Дете-манипулатор

  • 7 717
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 967
nevi, мда... моето и твоето дете явно много си приличат. Точно такива и тя ги измисля, дето ни да се съгласиш, ни да откажеш. Ако откажеш си изрод, ако се съгласиш - си минат... Средно положение няма.  ooooh!
Мисля, че леко преиграваш и много черно-бяло ги гледаш нещата Grinning
Детето е дете, не е осъзнат манипулатор-рецидивист Simple Smile Няма да повтарям това, че си тества границите, че има нужда от свобода, но не прекалена и т.н. По-леко гледай на нещата, не приемай всичко толкова сериозно.

А може и да не преиграва. Аз прекрасно я разбирам. Децата като хората са различни. И до ден днешен поне веднъж в месеца се оттеглям да си поплача от безсилие, после събирам сили (и айде пак на ринга), тя мойта е риба (хлъзгава), но аз съм скорпион и няма да се предавам я. И оттдавна няма тръшкане и болки в коремчето (но манипулации според нейната възраст).

Между другото с това коремче дето ги болят всички (бях стигнала дотам, че купих плацебо след съвет с лекарката), давам при обявяване на болки в корема, ако не мине до 1/2 час - на лекар. Давала съм ги в продължение на 6 месеца, докато се откаже от трика.
А моя мъж има (иронично слава богу) решение на проблема. "Детето няма да мрънка, ако му четеш желанията от очите!" Mr. Green

# 31
  • Мнения: 227
По-леко гледай на нещата, не приемай всичко толкова сериозно.

Опитвам се, повярвай... Но ми се ще и дъщеря ми да разбере, че не винаги може да постига каквото тя си е наумила и решила, а ако не стане поне да ме тормози.  Sick 
Пожелавам ти успех...в скоро време.Моята щерка все още се учи на това.А както писах е на 9. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 6 029
оо а за болки разни съм тичала до градината 2 пъти за зелен хайвер... единия път я боляла глава, а втория - краката Rolling Eyes и в двата случая си призна че лъже, даже ми изреди причините... за краката излъгала, защото не искала да пише буквата Т ръкописно, не й харесвала Shocked Shocked

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Защо не изиграете обратната игра -тя да ти е майка , а ти детето.Приложи и същите манипулации (да те приспива, да те храни...) и нейните хитринки  Wink Можеш невинно да я попиташ -кое и харесва повече - да е дете или майка на такова дете.
 Стуацията с пижамата все едно почти я препрочетох дословно от "Позитивното възпитание в предучилищна възраст" - там детето беше заведено с пижамата, след като не успява да се облече в предвиденото време.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
А моя мъж има (иронично слава богу) решение на проблема. "Детето няма да мрънка, ако му четеш желанията от очите!" Mr. Green

За моя бивш мъж това е решението и го прилага. За него най-голямото услие е да каже: "Слушай майка си." След което веднага: "Нали знаеш колко много те обичам/е." - Сакън детето да не реши ooooh!, че не го обича, защото й е казал нещо напреки.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Julie, ахххх - гадно, много гадно. Макар че аз се смях. Какво направи ти?


bilqna_69, майка ми го прави това, но аз не съм много убедена, че помога. Детето, че гледа учудено - е ясно и че млъква също, но в бъдеще?

# 36
  • Мнения: 6 029
Julie, ахххх - гадно, много гадно. Макар че аз се смях. Какво направи ти?

не й се карах, обясних й че със здравето шега не бива... че някой ден ще се обадят от градината че й има нещо, но аз няма да отида защото ще си помисля, че лъже.. от тогава не го е правила.

# 37
  • Мнения: 2 082
Isa ,ако знаеш колко добре те разбирам  Simple Smile постоянно сме в една изтощителна борба за надмощие с моята дъщеря...и друго дете имам,но такова чудо...  Grinning манипулира ни всички,но пък от друга страна е много забавна-само нерви да имаш... твоята дъщеря,коя зодия е?моята е телец и си обяснявам упоритостта и със зодията

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
Близнаци е. И е на серии: като е добрия близнак - сме голямо разбирателство и любов, ама като дойде лошия... не ти е работа.

# 39
  • Мнения: 8 999
... а най-лошото е, че колкото повече растат, толкова повече нахитряват. Аз в такива ситуации безапелационно отменям привилегии и налагам наказания. Щом не щат в тая чаша - остават жадни, щом се моткат и не се обличат - мятам си чантата на закачалката и грабвам прахосмукачката и не се излиза на разходка. И това не е манипулация от моя страна, в смисъл, че ако те се навият веднага да спазят моите условия, пак не излизаме, да им е за урок за следващия ден.

# 40
  • Мнения: 2 082
синът ми е близнак,но е много кротък и лесен за манипулиране  baby_neutral а той вече е голям... малката няма респект от никой и науми ли си нещо е неспасяема.добре е да чуеш,че не само твоето дете е такова,а има други  Laughingголяма актриса е ...

# 41
  • Мнения: 3 146
Същото преживявам и аз, но мисля намерих решение. За дребните неща се съгласявам. От типа "не тази, другата" имам на ден по 100 случая, въпреки че се засичаме по няколко часа. Ок. Сменям с друга, с трета. Но има неща, за които съм твърда. Не и точка. Обяснявам по веднъж защо не. И точка. Следват ревове, тръшкане, болки в корема. Това задължително. Ако каже, че я боли корема - "Значи може би ти се ака?" Заповядай гърнето, ще ти мине. Ако не пожелае, веднага забравя какво я боли. И край. Казвам и, че като спре да реве ще се занимаем с нещо друго и до тук. Реве колкото иска, после пристига да правим каквото там и се прави. Питам я успокои ли се. Да. Чудесно, хайде да играем.
Просто има неща, които не се разрешават и тя постепенно се учи кое може и кое - не.

Peace Peace Peace
И при нас е така  Laughing
Не мисля, че е повод чак за притеснение!

# 42
  • Мнения: 668
Близнаци е. И е на серии: като е добрия близнак - сме голямо разбирателство и любов, ама като дойде лошия... не ти е работа.

 Laughing Колко ми е познато! Моят 3 годишен син /близнак/ е същият манипулатор и артист. Отначало се забавлявах с него и се радвах, че детето ми е много изобретателно и умно, но вече се усещам, че започва да ме върти на малкия си пръст. Но понеже е добричък в повечето случаи и много чувствителен се опитвам да не му се карам, но...така сама се вкарах в капана. А когато говоря с него и му обяснявам, той все намира точните въпроси и накрая се оказва, че всъщност, това, което прави не е лошо, а аз съм лошата.
И при нас вечер като трябва да се ляга се започва - не искам мляко, искам сок, но не в тази чаша, не толкова, по-малко, а когато вече постигнем споразумение, го чувам да казва на брат си /той е на 1г. и не го разбира още/: "Йои, айде да викаме и мама ще дойде!" Тогава вече се намесва баща им и до 1 мин. вече са заспали и двамата. Обаче мъжът ми не иска все да играе ролята на лошия, защото на мен не ми се отдава.
А сутрин като тръгваме за градина се започва - не искам този потник, не искам тези панталони, искам тати да ме облече, искам сам да се мияяяяяя. Като му откажем и го строим започва да пищи и да удря. Е, да, ама точно сутрин, когато бързаме, номерата му не минават и винаги с рев се обличаме и мием. Така е вече доста време и няма оправяне.
Така че и аз ще следя темата за съвети.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 13:42 от Леси

# 43
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Иса, все едно описваш моята щерка ooooh!.....и тя е близнаци.
Вчера е побъркала баба си - излизат да напазаруват и Рони зявява категорично, че ще ходи с джапанки. Дотук добре. Баба и вдига бялото знаме /така прави почти винаги/ и излизат с неудобните за дълго ходене обувки. След двучасово обикаляне, препъване и чистене на камъчета  и пясък Mr. Green дъщеря ми победоносно се прибира до блока и заявява с обвинителен тон на баба си: Това дете цял ден обикаля улиците с неподходящи обувки Shocked. Баба и онемяла....нито така става, нито иначе.
Рев, сълзи крокодилски...после след няма и 2 минути смях и подмазване....понякога не мога да позная това моето дете ли е  или някакво чудовище Wink в ангелски образ.

# 44
  • Мнения: 668
... а най-лошото е, че колкото повече растат, толкова повече нахитряват. Аз в такива ситуации безапелационно отменям привилегии и налагам наказания. Щом не щат в тая чаша - остават жадни, щом се моткат и не се обличат - мятам си чантата на закачалката и грабвам прахосмукачката и не се излиза на разходка. И това не е манипулация от моя страна, в смисъл, че ако те се навият веднага да спазят моите условия, пак не излизаме, да им е за урок за следващия ден.
Оооооо, и аз искам да мога така, но...след като съм го оставила да си пищи и не му обръщам внимание, той идва при мен и започва да ме прегръща и да ми казва колко много ме обича и аз отстъпвам. Тогава започваме да говорим, аз му казвам, че започва да ме боли главата като прави така, той ме целува по главата и ми казва: Вече мина, може ли сега да ми купиш пуканки /примерно/, аз казвам НЕ и обяснявам защо и така се започват пак едни обяснения, въпроси, и пак се стига до пищене.

Общи условия

Активация на акаунт