Казвате ли на мъжете си, когато свекитата ви ядосат?

  • 3 459
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ние със свекърва ми сме в сравнително добри отношения.
Ако има някакъв проблем мъжа ми винаги е в течение и той го решава. Защото му е майка. По същия начин решаваме проблемите между него и майка ми. Засега системата работи безотказно.

# 31
и аз се опитвах да си пускам покрай ушите всичко - а то не е малко, повярвайте!
Но чакаме детето много скоро и натискът се усилва ужасяващо.
проблемът е, че мъжът ми се пали по-бързо и от мен, та се опитвам да не се отпускам и да си казвам всичко, да не се ядоса той много на майка си - все пак и аз момче чакам - дано не откача тотално като свекървата!

# 32
  • Мнения: 4 736
Гледам да премълчавам. На мен не би ми било приятно Той да плюе по майка ми. Компромиси и такт хора и всичко ще е наред  Peace

# 33
  • Мнения: 236
 при нас проблема не е свекървата,а майка й/бабата на мъжо/,тя ме нерви с нейните тъпотии и мега-простотии.и не само че му казвам ами очаквам и да е на моя страна,в противен случай,събирам си багажчето и сбогом,просто защото мойте нерви не са железни..тя преди ми излизаше с номера ''ма ти не му казвай,че сме се карали'' и аз й казвам''ок'' отивам при мъжо , всичко разказвам после той отива при нея и се почва един скандал  ooooh!.та бабата после ''ти нали обеща да не казваш?'' Joyслед това ми започна с номера,да не казвам на свекървата че сме се карали,прибере се тя от работа/мойта свекърва   bouquet/ и аз като я засека някъде из дома и обяснявам всичко -защо сме се скарали,тя как ме е обидила бабата,абе всичко и тя като я подхвана бабата мале луда я направи  #Crazyи така няколко пъти,хем бабата ми вика ''ти нищо не казвай,и ме кара да й обещая а аз като добро дете обещавам че няма да я натопа''.като видя че обещавам и не спазвам нищо спря да се кара с мен.сега ме дразни с разни дреболии,но пращам мъжа да я насмете набързо и тва е.до 1 година пък мисля да се изнесем ,мъжа ми първо ме обработваше,да седим при тях за по дълго и  как наблизо имало детска градина и как като забременея и родя,щяло да ми е близко,как майка му щяла да помага за детето/тя жената по цял ден работи остава вечер да й връча и бебе #Crazy/,имало училище близко също.ами обясних му ,че смятам да сме в най-скоро време отделна семейна еденица,ако не ще има доста мъже,които искат,та сега млъкна на тази тема.
 за всичко си има начин,няма непреодолими проблеми,така че авторката да си отстоява правата.а и както мъжа ми казва''няма незаменими хора''което може да се тълкува и така''няма незаменими мъже'' Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 439
Като се оженихме и двамата предупредихме родителите си, че ако не харесват нещо в нас си е за тяхна сметка и да не  ни занимават и да  дават излишни оценки. Когато ни издразнят винаги си споделяме, но това  важи и за съседите например.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 217
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

Подкрепям.

# 36
  • Мнения: 374
Ами в началото не казвах, после като започнах да муказвам, защото не издържах вече, той оставаше много учуден #Crazy, но и не ми вярваше. Трябваше просто на момента да му посочвам ситуацията, за да има някаква реакция от негова страна! Забелязвам обаче, че като не му споделям на тази тема, имаме 1 повод за скандал по-малко, пък и с времето /вече 7 години/ се научих да контролирам повечето от неприятните ситуации със свекито - когато аз й кажа на момента, че нещо не ми харесва и тя в повечето случаи се съобразява. Така за всички всичко е наред! Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 431
Казвам и още как. Ами то не се издържа иначе. Мъжът ми ме разбира (то и той не е пръв приятел с тъщата) и обръща внимание на майка си да не прави някои неща, които ме дразнят, ама то напоследък май за всичко трябва да й прави забележка. Затова и вече я викаме само в краен случай (аз за щастие не живея със свеки, иначе досега да съм убила я нея, я себе си  Twisted Evil)

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 346
Казвам. Но не му пиля на главата за нейните простотии. Просто му споделям с какво и как ме е обидила, наранила и пр.

# 39
  • Мнения: 2 336
Когато живеехме заедно той се разправяше с нея. Всичко му казвах, нищо не му спестявах. Отношенията ни с нея бяха просто  Sick... Много се озлобихме с течение на времето. Той вече има съвсем различно отношение към нея.
Вече считам, че това, че съм го намесвала постоянно е грешка. Не трябва за всичко да се говори.
Сега гледам да си премълчавам. Когато споделя нещо с него не е за да го карам да се разправя. Просто му казвам какво му е подразнило, ама той знае вече, че аз се разбирам с нея.
Честно да си кажа някой път просто злобничко си изказвам мнението, ама после ми става криво, че съм такава гадничка.

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Че то ако не си такава, всички ще ти се качат на главата  Peace

# 41
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Обикновено му споменавам че сме имали пререкания, но се оправям сама. В редки моменти му разказвам подробности и искам помощ.
Сега обаче съм се приготвила да се карам с нея и ще го уведомя предварително защото е нещо серпиозно според мен.  Зълва ми бяха на гости в къщи с дъщеря й и бебето. Бебето беше с Т и кисело но решихме че са зъби. Три дни по-късно се е появил обрив и се оказало че е рубеола. Никой не се обади да ми каже защото ТЪПАТА ИМ ЛЕКАРКА ги "посъветвала" да не казват на децата с които се е срещало бебето и майката да продължи да си го извежда нормално с другите деца. Що за лекарка имат е отделен въпрос въпреки че ми се ще да й цитирам тук името. Проблема е че свекървата им ходи на гости по това време и после дойде в къщи, но умишлено си замълча че детето е болно. Марти е ваксиниран против рубеола и не се разболя, но съм направо бясна че никой не ми каза и не се поинтересува моето дете дали не е прихванало. А аз овцата я заведох по магазините и я облякох отгоре до долу защото й бяха поизносени дрехите.

# 42
  • Мнения: 1 817
Да винаги. Все пак той е единственият човек, който може да ме защити в случая!  Peace

# 43
  • Мнения: 453
Мерси за отговорите!
Кофти му е на моя, че майка му не е това, за което се представя!
Просто ще си  Whistling и толкова!
Злобни подмятания и намеци бол!

# 44
Можеш да си "отваряш" устата и без да стават скандали,но се иска такт,да не я обиждаш,да разкажеш без много емоции и пак да си кажеш всичко.

Общи условия

Активация на акаунт