах родители и искам да си я гледам сама,ами просто ревнувам,защото знам как привикват към бабите...Освен това ужасно много ме е страх,че ще  тъпче малката с недопустими храни-тя прави каквото си поиска-не ме слуша никога.

Ама какво значи привикват към бабите  newsm78 Кое е ненормално в това!? За храните... твоя е задачата да поставиш условия как да се храни детето! И още нещо искам да ви кажа.. оставете децата ви да се радват на бабите и дядовците. За съжаление те си отиват в един момент. Вие към вашите баби какви чувства изпитвате? Топли, нали? А сега си помислете какви щяха да бъдат ако вашите майки са ревнували и са ограничавали по някакъв начин общуването ви. И още нещо ми е странно, защо ревност към бабите, а не към дядовците? Това малко ми прилича на ревността на свекървите към вас.. същата работа!!! Е, това аз не го възприемам, честно!

# 26
  • Мнения: 7 418
Това малко ми прилича на ревността на свекървите към вас.. същата работа!!!
      Ами да!Ревността съществува и към бабите,и на свекървите,и каква ли не още!
      Но и с нея се живее.  PeaceЗависи от възпитанието на всеки от нас!
      Хубаво е да сме дипломатични,каквото и да става.
      А?Какво мислите? Grinning

# 27
  • Мнения: 1 793
И аз ревнувам само от свекървата. Не мисля да е ненормално,обяснявам си го с това,че отраснах с баба си и дядо си-нямах родители и искам да си я гледам сама,ами просто ревнувам,защото знам как привикват към бабите...Освен това ужасно много ме е страх,че ще  тъпче малката с недопустими храни-тя прави каквото си поиска-не ме слуша никога.

Ама какво значи привикват към бабите  newsm78 Кое е ненормално в това!? За храните... твоя е задачата да поставиш условия как да се храни детето! И още нещо искам да ви кажа.. оставете децата ви да се радват на бабите и дядовците. За съжаление те си отиват в един момент. Вие към вашите баби какви чувства изпитвате? Топли, нали? А сега си помислете какви щяха да бъдат ако вашите майки са ревнували и са ограничавали по някакъв начин общуването ви. И още нещо ми е странно, защо ревност към бабите, а не към дядовците? Това малко ми прилича на ревността на свекървите към вас.. същата работа!!! Е, това аз не го възприемам, честно!

Ваче много добре го е написала. Замислете се над думите й. Много е права. Аз вече сигурно се потретвам, но и за мен това не е нормално, а и е меко казано странно, както вече написах в по-горните си постинги. За хранене, обличане и т.н. просто казвате ясно и категорично какво искате и не искате. Знам, че има хора, на които колкото и да казваш те пак си правят каквото решат и именно за това бях написала, че като нямам доверие на някой просто няма да оставям детето си за повече от ден. За часове или от сутрин до вечер - да, но за дни и седмици не бих. Ама такива крайности като никой друг да не ми пипа детето, пък да не го вози, пък да не го гушка...прекалено е. Един ден, живот и здраве, и ние ще станем баби. Ами как ли ще се чувстваме ако не ни дават да гушкаме внучето, да го повозим с количката и т.н. Не държа да ми го давам да го гледам за дни. Ако искат - ОК, ако ли не - тяхна си работа.

# 28
  • Мнения: 1 233
Като се замисля,по-скоро се дразня от свекърва ми именно защото не се съобразява с моето мнение и това как гледаме детето си.Имаме си неписани правила и изисквания и не просто за да ги има,но си има причина да сме ги прикрепили към възпитанието на детето ни.В
Peace У нас е същото, още малко ще проявявам толерантност и после край на общите сбирки и гледането на детето.

# 29
  • Мнения: 4 300
Едно е да обичаш детето като баба, друго е да се изживяваш като негова майка ( макар всъщност да си му баба).  Трябва да има разлика и ако някой не я усеща не бих се поколебала да я подчертая.

Общи условия

Активация на акаунт