Лятото дойде, Габровчето ще се пече

  • 13 345
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11 007
ala-bala, не е задължително дрехите да са бели. Една позната ми каза, че дори не е необходимо да са строго официални. Както ги облечем, така ще е, няма да ни върнат Wink В момента много се чудя какви дрехи да приготвя за след кръщаването. Не искам кръстникът да ги купува, предпочитам сама да ги избера.

За подарък на кръстника - не съм чувала такова нещо. Кръстникът е този, който прави подарък на новопокръстеното християнче. Simple Smile Иначе почерпката след това е от родителите.

# 256
  • Мнения: 465
val79 да ти е жив и здрав рожденика


# 257
  • Мнения: 2
Благодаря много!Ето и малко почерпка за негово здраве!



# 258
  • Мнения: 910
Честит рожденик,Val79!  bouquet
Да е жив и здрав и много да ви радва!

# 259
  • Мнения: 631
извинявам се на силно набожните но ме напуши смях .... за това какво се иска за да те кръстят на дряновския "олио, вино, мед"  ..... как не са се сетили и за пържоли.....

# 260
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Уж дарение за църквата,но за мен това си е чист рекет.

# 261
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Голяма скука е в нашата тема,всеки чете а нищо не пише и в един момент няма какво да има да четем Crossing Arms!Мацки стягайте се Peace.
Снежко,какво стана с работата,ходи ли вече? newsm78
Сложих Дари от вчера в проходилка и само седи,смее се и не и идва още на акъла какво да прави Crazy.Калии,малкия кога се понаучи за какво служи и справя ли се с пакостите?Вие пускахте ли изследванията на 6 месеца,ние пускахме и всичко е наред а хемоглобина и е 114,което според педи е ОК.

# 262
  • Габрово
  • Мнения: 336
Скука ли? Я да ви съживя малко - оказва се, че Галя, бременното момиче, което потърси помощ във форума ни е изпързаляла яко. Ето да почетете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204048.460
Жалко! Заради такива хора доста време не помагах на никого. Сега отново ще е така!  Twisted Evil

# 263
  • Мнения: 2
 noда наистина много жалко. Заради такива хора и аз много се замислям, когато някой има нужда от помощ. Което е много жалко, защото има хора и особенно деца, които се нуждаят от спешна помощ. Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: 11 007
За съжаление е вярно.  Twisted Evil  Знаех някои от фактите отдавна, но ме бяха помолили да не разгласявам. Sad А като четях момичетата как събират пари и се притесняват за нея, едва се сдържах да мълча. #Cussing out

# 265
  • Габрово
  • Мнения: 336
А защо да не са предупредени, поне да изчакат малко с изпращането на парите, с мотива, че се проверяват нещата? Thinking

# 266
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Леле.. #2gunfireтая пък какви ги е вършила,нямам думи.... CloseЗа съжаление точно от такива хора си имам едно наум,а то вече се оказва че незнаеш на кого да помогнеш и дали няма да те изпързаля.

# 267
  • Мнения: 631
искам да поразръчкам отново темата за детските градини ....
вчера бях в градината на баждар .... няма да има такъв филм като нулева група от 2г , ще се приемат деца които са навършили 2,5г . Те нямат капацитет и възможности да поемат и да се грижат за деца които са по малки от тази възраст , такива ако е имало записани ще са преместени на варовник .
Но да кажа няколко "топли" думи и за градината ..... състоянието и е меко казано плачевно .-...... разходката из най угледната / хубавата/ група показа стари легла със дюшеци от минимум 20г одеала и чаршафи също с подобна възраст , секции, гардеробчета също на 30г ,  играчки /играчки не видях/ , паркета никога не беше циклен и лакирван също в ужасно състояние, имаше само едни нови перденца които стояха толкова странно на фона на общата ужасна гледка че незнам направо ми се доплака признавам си .......
ако има място говоря за обществено заведение /примерно ресторант кафе хотел / в подобно състояние никой ама никой никога няма да го посети дори да му плащат за това .... а защо местата които се посещават от деца изглеждат така аз съм изумена ..... ще успокоя останалите че и училищата не са  на по високо ниво .....
Както и да е за градината да кажа още няколко думи . Директорката наистина е разтропана и надявам се да пооправи гледката поне малко , защото е срамота .
Както и да е пуснах молба за септември 2008г , но ако градината изглежда така няма да го пусна в никакъв случай.
Ще се приемат деца набор 2005г от юни но такива които са навършили 2,5г тоест родени първото полугодие,  не ми  препоръчаха да започва юни защото имало отпуски почивки групите били смесени и когато детето за пръв път започва за него щяло да е стрес ...
Така или иначе ще посетя и други градини тези дни въпреки че баждарската ми е най удобна за да се запозная с обстоятелствата .
И освен това искам да попитам моля даже Гигилче да направи анкета склонни ли са родителите да дават някаква сума месечно пари за детската градина/ ясла извън таксата и колко? или Дават ли в настоящем ако децата им посещават ?  Предлагам опции от 0-10лв, втора опция 10-20, трета 20-30,  четвърта повече от 30, пета - няма да дам никакви пари.



# 268
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Райка, вярно градината е стара, но в момента тече ремонт и се надявам поне част от нещата да се подновят. За съжаление положението с всички градини, които съм посетила е почти същото. Може би леко изключение прави градината зад х-л Янтра- "Явор", но там ходят и деца на по-заможни родители, които я спонсорират.
Практика във всички дет. градини е да се събират пари от родителите, било за играчки, касетофони и други необходими неща. Нямам нищо против и аз да давам пари или да си занеса чаршафи и одеала за детето, на пример.
Аз нямам друг избор освен да го дам на градина.
И като писах за нулева група имах предвид точно това- група за деца родени в началото на 2005 г., какъвто е и моят син.     

# 269
  • Габрово
  • Мнения: 336
Да, събирахме пари за играчки в градината на дъщеря ми. Винаги в началото на учебната година по 15-20 лева и след това за Нова година по 5-10 лева. Въпрос на договорка е  между родителите на децата от групата. На родителските срещи се обсъждаха сумите какви  и за какво да бъдат. Ясно ми е, че за 30 лева от дете няма как да има хубава храна, нови играчки и нови мебели. Затова съм склонна да давам допълнително за тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт