Какво с кондензирано мляко?

  • 17 695
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Малко ОФФ, но по темата: варите ли кутиите с кондензирано мляко?
И има ли такова готово да си купя, че нещо не съм фен да ври на котлона 2-3 часа тази консерва?
В руския готварски форум www.kuking.net повечето им рецепти са с варено кондензирано мляко.

аз си купих готово сварено. от руски магазин. беше малко по-скъпо от несвареното, но определено по -евтино отколкото сама да го варя.

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
аз си купих готово сварено. от руски магазин. беше малко по-скъпо от несвареното, но определено по -евтино отколкото сама да го варя.
Да, това е идеалният вариант, но в БГ не съм виждала такива специализирани магазини.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Лично аз съм си правила "дулсе де лече"/млечно сладко с варени 2 консерви-запечатани в нормална тенжера с вода за 2 часа. Доливала съм вода, ако намалее. НО не гръмва, както казвате, така че спокойно...

Радвам се, че лимоновата торта ти е харесала, обаче виж сега какво съм пуснала В ИСПАНСКАТА ТЕМА/казва се КЕКСОКАРАМЕЛ/:




http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192659.140


Ето и лимоновата торта/тя е с кондензирано мляко/


Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 16:30 от sylya

# 18
  • Мнения: 2 865
Мерси, страшно много рецепти наистина. Само да попитам за лимоновата торта дали не остава сурова вътре ако се пече направо с белтъците отгоре. Предполагам че бързо порозовяват.

# 19
  • Мнения: 1 101
Аз подбудена от темата спретнах един пудинг(крем карамел) Embarassed

# 20
  • Мнения: 94
Само да попитам за лимоновата торта дали не остава сурова вътре ако се пече направо с белтъците отгоре. Предполагам че бързо порозовяват.

Не остава сурово. Всъщност в моята форма за торта се получава тънък бисквитен блат, тънък слой крем и високи белтъци. Може би ако се прави в по-малка форма да е по дебел слоя крем и тогава да има проблем.
Направих вчера и динения флан от испанската тема - също стана страхотен. Само че нямам подходящи красиви формички и го сложих в обикновени купички. Някой да е виждал да се продават подходящи формички в София?

Общи условия

Активация на акаунт