Въпрос към родителите на деца с две първи имена.

  • 3 029
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Да.
Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото Чорапче

Ето, че може  Wink

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На моя позната детето е Мария-Антоанета. На галено й казват Мими Тони. На мен лично в началото ми звучеше като виц, но свикнах. Детето иначе няма никакви проблеми с името си. Не е раздвоено нито то, нито родителите му.

# 32
  • UK
  • Мнения: 1 334
Дъщеря ми е с три имена. Използваме само първото, а много често и други нямащи нищо общо с нейните  Grinning Не се обърква засега. в Бг акта за раждане е записана със същите имена както и в английският-нейните плюс фамилното и име.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Знам за един Иван - Асен, на който викат Ивсен.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Апропо, има вариант да дадеш второ и трето име на детето си, когато го кръщаваш в църква, иначе в акта за раждане да си е само с едно!

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мария-Антоанета, казват й Мими и рядко цялото, т.е 2-те имена.
Ама-Мария, казват й всички Ани.

# 36
  • Мнения: 3 740
може ли някой да се казва георги-иван алесандър-петров иванов. Laughing

Обикновено ако името на бащата е трудно за добавяне на -ов, го оставят както си е. Така че в твоя случай би трябвало да е Георги-Иван Александър-Петър Иванов. Да се оправя, не мога да го мисля. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 032
Лени, тука т.нар. средни имена (т.е. другите лични имена, освен първото) са, например, начин да добавиш име, което е свързано със семейството, към името на детето. Те не се "използват", в смисъл че никой  не се обръща към детето със "средните" му имена. Освен ако името не е с тире, като Ан-Мари, и т.н.

Сещам се за няколко познати, които като са "пораснали" са избрали да ги наричат със средното, а не "личното" име, така че някой може да изтъкне този "избор" като аргумент, макар и не много убедителен.

Просто е въпрос на традиция в някои страни (не само католическите) децата да имат и "средни" имена.

Средното име на едно ми дете е София; това е свързано в с много хора и в моето, и в на мъжа семейството. Средното име на другото ми дете е Кристина- и това е име е свързано с историята на семействата. Харесвам ги. А личните им имена на децата са си техни, не на баба/дядо/леля.чичо. Бащини имена, от друга страна, не са им лепнати, защото не е нужно (те са британски поданнички  Mr. Green и няма "изискване" да носят личното име на бащата като свое средно име.)

Та така. Обичай е. Харесва ми. Приела съм го.

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
може ли някой да се казва георги-иван алесандър-петров иванов. Laughing

Обикновено ако името на бащата е трудно за добавяне на -ов, го оставят както си е. Така че в твоя случай би трябвало да е Георги-Иван Александър-Петър Иванов. Да се оправя, не мога да го мисля. Mr. Green

Ай стига бе! То направо си стана:

Да.
Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото Чорапче

Ето, че може  Wink
Е, не! Мнооого се обърках и май ми е смешно!  #Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 3 679
Детето на кумовете ми се казва Жоржия-Стефани/роди се на Стефанов ден,а те много искаха да я кръстят на дядото-Георги/
От много малка и викат всички -Жожи...

# 40
  • Мнения: 6 167
Апропо, има вариант да дадеш второ и трето име на детето си, когато го кръщаваш в църква, иначе в акта за раждане да си е само с едно!

това е случая на мъжа ми.
второто име е реверанс към кръстника.

# 41
  • Мнения: 921
Племенницата ми е с две имена без тире помежду им, а и презимето и е без окончание -ов накрая за по-благозвучно, така че си става направо с три детето, ама от малка си е свикнала, та не и пречи. Обикновено се обръщат към нея на първото, но като беше по-малка тя сама си казваше второто, като я питаха за името.

# 42
  • Мнения: 459
Моята дъщеря се казва Анна-Мария, викаме и на цяло име. Рядко се объщаме към нея само с Ани.

Винаги съм искала първото ми дете да е момиче и да се казва така, и кръстихме я на двете баби

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Познавам едно момиченце Ана-Мария, майка й й вика Ан-Ми. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 211
На моя позната детето е Мария-Антоанета. На галено й казват Мими Тони. На мен лично в началото ми звучеше като виц, но свикнах. Детето иначе няма никакви проблеми с името си. Не е раздвоено нито то, нито родителите му.
и аз имам такава позната, като малка й казваха Тони, но после в яслата лелите й измислиха Мими Тони
на мой съученик бяща му по комунистическо време се казваше Асен и съответн.той беше Асенов, но малко след демокрацията бащата си върна името Иван-Асен и моя съученик стана Н. Иван-Асен З.

Общи условия

Активация на акаунт