Детски килим?

  • 53 096
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И доколко е разликата във вълнени и други килими,това има ли значение за здравето на детето?Мисля,че има и български - сливенски фирми производителки на вълнени килими,някой има ли такива,как са като качество,координати на фирми?

Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз. За съжаление прахосмукачката не беше моя Confused
Относно формирането на вкуса - има известна доза истина, но аз бих угодила на детето, защото моята майка много упорито се опитваше да ми формира вкуса, така и не успя, милата Mr. Green Останаха ми само спомените за незадоволените ми желания.

# 46
  • Мнения: 2 768
Има разлика при чистенето на вълнените и на синтетиката. Имах една синтетика с косъм около сантиметър - така лепеше всичко, че само тупалката на прахосмукачка Рейнбоу успя да се справи с него от раз.


Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

# 47
  • гр. София
  • Мнения: 1 887

Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Ета,не знам дали към теб или  Малена трябва да обърна с питане за въпросната марка.
Та преди седмица отново си направих разходка до един магазин в София,който уж  предлага тези килими.Явно поради високата цена работят само с поръчка.Казаха ми ,че се чакало доста, около 3-4 месеца,че били много скъпи и пр. и пр.Самият "продавач-консултант" като че ли изобщо не му се занимаваше и се опита да ми предложи други килими. Laughing
Интересно ми е и в Варна ли се продават с предварителна заявка?
А сетих се ,че ми казаха ,че били памучни,а не изкуствени,кое е вярното? Laughing

# 48
  • Мнения: 2 768
Не е верно, изкуствена е материята, но е много качествена и най-важното, хипоалергенна.

Тук във Варна има известно количество налични килими, но работят и по поръчка. Периода е нещо много относително, както всичко, което зависи от внос.

А иначе за цената - има магазини тук, които работят с огромна надценка, как очакват да продават?
При условие, че същата стока я има няколко улици по-надолу два пъти по-евтина???
ОММО са директни вносители, при тях килимите са на най-добра цена. Скоро и ние ще работим с тях  Peace

# 49
  • Мнения: 6 039

Това обаче не се отнася за изскуствените килими на Arte Espina  Peace

Ета,не знам дали към теб или  Малена трябва да обърна с питане за въпросната марка.
Та преди седмица отново си направих разходка до един магазин в София,който уж  предлага тези килими.Явно поради високата цена работят само с поръчка.Казаха ми ,че се чакало доста, около 3-4 месеца,че били много скъпи и пр. и пр.Самият "продавач-консултант" като че ли изобщо не му се занимаваше и се опита да ми предложи други килими. Laughing
Интересно ми е и в Варна ли се продават с предварителна заявка?
А сетих се ,че ми казаха ,че били памучни,а не изкуствени,кое е вярното? Laughing

цените в София, за които съм информирана са почти 100% повисоки от тези във Варна.

повече информация, ако искаш на Лични

значи..... newsm78 #Crazy.какви хора ги продават не знам, обаче това е абсурд.
Никъде по света няма памучен килим с такива цветове.
Дано няма заблудени клинети по този некоректен начин.
Памучните килими е хубаво да са бели или в ленени цветове, в противен случай ще избелеят и ще се размият.


# 50
  • Мнения: 207
Аз пак да си питам за български хубави килими във Варна?

# 51
  • Мнения: 6 039
сливенски килими имаше във фирмения им магазин на Бенковска

и на един щанд в Спортна зала

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен ми харесват тези от естествени материи, в които има повече душа, самобитност, но и шаренко :

http://www.tchukilim.com/

# 53
  • Мнения: 6 039
На мен ми харесват тези от естествени материи, в които има повече душа, самобитност, но и шаренко :

http://www.tchukilim.com/

все пак хората питат за детски килими
тия не са много подходящи, особено ако са от вълна

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз такъв ще купя за малкия ...

Какъв е проблема с вълната  newsm78

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.tchukilim.com/classic10_bg.php  на този си представям как лежи и си подрежда човечетата от шоколадови яйца  Laughing ... освен това ще научи формите , комбинациите от цветове, и накрая ще го изтъчем в умален вариант на детския стан  Laughing ... майтап

# 56
  • Мнения: 6 039
Аз такъв ще купя за малкия ...

Какъв е проблема с вълната  newsm78

проблемът е, че вълната е доста алергизираща
ама доста

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А пък аз разгледах сайта и килимите са доста грознички ...  Rolling Eyes

Но за вълната не съм съгласна ... ако е китеник, да хвърчат влъкна, да, но иначе съм на обратното мнение, че алергиите идват от синтетиката  и може би от препаратите,  които третират вълната  Thinking ... но няма да задълбавам , че се отмества темата ... колко по- лесно щеше да е със "запис "  Laughing

# 58
  • Мнения: 6 039
А пък аз разгледах сайта и килимите са доста грознички ...  Rolling Eyes

Но за вълната не съм съгласна ... ако е китеник, да хвърчат влъкна, да, но иначе съм на обратното мнение, че алергиите идват от синтетиката  и може би от препаратите,  които третират вълната  Thinking ... но няма да задълбавам , че се отмества темата ... колко по- лесно щеше да е със "запис "  Laughing

кой сайт? кои килими са грознички?

за килими мога много да говоря....
изкуствените килими не са под общ знаменател Wink
има огромна разлика от мокетен тип изкуствени килими, машинно тъкани, до акрилни ръчно тъкани килими
сигурно 80% от детските дрехи са от акрил, не съм чула някой да има алергия, но колко са дрехите от чиста вълна, каквито са килимите?



Екземата е грапав червен изрив, който се появява на петна. Тя е алергична проява както сенната хрема и астмата. При сенната хрема лигавицата на носа е чувствителна към даден цветен прашец. При екземата кожата може да е чувствителна към някои храни. Когато веществата, които се съдържат в такава храна, проникнат в кръвта и достигнат кожата, тя се възпалява. В други случаи кожата може да е чувствителна към някоя материя, като вълна, коприна, заешка козина, или някое вещество, което влиза в непосредствен допир с кожата. Едно бебе е предразположено към екзема, ако в семейството има заболявания от астма, от сенна хрема или от екзема.

още за алергиите и влошаването им от естествена вълна:
http://osha.mlsp.government.bg/publications/campaings/Fact%20Sheet-39_BG.pdf


# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сайта , който аз пуснах ...

Общи условия

Активация на акаунт