Малки СЕПТЕМВРИЙЧЕТА засмени, ще ни радват, есен щом настане!

  • 10 768
  • 313
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 547
Момичета,благодаря ви за подкрепата!За съжаление много късно си дадох сметка че когато става въпрос за моето мнение срещу това на техните той никога няма да застане зад мен.В този смисъл не мога да разчитам на здрав разум и подкрепа от негова страна.Та той е най-яростния ми враг,за да угоди на баща си.Те няма да се обадят да се карат с мен.Достатъчно е да нахъсат него и той ще се постарае с психически тормоз да ме пречупи.Идея си нямам как ще свърши всичко и то след като 3г. сме се борили за нашето чудо и сме преживели /най-вече аз/ какво ли не като процедури,изследвания и т.н..В крайна сметка аз от самото начало исках заедно да изберем име с буквичката от името на баща му,но той не търси компромис,държи да се наложи.Само за сравнение ще кажа,че преди 38г. са го кръстили с първата буквичка на неговия дядо,а не с цялото му име,но като го споменах реагира злобно и остро.И не мисля че тях ги е грижа за мен и бебето Даже оставам с впечатлението,че планират да ми изпратят 15г. дъщеря на брат да си изкара една ваканция на море.Аз всеки ден треперя за бебето,чудя се как да се справя със собствените си проблеми с дишането и болките в тялото,но за хората това е без значение.те си имат свои планове,а мъжа ми разбира се няма да посмее да ме защити.как така ще откаже на брат си.Той и семейството му са издигнати в култ.както и да е.Реших,че ако не се съгласи да говорим за името на детето и да постигнем някакво компромисно решение,когато сина ни се роди и ме попитат как се казва ще го кръстя на нас двамата /с мъжа ми имаме еднакви имена/.Пък той да си реши това че няма да се казва Костадин прави ли го по-малко негово дете и ще може ли да го обича с името което съм му дала.Ясно е,че мен ще мрази,но детето си....
Искам да ви попитам нещо във връзка с бременността.Понеже ми е първа бременност,а и в края на 7м. се страхувам от евентуално преждевременно раждане не знам нормално ли е да се получава изтръпване ниско долу,в слабините и между краката,вкл. и към дупето.Както когато изтръпва крак и човек е като парализиран и не може да мръдне.Нещо такова.Трудно ми е да го обясня.Получи се в седнало положение.Паникьосах се,изправих се,но усещането продължи.Може би минаха около 10-15 мин. преди да се притъпи и изчезне това усещане.Обадих се на акушерката,която ми води ЖК и тя каза че било нормално,но ми се иска да чуя и мнението на момичетата,които вече са раждали или ако някоя от вас е имала подобно усещане.После имах и леки пробягващи болки в тази област,но и те отшумяха.Сега се чувствам добре,но все още съм притеснена,защото не знам какво и защо се случи и ако се повтори какво трябва да направя.

# 286
  • Мнения: 498
Здравейте момичета, много писано, много нещо имах да наваксвам и за това не съм се записвала скоро, че не знаех по какви теми говорите.

Аз изкарах един приятен уикенд в Троян, ама пътуването ми дойде в повече та сега гледам да полежавам. Снощи бая се бях уплашила даже да не тръгне да излиза, ама само внушение ще да е било. Днес са спокойни нещата. Не знам при Вас как е, но аз вече почвам много да се ядосвам на хора, дето ми дават зор да раждам вече. Аз верно, че като съм нисичка, корема ми "изхвръкна" още от втория месец, ама както и да се гледам сега не ми е чак толкова голям, че да ги кара да си мислят, че е време за раждане. Направо ми омръзна да обяснявам колко още има да чакам. Все едно те ми го носят това бебе та толкова бързат да се ражда, че много горещо било и такива ми ти простотии.

Гледам рецептички тука та ще ида да си забъркам нещо тестянко и аз. Иначе един постен гювеч съм сготвила дето мъж ми смята, че не може да се наяде само с него. Уж си ям всичко, дето ми се прияде, а нещо бебока изостава с 2 седмици та контролно ще се гледаме повече пъти тоя месец. Това, което ме успокоява е че понеже ми беше горещо и некомфортно да лежа по гръб на прегледа бях полегнала на дясно та разминаването в мерките на бедро и главичка може да са от ъгъла на засичане. Това после си го измислих за успокоение, че както се бях спекла след прегледа не знам как ще ги изкарам тия дни до другия преглед. Другото, с което се успокоявам е, че нали мома нося и по-финничка да е по-добре. Сега четейки гледам и други мами с разминаване в размерите. Как ви го обясняват на Вас това?

Dji-Djo само спокойно мила, нека всичко с бебо да е наред, то ще се роди с името си и ти ще си го кръстиш както ти харесва - теб ще попитат, не мъжът ти. Аз съм разказвала преди как като кръстих сина ми Георги на татко имаше бая тръшкане от "другата" рода, ама да не ти давам пример със себе си, че то тоя първия ми брак си беше грешка от самото начало та само името на детето не ни беше кусура. Ядосва ме отношението на мъжът ти, че смята че това е въпрос, който не подлежи на обсъждане  newsm78 . Извинявай, че го казвам така, ти най-добре си знаеш.

# 287
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
охх скъпа ми Джи-Джо,стана ми много гадно за постъпката и глупавото мислене на твоя мъж...

мисля че  трябва да му кажеш че не майка му и баща му в момента с ана първо място-а ти трябва да си на пиедестал  за него ..Защотот му носиш детето и това че ще го дариш със дете  не е малко Peace и е глупаво от негова страна да си налага така мнението..все пак майката има тежката дума-да отиде той да си чекне гъза да ражда..да видим хубаво ли е Crossing Arms Crossing Arms.дали ще му е кеф и накрая някой да му налага  и д аму тропа с крак че ще се кръсти точно така детето..
Извинявай че така приказвам за мъжът ти -но найстина се набрах относно неговото мислене...все пак детето е на двама ви и вие двамата трябва да обсъдите името ..а не на единия каквото му харесва..

Относно болките ти ,това е нормално защотот сега тазовите кости се разширяват  и аз даже имам схващане на целия крак когато се застоя на едно място или легнала..Боли ме долу срамната кост яко,но това си е в кръга на нормалното за бременни.Сега аз съм на друга вълна вече.Моя бебок пораснал яко и вече ме ръчка ниско доли,в смисъл че  някой път чак е болезнено и чак като интуйция си стискам краката сакън да не излезе  Joy Joy Joy,което е невъзможно естествено-но просто имаш такова чувство.

Щом нямаш болезнени контракции с пристягания на корема и болки които са увеличаващи и затихващи.Споко няма да раждаш Peace..това с анормални неща мила ..
целувам т етебе и дано господ бди над теб и бебчето..стискам палци всичко да е наред..и помни че ти имаш последната дума за бебока...майката винаги е на първо място нали знаеш Naughty Naughty

# 288
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Снежи-мила и ти къде си се разбързала да раждаш бе  Naughty..чакайте къде се запътихте сичките да раждате..то да не става ей така  Joy Joy

То и аз преди 3 ден ащях да тръгвам за родилното  ама се разминах Joy Joy
Ама аз немога да разбера как са те преглеждали  напреку на ехографа.според мен е напълно възможно да се сбъркат мерките така на бебока  Peace newsm78

аз за сефте чувам лекар който така преглежда бременна на ехограф...
ами аз по ехографски снимки и гледания в петък бях в 30 седмица и 5 дена.значи сега трябва да съм в 31-ва и 3 дена..и бебока тежеше 1600 грама
таз лентичка показва че съм навършила 30 -та седмица и съм влязла в 31-ва и 2 дена..нали така  newsm78 newsm78
или се омотах вече....но мисля  че е така Peace

# 289
  • Мнения: 498
Ами Ани, сакън аз не бързам, тия около мен нещо са се разбързали, та чак ме дразнят. Струва им се че много време е минало, ма може и аз да забелязвам повече, отколкото е необходимо. Иначе от многото пътуване бебето беше неспокойно та чак ме изплаши да не съм направила някоя беля. Иначе за прегледа настрани и мен друг път не са ме преглеждали така ама като не можех за се залежа на гърба си и за минута, не знам какво ми беше станало. Нищо другата седмица ще се гледаме пак и дано сега да сме добре с мерките. Аз чесно казано не държа на голямо, а на здраво бебе така че размера сега няма значение, ще порасне после!

# 290
  • Мнения: 295
Dji-Djo,не се притеснявай,всичко ще си дойде на мястото...опитай се да обясниш на мъжа ти,че не си струва да се карате за такива неща.Ж последния брой на сп.9 месеца има много хубажа статия по този повод-на кого да (не)кръстим детето си.Мисля скород  я дам на свекърва ми,ако още ч път ми намекне ,че детето ще се казва Йордан Sad

Ади-сан и намен ми е притеснетно за работата...понеже съм мениджър на офиса и не съм го напускала от откриването му,дори за 3 години и половина нямам и 30 дена отпуска взета и за това сега не знам какво ще стане,че обучаваме нови хора,а колежката ми ще поеме моите функции.А тя няма такъв усет като моя и такива бързи реакции.Но ще свикне LaughingВсе пък сама съм си решила,че искам дете и че ще изведа семейството преди работата.Така че ми се струва,че е най-добре да си изкараме едно спокойно майчинство,а другите да му мислят,все пак фирмата не е моя...Аз лично мисля да гледам бебока първите 5 месца,а после да го пемат ббите,защото работата ще ми долипсва,а не искам да  се чувствам нереализирана и неудовлетворена в един момент.

Аз пък тези дни съм взела да се притеснявам за това,дали като се роди бебо,че мога адекватно да реагирам и да направя всички неща,който са нужни...дали няма да забравя да изваря шипе например.Естетсвено майка ми ще е до мен.но много неща са се изменили от като ме е гледала.... newsm78 newsm78

# 291
  • Мнения: 64
Мале Джи джо в потрес съм нямам думи мога само да изкажа подкрепата си и да ти пожелая мъжа ти като си види бебчето здраво и хубаво да се осъзнае.
Ани Бани май ти се разбърза нещо сега лентичката ти си показва вярно и си в 30-та седмица а по книжките пише, че термина най точно сеопределя в първите седмици после е нормално да има някакви разлики, то и на нашияпреглед излизаха различни неща споредобиколка на главичка, дължинана гръбнака и тем подобни ама моядок накрая си има една скала дето осреднявавсичко и показва каксеразвивабременноста и доколко тея разлики са нормални

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 21 684
Джиджо, няма да повтарям момичетата.... и аз му се дразня на мъж ти... семейството - култ ... ми хубаво ама май не е наясно кое е неговото семейство сега... желая ти сполучливо решение на въпроса и спокойствие!  Hug

Аз да не изостана в премерването тук,  да си изтипосам и мойте( силно казано де , не съм ги аз измислила ама съм ги правила и снимала  Laughing) милинки. Sunglasses



Иначе днес ми е доста кофти... лошо ми е, ниско( 80/48 и пулс 103) ми е кръвното и така. И нощес се събудих от зверски киселини Shocked и не съм спала.... абе .... сега ми попросветна ама  ooooh!..
Ай по - добре да изчезвам.

Лека вечер на вас! Hug

# 293
  • София
  • Мнения: 771
Джи-Джо, много жалко, че точно сега, когато имаш нужда от спокойствие собствения ти мъж не е на твоя страна. Трудно се живее с мъже, които са издигнали в култ родителите си и в частност майка си. За съжаление мъжете много късно си показват рогата в това отношение. Решението ти да го кръстиш на вас е добър компромис. Аз точно това предлагах предния път на мъжа си, да кръстим детето на него, пък да видим какво ще говорят тогава, ама моят беше много повече ядосан и от мен и каза, че ще си го кръстим както сме си решили, без да правим никакви експерименти.

Kameliya, едва ли има жена, която знае как се гледа дете преди да стане майка. Дори да е гледала други деца, майката ще има съвсем друго усещане към собственото си дете и ще го гледа по друг начин. Освен да разчиташ на майчиния си инстинкт, няма какво друго да направиш. Предварително можеш само да се информираш, но действителността не винаги е това, което пише по книгите, нито пък това, което разказват приятелките.

# 294
  • Мнения: 99
Ани и ти май бързаш:) в момента си изминала 30 пълни седмици и си в 2 ден от 31 седмица.
То лентичките ни са правилни, но в зависимост от размерите на бебо, ехографа дава че се променя термина.
И при мен имаше разлика в размерите, големината на главичката показва 28, а крачета 26,5 седмица. Абе когато се роди тогава:)
Джи джо, пробвай пак да поговорите и този път ти да се наложиш, но ако не стане не го мисли повече. Когато се роди си го кръсти както ти решиш. Много ме хвана яд на твоя мъж. А и племенница ще ти натресе. Ами нека дойде, но ти гледай само да се възползваш от това. НЕ ти да и пислугваш, а нека тя да ти помага. Ако трябва симулирай че си уморена и не се чувстваш добре и си почивай повече. Те вместо да те жалят, допълнителни грижи ти навличат.
А за изтръпванията не се притеснявай, нормални са. Особено когато си седнала, е нормално да ти изтръпне там... на мен ми се е случвало доста пъти. Не се притеснявай. Само когато имаш силни болки (контракции) тогава може да се шашнеш.
Ще цитирам една от акушерките на лекциите. Тя каза" попитали една жена дали има силни контракции и дали ражда, а тя отговорила" ами не знам, имам ли, нямам ли, раждам ли, не ли" Е акушерката каза че тогава не е настъпил момента. Simple Smile Когато жената наистина има  болки и започне да ражда тя знае със сигурност, а не се колебае:)
Та така момичета, питаме ли се дали ни боли и раждаме, значи има още време.
Ама я по спокойно, да мине и средата на август и тогава ще ми мислим за раждане.

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 21 684
....Когато жената наистина има  болки и започне да ражда тя знае със сигурност, а не се колебае:)...
Това го потвърждавам от собствен опит. bowuu
Два пъти съм раждала ама сега и на себе си не мога да отговория, какво/как/колко чуствах като зараждах.
Обаче гарнция- франция ...дойде ли момента ще знам/знаете, вЕрвайте ми момичета... няма как да се сбърка, дори и да не знаете нищо предварително... така е откакто свят светува. Crossing Arms

# 296
  • Мнения: 1 896
Анири ме беше питала за топката за раждане и как се използва, за да се повлияе на предлежанието.
Ами просто седиш на нея с разтворени широко крака и правиш кръгови движения с таза - все едно въртиш обръч. Това е много приятно и удобно и аз го правя докато чета или гледам телевизия. Най-добре е да се прави, когато бебето е активно - като усети човек движение, но и иначе не вреди.
Но дори и просто да си седиш върху топката, пак е по-добре, отколкото да седиш на нисък диван или фотьойл, където тазът е по-ниско от коленете и тялото ти е сгънато.
Аз мойта топка я купих от Пумпелина (има линк най-долу вдясно на страниците тук във форума), просто щото те са представители и се намират на 100 м от нас. А иначе предполагам от линковете, които е дала Анири, също без проблем ще ви ги доставят.

# 297
  • Мнения: 415
На Dji-Djo исках да споделя че в списанието 9 месеца прочетох нещо, което много ми допадна:
"Нима родителите на таткото заслужават повече от родителите на майката?!"
- ами това си е дискриминация, аз го възприемам направо като домашно насилие, нищо че не е физическо. И моят мъж, въпреки че го имам за много зрял човек, в подобни ситуации повтаря като папагал глупостите, които са му набили в мозъка хора с остарели разбирания за семейството (не става въпрос за свекърва ми, а за още по-остарели) и не мога още да разбера защо и не знам как ще решим това, в момента сме го отложили...

# 298
  • Мнения: 76
Dji-Djo,
 Hug Hug Hug изобщо не се притеснявай , собственото име ще е каквото ти кажеш. Мъжът ти ще определи бащиното име, а свекърът ти ще даде фамилното име. Нека да има за всеки по нещо. Не бой се , и това ще мине като всичко друго. Аз ще дам и трите имена на моето бебче  Laughing, но това е една друга тема.
Ако сега ти оказват вербален натиск, ти просто се съгласявай, не е нужно да влизаш в безсмислени спорове. Това не пречи да направиш каквото решиш когато му дойде времето.
По принцип съм против децата задължително да се кръщават на някого. Името дава индивидуалност и усещане на човека за себе си, а не като при някои други видове - когато Заек роди малки да им викаме пак Заек.
Бъдете здрави, това е най-важното  Hug
Лека нощ от мен

# 299
  • Мнения: 690
Привет, сладурки - тумбаланки  Mr. Green Аз снощи се върнах най-после от пътуването  Laughing Ама кво да ви кажа - варненки да спрат да се оплакват Naughty, че там жегите по-малко се усещат  Peace тука в нашто тъпо село е направо пещ  #Cussing out
иначе кво да кажа - не се къпах много 2-3 пъти, че в началото даже водата ми се струваше хладничка  Joy Joy Joy първия ден направо си беше студено на плажа  Shocked /имаше вятър и беше облачно дори/ ... па не се и пекох, че нали е вредно за шкембето  Joy та с две думи - не я свърших много по морето  Mr. Green ама иначе си починахме с мъжо и вечер доста пообикаляхме пешком из Дружба-та  Party
обаче вий пишете кат за световно и аз днеска цял ден не мога да ви изчета  Hug
и нещо ми е адска жега в тоя град ... как ли ша изкарам докрая ...  #Crazy #Crazy
айде спокойна вечер, че съм вир-вода и отивам за душче   bath, пък утре продължавам с четенето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт