Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 514
  • 285
  •   1
Отговори
# 135
Момичета , там където живеете в Испания има ли ГРИС ? Как се превежда "грисът" на испански ??? Никога не съм обръщала внимание дали се продава и как се казва на испански.


Между другото, ако си спомняте мислех си че на бакпулвера му викали "Real", защото моя приятелка испанка ми го беше записала така в 1 рецепта, а сега видях, че всъщност е пишело: "Royal" след думата за бакпулвера.  ooooh!

Грис има в Ероски - малки торбички с едно петле на опаковката намира се където е брашното

# 136
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета страхотни сте Simple Smile
 ....наи ми хареса с бекон , топено сирене и 4ервена 4у6ка Simple Smile
тази рецепта има ли я тук  Blush
Ели незнам дали я има то4но такава рецептата - измислям си най- разли4ни глупости според това какво имам или колко дале4 ми се ходи до магазина  newsm78 Grinning
 зна4и рецептата е супер проста - взимаш пиле нарязано на пар4ета - аз най 4есто купувам само горните бут4ета без кожа  и всяко едно го увивам в пар4е ка6кавал  и бекон . нарязва6 4ервена 4у6ка и вси4ко това го слага6 в това пакат4е - най - обикновено наелоново изглежда на вид . слага6 1-2 скилидки 4есън и по желание лимон и говото . пакет4ето в тави4ка и във фурната - става вкусен сос а пилето все едно е на грил ( забравих подправките да кажа - всяко пилешко пар4е предварително го овалвам в 4ерен пипе4 , 4ервен пипер и сол и малко лютив сос добавям - табаско средно лютиво ) ако нямате такива пакети при вас кажи да ти пратя Simple Smile

# 137
  • Мнения: 6 390
Хулиганке
много лесно и вкусно звучи   chef а тези пликове ги има, обаче трябва да чета внимателно и да ги намеря, в големите супермаркети няма начин да ги няма  Thinking свекито да каже как се казват  Blush Mr. Green
ще пробвам, ама без лютиво, че не го ям  Embarassed

# 138
  • Мнения: 94


ЛИМОНОВА  ТОРТА
   

TARTA  DE   LIMON


Тази торта става страхотна! Хиляди благодарности за рецептата   bouquet Първите два пъти я правих с лимони и е страхотно свежа и лесна за приготвяне! Днес обаче ми бяха останали ягоди, смачках ги и ги сложих в крема вместо лимоновия сок и корите. Стана страхотна!
Благодаря за стахотните идеи   bouquet

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 686


    Ето още снимки на лимоновата торта, но в 1-вата тема имаше още торти и сладории, много интересни и със снимки:


   

Отделя се внимателно с нож!

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 686



САНДВИЧЕР  от  ПАТЛАДЖАНИ


SANDVICHER   de   VERENJENAS     сандвичер де беренхенас


2 патладжана
2 домата
червена пиперка
сирене
сол, чер.пипер и кимион




Режем патладжаните на филийки 1 см., посоляваме и оставяме 30 мин. Режем доматите и сиренето на филийки и червената пиперка на ленти. Измиваме патладжаните, подсушаваме и пържим. Минаваме и  филийките домати през тигана с много малко олио. Овкусяваме патладжаните със сол, пипер и кимион. В/у 1 филийка патладжан слагаме: сирене, чушка и доматче, второ парче патладжан. Украсяваме с ивица чушка.

 

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 686


САНДВИЧОНЧОН


SANDWICHONCHON


оформен хляб без кора
доматен сос
майонеза
твърдо сварени яйца
сурими
кочанчета маруля
моркови
риба тон
маслини




Прозрачно фолио се слага в тава, отгоре хляба без кора/блат/, смес от дом.сос + натрошени сварени яйца + сурими + настъргани моркови. Отгоре се слага 2-рия блат и върху него: майонеза се маже,  риба тон, маслини, маруля - всичко нарязано много ситно. Слага се 3-тият блат - и се слага само прозрачно подлепващо фолио. Престоява 1 ден в хладилник. Маха се горното фолио обръща се в табла. Маха се и другото прозрачно фолио и се намазва със салса роса/майонеза + кетчуп/.

 

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 686


СТУДЕНА  ТОРТА  от  ХЛЯБ



TARTA  de  PAN,  FRIA

1-ви пласт:
хляб без кора, руба тон, варени моркови, кромид-ситно нарязан, дом.сос, майонеза

2-ри пласт:
хляб без кора, топено сирене с шунка разбито с течна сметана за кремавост

3-ти пласт:
майонеза, варени яйца, ролца от раци, краставичка, лимон, маслини пълни с чушка. Но тук е въпрос на фантазия.




Ето как се прави стъпка по стъпка:

   

     

     

     


Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 15:54 от sylya

# 143
  • Мнения: 836
Ох, този патладжан...
страхотни рецепти! smile3523

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ПУДИНГ  от  КРОМИД  и  ЗЕЛЕНИ ЧУШКИ


PUDING de  CEBOLLA y PIMIENTOS VERDES


3 глави кромид нарязани на жулиени
6 зелени чушки
2 патладжана нарязани на кръгчета
450 гр. сметана
1 зрял домат
8 с.л. доматен сос
олио и сол
3 с.л. agar-agar /това не знам какво е/



Poner la cebolla a confitar en aceite no demasiado que queden cubiertas a fuego muy suave, durante 2 horas, dando vueltas cada 15 minutos y en cazuela con fondo grueso y tapadera.

Trocear los pimientos y confitar tambien, pero no es necesario tanto tiempo, sólo hasta que esten tiernos se puede poner el tomate en la mismacazuela en 4 trozos.

Mientras lavar las berenjenas, cortar en rodajas de medio centímetro, salarlas y dejar escurrir en colador, fréir en poco aceite y dejar en papel absorbente.

Escurrir bien las cebollas y pimientos.

Poner al fuego las 5 cucharadas de leche normal, mas la leche evaporada, y diluir el agar- agar dejar hervir unos 5 minutos sin dejar de dar vueltas, añadimos el tomate triturado y mezclamos bien.

En un molde de cristal poner a capas las confituras y berenjena que pondremos un poco de sal a todo e ir añadiendo la crema preparada con el agar.

Dejar enfriar estará cuajado en una hora.


# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ПЪЛНЕНИ   КАРТОФКИ


PATATAS  RELLENAS


4 големи картофа
шунка
сирене
яйца

Картофите се измиват и се слагат в микровълновата печка - необелени. Режат се на половина по дължина. Издълбават се с кафена лъжичка. С пасатор се пасира вътрешността. Добавят се 2 яйца, нарязана шунка и сирене и всичко се разбива добре. Пълнят се картофите, слага се по парченце масло във всеки картоф и за 5 мин. се връщат в микровълновата.



Може да се сложи и чушка вътре.

# 146
  • Мнения: 22 867


ПУДИНГ  от  КРОМИД  и  ЗЕЛЕНИ ЧУШКИ


PUDING de  CEBOLLA y PIMIENTOS VERDES


3 глави кромид нарязани на жулиени
6 зелени чушки
2 патладжана нарязани на кръгчета
450 гр. сметана
1 зрял домат
8 с.л. доматен сос
олио и сол
3 с.л. agar-agar /това не знам какво е/

Това ми изглежда добре! То всичко в тая тема изглежда добре.........sylya, би ли превела рецептата или поне накратко някакво обяснение как се прави.

 agar-agar е желатин, всъщност желиращо, но от някакви водорасли.



# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Мале UMBRA, не те знам от къде си но ти направо "разби" 1 мой приятел испанец с тази снимка която не знам къде си я изтипосала.
    Тъкмо му се хвалех, че сме направили най-голямата колекция от испански рецепти преведени на български и то със снимки, и му показах последната 8-ма страница, както и 1-та страница от тази тема, когато той ми каза:
     "Да много ми хареса сандвича от патладжани, чак ми се прияде. Коя е UMBRA ? Най-много ми хареса нейната снимка. Любопитно ми е да видя само лицето"
     Търсих, търсих но нищо не видях, а той те откри само за няколко секунди  #Crazy , как го е направил не знам. В крайна сметка ето това ми прати:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png



# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 686


КЕКСОКАРАМЕЛ


BIZCOFLAN - muy buenoooo


За флана: 4 яйца, 500 гр. прясно мляко, 150 гр.захар, 2 ванилии
За кекса: 3 яйца, 100 гр.захар, 100 гр. брашно
За карамела: 6 с.л. захар, 2-3 капки сок от лимон





Във форма сложете захарта + лим.сок и на бавен огън направете карамел. Отделете на страна. Сложете в купа всички съставки на флана и разбийте с миксер. Изсипете в/у карамела във формата. Разбийте съставките за кекса: първо яйцата със захарта много добре и после с брашното.
В по-голям съд сложете топла вода, в него сложете формата и печете на водна баня. Като се втвърди достатъчно крем-карамела/да не е съвсем течност/ добавете внимателно към него сместа за кекса и допечете. Като изстине се обръща внимателно в/у табла или тортена чиния.Преди това отделете с нож. Много е вкусно и много лесно за направа. Горещо го препоръчвам!!! / Думите са на момичето, което е дало рецептата, не съм я изпробвала/

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 23:11 от sylya

# 149
  • Мнения: 22 867

sylya, твоят кексокарамел е почти като този сладкиш от тази темаСтрашно вкусен и лесен е! Ще пробвам и тази рецепта. Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт