Хазайката иска да ни изгони ! Кажете,какви права имаме ?

  • 10 699
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 388
Ние бяхме в същата ситуация - бебе+аз бременна+текущ ремонт на собствено жилище. Разликата беше, че имахме договор - нот. заверен и срок 3 месеца предизвестие. И въпреки това тя се опита да ни изхвърли за 1 месец. Ще ти кажа какво направихме: Изпратихме и нотариална покана да ни възстанови предплатените пари, както и парите за направените подобрения. Към поканата приложихме и списък със свидетели, които, в случай на нужда ще могат да докажат редовно плащане на наема. Като получи поканата тя ни потърси, за да поговорим...както се сещаш имаше бая пари да връща - към 1000 долара. На разговора и предложихме да ни изчака 3-те месеца по договор, като сами си вдигнахме наема. Тя се съгласи и с днешна дата още не си е дала жилището под наем, защото е супер алчна жена. Включително и днес го гледах в имоти.нет, че си търся офис.
Наистина, предложете и по-висок наем за тези 2 месеца. Ще се съгласи! Успех от мен

# 31
  • Мнения: 2 237
Ние бяхме в същата ситуация - бебе+аз бременна+текущ ремонт на собствено жилище. Разликата беше, че имахме договор - нот. заверен и срок 3 месеца предизвестие. И въпреки това тя се опита да ни изхвърли за 1 месец. Ще ти кажа какво направихме: Изпратихме и нотариална покана да ни възстанови предплатените пари, както и парите за направените подобрения. Към поканата приложихме и списък със свидетели, които, в случай на нужда ще могат да докажат редовно плащане на наема. Като получи поканата тя ни потърси, за да поговорим...както се сещаш имаше бая пари да връща - към 1000 долара. На разговора и предложихме да ни изчака 3-те месеца по договор, като сами си вдигнахме наема. Тя се съгласи и с днешна дата още не си е дала жилището под наем, защото е супер алчна жена. Включително и днес го гледах в имоти.нет, че си търся офис.
Наистина, предложете и по-висок наем за тези 2 месеца. Ще се съгласи! Успех от мен


Благодаря !
Ние също можем да докажем със свидетели,че сме плащали редовно наем.
Всичките и комшии не я понасят и с готовност се съгласиха да докажат че тя от дълги години си дава къщата под наем,без да е съобщила за това никъде. (дано не се налага да се стига до там де...) Защото това си  е нарушение и спор няма.Още повече от тях разбрахме,че тя има и друг имот (апартамент) в който съвсем спокойно може да настани "развеждащата се " дъщеря.
Не знам дали ме разбирате,но ми е много мъчно...
До вчера ни беше уж първа приятелка,а днес ни гони и не желае да ни даде така желания гратисен период от един месец......

Тука въпроса ми беше не кой прав,кой крив,а как да се справя със ситуацията.
Исках просто съвет,а бях изкарана лошата,с робското мислене и т.н.
Истината е че съм объркана,имам хиляда неща на главата си  а сега и това....
Да не говорим пък за това,че ремонтирахме етажа със собствени пари,което тя отказа да признае и отказа да ни ги приспадне поне като наем.
Майната му на всичкко.Уморих се да се ядосвам...
Каквото ще да става.
На мен в момента ми е една буца на гърлото и отивам много да си поплача.......
Още веднъж благодаря на всички !

# 32
  • София
  • Мнения: 1 951
Pazete si belejkite ,da sa na Vashe ime ,kogato pazaruvate nesha.da ne kaje ,she sa vzemani ,na mesto naem.

# 33
Аз пък искрено ти съчувствам и ти казвам да се свържиш с адвокат и да видиш какво може да се направи.Никакво примиренчество.Според мен е разбрала за жилището ви и я е хванало яд.Това е една алчна и хитра хазяйка,много ми е познато всичко това.А щом е имала и наглоста да си скъса договора и пък и на всичко отгоре да ви кара и вие да късате вашия.Щом дъщеря и ще се развежда защо не и даде другия апартамент -според мен всичко е претекст да ви изгони.Ние също повече от 8 години сме под наем и сме сменяли доста квартири и даже градове.Парадокса е че преди да дойдем да живеем в софия сме сменили 2 града с по 2 квартири но всичко е било по наше желание и даже когато сме казвали че се местим хората ни оставяха спокойно да се поместим а по късно като засякоха сметките ходихме и тях да плащаме.Винаги сме попадали на коректни хазяи.Но откакто сме тук макар,че и ние сме били коректни ни изгониха декември месец почти без предизвестие.В най голямата зима с малко дете и багаж и се чудиш накаде.От трън на глог.Намерихме бързо квартира която беше толкова мизерна,че няма накъде.Но нямаш избор.И макар че платихме на агенция и дадохме2 наема напред след 5 месеца ни казаха че трябва да се изнесем.Искам да оточня,че имахме подписан 1годишен договор плащахме повече от редовно и взехме уж самостоятелна квартира а хазяите ни живееха с нас.Уж дошли до софия за пенсии и стоят цял месец парното естествено при тях на макс а нашто изключено,че да правя икономии.На дрегия месец нещо била болна и трябвало да си прави иследвания в софия и 2 месеца стои.А да кажа че те също имат още един апартамент в софия който дават под наем а и синът и също живее в трети тук.На другия месец идва пък мъжът и че имал някаква работа и той стои.За 5 месеца те бяха при нас  а уговорката ни беше че са пенсионери и си живеят на село а ние взимаме самостоятелна квартира.Когато ни казаха да се изнасяме,че ще се прибират да живеят в софия вечерта дойдоха 2 момчета да гледат квартирата а аз си събирах багажа.От комшиите и разбрах,че това е редовна практика при тях пускат квартиранти уж самост.а стоят тук и живеят на техен гръб,така няколко месеца после идват др.и така нататък.А бях почнала и ремонт за моя сметка.Извинявайте че ви отегчих,мислех да съм кратка ама се отплеснах.Мила не се придавай и си търси праватащом като имаш и свидетели,че къщата я дава под наем какво като няма договор,консултирай се с някой и ти пожелавам успех,че аман от тези мошеници.Непременно пиши за резултата

# 34
  • Мнения: 46 518
... Никакво примиренчество ...

За какво примиренчество говориш?
Става дума за напълно законен едномесечен срок! Нали след 1 месец и на blizna4e ще й се наложи да го ползва? Ами ако тогава хазайката се свърже с адвокат, за да види дали може да ги накара да стоят още 2 м.  Crazy 
Значи за едната страна може, а за другата не, така ли Shocked

# 35
  • София
  • Мнения: 1 456
Договорът, от който имате един екземпляр си е напълно валиден, BABCHE  ти е обяснила добре. Това - ще кажа, че не е моят подпис го зарежи - има графологична експертиза. Но както и Никол ти е казала - дори и с договор, тя е в пълното си право да ви даде едномесечно предизвестие. Т.е. кръгът се затваря. Опитай наистина да й предложиш по-висок наем за тези 2 месеца, дано се съгласи.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 242
... Никакво примиренчество ...

За какво примиренчество говориш?
Става дума за напълно законен едномесечен срок! Нали след 1 месец и на blizna4e ще й се наложи да го ползва? Ами ако тогава хазайката се свърже с адвокат, за да види дали може да ги накара да стоят още 2 м.  Crazy 
Значи за едната страна може, а за другата не, така ли Shocked

Абсолютно! И аз не виждам как така се намесиха адвокати в тоя казус. Единственият начин е да се постигне някакво споразумение, но с адвокати и заплахи... абсурдно е!

# 37
  • Мнения: 2 237
Месечинке, точно така е ,искаме само да постигнем някакво споразумение.Такова,което ще е удобно и за двете страни.
Не искам да стават ексцесии.Мъчно ми е че тя се държи така с нас.
Излиза,че когато си прекалено добър с някого,той ти се качва на главата  Sad
Както казах и преди,аз не искам да се изкарвам някаква супер страдаща и да изкарвам колко съм права.Аз искам да ми дадете съвет как да постъпя и как вие бихте постъпили.Знаете ли момичета,все повече почвам да си мисля дали наистина свекърва ми няма пръст....От както беше тук,съвсем очевадно е насъскала хазайката срещу мен.След като за осем години тя се държеше добре с мен,а сега си позволи да ми каже "Дано никога не ми се пада снаха като теб !",смятайте за какво става въпрос.Напълно допускам факта онова чудовище да я е насъскало слещу мен (прекалено проста е за да се усети че по този начин вреди и на сина си ),защото от тогава се държи гадно (хазайката) и реши да ни гони.
Ще видим какво ще правим.За сега ще я помолим да ни остави още месец.Ако не иска ,ще си стоим,пък нека ни изгони....
Ох,може би от ваша гледна точка,проблема е нищожен,нво ако знаете какво ми е ..... Cry Осем години съм прекарала тук,тук заченахме ,родихме и отгледахме детето си . Държахме се човешки,а как ни се отговаря....
Както и да е .Ще се оправим.

П-С- Тъпото е,че изобщо не знам къде е нашия екземпляр от догвора,може и да съм го изхвърлила.... Sad

# 38
  • Мнения: 46 518
Месечинке, точно така е ,искаме само да постигнем някакво споразумение.Такова,което ще е удобно и за двете страни ...

 Peace Това е!

Успех, blizna4e  Hug

# 39
  • Мнения: 2 388
Мацка, говорихте ли с нея? Какво стана?
Виж сега, от друга страна пък идете си в жилището. Ние като се нанесохме ремонта не беше приключил. Даже продължи още 1 месец. Голям кошмар беше, но се справихме. Няма ситуация без изход. По-добре ли е пък да живеете със скандали и номера от нея? Преценете си! Ако трябва дайте детето за малко на баби и ускорете нещата.
Вярвам, че ще се справите!
Целувки и успех.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз мисля, че проблема не е толкова голям след като имате собствено жилище. Отивате директно там. Стягате една стая и така...не е болка за умиране(колко хора си правят ремонта с целият багаж вътре...). Ако не искате да вкарвате целият багаж има клетки - наемате една и вкарвате там временно едрият и рядко използван багаж. Е, ще живеете известно време на полеви условия, но пак по-добре от колкото да местиш два пъти багаж и да се разправяш с хазаи.
 Аз съм била 8 години на квартира при едни и същи хазаи(коректни отношения и от двете страни) - обадиха ни се и казаха, че до месец и половина трябва да се изнесем. Хич не беше приятно(а да не казвам колко изненадващо), като разбрах ревнах, после се стегнах, направихме план за действие, огледи, приятели за помагане, камион за багажа, кашони, пликове... Нямахме много време, но не е невъзможно.

# 41
  • Мнения: 2 237
Жилището ни все още се прави и официално трябва да е готово през октомври 2007,когато ще можем да влезем в него.Обещаха ни обаче да ни пуснат малко по-рано,за да можем да почнем да го стягаме.В момента все още е на етап,в който не може да се влезе,нито да се остави багаж там.Има още за доизкусуряване,мазане,инсталации,стъкла,врати и прочие.
С хазайката не сме говорили,защото тя просто изчезна.От както ни е казала да се махаме я няма.Синът и е тук,но е много гузен и ни подминава.Опитва се да се закача с детенцето и да се мазни,но някак си не му върви приказката.
Междувременно продължавам да си задавам въпроса защо не изгони циганите от пъривя етаж,които нямат никакъв багаж (спят по земята) и които всяка божа вечер се събират долу на тяхната тераса и викат по цяла нощ (и се напиват).
Нима те не и пречат,а ние и попречихме ?
В краен случай сме решили да си взема неплатена отпуска и да си отида с детето в провинцията докато стане апартамента,а мъжът ме да живее при приятели.Все ще му намерят една стаичка.Но багажа,багажа къде да отиде......
На всичкото отгоре и баща ми е при нас,болен и ходи по лекари,ще ходи още поне1-2 месеца и трябва някъде да го приютим.За сега е при нас,но ако ни изгонят и него къде ще дяна....  Sad
Благодаря за съпричастността,ще ви държа в течение и стискайте палци !
И като стане апартамента заповядайте на по кафенце !  Simple Smile

# 42
Близначе наистина се надявам всичко да се нареди при теб по безболезнено.Тоя неин син къде е живял досега и не може ли да поговориш с него да видиш дали пък той не може по някакъв начин да ви помогне.Иако няма друг начин опитай наистина да предложиш по висок наем за оставащите месеци пък то лакомията е голяма работа току виж се съгласят.Пожелавам ти успех и непремено пиши как се развиват нещата

# 43
  • Мнения: 4 733
Много неприятно Tired И ние сме под наем и винаги държа да има подписан договор. Направо се чудя какво да те посъветвам...поговорете пак с нея, помолете се ако е нужно Tired

# 44
  • Мнения: 1 798
Че нямате договорни отношения, сте си виновни вие. Сега нямате почти никакви права.
Но от човешка гледна точка тя не е права.
Единственото, което ми хрумва, е да викнете "Господари на ефира". Тя също има неизправности - не плаща данък за това, че дава апартамент под наем. Така че има за какво да се хванат. Колко ще се отзоват - отделен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт