Казвате ли на мъжете си, когато свекитата ви ядосат?

  • 3 453
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
До сега съм му спестявала всичко, защото смятам, че това са си наши взаимоотношения, но вече чашата започва да прелива...
Знам, че отворя ли си устата ще стане скандал, а спирачката винаги е била в мен, като си мълча и укротявам спорещите...
Мразя скандали и ги избягвам, съответно другата ми алтернатива е да продължавам по старому и да правя "Лицемер фест 2007", а това ми тежи...
Давайте акъл!

# 1
  • Мнения: 2 270
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

# 2
  • Мнения: 263
Казвам всичко! Имаше период, когато си мълчах и накрая той с учудване установи, че има проблем! Мъжете не са гадатели и за да може да заеме позиция е добре да е запознат с това, което ти чувстваш. А, че майка му ще намери начин да се оплаче от теб: не се съмнявай! Аз си мислех, че свеки е свястна докато не прекали! Сега не си правя илюзии: да знае всичко, за да не съм аз виновната накрая!
А и е вярно, че ако може той да се оправи и той да говори с майка си за проблемите те по-лесно ще се решат!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 567
Казвам му всичко, до време мълчах ама то такава напаст няма!

# 4
  • Мнения: 4 546
казвам му като ме ядосат. резултатът е или, че се караме, или че вече не ми обръща внимание. чудя се има ли смисъл въобще да му дудна - и без това нищо не прави по въпроса   Close  поне аз малко изпускам парата  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 473
Казвам му всичко и се опитвам да го накарам той да се разбере с нея, обаче опитите му се оказват напразни. И двамата стигнахме до извода, че трябва аз да започна да й казвам всичко, което ме дразни, защото вече много ми завира чайника. Тя е от хората, които дума не дават да им се каже, връцва се, намусва се сърдита и рони крокодилски сълзи на свекъра. И той съответно готов за кавга само ме чака да кажа нещо. Да ама не. Вече ще се разправям се нея та пушек ще се вдига, каквото ще да става. Нервите ми изтъняха съвсем.

# 6
  • Мнения: 234
Нищо не му спестявам,всичко му казвам при първа възможност/веднага/.Само,че в нашия случай той все не смее да каже нещо на майка си или баща си,да не би да ги засегне случайно и аз като си отворя голямата уста става лошо след това.
В началото като се оженихме и майка му ми вика"Няма да му казваш за нещата между нас.Да не се натоварва излишно"
Да бе,да.Тя не е наред нещо.Ми аз да не съм от камък-без чувства.Що пък само аз да се натоварвам?Щом сме семейство с него,ще понасяме и радости и несгоди заедно.

# 7
  • Мнения: 4 324
За сега му спестявам дребните неща които ме дразнят, защото са ужасно дребни и не бива дори аз да им обръщам внимание (получава се отчасти) Wink

Но иначе, не бих му спестила по-сериозните неща. Аз с нея не сикам и няма да се карам, оставям това в негови ръце.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
Никога не съм си премълчавала  Naughty и винаги му казвам, ако  свекито ме е ядосала  Peace

# 9
  • Мнения: 453
Не се сдържах и му казах. Тя просто се опитва да манипулира чрез 3ти човек, за да излезе
"чиста" накрая, ама всичко му изпях. Той просто ми каза да си го пускам през ушите и да не й обръщам внимание... Лесно му е на него...

# 10
  • Мнения: 6 993
Казвам.
Тя също му казва, когоато съм я ядосала/засегнала без да разбера.

# 11
  • София
  • Мнения: 461
казвам му като ме ядосат. резултатът е или, че се караме, или че вече не ми обръща внимание. чудя се има ли смисъл въобще да му дудна - и без това нищо не прави по въпроса   Close  поне аз малко изпускам парата  Rolling Eyes


охх, и при нас е така, за съжаление, все сръдни и укори, че аз съм лоша Sad

# 12
  • Мнения: 3 675
Аз свеки нямам, т.е. имам, ама с мъжа ми са скарани от много години и не си говорят и виждат. Тъй ще съм късметлийка. Mr. Green

