Кога спряхте да използвате количката.

  • 3 633
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
До 2г. и 6м., а ако не ме беше срам, щях и до 4г. да я ползвам. Много беше удобна за далечни дестинации и за пазаруване. Сега ми е много по - трудно и съм много по - ограничена.

# 16
  • София
  • Мнения: 203
Още си я ползваме, специално за по-дългите разстояния, че Симона има изключително собствено мнение по въпроса накъде да върви  Grinning

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Преди няколко месеца, точно навърши 2 години.
Заменихме количката с колело, което се бута, защото, като се измори, все иска да го гушкаме, а понякога няма тази възможност.
Сега се друса на колелото и всички са/сме доволни Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 7 035
Към 1,6 год., не че ходеше за ръчичка до мен, синът ми непрекъснато се дърпаше и тичаше (и до момента е така), просто не издържах да го водя него и да бутам и количка.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 237
Още я ползваме, като редувам количката с колело за бутане. Понякога излизаме и без количка, но зависи къде отиваме и дали съм сама или не. Мони не ходи много насам-натам, но се придвижваме бавно, и като й писне ме кара да я нося, а вече не искам да я вдигам. Добре че колелото й харесва  Laughing

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
До около година и 2-3 месеца, когато проходи стабилно и се сдобихме с кола. Пътят до яслата е дълъг и без количка беше ужас, бързо се изморяваше. Но и доста често я водех за ръка, с другата бутах количката.
В Германия съм се нагледала на големи 3-4 годишни деца, завряни в количка, още тогава реших, че при нас няма да има такива работи.  Naughty
Не ходим много надалеч, не винаги ме хваща за ръка, но и аз я заплашвам, че се прибираме, ако не ме хване - това е, когато ходим на пазар и трябва да държа и други неща, през останалото време ръката ми е до рамото й. В магазина се кефи да носи кошницата и не ми бяга много-много.

# 21
  • Мнения: 1 771
Трябва търпение.
И моя син в началото си ходеше на където му хареса.  До целта може да стигнем за час при положение, че ни са нужни минути.
От този период, за да стигнем навреме придобихме един лош навик "мамо, гуш".
И така до днес. Мама носи и кръста и ръцете и да са здрави.

# 22
  • Мнения: 1 909
Много внимателно чета какво пишете, че тъкмо пред мен стои дилема дали да купувам лека лятна количка.
Старата ми количка е ужасно тежка, а и вече взе да издава багажа, на всичкото отгоре ми заема почти целия багажник и няма място за покупките... Sad

Дъщеря ми вече ходи, но пък за пазаруване, пък и за разходка поне още известно време ще си трябва количка. Баткото и той се качва отзад, когато се умори...

 newsm78 newsm78

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Лека количка, тип "чадър", ще ти свърши работа. Е, баткото ще трябва да върви, няма да има място за него.

# 24
  • София
  • Мнения: 790
Ползвахме количка до 1г. и 3м. От тогава сме пеша  Simple Smile Слава Богу ме държи за ръка. Когато се умори се гушкаме, почиваме на някоя пейка и пак пеша. Не и харесваше в количката и затова не взехме и лятна.

# 25
  • Мнения: 22 878
Над 2,5г я ползвахме.Той си искаше и като по-голям-много обичаше да се вози.

# 26
  • Мнения: 134
До около 1 и половина, после купихме колело-триколка с дръжка и сега излизаме с него.Малката не се вози през цялото време, защото и омръзва, но като се поизмори сяда Peace

# 27
  • Мнения: 450
Още сме с количка и се надявам поне още 5-6месеца да я ползваме Wink
Научих се да водя дете и количка успоредно с двете ръце Joy проблем е единствено,когато едното от двете се запъне  и решава,че посоката трябва да се смени  Crazy

# 28
  • Мнения: 68
Не съм използвала количка за дъщеря ми.  Peace

# 29
  • Мнения: 5 539
До 2 години и половина. Лично на мен ми беше по-удобно да я метна в количката и да отпрашим с бърз ход към центъра. А на връщане да напазарувам и да напълня коша на количката, вместо да мъкна всичко на ръка +14 кила дете.
В началото страшно се изнервях, когато спряхме да ползваме количка и тя постоянно врънкаше да я нося. Но сега вече си ходи по 5 км. и хич не й пука.

На 2 г. и 9 мес. пък тръгна на детска градина и така се получи от бебе в количка - градинарче Wink

Общи условия

Активация на акаунт