чуждо дете-мое дете

  • 5 821
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 619
А защо получават отказ от 3 български семейства?

Eх, щом има много бездетни семейства, които са включени в списъка на осиновителите, защо според вас има толкова малко осиновени от предложените деца? Кандидат-осиновителите предпочитад да ги върнат на последното място в опашката, но да не вземат мургаво дете.

Това попитах, още на първа страница!
Такива хора мислят главно за своите нужди и потребности,
а не за предоставената им възможност да дарят едно дете със дом , семейство и любов!!!

# 61
  • Мнения: 2 891
Така е, но те също са част от този списък за осиновители.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 457
Корупция все още има! Навсякъде, не само в тази система!!!
Има една приказка, която и тук важи: "Със стари курви нов бардак не става!"
Трябват нови, необременени хора, предимно горе.
От личен опит ти го казвам.

Права си, не става, и да - шефката на Дома е от тези, старите....

# 63
  • София
  • Мнения: 2 210
Не сте прави да нападате кандидат осиновителите за претенциите. Всеки е различен-има хора,на които предразсъдъците няма да им позолят да дадат всичко на едно мургаво дете. Повечето хора осиновяващи дете се водят от копнежа да имат дете, а не от мисълта, че благородно ще спасят едно дете от институция. Мисля, че всеки трябва да решава за себе си.
Иначе по темата-бих осиновила дете, но нямам подкрепа в семейството си, а така не става.
Идеална е максимата "родител за детето, а не дете за родителя", но пък според мен, ако дететео е над 2 години- т.е. институцията ве4е е сложила сериозен отпечатък въху него, на кандидат осиновителите трябва да се даде по-голяма времева възможност да опознаят детето. Защото то вече не е "табула раза"....И така разочарованията и трудностите със  сигурност ще са по-малко.
Много мога да кажа по темата, но...едва ли нещо ще се промени. Уви.

# 64
  • Мнения: X
Ако мога да имам свои - не, ако не можех - да!

Обосновавам се: Прави ми впечатление, че повечето "ЗА" осиновяването казват: "Да дариш любов на едно мъниче"..................... на едно мъниче всеки може да дари любов, но какво става, когато мъничето се превърне в най-чепатия пубертет, който сте познавали, когато разбере, че не сте биологчните му родители и това го вбеси и обърне срещу вас?............... Не бих, защото не съм сигурна, че няма да дойде момент, в който ще си кажа: Защо ми беше да гледам чуждо дете............................също, не ми се изпада в ситуацията на заплашвани, че дори бити от осиновените си деца родители..........................много е трудно това дело, не е просто да погушкаш едно мъниче и да му изпееш приспивна песничка.............

# 65
  • Мнения: 4 915
Emi , не нападам за претенциите.
Опитах се да аргументирам мнението си, че изоставените за осиновяване са повече от желаещите, и никой никого не ощетява, ако родители с деца осиновят дете.

# 66
  • Мнения: 2 891
"Благодаря ти мамо, че от всички деца, си избрала точно мен", каза осиновената дъщеря на една позната.

# 67
  • Мнения: 15 619
Корупция все още има! Навсякъде, не само в тази система!!!
Има една приказка, която и тук важи: "Със стари курви нов бардак не става!"
Трябват нови, необременени хора, предимно горе.
От личен опит ти го казвам.

Права си, не става, и да - шефката на Дома е от тези, старите....
Те създават прекрасни условия за процъфтяване на корупцията.
Не може един човек, дето двайсе /примерно/ години се е изживявал като Господ и за децата и за кандидат - осиновителите и да се е възползвал от това и зведнъж да стане най-съвестния чиновник, дето ще мисли за благото на децата!!!
Ми, те, новите правила, му бъркат директно в джоба.

# 68
  • Мнения: 4 915
Днес тенденцията е на децата да се казва истината за осиновяването. По-големите дечица помнят, че са взети от Дом. Поне такова впечатление имам, като съм чела от форума на осиновителите.

Всяко дете става чепат пубертет, осиновено или не. И родни деца се обръщат към родителите си. И родител може да каже: "Защо го родих и гледах, та сега да воюва с мен?!..."
Родителството не е застраховано от нищо, било то биологично или не...

# 69
  • София
  • Мнения: 1 075
Да, но мъжът ми - не.

# 70
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
ще осиновя дете един ден. Това го знам откакто бях на 14 Simple Smile Искам да имам и родни, и осиновени деца - толкова, колкото ми позволяват средствата и възможностите. И ще ги имам, един ден.

P.S. Осиновените ми деца ще знаят, че са осиновени още преди да са проходили.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 210
Pandora, подкрепям Free Soul-наистина- с какво сме застраховани от такива изблици на пубертета, отправени от родните си деца??
И изобщо- знаеш ли дали детето ти няма да прояви склонност към да кажем аморално поведение?? Нали затова възпитаваме? Нали и осиновените деца се възпитават?? Нима мислите, че генетичния материал сам по себе си може да заглуши възпитанието и адекватния социален модел, ако сме успяли да го вменим на децата? Не мисля. С осигуряването на подходящ семеен климат, любов и разбиране, дори деца с генетична предразположеност към асоциално поведение може да израстне като завършена, социално адаптирана личност. Или е най-лесно да се оправдаем с произхода??
Но с по-големите деца наистина е трудно. СИндромът на инстутиционализиране се преодолява много,много трудно. Уви, мисля, че след 7-8 години дори невъзможно...И това прави съдбата на тези деца трагична...
Sway Hug  bouquet

# 72
  • Мнения: 27 524
Интересно  Thinking Колко много хора отговориха точно като мен и ти никого не обвини в егоизъм, мамало. Е, защо само аз се ползвам с таз привилегия?  Mr. Green После кой кого дебнел, хайде стига, че ставаш смешна  Laughing Нападките ти и изкривената благородност не са ни неясни, така че успокой топката  Wink

# 73
  • Мнения: 742
около мен има три примера за осиновявания, които ме мотивират да отговоря с "против" и само един "за"....

и четирите примера нямат нищо общо с възпитанието

# 74
  • Мнения: 15 619
Интересно  Thinking Колко много хора отговориха точно като мен и ти никого не обвини в егоизъм, мамало. Е, защо само аз се ползвам с таз привилегия?  Mr. Green После кой кого дебнел, хайде стига, че ставаш смешна  Laughing Нападките ти и изкривената благородност не са ни неясни, така че успокой топката  Wink
Необходимо ли е да има нападки??? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт