Зов за помощ. Може ли някой да помогне?

  • 4 758
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ох, много се натъжих от историята ти. Sad Много искам да ти помогна и с радост бих кърмила бебето ти, но съм от София. Tired
Надявам се бързо да намерите изход. Hug Майките  преди мен са ти дали хубави съвети.
her_76 , такива шишета май не съм виждала в БГ newsm78
Те са  на Томми Типпи- предполагам прочете предимствата им.Моят син обаче харесва едни на MAM и тези така си стоят.Ако маичето иска ще и ги пратя може и да помогнат.
Четох онзи ден тук че толкова маики  са хвърляли кърма не може да няма такива които да помогнат на това маиче.Аз за съжаление почти нямам за моето, а и да имах малко трудно щеше да  я пратя от тук(Англия)
Вили

# 16
  • Мнения: 215
Моето хлапе искаше само каучукови биберони! Чак сега на шишето за водата биберона му е обикновен и пие. Но на шишето за млякото не съм му го сменила. Можеш да пробваш да му даваш АМ и с лъжичка.
Преди 3 месеца моето бебе отказа ВСИЧКО  останало, освен от мен да се храни, но аз имам малко кърма и си беше полу-нахранен. Тогава се принудих да му давам да яде с пипета или спринцовка. Но номерът при нас мина само 4-5 пъти, защото просто не искаше нищо друго, освен кърма.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравей, Мама Ежка.
От Ямбол съм, но отдавна не кърмя вече. За съжаление нямам и познати майки-кърмачки.
Надявам се да се справите!
Моята дъщеря на 3 месеца също отказа да суче. Дохранвах с Фризолак, но скоро и него отказа.
Купих й АМ Селия. То е по-ароматно и сладко. Него го ядеше, макар и не по много. Захраних я рано и така слагах мляко в храната й. Установих, че предпочита да яде с лъжица, но това беше вече след 6-я месец.
Не се притеснявай, бъди спокойна заради детенцето ти. Може би то усеща напрежението ти.
И пиши какво става с вас.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И според мен е добре да опиташ варианта с даване на добавката на гърдата.
Необходима ти е тръбичка за почистване на сонда - продават ги в санитарните аптеки, представляват тънка матова и гъвкава пластмасова тръбичка, не е мека, а малко твърда. Махаш каквото има в двата й края, така че да остане само тръбичката. Потапяш единия край на тръбичката в АМ и евентуално залепваш с левкопласт или тиксо, така че да не се измъква от шишето. Обличаш си риза с джоб отпред - в него слагаш шишето с АМ. Сега остава да залепиш тръбичката върху гърдата, така че другият й край да излиза съвсем малко над зърното. Кърмиш си бебето както обикновено - докато суче, то ще изсмуква и млякото от шишето.
И не оставяй нещата така - твърдо НЕ е нормално за едно дете да не иска да се храни и да поема течности. Аз бих го завела за оценка на детски невролог.
А за теб - вариант ли е да говориш с лекар (гинеколог или джипи) за преминаване към медикаментозна терапия за увеличаване на кърмата? Знам добре, че си опитвала почти всичко възможно освен това - може би тук ще е разковничето? Но терапията задължително се прави под лекарски контрол и е невъзможна, ако си имала депресивни състояния (следродилна или клинична депресия, не обичайните временни състояния, в които изпадаме всички).

# 19
  • Мнения: 1 081
За съжаление и аз не мога да ти помогна, искам да изкажа подкрепата си, но виж какво е написала Хедра, това ми се струва удачен вариант и дано да помогне. Успех, мила, само не се отчайвай!   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 829
Мама Ежка, моля те, прати ми телефон и адрес на лични. Аз самата хич не съм добра в цеденето и едва ли ще мога да ти помогна, но имам приятелка, която май още има няколко литра замразена кърма. Предполагам, че ще намерим начин да ти пратим-по някой автобус (дали има автобус от Банско за Ямбол?) или пък с къриерска фирма (ако е добре опакована кърмата няма да се размрази за 1 ден предполагам).
Мамчета от София, от там със сигурност е по-лесно да се прати кърма по автобус-така ще пристигне най-бързо, без да се размрази, ако някоя от вас има излишна замразена кърма може да опита да помогне.
Моля те, пиши как сте-аз се опитах да те намеря в скайп да поговорим, ама без успех.
Дано решите скоро проблема! Hug

# 21
  • Мнения: 14
Прегледаха ли детето обстойно(в смисъл педиатри с втора специалност)? Може да се дължи на някаква пикочна инфекция. Моя приятелка имаше "злоядо" кърмаче и след много изследвания се оказа банална пикочна инфекция. Ти казваш, че урината  е червена, но при малко количество урина тя се концентрира и става тъмна. Според мен трябва да го прегледа детски нефролог и/или уролог. Желая Ви скорошно подобрение и успех!

# 22
  • Мнения: 779
Знаеш ли?Мисля си Thinking,че е възможно да има гъбички в устата..Млечица или COOP от англ.Прегледайте го обстойно..Не се безпокой,смятам, че има проблем,който е незабелязан до момента.Вижте го добре..Заведете го на лекар,който да му направи изследвания обстойни и съм сигурна ,че ще намерите причината за това да отказва да се храни..Желая успех и стискам палци за по бързо разрешаване на този проблем

# 23
  • Мнения: 200
За съжаление не мога да ти помогна, но мога да се помоля проблема бързо да отшуми и скоро да си имаш здраво и хранещо се детенце.  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Моляте пиши дали има някакво положително развитие.

