Крем за лице за мазна кожа, ама МНОГО лек

  • 9 011
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 328
Консултант в магазин ми го е казвал xenia .
Да,така е не е нужно да са на Клиник сапуна и почистващия лосион.Дори аз се замислям дали да не си сменя сапунчето с друга фирма,защото ми опъва доста кожата,тъй като ми е суха.
Напълно подкрепям, Люба - за това, че овлажняващият лосион/гел е само третата стъпка от почистващата серия на Клиник. Моята кожа е особена, с проблем, наречен себорея, така че трябва да внимавам нито да я изсуша, нито да я омазня прекалено. Но след трите стъпки задължително следва подходящ за сезона и типа кожа крем, а върху него при добро желание може да се нанесе Моисчър-а, пак на Клиник. А пропо, той може да се нанася и върху грим, през целия ден, когато кожата се почувства дехидратирана. Има и спрей от същата серия, и околоочен гел.
Но за това, че "третата" стъпка на Клиник в никакъв случай не замества крема, няма съмнение - той служи само за постигане оптимален воден баланс на кожата, така да се каже. Всичко останало го дава кремът. За пример ще пейстна упътването от самия сайт на Клиник, за употреба на Superdefense Triple Action Moisturizer - Apply daily after your Clinique 3-Step Skin Care program. Avoid eye area.

Що се отнася до предхождащите я две стъпки, лично аз съм доволна от течния сапун Extra-Mild и почистващия лосион 2 /за суха към комбинирана кожа/ - така успявам да почистя лицето си, без да го изсуша до степен, че да почне да се лющи. Овлажняващият лосион се оказа по-тежък за кожата ми, затова го оставих за зимата, а от пролетта ползвам гела.

Карима, увлажняващия лосион е абсолютно самодостатъчен. Това че препоръчват за даден крем да се минат 3-те стъпки, означава дефакто, че препоръчват да се нанася на почистено лице. Останалото е търговски трик и мисля, че на всеки това би трябвало да е ясно. Увлажняващи КРЕМОВЕ принципно не се препоръчват за мазна кожа. Лосиони и емулсии са най-доброто. Всичко останало е тежко.
Ксения, няма да споря. За мен нещата са напълно ясни. А и ти сама го казваш - "...препоръчват да се нанася на почистено лице...", т. е. третата стъпка само приключва процеса на почистване. Разбира се, всеки е свободен да мисли и да действа според волята си. Само подчертавам, че третата стъпка не дава нищо повече на кожата, освен овлажняване. Няма подхранване /което е нужно на всяка кожа, за да регененрира/, няма фактор.

# 46
  • Мнения: 4 380
Цитат
Само подчертавам, че третата стъпка не дава нищо повече на кожата, освен овлажняване. Няма подхранване /което е нужно на всяка кожа, за да регененрира/, няма фактор.

Не. Няма. Но въпроса е за увлажняващо средство. След Клиник ползвах какво ли не...то ланком ли не беше, Герлен, Диор сега (няма свършване да му се невиди)...също нямат фактор, нито подхранване. За ланком всъщност не съм сигурна, но след "хидра мат" не искам изобщо да чувам за тази марка. newsm78 И сегашния Диор не може да стъпи на малкия пръст на емулсията на Клиник, но аз средства не повтарям, така че едва ли ще се върна към емулсията отново. Но да и намеря достойна замяна не е лесно. newsm78 Като усещане преди всичко.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 328
Темата е за много лек крем, а въвеждащият постинг на Inomi също говори за крем, не за овлажняващо средство. Както и да е... Peace
И при мен темата "проба-грешка" /ако за това говориш/, няма свършване, но при мен освен мазна, както вече съм казвала, кожата е и със сухи участъци заради себорея. Наистина е хубаво да има промяна в ползваната бяла козметика, иначе се стига до привикване, а оттам до алергиите пътят е съвсем кратичък. Но, от друга страна, струва ми се, Монда беше писала, че ползва трите стъпки от 7 години и още не й се е наложило да ги смени с подобен продукт от друг производител.

# 48
  • София
  • Мнения: 289
[ Но въпроса е за увлажняващо средство.

Не увлажняващо средство, а овлажняващо.

А сега по темата: Аз препоръчвам крема на  Eucerin Hydro-Balance. Аз съм със смесена към мазна кожа и съм много доволна от този крем.

# 49
  • Мнения: 5 362
Много съм доволна от Нормадерм на Виши Peace

А за околоочния с Ройбос и аз да попитам,как така става и за лице?Нали е околоочен? newsm78 Или...?!?

# 50
  • Мнения: 485
При положение ,че кожата около очите е най-деликатна от цялото лице , значи продуктите за около очи са подходящи за цялото лице, стига да поиска човек да опита как ще се чувства с тях и да оцени резултатите.

А в темата за Талодерма можеш да обясниш всичко което се сетиш за твоята кожа и лично amadis(Плами) ще ти препоръча техни продукти- те са медицинска козметика.  Прочети  една страница от последната тема и ще разбереш за какво става въпрос.

Желая ти успех

П.П цената на околоочния гел с Ройбос във всеки един магазин "Лечител" е точно 2,98лв. Разфасовката е 25ml (все пак е за около очи) - на мен една кутийка ми стига за един месец при нанасяне вечер на цялото лице.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз съм много доволна от гела с ройбос на Талодерма. Нанасям го на цялото лице - вечер. Но през деня искам крем с фактор, който да няма ефекта на лъщене. И аз съм с мазна кожа  ooooh!. Ще следя темата.

# 52
  • Мнения: 1 952
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.

# 53
  • Мнения: 341
Благодаря на всички ви а предложенията!   bouquet
Съжалявам, че с темата провикирах някои от вас да влязят в спор помежду си, но пък и това е полезно за по-доброто изясняване на технологията при ползването на продуктите.  

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.
Всеки споделя от какво е доволен  Peace.

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 17:36 от Tedulina

# 55
  • София
  • Мнения: 4 752
Подусещам реклама на Талодерма. Няма лошо, само ще кажа, че точно техните продукти за мазна кожа ми омазниха кожата много, много повече.
Не съм първата оплакала се, имаше и други, момичето е запознато.
След като 'момичето е запознато' не виждам какъв е проблема.
Освен това, всеки, който похвали даден продукт реално прави реклама. Целият подфорум красива мама може да бъде възприет като реклама (или антиреклама в някои случаи..), защото огромна част от темите препоръчват дадени продукти.
Всеки споделя отзиви, другият сам си решава. Не мисля, че някой хвали Талодерма умишлено- все пак това е евтина козметика и щом си има ефект в/у нечия кожа, може би е добра. Самата аз съм получавала алергии от продукти в пъти по-скъпи.. всичко е индивидуално.
Съжалявам за оффтопика, просто леко се подразних от думите ти. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 3 328
Не виждайки смисъла да се рекламира нещо, което и без друго е донесло полза на много хора, ще кажа, че и аз харесвам въпросното гелче с Ройбос, както и доста други продукти на Талодерма, и че има други, пак техни, които не ми понасят. Едва ли има смисъл да се рекламира нещо, което струва под 3 лв.

# 57
  • Мнения: 43
Аз също съм доволна от гелчето с ройбос,но крема им за мазна кожа е отвратителен.Ползвах нощния в тъмно синята опаковка,който ужасно ми омазни кожата.

# 58
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз съм със суха кожа,а крема на Талодерма ми лъщи ужасно,значи за мазната кожа си представям какво е

# 59
  • Мнения: 1 952
И аз споделих опит, като гледам и  други имат същият.

Общи условия

Активация на акаунт