Малки дрехи на децата

  • 3 423
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами,
Ще споделите ли какво правите малките дрешки на децата си:)
Тези които имате по едно детенце пазите ли ги за второто Simple Smile
Благодаря ви за отговорите:)

# 1
  • Мнения: 953
Аз ги пазя евентуално за дете на роднини или приятели или за моето второ.

# 2
  • Мнения: 8 999
Пазех, докато не осъзнах, че гардеробите ми са пълни повече с дрехи, които не се носят, отколкото с такива, които стават на децата ми. Затова - всичко, което е малко, заминава незабавно в три направления - най-износените - в кофата, прилично изглеждащите - към домовете за сираци, най-, най-готините - за деца на приятелки /нищо, че ще им станат след две години примерно, да си ги складират в техните къщи/.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
От голямата ми дъщеря пазя за малката, а вече което не и става и на малката ги слагам пред блока до контейнера , сгънати в торби. Все на някой ще му послужат.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 700
Тези, които са захабени, давам на една циганка, която се върти редовно покрай нашите кофи за боклук. Останалите - директно на приятели.

# 5
  • Мнения: 1 181
тези които са запазени ги прибирам и пазя. Дали ще са второ, дали ще са за някоя приятелка , все ще се носят. Опърпаните и захабени или скъсани - на боклука.

# 6
  • Мнения: 1 541
Пазя за второто само хубавите и запазени дрешки. пък ако не момиченце и то ще ги дам на куп на близка или приятелка.  Другото или давам (ако са в добро състояние) или хвърлям.

# 7
  • Мнения: 1 564
Аз от големия пазех дрешките.(които бяха захабени ги изхвърлих).Сега малкия ги доизносва,а което е запазено от него го давам на една приятелка.

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Дарявам ги по домовете.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Oт дъщеря си пазя за второто, което засега казват че е момченце.
Наесен ще подаря ескимоси якета и т.н, защото са розови всичките и ще разчиствам яко гардероба, от бебешките понеже са много запазени, ще отидат в някой дом сигурно. След второто не мисля да пазя дрехи.

# 10
  • Мнения: 25 620
Абсолютно всичко съм раздала. И продължавам да раздавам, стига да е оцеляло здраво и с добър вид.
Не пишеш откъде си. Но вариантите са домове за сираци, познати, които са в голяма нужда, децата на клошарите, които минават край вас, аз лично съм давала дрехи и играчки и в една седмична градина, посещавана само от циганчета. Как да не даде дрехи човек, когато вижда как ги водят полуголи или напълно голи посред зима? А там децата, след два дена гладуване вкъщи, още след първото топло ядене се подрискват и се почва едно миене и преобуване и пране... По сто пъти на ден.  Sad

Та стига да имаш желание, винаги можеш да намериш някой, който ще се зарадва да получи запазени дрехи.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 040
Пазя всичко от дъщеря ми за второто, което за късмет също ще е момиче.
После няма за какво да трупам и пълня гардеробите и сигурно ще давам на нуждаещи се.

# 12
  • Мнения: 1 942
Да е жив и здрав ПРОДАВАЛНИКА към този сайт  newsm20 newsm20 newsm20

С парите купувам следващите дрехи  Peace

# 13
  • Мнения: 1 273
Моя син е на 5 месеца и половина, а племенника на почти два месеца. И тъкмо каквото умалее на моя го давам другия. Дай Боже пак да се върнат при мен.  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Пазя само отделни нейни дрешки, които много ми харесват. Останалите или раздавам или хвърлям.

# 15
  • Мнения: 1 849
Моята майка беше запазила моите дрехи.  LaughingТа имаше и за двете ми деца... Но стигнехме с нея до споразумение да ги раздадем всичките... Ако искаш можеш и ти да си ги запазиш за внуците.  Joy

# 16
  • Мнения: 263
Аз пазя "най-любимите" за второ (въпреки, че сега имаме момченце, а тайничко се надявам второто да е момиченце). Другите давам на сестра ми, която има една година по-малък малчуган.

# 17
  • Мнения: 447
Дарявам ги на дом

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Моята майка беше запазила моите дрехи.  LaughingТа имаше и за двете ми деца... Но стигнехме с нея до споразумение да ги раздадем всичките... Ако искаш можеш и ти да си ги запазиш за внуците.  Joy

Стига бе! Наистина ли всичките ти ги пазеше... Rolling Eyes Майка ми също пазеше 2-3, ама да ти кажа от онова време... бе стават за спомен май само. Виж пелени разни и одеалца са и идеални и от моето детство.

Аз пазех на дъщеря ми дрешките, но много малко време. После видях, че не се очертава да се навивам за второ дете. И почнах да давам дрешки на приятелки. Запазила съм си някои от сантимент и не очаквам Александра да ги облича на нейното дете  Wink На мен също много ми дават. И щото никога не е 100% сигурно нищо, ако някога имам второ дете все ще се намери кой да ми даде дрешки  Wink

# 19
  • Мнения: 1 273
Моята майка беше запазила моите дрехи.  LaughingТа имаше и за двете ми деца... Но стигнехме с нея до споразумение да ги раздадем всичките... Ако искаш можеш и ти да си ги запазиш за внуците.  Joy

Стига бе! Наистина ли всичките ти ги пазеше... Rolling Eyes Майка ми също пазеше 2-3, ама да ти кажа от онова време... бе стават за спомен май само. Виж пелени разни и одеалца са и идеални и от моето детство.

Моята майка също. И трябва да ви кажа, че такива ленени и памучни костюмчета има, като нови. Нищо че е одгледала три деца с тях. Имам и много бархетни пелени и тензухени, които сега ми вършат страхотна работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам и много бархетни пелени и тензухени, които сега ми вършат страхотна работа.

ооо, тензуха върши страхотна работа  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 537
По хубавите дрешки си ги пазя за второ детенце живот и здраве, а другите дрешки съм раздавала на мои познати.

# 22
  • Виена
  • Мнения: 725
От голямата ми дъщеря,повечето съм раздала,а които не съм съм ги хвърлила(тука има специални "кошчета" за дрехи които отиват за нуждаещи се деца),така,че не ми е жал.Сега от бебко съм ги запазила,защото скоро ще си имам племенник или племенничка  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 793
Запазила съм само най-хубавите дрешки. Всичко останало дарявам и раздавам на деца на приятели и роднини.

# 24
  • София
  • Мнения: 351
Запазила съм само комплекта от изписването,а каквото умалее на приятелки.Замислям се и за продавалника,защото има дрехи с по едно две обличания и вече малки(тесни).Аз съм взимала от един батко с 3г. по-голям,но вече не става,защото са еднакво дебели. Laughing

# 25
  • Мнения: 640
Вече трето бебе се облича с нашите дрешки.Радвам се да помогна на приятели с тях

# 26
  • Мнения: 872
Нищо не пазя, всичко раздавам на приятели.

# 27
  • Мнения: 32
Blagodatq vi momi4eta za otgovorite:)

# 28
  • Мнения: 1 165
Пазя ги-за близки приятелки,роднини или евентуално за мое второ детенце.

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Пазя за второ, а иначе дадох част от камизолките и най-малките дрешки на кумицата ми, която роди преди седмица.

# 30
  • Мнения: 231
Продължавам да раздавам,на роднини или близки приятели.

# 31
  • Мнения: 2 336
Пазех всичко. Наскоро ги изкарах да ги погледна, ама след седем години на нищо не приличат. Сега ме е яд, че толкова години съм ги държала. Трябвало е да ги дам на някой.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 877
Моя син е на 5 месеца и половина, а племенника на почти два месеца. И тъкмо каквото умалее на моя го давам другия. Дай Боже пак да се върнат при мен.  Praynig

Хайде де, че вече няма къде да ги слагаме Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

... И после пак при мен, и после пак при теб hahaha Joy hahaha

# 33
  • Мнения: 1 273
Моя син е на 5 месеца и половина, а племенника на почти два месеца. И тъкмо каквото умалее на моя го давам другия. Дай Боже пак да се върнат при мен.  Praynig

Хайде де, че вече няма къде да ги слагаме Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

... И после пак при мен, и после пак при теб hahaha Joy hahaha

 Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug

# 34
  • Мнения: 32
бЛАгодаря за отговорите:)
За да се запазят дрешките не трябва да се гладят след като се приберат, в противен случай пожълтяват.

# 35
  • Мнения: 3 211
бЛАгодаря за отговорите:)
За да се запазят дрешките не трябва да се гладят след като се приберат, в противен случай пожълтяват.
намачкани ли да се прибират Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 32
Ами да,както са изпрани така Simple Smileзащото от гладенето особено бели,светли пожълтяват.

# 37
  • Мнения: 3 537
Пазя ги повечето дрешки и по-хубавите.
Майка ми също беше запазила част от бебешките ни дрешки със сестра ми, както и по запазените пелени.Жори като беше бебе ползвах пелените,не сме купували, и няколко блузки в момента му стават ,които и аз съм носила.
Има и мои бебешки много хубави сукманчета,полички и роклички, живот и здраве ,която от нас двете със сестра ми роди момиче -за него ще са Grinning

# 38
  • Мнения: 1 731
От каката пазех за второто ,а след второто -подарявам някои ,други оставих за внучетата след време . Hug Flutter

# 39
  • Мнения: 6 315
Раздавам всичко.

# 40
Пера,гладя и бууум при свекърва ми ,от там пътуват към село докато не дойде другият и син ииии заминават за малкия ми племенник  Laughing

# 41
  • Мнения: X
Молба към тези, които давате дрешките в домове: дайте координати къде мога да занеса дрешки и кажете какви изисквания има (чувала съм, че дрехите трябва да са дадени на химическо чистене)?

# 42
  • Мнения: 582
Давам на децата на приятели и роднини, а като ми ги върнат, ще ги пазя за второ..

# 43
  • София
  • Мнения: 44 120
пазя някои за спомен, някои съм дала на приятелка (щото си нямам много с дечица около мен та е в единствено число), някои които не стават за нищо хвърлям, а други отиват към продавалника.....ама за второ не пазя...тези нее мога да ги гледам същите върху още едно дете (което даже за сега не ми е и в плановете), ако има такова то ще си има свои си дрехи....


Ако си ги пазите - НЕ ГИ ГЛАДЕТЕ!!!
Ако са прибрани изгладени с времето стават много гадни жълти петна и дрешките стават за боклука....

# 44
  • Мнения: 2 336
Повечето дрехи са прибрани. Ама от къде да знам, че чак след 7 години ще се налага да ги ползвам. Предполагам, че вече на нищо не приличат. И ще трябва да ги хвърлям. Язък, че са заемали място толкова години.

# 45
  • Мнения: 4 970
Е, моят въпрос е малко  доуто4няващ.КЪДЕ прибирате вси4ките тези дрехи Shocked.И аз запо4нах да отделям  първите дрешки на дъщеря ми, първите обув4ици, вси4ки цветове 4орапки... Crazy.ПОсле  към тях добавих следващите по размер, и в един момент се оказва 4е   не мога да отсея от дрехите й такива, които да не са ми любими.Напълних един голям кашон и дадох в дом, но  съдържанието беше оредимно бодита,ританки и разни по-обикновени комплект4ета.Пращам ги при майка ми да ги складира, но  и тя ве4е няма място ooooh!, а малката е само на годинка. Ако продължавам така...не знам до кога....... Rolling EyesЗа второ ми се ще да ги пазя( както и всичките аксесоари ,свързани с отглеждането), но всъщност май не съм навита  за второ Thinking.Та- май няма смисъл да  пазя....

# 46
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Захабените хвърлям, хубавите - раздавам на приятелки, а ни такива, ни онакива дадох на една потребителка тук, която има нещо като склад и ги преразпределя към нуждаещите се майки от форума и не само. Иначе две-три супер готини /поне според мен/ си ги запазих от сантимент. Дано след 20 години и щерките ги харесат и ги обличат на внуците, иначе само ще си ги гледам и ще си спомням за "едно време".
Раздавай, продавай, но ги разкарай, че ще се задръстиш от дрехи.

# 47
  • Мнения: 2 908
Много захабените-хвърлям,останалите всичките ги пазя засега за второ Wink

# 48
  • Мнения: 3 042
Бебешките дрехи на щерката ги пазех евентуално за второ бебче. Влязоха в употреба.  Grinning След като ги поноси и дребният съвсем бебешките дрешки, който са запазени още си ги пазя. Нови, който съм му купувала и вече са му малки също пазя. Ама що ли!? newsm78
Щерката вече е голяма, а пък е и момиче. Каквото може да носи евентуално дребният пазя, нови запазени дрехи давам на братовчедка ми, а останалото в боклука.

# 49
  • Мнения: 1 172
Повечето ги пазя. Но имам възможност да ги складирам извън Сф ни жилище, така че не ми пречат. Предстои ми да се сдобия и с племенници, и с други мои деца, така че не вярвам да останат неизносени.

За моя син също ползвах 1-2 одеалца от моето време - когато аз съм била бебе. Страхотни са, прабаба ми ги е правила ръчно. Сега и да искам, не мога да намеря такива по магазините. С кеф бих ги ползвала и за следващите си деца.

Една позната каза, че облича детето си в дрехи от нейните бебешки години. Щом и харесват и са удобни и запазени, що пък да не Wink)

# 50
  • Мнения: 455
До сега съм ги отделяла в торби и кашони, но вече станаха прекалено много и нямам представа какво ще ги правя - в момента чакаме второ дете и си мисля да изчакам за да видя дали и то няма да е момченце - ако е - ще ги изкарам отново от торбите, а ако е момиче - ще преценя кои от другите са подходящи за момиче и ще ги оставя за него а останалите ще подаря на някое детенце или деца. В никакъв случай не мисля да ги събирам у дома, колкото и да ми се свидят защото са си чисто нови - детето ни се пази много и не търпи да е мръсно.

# 51
  • Мнения: 22 908
Пазя ги засега,ако не ми полсужат за второто ще ги дам на приятелки,на сетра ми.Иначе предпочитам да ги дам в някой дом,отколото да ги изхвърля в боклука.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 16:13 от ДесиХ2

# 52
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз ги пазя за второто живот и здраве. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 209
аз ги раздавам-на приятелки с по-малки бебета или на мами в нужда. пазя само 2 дрешки, които много харесвам. както аз съм ползвала дадени ми дрешки, така и давам по веригата  Simple Smile  "предай нататък".  живот и здраве ако имам второ се надявам да сме в състояние да му купим дрешки.

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Всичко прибирам в кашони и хоп на тавана...за второто. Laughing

# 55
Аз си ги пазя в един кош на тавана, при нас все ще има някой да ти износи. Но ако е нещо напълно неизползваемо - като рокличка или поличка на Мари или дрешки на Явор - подарявам или хвърлям.

# 56
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пазя само унисекс  дрехите за племенника ,другото давам на бедните или хвърлям ,ако е износено!

# 57
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не прибирам нищо, веднага подарявам всички запазени дрехи.

# 58
  • Мнения: 1 044
Прехвърлям умалелите дрешки на племенника си. Снаха ми е малко претенциозна, но някои от дрешките ползва.

# 59
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Пазих само по-запазените от първото дете, и е имало защо Wink Сега запазвам само тези, които са много хубави и запазени, и не следват някаква мода.

Общи условия

Активация на акаунт