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не мога да помогна, но се моля бебчо да се оправи!
За мен притеснителното в случая е тъмната урина и сухите памперси  Sad
Много здраве и бърз изход от ситуацията   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 1 946
Миличка, така ме разплака... Майките тук са дали добри предложения. Аз, за съжаление, още нищо не зная за храненето и не мога да ти помогна с нищо.. Sad Но ще стискам палци и ще чакам да прочета тук скоро, че всичко е наред с бебчо. Прегръщам те силно.

# 26
  • Мнения: 2 865
И аз съм имала подобни проблеми със сина ми. Може да пробваш когато детенцето е гладно да го приспиш и така да му дадеш шишето, предполагам че няма да откаже. Моят така съм го хранила известно време.
За червеното на памперса - не е кръв а уратни кристали, получава се от обезводняване.
Пробвай със каучуковия биберон на НУК (тесния), когато отказваше всичко друго от този пиеше.

# 27
  • Мнения: 155
Мили, невидими приятели!
Благодаря ви за подкрепата и за разбирането!
Насълзявам се като чета вашите думи на утеха и съпричастност.
Благодаря много и за предложенията.
Значи на лекар съм ходила три пъти при двама различни. Първия път преди около месец (когато проблема не беше толкова сериозен) на нашата педиатърка - гледа му устата, преслуша го, погледна в нослето дали не е запушено....нищо - здраво дете "което няма причина да отказва да яде". Според нея не му харесва вкуса на Ам вече. Затова сменихме няколко вида без успех. Проблвала съм с друг биберон (ние от началото сме с АВЕНТ 1 ), който пуска повече, но няма ефект; пробвала съм с лъжица - той не гълта и след като му се напълни устата с мляко, то започва да излиза и да се стича по вратлето. После почва да пищи силно и спирам да го мъча. Иначе никога не съм го кърмела на режим, а на поискване.
За чая и зърнените храни знам и течности пия много. Дано се увеличи по-скоро кърмата, защото ето сега от 12ч го кърмя - сега е  15:30 и той е още гладен. Заспива за 5 мин и пак се буди с плач.
Това с тръбичката не съм го пробвала, но опитах нещо подобно. Докато суче с пръст избутвам част от гърдата така, че се получава отвор.  Слагам шишето там (не е в устата му) и млякото започва да капе дирекно в устата му.  след минута се усеща и се дърпа от гърдата.  същия резултат се получава когато го залъжа с гърда и после му давам шишето - гълта, усеща измамата и се обръща на др. страна. Не го правя често обаче, за да не се откаже и от гърдата. Странно, като му дам шише с АМ не иска и плаче без да го е опитал, давам същото шише с вода - веднага пие. После пак пробвам АМ - пищи без да го опита. Разбира по миризмата явно.
Вчера другата докторка пак каза, че е здрав, и ушите му гледа. Каза, че може да е от жегата - но не виждам логика - ако ви е топло и се потите постоянно ожаднявате....
Относно захранването - ако продължава така ще се замисля и затова.
Уви исках детето ми да е само на кърма до 6ти месец.
След като се оказа, че нямам достатъчно почнах да го дохранвам и още не съм го преживяла това. Вода не давах. После се наложи и този компромис да направя. Сега се наложи да му я подслаждам, нещо, което си мислех че никога няма да направя. Стигнах дотам да му подслаждам и млякото. Дано следващия компромис да не е захранване - все пак е твърде малък още....Иначе личния ми лекар каза че ако продължава така мога да му дам Рингер - някакъв венозен разтвор, но през устата. Съдържал всички необходими вещества. Честно казано не ми се ще -още по-голяма химия и от Ам.
Дано не се стигне дотам.
 Вече четвърти ден не пие мляко. Досега е пил мин. по 150 мл на ден.

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опитвам се да си представя през какъв ад минаваш - и не мога. Кошмарът, който живеете всеки ден, е много далеч от идеалните представи за това как си искала да изглеждат нещата и дори от приземената реалистична картинка на смесено хранене (за което си представям колко силно те боли... ти наистина имаше чудесна подготовка, ясна представа какво искаш - и необходимата помощ; всичко това още веднъж подчертава, че какъвто и да е проблема, той не е от обичайните).
Лекарката ти е права, но не по начина, по който го е казала - здраво дете наистина няма причина да отказва да яде, т.е. след като при вас има ясен отказ от храна, някъде има проблем! Не е нормално и е опасно детето с голям зор да изяжда по 150мл мляко на ден особено при ясно недостатъчна кърма, сухи памперси и червеникава урина! Нещата трябва да се гледат комплексно, а не поотделно и тогава картинката е тревожна. Не ми се вярва захранването да е отговорът на проблемите - детето отказва храна под всякаква форма освен сучене на гърдата, независимо колко е гладно - и сукането е неясно колко му служи за хранене и колко - за успокоение. При всички случаи опитай донорска кърма да видиш дали ще я приеме и дали действително вкуса на АМ е проблема, но ако откаже да яде и от нея, просто не чакай, а отидете в болница и настоявай за изследвания, за да се разбере какво му е на детето.
Забелязала ли си нещо друго по-особено - силно потене например, много силен солен вкус на потта, нещо друго?

# 29
  • Мнения: 3 804
здравей минах почти през същия път само че сами поне пиеше глюкоза  месец месец и нещо продължи кошмара точно както го описваш и най накрая прояада АМ а след това пък с голям зор докато я отучим от шишето
дано и при вас мине бързо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт