кога ще "проговори"

  • 3 041
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Моят син БРЮНЕТ  Mr. Green проговори чак след 2 г. възраст, но с изречения едва преди 3-4 мес.

# 61
  • Мнения: 441
Щерката започна да казва доста думи на 1 годинка,а до двете годинки вече можеше да приказва доста смислено  ooooh!.Малкият е на 2,но в речника му има 10-15 думи,като някой са измислени от него.И двете ми деца са брюнети  hahaha

# 62
  • Мнения: 91
Познавам много майки с по две деца вече и всички казват, че големите преди да направят годинка са имитирали много животни , а сега се притесняват че малките нищо не приказват. Искрено се надявам да бъркат периода. Не може всички наши да са глупачета. С конкурс да ни бяха събирали нямаше да успеят да ни съберат все майки с не говорещи деца! Joy

# 63
  • Мнения: 4 451
in според мен просто бъркаш периодите. Кратко изречение на 1г. Shocked си е направо феноменално. На тази възраст нашата кака, освен че имитираше животните, умееше да казва "чао", "мам, тати, баба". Спомням си, че когато я питахме как се казва, тя казваше кратко "Мими", а на въпроса на колко годинки е, показваше само едно пръстче. И май с това се изчерпваше репертоара и по онова време. Така, че успокойсе! Тук една съседка се опитва да ме убеди, че нейната дъщеря проходила на 8,5м., а на 9м. ''говорела като дърта'' (предавам думите и буквално). Да бе, да, ние бебета никога не сме гледали. Joy

Общи условия

Активация на акаунт