Вредните съставки в продуктите: дезодоранти

  • 13 156
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

# 76
  • Мнения: 1 072
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????
Толкова сладко наивно по детски ми прозвуча този въпрос, изцяло в положителен смисъл, направо се усмихнах.
Парите, парите са движещата сила, нали знаеш. За някои хора де. То по тая логика, защо се произвеждат и цигари? И оръжие? И защо се продават и хранителни стоки с вредни съставки? Какво им пука на някои хора за другите, все пак, ако те са по-добре от това?

# 77
  • Мнения: 7 914
Аз си задавам от няколко дена един наивен въпрос: защо самите хора трябва да докарват на себеподобните си болести и смърт, произвеждайки неща, които биха довели до тях? Та нали утре и те могат да имат рак????
Толкова сладко наивно по детски ми прозвуча този въпрос, изцяло в положителен смисъл, направо се усмихнах.
Парите, парите са движещата сила, нали знаеш. За някои хора де. То по тая логика, защо се произвеждат и цигари? И оръжие? И защо се продават и хранителни стоки с вредни съставки? Какво им пука на някои хора за другите, все пак, ако те са по-добре от това?

ми нали и лекарите и фармацевтите са хора и те работа трябва да имат  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 78
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
SaraJK,
 Иначе звучи човешки, нали? Знам, че е наивно  Confused и си е просто риторичен въпрос, но все пак не мога да спра да си го задавам. Парите, парите....Да, парите, но с тях здраве не се купува. Затова ми е интересна човешката логика: да имам много пари  е най-важното.....И тези хора имат деца, родители, любими. И въпреки това нищо не ги спира.

Може би, ако има повече борещи се идеалисти, би се променило нещо....мъничко.... ( пак наивно по детски звучащ въпрос, знам.... Confused

# 79
  • Мнения: 558
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

# 80
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мерси за картинката, но тук не съм го виждала. Немска марка ли е?

# 81
  • Мнения: 558
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..

# 82
  • Мнения: 1 072
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..
Ех, ако знаеш колко други неща, дето ги има в Европа, а тук не...

# 83
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ами не знам къде е "там където се събуждам щастлива" Simple Smile, обаче CD се произвежда от Lornamead  и тя е английска...на опаковката на моя е дадена фабрика в германия и една в белгия..ако си някъде из европа би трябвало да го има при теб, на мен марката ми е позната още от БГ..имат всякаква козметика за тяло..

Холандия....( ако го напиша пак и взема да се изкажа по някоя бг тема и ме почват  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes)
Не съм го виждала тук.

# 84
  • Мнения: 1 854
Калинка, няма ли го в някой от по-големите Kruidvat?Мисля 4е там сьм го мяркала, с бяла капа4ка.Сьс сигурност сьм ги виждала в Холандия.Оба4е мисля,4е беше не ролков деодорант за подмишници, а като те4ен парфюм в по удьлжено и плоско шише.
Аз си купих наскоро ролков деодорант за подмишници на Буржоа и в него сьщо има алуминий.Явно тази сьставка присьства по4ти навсякьде.Ще си доизползвам каквото имам и ще минавам на други алтернативи.За4етох се в сайтовете които сте дали и ми настрьхнаха косите за страни4мите ефекти на продуктите на Johnson&Jonhson и Mustela за бебета

# 85
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Оранжево небето,
Не знам, не съм го виждала. Трябва да погледна, но при нас няма, а по магазини в Leeuwarden не съм ходила от доста време. Вчера гледах в един друг магазин: нямаше нито един вид дезодорант без алуминий.

# 86
  • Мнения: 11 318
ами roll-on на CD  с водната лилия няма алуминий....,докато другия вариант с алое вера има....и двата са на една цена от 1.25?...

Кой е този вид дезодорант CD?

Тоз не го знам какво съдържа, обаче се изривам и от него Sick

# 87
  • Мнения: 558
има ли някоя от вас списък с вредните съставки изобщо: в гримовете,червилата(или самите оцветители са вредни и с това всяко червило,грим,спирала,боя за коса...),за део-то разбрах,ама в линка на грийнпийс имаше и изброени двайсетина парфюма,там пък коя е съставката newsm78

# 88
  • Мнения: 720
 кремовете за лице и тоалетните млека с които мажа децата купувам от специален еко магазин,и плажните масла за лятото пак от там.състава им е по '' лек'' , без основните и най опасни и вредни съставки ,които масово се използват. в такива магазини има вси4ко от боя за коса до ролки против изпотяване ,шампоани и т.н.
за чужбина  не е проблем да се намерят такива магазини,незнам в бг оба4е как е,аз поне не съм виждала.

# 89
  • САЩ
  • Мнения: 323
има ли някоя от вас списък с вредните съставки изобщо: в гримовете,червилата(или самите оцветители са вредни и с това всяко червило,грим,спирала,боя за коса...),за део-то разбрах,ама в линка на грийнпийс имаше и изброени двайсетина парфюма,там пък коя е съставката newsm78

Да, оцветителите са вредни. Токсичните съставки в линка на грийнпийс са phthalates and synthetic musks.

http://www.cosmeticdatabase.com/special/whatnottobuy/

http://www.cosmeticdatabase.com/tips.php

Това са две статии, в първата са изброени вредни съставки, а във втората са дадени насоки за избор на по-безопасни козметични продукти.

Общи условия

Активация на акаунт