За мазането на зърната - преди или след раждането?

  • 10 731
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 672
аз започнах да се мажа с крема на Авент 2 месеца преди да родя и останах много доволна.След това продължих и има много голям ефект.Не се чуди какво да прявиш ами започвай да се мажеш




# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Започнах да се мажа с Лансинох около месец преди раждането и съм страшно доволна, след като започнах да кърмя спрях да се мажа. Не съм имала никакви проблеми със зърната. За да се подготвят зърната за кърменето е хубаво да се започне навреме.

# 47
  • Мнения: 5 362
не съм мазала, но последните месеци подготвях гърдите чрез масаж с хавлиена кърпа.
И аз правех така.

# 48
  • Мнения: 2 614
Бу вече ти е дала материали за четене, които много ще ти помогнат за подготовката за кърмене


Цитат на: .....link=topic=200458.msg4265916#msg4265916 date=1182371474
не съм мазала, но последните месеци подготвях гърдите чрез масаж с хавлиена кърпа.

А това нещо е доказано, че е един от митовете за подготовка на зърната, също както и миенето със сапун. Както може би вече си прочела, има в ареолата едни жлези (на Монтгомъри), които се грижат да не изсъхват ареолите и да не се налага мазане. Горните манипулации (обтриване и миене със сапун) отстраняват "смазката" и така вероятноста от рагади е доста голяма.
А за след кърмене, освен крема на Авент, или Лансинох (пиша тези двата, защото може и да не отмиваш преди кърмене) най-доброто е да оставяш зърната да изсъхват на въздух както са с млякото по тях.
Успех с кърменето  Hug

# 49
Преди да родя не сам се мазала,а сега използвам Germastan редовно и сам много доволна.на Avent кремчето също е много добро,така че си е въпрос на избор.разликата между тях е тази 4е Avent e без измиване.

# 50
  • Мнения: 8 769
С нищо не съм си мазала гърдите и двата пъти.

Общи условия

Активация на акаунт