И във вашите ясли ли е така?

  • 1 913
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
имаме достъп до шкафчетата за багажа, отделен е въпросът, че сега не се налага преобличане, но ми се струва, че някои майки и обувките на децата не сменят, което е грехота, според мен Naughty

# 16
  • Мнения: 4 406
имаме достъп до шкафчетата за багажа, отделен е въпросът, че сега не се налага преобличане, но ми се струва, че някои майки и обувките на децата не сменят, което е грехота, според мен Naughty
влизам и се разхождам където си искам в градината. за летния сезон казаха, че няма нужда от преобуване с вътрешни обувки... и аз не съм съгласна...

# 17
  • Мнения: 7 640

влизам и се разхождам където си искам в градината. за летния сезон казаха, че няма нужда от преобуване с вътрешни обувки... и аз не съм съгласна...

хмм, ще взема да питам и аз пък. Хич не ми е да се гъзя и да сменям обувки, докато децата цвъртят.
Но на мен са ми казали да не се показвам, че се разтройват децата, само почуквам и сестрите ми отварят. Вътре не ходя в занималнята.

# 18
  • Мнения: 102
Благодаря ви момичета.От тук написаното разбирам,че това не е масова практика и не е никакво изискване на ХЕИ, а правилник на градината,които важи изглежда само за квартирантите(в случая ние).

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Благодаря ви момичета.От тук написаното разбирам,че това не е масова практика и не е никакво изискване на ХЕИ, а правилник на градината,които важи изглежда само за квартирантите(в случая ние).


 Миналата година Дарина ходи на сборна група в една градина,където също ни казаха за това изискване на ХЕИ,но....На входа раздаваха едни такива като найлонови обувки /не знам как им е името,калцуни май бяха  newsm78/,слагаш си ги върху обувките и влизаш.По едно време бяха свършили,но тогава разрешаваха да влезем,ако се събуем на входа. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 8 280
Нямаме достъп до шкафчетата. Теса в една стаичка-предверие. Давам детето и те го вкарват вътре събуват . После в обратен ред обуват ми го и ми го дават.
В старата градина-ясла имаше достъп, но шкафчетата бяха в коридора Shocked а децата си ги събличахме срещу входната врата зимата #Crazy, за мен това е неприемливо.   

# 21
  • София
  • Мнения: 1 163
ние сме от няколко дена на ясла, когато вратата е отключена си се качвах до втория етаж да я оставям и съответно като я взимам. Категорично ми забраниха, да влизам, звъня на звънеца и те си я взимат и съответно после дават.И какъв е смисъла, че не разбрах и защо за едни ясли важи , а за други -не. Между другото забраниха ни и обиците, та сега сме с грозни дупки. Много ме е яд.

# 22
  • Мнения: 7 640
ние сме от няколко дена на ясла, когато вратата е отключена си се качвах до втория етаж да я оставям и съответно като я взимам. Категорично ми забраниха, да влизам, звъня на звънеца и те си я взимат и съответно после дават.И какъв е смисъла, че не разбрах и защо за едни ясли важи , а за други -не. Между другото забраниха ни и обиците, та сега сме с грозни дупки. Много ме е яд.

смисълът е, че другите деца се тревожат, като виждат други родители, а техните ги няма.
За обиците- не страдай- по-добре без тях, отколкото да се сборичкат и да стане беля Peace

# 23
  • Мнения: 819
О, за обиците наистина може да стане опасно. Аз за това изобщо нямам намерение скоро да и дупча ушите на моята госпожица.

# 24
  • Мнения: 1 734
и ние нямаме достъп и така е от самото начало. Много се ядосвах, но вече свикнах

# 25
  • Мнения: 102
и ние нямаме достъп и така е от самото начало. Много се ядосвах, но вече свикнах
То май не ни остава друг избор освен да свикнем.Докато са в тази сграда ще стисна зъби и ще го изтърпя някак.Имаше майки,които тръгнаха и до кмета на общината да се оплакват.Все пак от септември ще можем да си ги изпращаме както си му е реда.Благодаря ви.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
В нашата винаги е било така! Събличахме и обличахме децата в едно преддверие. После те си влизаха с някой от персонала до шкафчетата. Аз смятам, че така е правилно за яслата.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
ние сме от няколко дена на ясла, когато вратата е отключена си се качвах до втория етаж да я оставям и съответно като я взимам. Категорично ми забраниха, да влизам, звъня на звънеца и те си я взимат и съответно после дават.И какъв е смисъла, че не разбрах и защо за едни ясли важи , а за други -не. Между другото забраниха ни и обиците, та сега сме с грозни дупки. Много ме е яд.

А стига бе!!! Аз пък съм против родители да влизат в яслата с мръсните обувки! Ако твоето дете е тръгнало на ясла на 2 г. моята тръгна на година и 3 м. и се въргаляше още по земята. В групата ни имаше непроходило детенце. Имах си аз някой да се качва до горния етаж с обувките от вън! За обиците съм категорично против! Ми хубаво, уж ти си носиш отговорност ако някое дете раздере ухото на твоето, ама само на теория. На практика ще обвиниш персонала! И освен това ако моето дете нагълта обицата на някое друго, ей така случайно изпаднала.. и му стане нещо. Аз от кого да търся отговорност, от теб или от персонала, дето си има изисквания.

Цитат
То май не ни остава друг избор освен да свикнем.Докато са в тази сграда ще стисна зъби и ще го изтърпя някак.Имаше майки,които тръгнаха и до кмета на общината да се оплакват.Все пак от септември ще можем да си ги изпращаме както си му е реда.Благодаря ви.
jesi8201 не ще го търпиш, ами ще спазваш правилата. Криворазбраната свобода е слободия!!!

Цитат
Благодаря ви момичета.От тук написаното разбирам,че това не е масова практика и не е никакво изискване на ХЕИ, а правилник на градината,които важи изглежда само за квартирантите(в случая ние).

Какви квартиранти, какви чудеса!!! Правилата са както за децата редовно посещаващи яслата, така и за дошлите за сборни групи. А за мен пък лично е критерий за хубава ясла точно тази, в която няма достъп всеки.

Че аз в градината седя долу и чакам дъщеря ми да слезе и да се обуе долу. Качвам се в изключително редки случаи ако госпожата ме извика за нещо горе, за разпознаване на кърпа, пижама...

# 28
  • Мнения: 5 468
Vache, а така като чакаш дъщеря си долу, как разбираш как е минал деня й? Кога виждаш госпожата?

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, а така като чакаш дъщеря си долу, как разбираш как е минал деня й? Кога виждаш госпожата?

Ааа, тя слиза ... заедно с детето Grinning. Ако има да казваме нещо го казваме, ако не "Довиждане, всичко хубаво" Тя седи на стълбите или идва при мен, но аз не се качвам. Така правят всички. Просто си има обособени приемни места, до там се влиза в с обувки и после край! Така беше и в яслата. Излиза сестрата с детето и ми го предава. Винаги! Звъним на звънеца на нашата група или дежурното дете пита за кой си и така... Мисълта ми беше, че не влизаме в помещенията на децата. Гардеробите им са горе в групата

Общи условия

Активация на акаунт