Килограмчета при бременност

  • 2 947
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
За цялата бременност качих 11 кг, които бързо и безпроблемно свалих, но това за съжаление не може да се каже за корема ми, който ужасяващо си виси...  Party

# 31
  • Мнения: 1 251
До края на 7 месец бях качила към 14 кг, висока съм към 1,80 см. В 8-чия и сега съм качила към 4-5 кг. отгоре, но честно казано в деветия месец ми се яде като за последно-унищожавам промишлени количества храна, но тъй като вече е лято и има доста продове, гледам повече от тях да си похапвам. То хубаво да си на диета, ама като ти се яде какво ще правиш-не е добре да се лишаваш според мен, просто ако обичаш плодове и зеленчуци наблегни повече на тях, а намали сладкото и тестото примерно. Успех и не се тревожи. Но определено повечето кила в един момент доста почват да си дотежават, а бебо си расте така или иначе, само дето ти ще се мъчиш да носиш тежкия корем последните месеци. Аз съм чела, че храната не е единствения фактор, който определя растежа на бебето, доста слаби мами раждат деца в нормалните граници, а пък много пълни са раждали доста по-дребни бебета. Успех и не се притеснявай! Peace

# 32
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
До +30 се мерих и след това просто спрях, защото само се ядосвах. Важното е с бебчо всичко да е наред - а килограми се свалят. Успех и хич не се ядосвай за килограмите.

# 33
  • Мнения: 4 300
Въпросът не е само в това колко наддава бебето, а от какво ги наддава. Доколкото съм чувала от захарта например ( вкл. тази при разграждането на белия хляб) бебета се "подуват" , т.е. наддават на размери, но това не им носи енергия каквато носят например белтъчините.

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз утре влизам в 19 г.с. и съм само +2 и много ми се кара док че са малко,е аз бях и 42 преди да забременея при 155,а и съм болничен водя по скоро заседнал начин на живот и би трябвало да са повече.А иначе бебчо е даже седмица напред с теглото

# 35
  • Pb
  • Мнения: 1 183
5-6 месец качих най-много. След 2 седмици влизам в 9я и съм +12 до сега. Хапвам каквото ми се яде, никакви диети не съм спазвала, имало е моменти в които съм се хранила безкрайно нездравословно, да не говорим, че хапвам хляб повече от всякога (всъщност преди почти не близвах).
Последния месец съм качила някъде 1/2 кило.
Имай впредвид, че последните месеци, са месеци, когато само бебо расте и принципно, повече от 1 кило на месец не трябва да се качва. Но понякога организма и повечко вода задържа, така че трудна работа са тези килограми...

# 36
  • Мнения: 2 891
В 6 месец бях с 6 кила отгоре, а финиширах а 17 кг. излишно тегло.

# 37
  • до канала
  • Мнения: 518
качих 30кг до 5м бях качила 20кг Sick

# 38
  • София
  • Мнения: 6 258
Като гледам май сме горе долу с един термин. И аз досега съм качила 15 кг, което е много и докторът все ми се кара. Щото качвам не само на корем, ами навсякъде. Embarassed С миналата бременност качих 28, ок. 15 изчезнаха от само себе си, ама другите как се свалят. ooooh!

# 39
  • Мнения: 766
Досега съм +12 кг.
Наддадох 6 -8 кг в първите 3 месеца от бременността и то защото почнах да ям като за световно Embarassed Аз понеже съм си все на диети и като ми падна случай си се тъпчех направо с баници, пици и др. подобни  Blush
После почнах да си ям каквото и колко ми се хапваше, но без да прекалявам. Останалите килограми ги качих някакси без да ги усетя, даже в 6 месец бях свалила 2 кг.не че ми личеше де  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 493
Благодаря ви момичета,като че ли още повече се стимулирах да продължа с диетата ида се ограничавам PeaceДано да няма още много килца до края.... Rolling Eyes

# 41
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
споко и аз съм като тебе.двете ще сме си заедно на диета....Че гледам и в Чехия живееш,баща ми живее в Чехия от 15 годинив Чешка Липа  Hug Hug Много ме кефи Прага...като град Hug Peace

# 42
  • Мнения: 3 388
Аз досега съм плюс 13 килограма! И мен ме сложиха на диета преди 3 седмици  Rolling Eyes Драстично намаляване на плодовете с много захари- сега ги хапвам само  до към 16 часа. Хляб не ям, рядко пица, паста. Резултат- от 20-ина дни не съм качила нищо, а си хапвам добре и сладко и шоколад следобяд  Crazy
Най-много качих 6-ия месец - около 5кг!

# 43
  • Мнения: 22 887
Аз качих 15кг. по време на бременността, главно през 8-ми и 9-ти месец.   
Peace`.Иначе до 7-ми месец бях качила 7 кг.Не знам как натрупах толкова много кг.за толкова малко месеци,накрая.Гледай да не качваш много.

# 44
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа честно - прав е лекарят ти. Нормалните килограми варират до края на бременността между 9 и 12. Моята лекарка ми се караше за всеки грам, което също не е правилно, де, но със строг контрол и внимание качих само 6 кг за 9-те месеца. Родих и бях с 2кг по-лека отпреди да забременея. Доволна съм, че беше така. С второто, живот и здраве, пак ще внимавам.

Общи условия

Активация на акаунт