Тайната на дългата и гъста коса-11

  • 30 681
  • 447
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 770
  Мерси! И аз по същата причина не се реша, когато се клепам с нещо.  newsm11   Друг е въпроса, че хич ме няма в готвенето  smile3511(палачинки не съм правила никога, у нас милото прави, както и меси понякой път, че аз не мога да откъсна  newsm62).
 Интересно ми е защо са ти няколко вида хума?  newsm12
 Ахам, и ако може (ако не става нахално), би ли ме светнала как го правите тоя  номер с махането на пъпката за часове?... newsm09
  Благодаря ти много!  newsm51

# 46
  • Мнения: 55
zizi top   Хммм а рациновото масло може ли да се замени с нещо друго,което да не мирише толкова и да се отмива по-лесно,но което да има същия ефект - за сгъстяване на косата ooooh!

# 47
  • Мнения: 4 770
 А не е ли рИциново? Въпросът е риторичен.  Mr. Green

# 48
  • Мнения: X
zizi top   Хммм а рациновото масло може ли да се замени с нещо друго,което да не мирише толкова и да се отмива по-лесно,но което да има същия ефект - за сгъстяване на косата ooooh!
Бадемово - най- мощния стимулант за поникване на коса Peace
На мен ми е едно от любимите Heart Eyes Измива се лесно, няма никаква миризма и подхранва страхотно.

Интересно ми е защо са ти няколко вида хума?  newsm12
 Ахам, и ако може (ако не става нахално), би ли ме светнала как го правите тоя  номер с махането на пъпката за часове?... newsm09
  Благодаря ти много!  newsm51
Така - боза знаеш какав консистенция има...та малко по - гъста е тази за палачинки Grinning
По принцип съшествуват няколко вида хума -
синя - за мазна кожа и коса
зелена - за мазна кожа и коса
жълта -з а всякъкъв тип кожа и коса
розова - за чувствителна кожа
бяла - за суха кожа и коса  Peace

Рецепта п-в пъпки на dunT Heart Eyes
1 ч.л сол
1 ч.л. сода
10 капки кислородна вода
Потапяш памук в гореща вода или чай и го налагаш на засегнатото място, за да се отвори поричката, след това топиш в сместа и държиш върху пъпката 20 мин., миеш памука и пак... след 2-3 процедури и последващо намазване с мед и сода "рогът" се е стопил до размерите на червено петънце. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти пак! smile3501 Станах като машина - само повтарям благодаря, благодаря... newsm62 Значи това било с прословутата рецепта на dunT.   smile3555 Виждала съм я и аз (даже я имам копирана някъде), но сега като ми я написа, ми стана по ясно.  newsm51

# 50
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не мога да не се пофаля, нали съм сиганче....
Това съм аз - преди и сега - само след 5 маски  Mr. Green Mr. Green


Зизи Топ - а за черни точки цяр имаш ли ??

# 51
  • Мнения: X
БРАВО НА МИМИТОbouquet
На мен ми изглежда по - гъста, по - плътна сякаш, права ли съм  Wink И е пораснала  Flutter
 Hug

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 11:28 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 1 313
Браво Миме! А след време отне този процес? Защотото гледам,че доста е пораснала косата

# 53
  • Мнения: 4 770
  Страхотно! А това за колко време е? 5 маски - но колко често ги правеше? newsm53 Мисля, че са поне 5-6см - все пак снимките са с различен формат. А това за черните точки и мен ме интересува!

# 54
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
По - гъста, плътна с повече блясък, а сега забравих да си сложа балсам  Embarassed, а на първата снимка съм с балсам, по мека е и е пораснала с не знам колко, но е пораснала. Рязах я на 26,05 и ми беше до началото на плешките. Малко по късно направих и снимката.Сега сякаш  е до края на плешките, но викам да не би да си въобразявам и одих да се снимам на огледалото. А маската я правя от скоро, два пъти в седмицата. Замина ми половината тривитаминол. Ще няправя цялото шише и после ще почивам. Значи файда при мен има  Laughing Laughing Laughing

# 55
  • Мнения: X
Зизи Топ - а за черни точки цяр имаш ли ??

Няколко...
Почистване - взимаш златен пръстен/халка и под душа, когато порите вече са се отворили от парата, с тънката част "остъргваш" лицето - особено добре се получава на нос, брадичка и чело. Ефектът е подобен на този при почистване при козметик.
Маска - добре узрял домат се настъргва и смесва със синя или зелена хума до получаване на кашичка. Нанася се на лицето (щипе) и след 20 мин се изплаква първо с топла, после със студена вода, а накрая се напръсква с пулверизатор с минерална вода. По желание се нанася крем. (Маската е и п-в появяването на бръчки).
Лосион - В 100 мл. розова вода се добавят 8-10 капки 80 % млечна киселина (от аптеката), 15 капки кислородна вода и  няколко капки масло от грейпфрут. С полученият лосион лицето внимателно се обтрива след измиване, а след него се нанася подходящ крем . Има кератолитичен (олющващ/пилинг) ефект. След около седмица използване лицето започва да се лющи, а с падналата кожа намаляват и черните точки. През периода на лющене обаче не е особено приятно. Лосионът е подобен на някои п-в черни точки, които се предлагат на пазара.

И трите метода са изпробвани и ефективни при мен Peace
  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 313
Зизи топ, страшна си!  bouquet

# 57
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти, Зори!  newsm51  (Аз днес май само това повтарям  newsm62 ). Това с пръстена как точно става - с ръбчето или?... Embarassed

# 58
  • Мнения: X
Това с пръстена как точно става - с ръбчето или?... Embarassed
Моля Heart Eyes
Точно с ръбчето става, схватлива си Grinning

# 59
  • Мнения: 4 770
  Мерси! Ама ще спирам с въпросите, дори и да се появят такива, защото имам чувството, че те експлоатираме най-безжалостно.  Embarassed Embarassed Embarassed smile3525

Общи условия

Активация на акаунт