съсипах си прането

  • 10 622
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 858
40 градуса според мен е много, особено след като си имала съмнения, че ще пусне.
Цветните дрехи ги пера на 30, а ако мисля че има опасност от оцветяване ги пускам без градуси.....

Дано да се оправят нещата със съветите, които са ти дали! Peace


 newsm10


Иначе наистина можеш да пробваш с Аче и после на слънце.

# 31
  • Мнения: 2 591
изпрах ги с АЧЕ на 60 градуса (но АЧЕ-то, което имах под ръка май беше старичко - и аз не помня кога съм го купувала, но все още си миришеше и реших, че действа Mr. Green), после на силно слънце, НО резултатът е нулев  Mr. Green ще си взема това синьо АЧЕ и ще докладвам  Rolling Eyes

а някой говореше за накисване  newsm78 трябва ли да ги накисна преди да ги пусна  newsm78 защото аз просто сипах АЧЕ-то в отделението за белина  Blush

# 32
  • София
  • Мнения: 2 896
Ех, съжалявам - обаче ако белината наистина е била стара няма как да стане. Вземи си АСЕ за цветно пране сега, можеш ако искаш да изпареш само с него, като го сложиш в отделението за праха, и като го дръпне цикъла на пералнята и се завърти десетина пъти, изключваш, да остане така няколко часа. Само се опасявам, че вече с едно допълнително третиране може да стане по-трудно изчистването на петната.

# 33
  • Мнения: 2 591
еми със сигурност е старо АЧЕ-то, но ме примързя да ходя до магазина за ново...така или иначе съм ги отписала тези чаршафи  #Cussing out нищо не ми пречи да пробвам пак  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 2 896
Не, не ги отписвай - аз така съм претерила с АСЕ няколко дрешки на детето с упорити петна и са се оправяли - обикновено накисването в добър разтвор АСЕ за едно денонощие помага. Би било добре всъщност ако направиш упражнението в леген и смесиш АСЕ-то с топла вода.

# 35
  • Мнения: 2 591
мерси, Гуш, много си мила, ще пробвам тези дни още  Blush и непременно ще накисна предварително  Blush

# 36
  • Мнения: 161
Не отписвай все още чаршафите. Мисля че ще се оправят.

Аз по-горе съм описвала какво съм си "оправяла" със синьото АЧЕ.

Наистина това бяха еденични дрехи, които накисвах във гореща вода + АЧЕ + малко прах за пране.
Киснеше поне 12-24 часа.

Може би само прането в пералня е кратко за да излезе розовия цвят. Не знам и колко белина си сложила. Да не е била малко?

Моя съвет е  - пробвай в един леген с накисване поне калъвките от възглавниците. За да не се занимаваш със всички чаршафи на  веднъж.
Трябва да стане. 
При мен сработи поне 3 пъти тази схема. И за памучни и за синтетични дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт