Какви лещи за очи ползвате? :)

  • 110 993
  • 702
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 249
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused

Взех ги преди около месец и платих 88 лева до колкото си спомням  #2gunfire

Каква е тази огромна разлика в цената?  Shocked


 и на мен ми казаха,че едната леща струвала 40лв,тоест двете 80 Crossing Arms

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Благодаря, ЗлаВещица! Мисля, че и другаде във форума бях прочела добри думи за тази оптика. Попитах, защото обикновено определянето на диоптъра с компютър ми дава разлика от реалния /на лещата/, а не бих искала да ми го оппределят с пробване на лещи... Преди години съм носила немски лещи /не им знам марката/ и според мен от тях по-добри няма. Сега никъде, където съм попитала не предлагат такива...

# 77
  • Мнения: 798
Aз бях много недоволна от лещите на B&L. Минах и през още едни, на които не им помня името, с по-голям диаметър и леко синкави. И накрая се върнах на българските. Първо , че струват по 15 лв едната. Второ не са толкова тънки, да ги разлепвам всеки ден като се сгънат и трето - нося ги по година и малко без никакви проблеми. И по половина година да ги нося пак по-евтино ще ми излиза. Но не ми е до парите в крайна сметка, но българските са ми най-удобни. Може и до навик да е . Не знам.
 А за разтворите - аз от година някъде ползвам един разтвор Офтил се казва. В една оптика много ми го оплюха, че бил чист физиологичен разтвор, но след поредния супер марков разтвор, от който ми щипеше ужасно , пак се върнах на Офтила. Някой нещо да каже за него?

# 78
  • Мнения: 2 229
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused

Взех ги преди около месец и платих 88 лева до колкото си спомням  #2gunfire

Каква е тази огромна разлика в цената?  Shocked


 и на мен ми казаха,че едната леща струвала 40лв,тоест двете 80 Crossing Arms

Така е, аз говоря за безцветни лещи! Цветните са си над 70-80...

(аз пак съм се зарибила по цветни лещи след като едната ми зелена се скъса след 2 месеца...но много Money и няма да е скоро Sad )

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Ползвам Спешълти 55, много съм доволна. Вече около 2 години съм с тях, 3 месечни са, но по- дълго издържат. До преди тях съм ползвала и Джонсън, и Б&Л, дразнеха ми...

# 80
  • Мнения: 40
Ползвам Bausch & Lomb едномесечни, с разтвор RENU, откакто нося лещи /1998г./.
И съм страшно доволна. Пробвала съм български, някакви Омега, май бяха англ., но не Naughty
Само Б&Л. Peace

# 81
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
До скоро носех на Johnson&Johnson двуседмични, но са доста скъпички и реших да пробвам. Първо бях 3 месеца с UltraVision 55% вода - доста са хубави, но преди 4 дни имах доста силно дразнене, вярно че беше време да ги махам, а и бях с една нова спирала и сигурно тя ми е раздразнила очите, та го смених. Сега съм с B&L 3 месечни - направо ужас, дразнят ме очите, виждам надалеч, но едва чета, страшно неприятно, вероятно днес ще си купя нови. Май UltraVision са по-добри, въпреки че ми се виждаха "куче марка", тъй като не бях чувала за тях.

UltraVision не са "куче-марка".  Naughty Английски са и са доста известни.
Но, както бях писала и по-назад в темата - UltraVision 55% са ЕДНОМЕСЕЧНИ!
Най-вероятно са ти дразнели очите поради преносването.

П.С. И аз не знам защо по оптиките твърдят, че са 3-месечни.  newsm78
явно си права - вързах се на срок три месеца и по средата на третия си докарах такива проблеми с очите, че...не ми се говори Rolling Eyes
сега съм с някакви нови , уж, сега навлизали на БГ пазара - Купър Вижън - много ми е добре с тях, пак ще си купя такива...малко са тънички , и трудно се борави с тях, но веднъж успяла да си ги сложа в очите Mr. Green, нямам никакви проблеми ...Пу-пу, да не ги урочасам!!! Grinning

# 82
  • Мнения: 6 958
Аз съм с Б&Л, едногодишни. 17 лева е лещата. Някой беше казал 30... Confused

Взех ги преди около месец и платих 88 лева до колкото си спомням  #2gunfire

Каква е тази огромна разлика в цената?  Shocked


 и на мен ми казаха,че едната леща струвала 40лв,тоест двете 80 Crossing Arms

Така е, аз говоря за безцветни лещи! Цветните са си над 70-80...

(аз пак съм се зарибила по цветни лещи след като едната ми зелена се скъса след 2 месеца...но много Money и няма да е скоро Sad )

И аз говоря за безцветни диоптърни лещи. Платих 44 лева парчето  Twisted Evil

# 83
  • София
  • Мнения: 3 787
Не позвам от известно време.Преди бях с Bausch & Lomb тримесечни и с разтвор RENU.Много доволна си бях от тях и мисля скоро пак да започна да ползвам Wink

# 84
  • Мнения: 1 885
Искам да попитам къде със сигурност продават едно(три)месечни цветни лещи без диоптър или от тези, които са за брой слагания, например 30 знам че има?

Мерси!

# 85
  • Мнения: 910
Lora Lo,благодаря ти за информацията.bouquet
Аз досега носех лещи на Bauch & Lomb,но трябваше да ги сменя и ми предложиха да си взема на Ultra Vision 55%вода,но ми казаха че били 3 месечни,а като цена ми се сториха евтини 18 лева за двете.

# 86
  • Мнения: 157
Lora Lo,благодаря ти за информацията.bouquet
Аз досега носех лещи на Bauch & Lomb,но трябваше да ги сменя и ми предложиха да си взема на Ultra Vision 55%вода,но ми казаха че били 3 месечни,а като цена ми се сториха евтини 18 лева за двете.

Да, наистина. И аз ги взимам на същата цена. Предпочитам ги, защото много добре ми понасят. B&L не мога да нося. Дразнят ми ужасно Sad
Докато Ultra Vision 55% са ми просто идеални!
Наистина не знам защо ги лансират за 3-месечни. Питала съм по оптиките и са ми казвали, че в каталозите им така пишело.
От друга страна, офталмолог ми е казвал, че 55%-вите лещи, всичките са едномесечни именно, защото са с повече вода, което ги правело по-нетрайни...
Не съм специалист, но предпочитам да си ги сменям всеки месец. Имала съм такива проблеми и възпаления поради преносване, че не искам да си спомням... Сега много си пазя очите...  Rolling Eyes

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Някой да е ползвал 6 месечни? На коя фирма?
Всички говорите за 1, 3 месечни или едногодишни, на мен пък все ми предлагат 6 месечни. И друго да попитам - ако ги нося 2-3 дена в седмицата, а през другото време съм с очила, колко време ще ми изкарат?

# 88
  • Мнения: 910
Lora Lo,на мен ми ги предложи очната лекарка,тъй като тя се занимава с продажби на лещи и разтвори.Сега като ми каза ми става ясно колко е компетентна.
А аз мислех да си вземам на B & L месечни лещи(тъй като ми каза че като се сложат можеш да ги носиш месец без да ги махаш,а на мен ще ми трябват),но взех да се замислям. Знаеш ли нещо за такива лещи?
Катерина78, за 6 месечни нищо незнам,досега не са ми предлагали.А за това колко дена в седмицата ги носиш мисля че няма значение,те започват да си стареят,от момента в който започнеш да ги носиш.Поне според мен е така.
Нека и другите момичета да кажат!

# 89
  • Мнения: 157
dess76, за съжаление не знам нищо за тези месечни на B & L, които може да не се махат. Но аз лично просто вече съм зачеркнала B & L като марка и не съм се интересувала какво предлагат. Знам само, че лекарите, при които съм ходила не ми препоръчват да ползвам лещи, с които да може да се спи. Т.е. лещите може да се ползват, но не и да спя с тях. Но това са индивидуални неща. На мен очите ми станаха много чувствителни и може би затова така ме съветват... Доколкото знам, лещата пречи на окото да "диша" и затова при продължително носене окото започва да пари и се зачервява. А какво ли се случва, ако цял месец лещата си е вътре...  Shocked

Катерина78, и аз споделям мнението на dess76. Лещите наистина започват да стареят от момента, в който ги отвориш.

Общи условия

Активация на акаунт