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Казвам, но полза няма. Ако той й каже на нея, тя ми се сърди, че го ползвам за посредник- като имало проблем да съм говорела директно с нея. Ако говоря направо с нея обаче се стига до големи разправии. Тя не търпи възражение (но казва същото за мен!) независимо от тона и няма излизане на глава с нея.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Месец и половина мълчах. Докарах си здравословни проблеми и няколко скандала за глупости от нейна страна. Накрая си казах всичко и тя беше много учудена-как така казвам на мъжа ми, това били наши си работи. Разчиташе, че ще си мълча и наглостта и стигна степен, клоняща към безкрайност. Сега си казвам почти всичко. Дребните неща ги спестявам и се старя самата аз да не обръщам внимание. Това е. Ако позволиш да те правят на маймуна, бъди сигурна, че ще се възползват. Важи и в други ситуации, не само в тази.

# 15
  • Мнения: X
Ние засега проблем нямаме, защото още като се събрахме да живеем заедно се разбрахме всеки да щади другия от собствените си родители и семейства. Това означава, че забраняваме на родителите да се месят, ако някой прекали нещо, всеки се оправя със семейството си.
Засега работи идеално. Цари мир, разбирателство и уважение.

Сега за детето се разбрахме, всеки да озаптява майка си, защото ги чакаме за по 1-2 седмици да помагат. Споделили сме си опасенията, че ще се опитват да се месят и да дават съвети и си обещахме всеки да държи майка си изкъсо, за да няма скандали. Но ще видим.  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 098
Когато си позволи лукса да ми отправи обида,коментар и т.н. веднага се справям с нея.
Отделно казвам и на мъжа ми,за да е в те4ение.Не му спестявам нищо.
Това според мен е най_добрия вариант да държим нежеланите хора на разстояние и да не си хабим нервите с интриги. Peace

# 17
  • Мнения: 43
Когато си позволи лукса да ми отправи обида,коментар и т.н. веднага се справям с нея.
Отделно казвам и на мъжа ми,за да е в те4ение.Не му спестявам нищо.
Това според мен е най_добрия вариант да държим нежеланите хора на разстояние и да не си хабим нервите с интриги. Peace
Peace

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

и аз така процедирам, само дето при мен почти винаги се получава така, че като му се оплача и той ми казва: "аз като ти казвам да не се занимаваш с нея, че е лош човек..." и т.н....

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Казвам,но някой неща не веднага.Не че има някаква полза,но и досега не сме се разправяли  много сериозно.

# 20
  • Мнения: 2 563
Казвам, но и се старая да сме в приятелски отношения с нея. Като направи нещо хубаво, я хваля пред мъжа ми!

# 21
  • Мнения: 3 537
Да, винаги казвам и споделям с него, и обикновенно ме подкрепя и е съгласен с мен.
Но в интерес на истината моята свекърва не ме е ядосвала толкова все пак, но повече за дребни неща.

# 22
  • Мнения: 377
Ами те не са в особено добри отношения и гледам да не наливам масло в огъня, така че в повечето случаи си премълчавам.
Нямаме обаче кой знае какви противоречия - не живеем при свеки, все още нямаме деца. При по-сериозен повод сигурно бих му казала.

# 23
  • Мнения: 945
Не се налага да каzвам, аz със свеки раzговарям само в негово присъствие (инструктиран е да не ме оставя и zа 5 минути с нея сама). Откакто въведохме това правило ни е много добре и на двамата

# 24
  • Мнения: 1 098
Винаги си казвам какво мисля и чувствам, ако не на него, на кого?

# 25
  • Мнения: 1 564
Казвам му винаги,когато ме е ядосала.Преди не ми обръщаше внимание,но сега се застъпва за мен.Тя  иска винаги всичко да става както каже,а на него това му писна вече.

# 26
  • Мнения: 1 101
Винаги му казвам.

# 27
  • Мнения: 1 941
Казвам, после се извинявам щото ми става съвестно. В крайна сметка той не е виновен, нали? А и гледам да се придържам към максимата - за родителите или добро или нищо. Най-малкото защото и моите родители си имат кусури и моменти, в които дразнят. НО, на мен не ми е приятно той да отбелязва такива неща... И в крайна сметка всички живеем в мир. Вярно, ние не сме женени и нямаме деца, опасявам се че свекодразнителя ще се усили в пъти след като и това се случи. Другата снаха не издържа и неотдавна стана страшно. Сега свекито не й дават да види внучето  Thinking

# 28
  • Мнения: 4 380
Казвам. И в повечето случаи той много ми помага да поглеждам по-обективно на нещата и да си пазя нервите.

# 29
  • Мнения: 1 520
Ами не се налага, защото той се е ядосал още и преди мен.

Аз гледам да се сдържам, не си го слагам на сърце, но той много лесно избухва, когато майка му го ядоса.

Та не е нужно да се меся.
Нямам допирни точки с нея, виждам я рядко, старая се в 10 дни годишно да нямам забележки.
Мъжът ми и това не се опитва.

# 30
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ние със свекърва ми сме в сравнително добри отношения.
Ако има някакъв проблем мъжа ми винаги е в течение и той го решава. Защото му е майка. По същия начин решаваме проблемите между него и майка ми. Засега системата работи безотказно.

# 31
и аз се опитвах да си пускам покрай ушите всичко - а то не е малко, повярвайте!
Но чакаме детето много скоро и натискът се усилва ужасяващо.
проблемът е, че мъжът ми се пали по-бързо и от мен, та се опитвам да не се отпускам и да си казвам всичко, да не се ядоса той много на майка си - все пак и аз момче чакам - дано не откача тотално като свекървата!

# 32
  • Мнения: 4 734
Гледам да премълчавам. На мен не би ми било приятно Той да плюе по майка ми. Компромиси и такт хора и всичко ще е наред  Peace

# 33
  • Мнения: 236
 при нас проблема не е свекървата,а майка й/бабата на мъжо/,тя ме нерви с нейните тъпотии и мега-простотии.и не само че му казвам ами очаквам и да е на моя страна,в противен случай,събирам си багажчето и сбогом,просто защото мойте нерви не са железни..тя преди ми излизаше с номера ''ма ти не му казвай,че сме се карали'' и аз й казвам''ок'' отивам при мъжо , всичко разказвам после той отива при нея и се почва един скандал  ooooh!.та бабата после ''ти нали обеща да не казваш?'' Joyслед това ми започна с номера,да не казвам на свекървата че сме се карали,прибере се тя от работа/мойта свекърва   bouquet/ и аз като я засека някъде из дома и обяснявам всичко -защо сме се скарали,тя как ме е обидила бабата,абе всичко и тя като я подхвана бабата мале луда я направи  #Crazyи така няколко пъти,хем бабата ми вика ''ти нищо не казвай,и ме кара да й обещая а аз като добро дете обещавам че няма да я натопа''.като видя че обещавам и не спазвам нищо спря да се кара с мен.сега ме дразни с разни дреболии,но пращам мъжа да я насмете набързо и тва е.до 1 година пък мисля да се изнесем ,мъжа ми първо ме обработваше,да седим при тях за по дълго и  как наблизо имало детска градина и как като забременея и родя,щяло да ми е близко,как майка му щяла да помага за детето/тя жената по цял ден работи остава вечер да й връча и бебе #Crazy/,имало училище близко също.ами обясних му ,че смятам да сме в най-скоро време отделна семейна еденица,ако не ще има доста мъже,които искат,та сега млъкна на тази тема.
 за всичко си има начин,няма непреодолими проблеми,така че авторката да си отстоява правата.а и както мъжа ми казва''няма незаменими хора''което може да се тълкува и така''няма незаменими мъже'' Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 439
Като се оженихме и двамата предупредихме родителите си, че ако не харесват нещо в нас си е за тяхна сметка и да не  ни занимават и да  дават излишни оценки. Когато ни издразнят винаги си споделяме, но това  важи и за съседите например.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 217
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

Подкрепям.

# 36
  • Мнения: 374
Ами в началото не казвах, после като започнах да муказвам, защото не издържах вече, той оставаше много учуден #Crazy, но и не ми вярваше. Трябваше просто на момента да му посочвам ситуацията, за да има някаква реакция от негова страна! Забелязвам обаче, че като не му споделям на тази тема, имаме 1 повод за скандал по-малко, пък и с времето /вече 7 години/ се научих да контролирам повечето от неприятните ситуации със свекито - когато аз й кажа на момента, че нещо не ми харесва и тя в повечето случаи се съобразява. Така за всички всичко е наред! Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 431
Казвам и още как. Ами то не се издържа иначе. Мъжът ми ме разбира (то и той не е пръв приятел с тъщата) и обръща внимание на майка си да не прави някои неща, които ме дразнят, ама то напоследък май за всичко трябва да й прави забележка. Затова и вече я викаме само в краен случай (аз за щастие не живея със свеки, иначе досега да съм убила я нея, я себе си  Twisted Evil)

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Казвам. Но не му пиля на главата за нейните простотии. Просто му споделям с какво и как ме е обидила, наранила и пр.

# 39
  • Мнения: 2 336
Когато живеехме заедно той се разправяше с нея. Всичко му казвах, нищо не му спестявах. Отношенията ни с нея бяха просто  Sick... Много се озлобихме с течение на времето. Той вече има съвсем различно отношение към нея.
Вече считам, че това, че съм го намесвала постоянно е грешка. Не трябва за всичко да се говори.
Сега гледам да си премълчавам. Когато споделя нещо с него не е за да го карам да се разправя. Просто му казвам какво му е подразнило, ама той знае вече, че аз се разбирам с нея.
Честно да си кажа някой път просто злобничко си изказвам мнението, ама после ми става криво, че съм такава гадничка.

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Че то ако не си такава, всички ще ти се качат на главата  Peace

# 41
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Обикновено му споменавам че сме имали пререкания, но се оправям сама. В редки моменти му разказвам подробности и искам помощ.
Сега обаче съм се приготвила да се карам с нея и ще го уведомя предварително защото е нещо серпиозно според мен.  Зълва ми бяха на гости в къщи с дъщеря й и бебето. Бебето беше с Т и кисело но решихме че са зъби. Три дни по-късно се е появил обрив и се оказало че е рубеола. Никой не се обади да ми каже защото ТЪПАТА ИМ ЛЕКАРКА ги "посъветвала" да не казват на децата с които се е срещало бебето и майката да продължи да си го извежда нормално с другите деца. Що за лекарка имат е отделен въпрос въпреки че ми се ще да й цитирам тук името. Проблема е че свекървата им ходи на гости по това време и после дойде в къщи, но умишлено си замълча че детето е болно. Марти е ваксиниран против рубеола и не се разболя, но съм направо бясна че никой не ми каза и не се поинтересува моето дете дали не е прихванало. А аз овцата я заведох по магазините и я облякох отгоре до долу защото й бяха поизносени дрехите.

# 42
  • Мнения: 1 817
Да винаги. Все пак той е единственият човек, който може да ме защити в случая!  Peace

# 43
  • Мнения: 453
Мерси за отговорите!
Кофти му е на моя, че майка му не е това, за което се представя!
Просто ще си  Whistling и толкова!
Злобни подмятания и намеци бол!

# 44
Можеш да си "отваряш" устата и без да стават скандали,но се иска такт,да не я обиждаш,да разкажеш без много емоции и пак да си кажеш всичко.

# 45
  • Мнения: 453
Можеш да си "отваряш" устата и без да стават скандали,но се иска такт,да не я обиждаш,да разкажеш без много емоции и пак да си кажеш всичко.

Това е и моята цел, но нали всеки приема нещата различно...
Пък и като си каже "какво искаше да каже с това..." и пак се търси под вола теле!
Но наистина казаното от теб е златната среда!

# 46
  • Мнения: 364
Обикновено разговаряме спокойно. На него му е достатъчно трудно с такива родители, аз се опитвам да го подкрепям, а не да го тормозя още повече! Коментираме, решаваме как точно ще постъпваме за в бъдеще при подобни ситуации и толкова! Драмите ги прави свекърва ми, за мен не остава ред! Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 804
Когато си позволи лукса да ми отправи обида,коментар и т.н. веднага се справям с нея.
Отделно казвам и на мъжа ми,за да е в те4ение.Не му спестявам нищо.
Това според мен е най_добрия вариант да държим нежеланите хора на разстояние и да не си хабим нервите с интриги. Peace
Абсолютно подкрепям това. Важно е обаче, когато споделяте с мъжа си, да не използвате обидни квалификации по адрес на майка му /селянка, досадница, изкуфяла .../ дори и да не ви го показва ще му е неприятно и няма да е обективен в преценките си.

# 48
Kotik, златна среда е ама е трудна,щото свекито ако те е вбесила как да разкажеш спокойно  #Cussing out .  При нас проблемите са други - свекито е алкохоличка и на моменти просто няма смисъл да се спори и въобще да се говори.

# 49
  • Мнения: 804
При нас проблемите са други - свекито е алкохоличка и на моменти просто няма смисъл да се спори и въобще да се говори.
Това не е проблем, това си е жива трагедия. Как се справяте не смея да си помисля. С вас ли живее?

# 50
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

И аз така. Пък и той ми е най-добрия приятел всичко му споделям. Аз се разправям с моите той с неговите родители.

# 51
  • Мнения: 1 919
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

И аз така. Пък и той ми е най-добрия приятел всичко му споделям. Аз се разправям с моите той с неговите родители.

# 52
  • Мнения: 154
казвам му като ме ядосат. резултатът е или, че се караме, или че вече не ми обръща внимание. чудя се има ли смисъл въобще да му дудна - и без това нищо не прави по въпроса   Close  поне аз малко изпускам парата  Rolling Eyes
ooooh!И при нас е така

# 53
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му
Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 4 966
Нищо не си спестявам! Mr. Green

# 55
Това не е проблем, това си е жива трагедия. Как се справяте не смея да си помисля. С вас ли живее?

За щастие не живеем заедно,но много се притеснявам за светлото бъдеще  ooooh! ,защото тя не работи,не си е направила стажа за пенсия и всичко чака наготово от втория си мъж. Но и той не е от желязо,карат се...ми ако вземе да си тръгне?! Направо не ми се мисли,ще чака я на майка си,я на сина и дъщерята   ooooh!  Дано не се случва  Praynig !

# 56
  • Мнения: 503
Вече на никого,нищо не спестявам Close 

# 57
  • Мнения: 1 554
ако нещо ме еизнервила нищо не пропускам , мъжът скойто живее немога да го понасям страшно антипати4ен мие и спряхме да им ходим на гости

# 58
  • Мнения: 223
нЕ МУ спестявам нищичко.Там е работата,че със свекито съм на 6,ама свекър ми е странна птица и много се караме,аз немълча и той затова се дразни.Моят мъж небеше забелязвал негативното му отношение,но един ден чу спора ни и от тогава си ме защитава.

# 59
  • Мнения: 186
Казвам му,защо да мълча.Не мисля,че когато се премълчава е по-добре.Мъжът ми трябва винаги да знае как стоят нещата .Какво като му е майка,аз пък съм му жена.

# 60
  • Мнения: 409
И без да му казвам, той вижда ситуациите и се дразни много. За това не се занимаваме с никой, а само със самите нас Mr. Green

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Естествено, семейството му (жена му) трябва да е на първо място и да си я защитава, нали му е жена. Пък и да има мир поне, дори и да не е права.  Twisted Evil Ето снощи моя мъж говори с брат си и той му вика, как може да поставиш семейството си на 1 място преди родителите си.  Shocked Да се смееш ли да плачеш ли на тази изцепка!  hahaha А въпросния също има семейство с 2 деца...., горките.  ooooh!

# 62
  • Мнения: 711
Казвам всичко дори и по-някога това да ми коства скандал с него понеже той обикновено я защитава, но вече взе да влиза в релси.  Peace

# 63
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
всичко казвам!!! smile3521

# 64
  • Мнения: 534
Понякога,защото ако имаме чисто женски спор(как се пере нещо,например) не е нужно
и той да се бърка.
Ама ако е нещо важно и сериозно си изпявам всичко  Twisted Evil

# 65
  • Мнения: X
В началото като се оженихме му казвах.Резултата беше, че винаги си изкарвах на него това, че тя ми образува нерви.
Сега вече като ме ядоса я слагам на място и случката не подлежи на коментар.Все пак по-важно ми е да се разбирам със сина й, отколкото с нея.

Общи условия

Активация на акаунт