Една хвалба и един въпрос за раждането към 34 години

  • 4 501
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не мисля че възрастта е от значение- Peace недей да искаш секцио!Аз родих на 37г. Всички ме съветваха да искам секцио,защото вече годините ми били много и разликата от последното ми раждане е 16г.,което означавало пък че все едно ще раждам за пръв път newsm12 Направо ме "побъркаха"с тия съвети!Вътрешно в себе си аз бях сигурна , че всичко ще е наред Praynig .И така на 08.04.2002г родих момченце  newsm30 3,500 кг 54см БЕЗ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ И НИКАКВИ РАЗКЪСВАНИЯ!А и доктора беше твърдо ЗА нормално раждане.Лекарският екип винаги има готовност за операционна намеса , но АКО се наложи! newsm10

# 31
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Sesana
Моята маймунка пие сама вода от шишето  Mr. Green
.....

Браво на вас  smile3501
Много са сладки като хванат шишето с мъничките ръчички  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 550
Аз имам разни медицински показания за секцио, когато лекарката ми попълваше обменната карта дописа и възраст 32 г., но мисля че само възрастта не е достатъчно основание.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 220
Моето бебе се роди, когато бях на 34. Опитах да родя нормално, но не стана заради тесен вътрешен таз. Никой не ми е правил и намек дори, че заради възрастта ми трябва да раждам със секцио.
Друг пример-имам позната, терминът на която е този месец. Тя е на 48г. Това ще бъде второто й раждане. Лекарят й е казал, че няма пречки да роди нормално.

# 34
  • Мнения: 955
Цитат на: nani_
Айде и аз да кажа  - бременна за първи път НАД 35 години и още нещо  = секцио. Здрава жена, нормални тазови размери и нормален по големина плод = нормално раждане. Счита се, че при първораждащи над 35 години тъканите не са така отстъпчиви като при 20 годишните, освен това на тази възраст е по-голяма вероятността да има и още нещо - някакви заболявания - диоптер, бъбречни забол., намален глюкозен толеранс и разни други. Утежняват се нещата ако бебето не е заченато по естествен начин, а чрез някой специализиран метод - над 35 години започват да намаляват доста шансовете за ново бременеене при проблемни жени и затова не се рискува да се получи някакво усложнение от което може да пострада бебето = секцио.

Е, айде и аз да кажа.
Първата ми бременност беше, когато бях на 36 и забременях на втория месец след като решихме да действаме. Родих нормално. Единствения пропуск беше, че не правих гимнастистика.
Втората ми бременност - когато съм на 37 и забременях от РАЗ!
Отново пропуск - не правя гимнастика, но какво да направй като и аз като Гала мразя фитнеса.  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 639
Цитат на: Ивета Вучева
Цитат на: nani_
Айде и аз да кажа  - бременна за първи път НАД 35 години и още нещо  = секцио. Здрава жена, нормални тазови размери и нормален по големина плод = нормално раждане. Счита се, че при първораждащи над 35 години тъканите не са така отстъпчиви като при 20 годишните, освен това на тази възраст е по-голяма вероятността да има и още нещо - някакви заболявания - диоптер, бъбречни забол., намален глюкозен толеранс и разни други. Утежняват се нещата ако бебето не е заченато по естествен начин, а чрез някой специализиран метод - над 35 години започват да намаляват доста шансовете за ново бременеене при проблемни жени и затова не се рискува да се получи някакво усложнение от което може да пострада бебето = секцио.

Е, айде и аз да кажа.
Първата ми бременност беше, когато бях на 36 и забременях на втория месец след като решихме да действаме. Родих нормално. Единствения пропуск беше, че не правих гимнастистика.
Втората ми бременност - когато съм на 37 и забременях от РАЗ!
Отново пропуск - не правя гимнастика, но какво да направй като и аз като Гала мразя фитнеса.  #2gunfire

Точно това имам в предвид - при здрава жена, нормално забременяване и износване възрастта не е причина за секцио. Не ми се иска да го казвам този грозен етикет - възрастна първескиня...

# 36
Цитат на: nani_

Не ми се иска да го казвам този грозен етикет - възрастна първескиня...


Защо да е грозен?

# 37
  • Мнения: 639
Ми аз съм почти на толкова и да ти кажа не се чувствам никак ама никак възрастна ( стара) и не би ми било приятно ако ми закачат това определение - възрастна първескиня- бррр

# 38
  • Мнения: 181
Първото ми раждане бе на 23 години, а второто на 37. Лекарката ми не искаше и да чуе за секцио - така, че си родих нормално - 3 200 г, без разкъсвания и шевове. Възрастта няма никакво значение!

# 39
  • Мнения: 350
Възрастта не е диагноза.
Познавам поне 3 мами, които са родили след 30 нормално и всичко си е наред с бебетата.
Друг е въпроса тя как се чувства, какво иска и дали и е настроена да издържи на зора.
Аз секцио не бих избрала - все пак си е коремна операция!!!
И АГ лекарите искат жените им да раждат нормално!

# 40
  • Мнения: 637
Бременността се води рискова при възраст над 34 г. заради повишената честота на вродени аномалии, а не по отношение начина на родоразрешение. Затова на бременната се полагат допълнително:

- Пренатална диагноза съвместно от акушер-гинеколог и генетик

· две допълнителни ехографии през бременността;

· серумен скрининг за алфафетопротеин и бета ЧХГ от 8 - 16 г.с.

# 41
  • Мнения: 1 041
Първият път раждах на 22 г., вторият на 32 г./нормално/. След раждането гинекологът ми каза, че раждам като двадесетгодишна. Не питах какво значи това. Иначе раждането беше леко. За три часа.

Общи условия

Активация на акаунт