Литературен клуб - ІV

  • 34 461
  • 372
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 73
Лахири е страхотна - Временно положение

# 301
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Напоследък нямам време да чета нищо, сямо лягам да спя.
Но, успях да прочета "Вино и баници" на Съмърсет Моъм.
И още веднъж се убедих, че ми е любим.

# 302
  • София
  • Мнения: 561
Прочетох "Роман без заглавие" на Димитър Димов - изгълтах го на един дъх. Романът е започнат и недовършен. Увлекателен стил, признавам, беше ми по-интересен от Тютюн на времето. Но наистина свършва внезапно и по средата на действието. Интересно ми е защо не го е довършил? С две думи за съдържанието - за любовта на бъдещия капитан на търговски кораб Рири се борят две жени - годеницата му Мария, скромна, нежна, мила и фаталната Адриана, богата, разглезена и пропадаща, магнит за всички мъже с красотата си.

Прочетох и "Госпожица Смила и нейното усещане за сняг" на Петер Хьог. Хареса ми, но сякаш очаквах повече. Въпреки че на моменти някак разпокъсано ми вървеше сюжета, не съжалявам че я прочетох.

Сега съм се заредила с "Адриана" на Теодора Димова / дъщерята на Димитър Димов / Тя сякаш дописва романа на баща си, като разглежда живота на една от героините. Не съм го започнала още, но да си призная, горя от нетърпение  Blush
Нека само свърша с поредната книга на Агата Кристи / любимка ми е  Blush / Чета Hickory Dickory Dock - не зная как е преведена на Български, ако е преведена изобщо

# 303
  • Мнения: 73
Какво мислите за сестрите Бронте? Любими са ми!!!!!!! Скоро гледах екранизацията на "Брулени хълмове", но старата версия е по-близо до атмосферата на романа. Спомня ли си някой за нея? Peace Thinking

# 304
  • Перник
  • Мнения: 277
Какво мислите за сестрите Бронте? Любими са ми!!!!!!! Скоро гледах екранизацията на "Брулени хълмове", но старата версия е по-близо до атмосферата на романа. Спомня ли си някой за нея? Peace Thinking

Аз съм гледала само една версия на романа и то три пъти.Много ми харесва както филма ,така и творчеството им.
Даже гледах един филм за историята на тяхното семейство.
Харесвам старата литература,без значение от каква народност.По-точно така наречената класика.(По едно време бях подкарала например всички романи на Александър Дюма-баща.)

# 305
  • Мнения: 2 491
Не си падам много по фантастиката, но в момента чета една таква, която доста ме заинтригува. Става въпрос за човек, който умира от инфаркт,но всъщност не умира, а се връща 25 години назад във времето, когато е още студент и интересното е, че съзнателно помни миналото си съществуване, сега трябва да изживее живота си пак, и после пак и всеки път е различно и става все по сложно защото се появяват чуства, деца и т.н., чиято загуба ти става все по трудно да преживееш. Интересна фабула. Препоръчвам ви я. Само че, книгата не е нова и не знам къде може да я има.



"Какво ще стане, ако можете да преживеете отново живота си?
Джеф Уинстън не знае, че му е даден този шанс. Докато не умира. И се събужда двадесет и пет години по-млад. И изживява друг живот. И отново, и отново… Може би един от тези животи ще е правилният."

# 306
  • Мнения: 605
Какво мислите за сестрите Бронте? Любими са ми!!!!!!! Скоро гледах екранизацията на "Брулени хълмове", но старата версия е по-близо до атмосферата на романа. Спомня ли си някой за нея? Peace Thinking
Не знам за коя екранизация говориш, аз току що изгледах една от 1992 година с Жулиет Бинош и Ралф Файнс - много е добра, за съжаление нямам почти никакви спомени от книгата освен че много ми хареса когато я четох преди петнайсетина години  Embarassed

# 307
  • София
  • Мнения: 630
 Пленена съм от Марио Варгас Льоса. Прочетох два пъти един след друг "Леля Хулия и писачът"  и се улавям, че пак имам желание да я почна отначало  Laughing. Моля, кажете и други неща на този автор. В момента само това има на пазара. Решила съм да ги взема, но кажете с кое да почна или някакви други по-стари заглавия. Предварително ви благодаря.

# 308
  • Мнения: 2 617
Голям почитател съм на сестрите Бронте  Peace "Брулени хълмове" на много вероятно им е мелодраматична, на мен ще си остане любима книга.
Да ви препоръчам по този повод една книга, която четох преди години:
http://www.books.bg/ISBN/9548608324
написана е като документална и представя теорията, че сестрите (и брат им), които умират много млади, са били отровени.

# 309
  • Мнения: 73
Голям почитател съм на сестрите Бронте  Peace "Брулени хълмове" на много вероятно им е мелодраматична, на мен ще си остане любима книга.
Да ви препоръчам по този повод една книга, която четох преди години:
http://www.books.bg/ISBN/9548608324
написана е като документална и представя теорията, че сестрите (и брат им), които умират много млади, са били отровени.
Не можеш да си представиш, колко много ти БЛАГОДАРЯ!  bouquet  bouquet Grinning Heart Eyes

# 310
  • Мнения: 4 916
Голям почитател съм на сестрите Бронте  Peace "Брулени хълмове" на много вероятно им е мелодраматична, на мен ще си остане любима книга.
Да ви препоръчам по този повод една книга, която четох преди години:
http://www.books.bg/ISBN/9548608324
написана е като документална и представя теорията, че сестрите (и брат им), които умират много млади, са били отровени.


Чак сега се сетих, че съм я чела  Peace Интересна книга.

# 311
  • Мнения: 4 916
Пленена съм от Марио Варгас Льоса. Прочетох два пъти един след друг "Леля Хулия и писачът"  и се улавям, че пак имам желание да я почна отначало  Laughing. Моля, кажете и други неща на този автор. В момента само това има на пазара. Решила съм да ги взема, но кажете с кое да почна или някакви други по-стари заглавия. Предварително ви благодаря.

На мен повече ми хареса "Раят зад другия ъгъл". Разказва се за няколко поколения в семейството на Пол Гоген. Книгата не е подредена хронологично, а с прескачане.

"Празникът на Козела" прилича по нещо на книгата на Изабел Алиенде "Къщата на духовете".

Не ти помагам много, но ги четох отдавна и спомените ми са малко размити.

# 312
  • Мнения: 728
Аз прочетох "Кафка на плажа". За мен беше приключение, не съм чела нищо подобно, има толкова много метафори, пренася те в друг свят и в същото време е съвременна. Много интересно, хареса ми и стила на автора. Макар, че някои неща ми се сториха доста познати, та не мога да реша дали е плагиат или това са някакви японски поверия ли що ли  newsm78 Така например сянката на Наката, която е наполовина, срещала съм го това някъде  newsm78 и разни други нещица, лошото е че имам не до там услужлива памет.
В тази връзка чела съм някои неща от сестрите Бронте, но от коя и какво не помня, помня само, че ми оставиха едно такова тъжно чувство, четях ги като бях в пубертета нали тогава имах любовни депресии та ми пасваха на настроението.
Взех си "Ева Луна", за сега ми прилича на приказка. Искам да ви питам "Къщата на духовете" дали е филмирана , нали има филм с такова заглавие та се чудех дали е по тази книга или нямат нищо общо  newsm78
Вердат, не ти ли хареса "Гордост" или имаш предвид, че е кратичка? На мен ми е една от любимите книги. И пак ми се струва, че имаше и такъв филм, или имам много силно въображение  newsm78

# 313
  • Мнения: 4 916
krasykm06  ,

"Къщата на духовете" е филмирана преди 10-12 години - с Джеръми Айрънс, Мерил Стрийп, Уинона Райдър. Мисля че взе няколко Оскара даже.

# 314
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Искам да ви питам "Къщата на духовете" дали е филмирана , нали има филм с такова заглавие та се чудех дали е по тази книга или нямат нищо общо  newsm78


Ако е едно и също, да филмирана е. С Дж. Айрънс и Мерил Стрийп. Заслужава си филмът.

А, не съм видяла Argun.

Иначе М.В. Льоса ме заинтригува.

Общи условия

Активация на акаунт