Журналистическо разследване

  • 10 240
  • 206
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 423
Защо изобщо се занимавате с тези
смешни факултети?! Журналистика
да учи човек, е губене на време. Или
го имаш, или го нямаш. Учете друго.

# 136
  • Мнения: 899
Тъй казват всички в НБУ, защото е вярно  Laughing
Но темата не е за това.

Журналистиката трябва да е първо в сърцето. Никакво образование не може да помогне, ако я няма там Simple Smile

Анджелина, да беше казала по-рано, почти завърших, не ми се почва отнoво, едвам това го изтраях!

# 137
  • Мнения: 3 405
Умбра, знаеш, че няма връщане назад Simple Smile

# 138
  • Мнения: 6 417
А странно защо най-добрите журналисти у нас не са завършили нито "Българска филология", нито ФЖ?  newsm78

# 139
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Журналистика
да учи човек, е губене на време. Или
го имаш, или го нямаш. ...

 Peace

Евала! Ей, шЪ тА взема в Африка на пенсионерско, да знай`ш  Hug

Аз пък не съм учила журналистика  Crossing Arms

Сопранов, да не вземеш сега да ми броиш грешките, ей!

# 140
  • Мнения: 677
Умбра, толкова мразиш арменеца, че чак и името си му объркала
Аз пък го харесвам, кумир ми е. Но харесвам и теб!

# 141
  • Мнения: 3 423
Шушон, наистина ли ти е странно?

# 142
Защо изобщо се занимавате с тези
смешни факултети?! Журналистика
да учи човек, е губене на време. Или
го имаш, или го нямаш. Учете друго.

Колко точно!!! Факултетът по журнале се клати и това е добър знак, че родната журналистика е пред умирачка.

Какво е журналистът всъщност? Това е човек, който пише/говори за хората, които правят събитията. Тоест това е един официален клюкар, който често е зависим от хората, които правят събитията и рядко успява да запазва тъй наречената безпристрастност. Утопия, която не съществува, но в психология не ми се влиза тъй като ще си останем само 2-3ма умни да си лафим. В БГ журналистите са по-зле от предните редове, но не ми се влиза в детайли.

На запад има и признати журналета. Това са хората, които имат стаж, опит, контакти, имидж и често висока заплата (журналист с висока заплата, леле мале!!). Списание Икономист има класни журналисти. Разбират от икономика, бизнес....нещо не им е стигнало да се захванат с материята и са решили просто да пишат за нея и да си пият чая.

Няма как да ме убедите, че журналето е добра професия. Предпочитам армията.

# 143
  • Мнения: 648
    
Малкото неща, които съм научила там са основно за морала на журналиста.
Журналистът по- скоро е изправен пред дилемата да бъде  професионалист до край и да се стреми да не нарушава човешки норми!

Някой по- горе спомена Ани Салич, която за мен е жив бич за Кадрийката Tired и някакъв опит за медийно присъствие, тя сама си призна в "Шоуто на Слави", че "Имало едно време........" го прави между другото.

Кеворк и сие ги даваха по време, когато аз разбирах повече "Пинко розовата пантера", тъй че не коментирам, но днес с удоволствие чета Карбовски, Георги Милков, винаги се радвам и на Ана-Мария от "Любовни квартири" и сутрешния блок на "Фреш" Peace

# 144
  • Мнения: 1 941
Azzy аре на белия кон ...

# 145
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... не ми се влиза тъй като ще си останем само 2-3ма умни да си лафим. ...

Така като те гледам и сам успяваш да си лафиш...

# 146
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И ти да си О.З. ГЕНЕРАЛ и ти сама ще си лафиш. Парите не са за всеки, домакиньо.

Баце, нали можеше и сам?

# 147
  • София
  • Мнения: 3 474
Айде, макар да не схващам намека, но белите коне са мил спомен от ранната ми детска възраст и прегръщам идеята каквото и да го правим този бял кон посред нощ.
То се е видяло, че ще анализираме политиката.
Къде, каза ти е дипломата?
И мерзавец къде е, аз без него на бели коне не се качвам!

# 148

Какво криеш в кошничката си?

# 149
  • Мнения: 899
Умбра, толкова мразиш арменеца, че чак и името си му объркала
Аз пък го харесвам, кумир ми е. Но харесвам и теб!


Верно, засрамих се, ама няма да го поправя, че дори и това не заслужава  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт