Отговори
# 30
  • Мнения: 967
Непременно повдигни въпроса - цивилизовано, без скандали о обиди, но твърдо и с леден тон накарай тази патка да си понесе последствията  Close Дори и твоето дете да отиде при майка ти на тази жена са поверени толкова други деца, че небива да замълчаваш. Слава богу на детето ти му няма нищо, но в тези жеги от обезводняване изхода може и да е фатален  Cry

# 31
  • София
  • Мнения: 1 062
В яслите всичко се прави по час. Няма как иначе две жени да се оправят с 20 деца и дисциплината е без компромиси. Винаги съм се чудила как децата сядат мирно и просто си стоят като възрастни хора. Това е толкова непривично за двегодишни деца... После ги подкарват като добитък към гърнетата, към водата и тн т Това е голата истина, 20 деца, 2-ма възрастни - това е начина.

Не навсякъде е така. 24 деца са в групата на дъщеря ми, 36 са по списък, но когато и да си поискат, ако ще едно по едно да искат, винаги им се дават вода, сок, каквото поискат. За гърнето важи същото. Единствено храненето и спането са под час. Но това си е и до мениджмънта на градината. Как се ръководи персонала зависи най-вече от мениджъра, в случая директор/ка.
Така или иначе, аз пак се чудя защо си мълчите...

# 32
  • Мнения: 771
От смесените групи не може да се избяга.Как си представяте през летия период всички учителки на работа -  с по 4-5 деца? Никой не би го допуснал. По-скоро може би трябва да се фиксира максималната ваканция. В предишната ми детска градина Общината "нареди" да се почива през юли и август. Не мислете, че е заради отпуските на учителките/ а и при тези заплати, не е ли редно да имат поне по-големи отпуски/. Просто общините правят ИКОНОМИИ , които си разпределят за Нова година. Освен това, аз не исках да съм в отпуска през цялото лято, учех задочно и ми беше нужна отпуска по друго време. Отпуската на лелките е 23 дни, така че те пък са в НЕПЛАТЕН /при 180 лв.заплата/. Аз лично, бих предпочела да имам по-кратка отпуска, но да ми се вдигне малко заплатата. През учебно време директорката "ме е изкарвала" в отпуск, защото средната посещаемост в групата ми е под 16 деца!
Що се отнася до водата, това е престъпление. В предишната ми група, родителите бяхя купили помпа за вода /3 лв./ и периодично носеха туби с мин. вода. Шишетата на децата се изнасят на двора под брезата и когато на някое дете му свърши водичката, отива на помпата да си го допълни /а тубата ми е под око до входа/! Толкова ли е сложно! А пък колко им е гот на дечицата като им мием крачетата на пейката под брезичката...!Колко им е!

# 33
  • Мнения: 3 268
На нас ни събират всеки месец по 1лв. за вода.Купихме на децата машини с галони от 20 литра и фирма ги зарежда.Вода има колкото си искаш.Днес дъщеря ми отново е у дома,но утре и в петък сме на градина.Ще говоря с директорката.

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
На нас ни събират всеки месец по 1лв. за вода.Купихме на децата машини с галони от 20 литра и фирма ги зарежда.Вода има колкото си искаш.Днес дъщеря ми отново е у дома,но утре и в петък сме на градина.Ще говоря с директорката.

  Значи вода имат,чаши ли нямат,какъв им е проблема?А пък то детето,защо не си е пийнало от чешмата?По-добре така,отколкото нищо. newsm78

# 35
  • Мнения: 4 406
абе не й се е занимавало на жената явно...
да не би да си казала на детето да пие само от шишето, горкото...

# 36
  • Мнения: 3 268
Как ще кажа такова нещо?Както и да е,утре ще говоря с директорката,но аз споделям с вас този пробле,за да му обърнете внимание и вие.Много е горещо и обезводняването е враг номер 1 за децата.

# 37
  • Мнения: 6 206
В яслите всичко се прави по час. Няма как иначе две жени да се оправят с 20 деца и дисциплината е без компромиси. Винаги съм се чудила как децата сядат мирно и просто си стоят като възрастни хора. Това е толкова непривично за двегодишни деца... После ги подкарват като добитък към гърнетата, към водата и тн т Това е голата истина, 20 деца, 2-ма възрастни - това е начина.

Не навсякъде е така. 24 деца са в групата на дъщеря ми, 36 са по списък, но когато и да си поискат, ако ще едно по едно да искат, винаги им се дават вода, сок, каквото поискат. За гърнето важи същото. Единствено храненето и спането са под час. Но това си е и до мениджмънта на градината. Как се ръководи персонала зависи най-вече от мениджъра, в случая директор/ка.
Така или иначе, аз пак се чудя защо си мълчите...
Аз не казвам, че и на нашите не им дават ако си поискат. Разбира се, че им дават.
Далече съм от мисълта да се оплаквам от нашата ясла. Просто без да искам имам наблюдения и от много други места.
Щом отворя вратата и всички деца са насядали мирно и блеят в точка, не ми хвали мениджмънта...

# 38
  • Мнения: 639
Абсолютно престъпление е да оставиш в това време дете без вода. NaughtyДецата дори трябва да се подканят да пият вода,защото често улисани  в игра забравят.Непременно искай от въпросната възпитателка обяснение за поведението и.
В нашата градина децата също са в сборни група , общо около 30.Госпожите са от нашата си градина,изреждат се от всички групи,всички познават децата.Ние носим също вода в шишенца,която децата държат по гардеробчетата си,но задължително и сутрин и следобед когато децата са на вън се подканват да пият вода,която им се налива от 10л.галони.Лошото е ,че всички пият от една и съща метална чашка Mr. Green,ама в момента това хич не го мисля.По-важно е ,че държат да ги оводняват обилно.Шапките са задължителни и за тях се следи непрекъснато.До колкото разбрах тази практика в градината е спусната с нареждане от инспектората.

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Вода, храна, подслон - това са елементарни човешки нужди. Лишаването от тях е престъпление. Не пропускай да споменеш този факт при разговора с директорката. То възрастен човек не може да издържи без вода, а камоли едно детенце. Питай я тая лелка би ли си оставила собственото дете жадно цял ден? Но говори и с детето си за да знае как да си поиска следващия път и да не му бъде отказано.
 #Cussing out

# 40
  • Мнения: 771
При мен също има автомат за вода. Зарежда се с туба 19 литра от офиса. Заради дебата ни, засякох за колко време свършва. При 14 деца и 5 души персонал/а ние пием повече безалкохолно/, тубата, която заредиха вчера сутрин /в 9ч./, днес сутринта беше полу-празна и в момента зареждат нова. Отделно повечето деца идват с шишенца, които допълват, а за останалите има еднократни чаши. Разбира се, не във всяка градина може да се купуват чаши, но изискването за лични шишенца е задължително! Това с общата чаша ме изумява!!!! Ако ги види ХЕИ, глобата ще е жестока!
Какво ви притеснява в смесените групи. В някои страни при предучилищните институции въобще няма отделяне по възраст. Е, при обучението мисля, че е по-добре, но сега..?
В предишината ми градина, когато напуснах, директорката реши да прави икономии и просто "пръсна" децата ми по други групи. Това продължи 2 месеца. После назначи пенсионерка, която беше все болна и пак делеше децата / и то в учебно време/! Обаждаха ми се родители в къщи да искат помощ от мен! Сега ще бъдат подготвителен клас и са " в потрес" и масово напускат. Обаче шефката си продължава с икономиите!

# 41
  • Мнения: 3 116
Стефани, ами да ти кажа честно този въпрос дори не е за директорката на градината, а направо за новините по всички национални телевизии. Направо е скандално  Naughty

# 42
  • Мнения: 3 268
Днес заведох Калина на градина за пръв път след случката.Тя се скъса от рев,направо трепереше.Посрещна ни същата госпожа и аз й връчих в ръката шише с вода,надписано отгоре.Настоявах детето да види точно къде стои водата.Не разговарях с нея за случката,направо потърсих директорката, но я нямаше.Като си вземам след обяд детето пак ще я потърся.Тя утре ще е там за последно това лято и то най-вече заради тази случка.Директорката обаче ще бъде уведомена задължително.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Какво да кажа като в 170 ДГ София, сборни групи са и през учебната година, защото госпожите излизат в отпуск.....Нямам думи!!!!!Разправях се с директорката, но ефект имаше за малко.И това се случва в групата на дъщеря ми вече 2 години. Правят си каквото искат, защото знаят, че няма места в градините.Така, че не се учудвам от немарливите възпитателки.Мързи ги, ама много и то. Това е пълна безотговорност-в тия жеги да оставят детето без вода!А при нас взимат 2лв. за вода и не им дават когато им се пие....това какво е?Децата пият от чешмите, а родителите са спокойни, че са им платили за минерална вода.....Ама като няма къде да си преместя детето стискам и аз зиби, оплаквам се и до там....мерки никой не взема.

# 44
  • Мнения: 14 133
Много неприятно... говори с възпитателките и директорката.
В нашата ДГ също са със сборни групи - засега с една от техните госпожи. Оплаквания нямам, нито детето. Гледат ги добре - но са госпожи от същата ДГ на другите групи, не приходящи.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт