Крем за лице за мазна кожа, ама МНОГО лек

  • 9 012
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
Clarins Hydra Mat

Струва около 45 лева, като беше в комплект с прекрасна кутия, маска за лице и околоочен гел.

Страшно е икономичен и буквално ми изчезнаха порите. Козметичката ми беше изумена.

Хм,  е това е приказка.
Ще пробвам.

Обаче всички тези матиращи средства са нож с две остриета. Подсилват омазняването на кожата още повече. Освен това крем с матиращ ефект най-често се чувства като маска на лицето. Аз поне колкото съм ползвала винаги са така. Шисейдо има страхотни матиращи (абсорбиращи) кърпички, които прекрасно се справят с омазненото лице през лятото. Хвалят ги като най-доброто за справяне с лъскаво лице. Все се каня лично да ги пробвам, но за сега нямам лични впечатления.

# 31
  • Мнения: 4 380
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

Карима, увлажняващия лосион е абсолютно самодостатъчен. Това че препоръчват за даден крем да се минат 3-те стъпки, означава дефакто, че препоръчват да се нанася на почистено лице. Останалото е търговски трик и мисля, че на всеки това би трябвало да е ясно. Увлажняващи КРЕМОВЕ принципно не се препоръчват за мазна кожа. Лосиони и емулсии са най-доброто. Всичко останало е тежко.

# 32
  • Мнения: 4 770
 Аптеки и дрогерии "Лечител" само в големите градове ли ги има?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 475
CLINIQUE DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING LOTION

  един глас и от мен !Много съм доволна. Peace

# 34
  • Мнения: 1 952
Аптеки и дрогерии "Лечител" само в големите градове ли ги има?  Rolling Eyes

Що питаш?

# 35
  • Мнения: 4 770
  Защото не съм от голям град, естествено...  Rolling Eyes

# 36
  • sofia
  • Мнения: 4 296
CLINIQUE DRAMATICALLY DIFFERENT MOISTURIZING LOTION

  един глас и от мен !Много съм доволна. Peace
И ти ли не слагаш крем отгоре?

# 37
  • Мнения: 1 952
Питам какво ти трябва от Лечител?

# 38
  • Мнения: 4 770
  Ами моята кожа не е мазна, но чувам добри отзиви за гелчето с ройбос и бих пробвала... иначе нищо спешно.  Mr. Green  Мерси за въпроса!     bouquet

# 39
  • Мнения: 1 952
Аха, ми това гелче може да се намери и в много аптеки, а ако го нямат налично, може да си гоо поръчаш.

# 40
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аха, ми това гелче може да се намери и в много аптеки, а ако го нямат налично, може да си гоо поръчаш.

Хехехе, браво, това е един конкретен и изчерпателен отговор на един също толкова интересен и конкретен въпрос.

# 41
  • Мнения: 4 770
     Party  Мерси!   bouquet Тука всички казват, че само там го има..

# 42
  • София
  • Мнения: 4 752
     Party  Мерси!   bouquet Тука всички казват, че само там го има..
Това е продукт на "Лечител" и мисля, че само в магазините им се предлага  Thinking
Сетих се, че можеш да питаш в темата за Талодерма къде в твоя град има такъв магазин.

# 43
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти, ще опитам! А към кого да се отнеса?  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 952
Продава се във всяка аптека.
Уверявам те, поръчвала съм го много пъти от съвсем обикновени аптеки, а не от Лечител.

Общи условия

Активация на акаунт