Зов за помощ. Може ли някой да помогне?

  • 4 761
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 035
Спри изобщо да го кърмиш (от гърда). Давай му издоена кърма от биберон. Може да си е мъничко инатче и да си мисли, че не му пускаш напук, че може някак да те накара да пускаш повече или просто да се забавлява на гърдата и да не се кефи на биберона. Все едно, но докато има тази алтернатива, може и да не поще да пие от биберона. Поне аз мисля, че трябва някак да разбере, че му е единствения вариант - и тогава навярно ще пропие и друго мляко от шише... т.е, може би проблемът му е в начина на приемане, а не в типа мляко - но пък ти не можеш да си имплантираш млечен контейнер в гърдата. Така че просто спри да му я даваш...
smile3512 защо като не можете да помогнете поне не замълчите
Е,всичко очаквах да прочета,ама това ме уби SickНаистина е по-добре да се замълчи,отколкото да се пише,само,за да напишеш нещо!В никакъв случай не спирай да го слагаш на гърда,докато има кърма,макар и малко и  той засуква.Опитай с хомеопатия и основно го слагай да суче нощем,изморително е,но тогава се стимулира лактация най-добре.Аз лично съм давала кърма на още едно бебе докато кърмех и затова се налагаше да се цедя след всяко кърмене,било то и нощно,но си заслужаваше Peace
Ина също отказваше шише и сега пие само от стъкленото на Чико с каучуков биберон.За съжаление изхвърлих повче от 7 литра кърма,но й изтече срока на годност CryПосъветвай се с момичетата от кърмаческия и продължавай да се бориш HugПък ако можеш и да драснеш два реда как сте... Wink

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 409
Привет! защо не му вземеш кърма от банките за кърма, зная,че много майки го правят в случаи на недохранване или по сраба кърма .

# 62
  • Мнения: 4 447
Привет! защо не му вземеш кърма от банките за кърма, зная,че много майки го правят в случаи на недохранване или по сраба кърма .

Всяко мляко, било то и кърма, дадено с биберон намалява стимулацията и лактацията отслабва. На нея в случая й трябва именно - стимулиране.

Ама Мама Ежка не пише, да разберем как са? Има ли напредък? Пиши, мислим те! Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 44 120
колкото и да не удобрявам по принцип, (но пък някои така си гледат децата и наистина има случаи когато детето отказва ам това да е решение) - пробвала ли си кисело мляко вместо АМ?


иначе, много се надявам, да успеш да увеличиш кърмата и бебоче да е щастливо, сито и здраво и ти спокойна...



katiABV като гледам още си бременна, айде по тези въпроси да даваш съвети след като кърмиш едно дете и може да се изкажеш адекватно...

# 64
  • Мнения: 326
Миличка, искрено ти съчувствам. Мисля си обаче, че щом бебето ти не пие течности /най-общо казано/, трябва да го проверите за къс френулум /горен и долен/. Това са "юздичките" под горната устна и под езика. При племенника ми имаше такъв проблем и го откри свекър ми, който е стоматолог-хирург - той го и отстрани.
 Консултирайте се..... И ако е това проблемъът - процедурата е бърза и ефикасна. Успех!  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 12 231
      Много бих искала да помогна с нещо. Можеше да измислим нещо за изцедена кърма, обаче аз съм в София. Моля ти пиши какво става  и как  е бебчо.

# 66
  • Мнения: 155
Мили мами, много съжалявам, че ви наплаших така и сега ви дуржа в неведение.
Изживях истиснки ужас, но ви благодаря за подкрепата и искреното ви съчувствие. Все исках да ви пиша и все не намирам време.
Накратко изведнъж започна пак да яде АМ. Оттогава започна да яде по малко и да пие вода. После спрях водата и е само на кърма и АМ. Слава Богу кризата премина. Правихме тест на урината - няма кръв. Също и на кръвта правихме изследване за анемия вследствие на системно недохранване - но и там всичко е наред.
От твреме на време пак имаме кризи - някои дни не иска да суче, други не иска АМ. Сега сме на криза не иска да суче, но пък поне яде АМ около 90мл на 4 часа. Хич не е достатъчно но само толкова яде
 Е така е, тъкмо свикна с някоя магария и той вземе, че я смени.
Но като цяло сме по-добре, като се изключи доста намалялата кърма, но какво да се прави.
Дойдохме си в Пловдив и пак отидохме на консултация - наддал е около 600 гр, което не е зле, но лекарката не беше доволна и ми препоръча да почна да го захранвам. Понеже имаме 4 месеца, реших да му дам сок от круша- много  я хареса (той акаше един път на седмица и то само след дуфалак). СЛед една седмица пробвах пюре от картоф - много го хареса, а млякото не го искаше. Затова му дадох малко повечко, но не му понесе добре. Все пак в началот осе дава една лъжичка, аз дадох 3-4  #2gunfire аз съм майка- садистка.
Изглежда крушата също не му поняса, доата усилва коликите и много плаче, затова не съм му давала вече втори ден. ЩЕ изчакам. Идеята за крушата беше хем да ака по-добре, хем да приема повече течности.
И така....борим се но все пак вече сме много по-добре.
След като отново прояде Ам спрях да търся кърма- реших, че няма да е честно:)
И така, това е! Съжалявам още веднъж че ви уплаших и после ви държах в неведение, все си викам трябва дапиша и все нямам време....

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 20:23 от Мама Ежка

# 67
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Чудесно е това че наддавате! 600 грама не само не са зле, а са си много добре даже.
За сокчетата обаче... по други причини и с подкрепата на педиатърката ми реших да захраня късно. Пепи имаше най ужасните колики които си мисля че може да има едно дете и нищо не му помагаше. И така до 6-тия месец. Със дни съм спяла в седнало положение и е спал в мен. Поради не знам какви причини... сигурно някаква временна невменяемост реших да го пробвам със сок. Беше на 4 месеца и половина. Такава криза ми направи, че направление за Пирогов ни дадоха. Педито щеше да ме скалпира. Не повторих. Захраних чак след 6-тия месец с картофено пюре с кърма и след това други зеленчуци. Доста по късно включих плодовете.

Искренно се надявам и ви пожелавам да сте здрави и да нямате повече проблеми.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 231
   Браво за наддаването и за това че е почнал да поема течности по някакъв начин. Кг които е наддал са достатъчни и според мен може да поизчакаш и още малко със захранването или наистина да е по няколко лъжички. Радвам се че писа  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 953
ОХ много гадно така, съчувствам ти, аз също минах през подобен период с дъщеря ми.
В момента се сещам само за няколко неща които биха могли евентуално да помогнат.

1. След като накърмиш детенцето и тръгнеш да го дохранваш, нека някой друг да го нахрани с биберона не ти - ти му миришеш на млекце и то знае че по -хубаво от кърменето няма и за това се дърпа. Пробвай примерно таткото или някоя баба да го дохрани може пък да яде от тях.
2. Можеш да опиташ да го храниш докато спи или в просъница когато се унася - при мен това помага много, защото ми е почти невъзможно да я нахраня по някой път като е будна.

3. Момичетата са ти казали - пробвай различни биберони може да пуска по трудно и да се ядосва като отказва АМ.

4. Може коликите да го мъчат още, ако е на 2-3 месеца -  ако има такъв проблем давай нещо което да ги облекчи чайче или капки.

И най вече търпение - това е период и скоро ще отмине, особено като го захраниш.

А само да не забравя кат о захранваш - не прекалявай с морковите и тиквата нищо че само това може да ти се стори че харесва - дъщеря ми има сега хипервитаминоза и е оранжева ( повече витамин А) защото и давах по 2 пюрета на ден с морков или тиква.

# 70
  • Мнения: 126
Аз мога да ти помогна малко. Имам кърма в хладилника. От Пловдив съм. Изпратила съм телефона си на лични съобщения. Вече имам такава, която се налага да размразявам и да я пия аз, за да не я хвърлям. Обади се тук или на лични, или на телефона. Съжалявам, че не съм видяла по-рано темата, за да ти помогна по-рано.

# 71
  • Мнения: 2 616
Изчетох всички съвети, които са ти дали за увеличаване н кърмата,но не видях за бирената мая да са ти споменали, предполагам си се досетила, но все пак. При мен май само тя помага. Дано детенце се оправи-защо не захраниш с оризова каша, нали кашите били по-калорични? newsm78 После ще му сложиш нещо разхлабващо в кашата(например круши или тиква), за да оправите стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт