Случи се днес... какво беше това?

  • 8 178
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 327
Щях да пиша и цитирам надълго и нашироко, но се отказах ...... Последните няколко постинга преди мен казват всичко оновак което мисля. Чак настръхнах и очите вече са ми пълни със сълзи. Напълно непознат хора, бяха квалифицирани качто злобни, за това че нямат деца.........  Представям си как бивам одумвана и оклюкарстван, че все още нямам деца............

ikol  - за една жена която няма бебенце, но пък от цялото си сърце го иска, босите бебешки краченца са невероятно сладка гледка!

Семейство което няма деца, но пък иска (това е важно уточнение) никога не би направило на проблем, босите краченца върху лентата! Такова семейство ще погледне с умиление и ще поиска тяхното дете да е на лентата, в очите на такова семейство можеш да видиш влажни очи от гледката на детенцето ти, но такова семейство не би могло да реагира така. Семействата които не могат да имат деца, обичат децата!

# 121
  • Мнения: 804
Верити, мила, не се натоварвай с такива неща. Понякога хората прибързват с мнения и  цитират клишета /а тъкива у нас има достатъчно и за стари моми, и за баби, и за свекърви, и за жени, които нямат щастието да станат майки/. Тя простотията по хората ходи. Понякога обаче реплики като тази " По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!" наливат вода в мелницата на тези, които са си позволили да обяснят просташката реакция на грубияните от магазина с липса на деца.

# 122
Ай стига, бе. Голяма драма била станала в голям магазин, че и в голям град, въх чудо голямо #Crazy Ikol като толкова много се чудиш какви аджеба са тез "мили хора" що не ги пита още на касата, ами сега занимаваш цял форум с глупости, че чак и на философия те избива. А не си ли забелязала примерно освен възрастните и децата колко са агресивни, как крещят в градския транспорт и се държат просташки??? Аре да не се правим на ощипани госпожици, все едно живеем в идеален свят и видиш ли точно тез два индивида са му нарушили целостта!

# 123
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Нещо май криво разбирате репликата "без деца". Тя не е насочена към тези, които искат, но нямат защото не могат,
а към тези които могат, но нямат защото не искат. Защо си мислите, че всички, които нямат деца безумно искат да имат. Това не е вярно и егоизмът и злобата на такива хора спрямо детските прояви наистина могат да бъдат ненадминати.

И от друга страна ми се струва нормално хората, които все още не желаят да имат деца, да не бъдат толерантни към детски приключения около себе си.
Но изместихме темата - специално за хората от случката си казах мнението и то със сигурност няма общо с това дали имат или нямат деца.

# 124
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Това не е вярно. Поне на десет места в темата пише, че това сигурно са хора, които не могат да имат деца, включително и в постинга на самата авторка.
Аз самата попитах една потребителка дали прави разлика между хора, които не иска да имат деца и такива, които не могат да имат деца.
Отговорне получих.
И защо темата да не се измества. Явно има хора, които искат да изкажат мнение по някакъв аспект от нея.

# 125
  • Мнения: 4 327
Нещо май криво разбирате репликата "без деца". Тя не е насочена към тези, които искат, но нямат защото не могат,
а към тези които могат, но нямат защото не искат. Защо си мислите, че всички, които нямат деца безумно искат да имат. Това не е вярно и егоизмът и злобата на такива хора спрямо детските прояви наистина могат да бъдат ненадминати.

Аха има разлика и то голяма естественно Wink
Ама я пак погледни "без деца" в какъв смиъл е употребено Simple Smile

Цитат на: ikol
или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...

Цитат на: -
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките


Цитат на: cathie
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
 

Това е от мен по темта поне за сега Simple Smile Научих хубава новина и съм щастлива Simple Smile

А подобни изказвания няма да спрат, дори и роман да напиша Simple Smile

# 126
  • Мнения: 2 422
По темата - защо сте се вързали? Като не им харесва, каси бол.  Peace

Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Аман от разбирачи.  #Crazy По полечка с обобщенията.  Peace Или можеш да гарантираш, че всички, сдобили се с деца са самото съвършенство? 



АМАН ОТ РАЗБИРАЧИ съвършенството е на друга планета
Тези от магазина ,че са били простаци такива са ама ХАЙДЕ ДА НЕ СЛАГАМЕ БЕЗДЕТНИТЕ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ С ПСИХАРИ ДЕТО СИ НЯМАТ РАБОТА И ГРАМ АКЪЛ В ГЛАВАТА. щот много боли знам, че съм изнервена и на предела на силите си в порбата с природата за бебе ................. не го пожелавам на никой

# 127
  • до морето
  • Мнения: 494
Хайде и аз злобната и бездетна да се разпиша.
Мила ikol и всички вие щастливо обебени госпожи, ще подкрепя мненията на всички момичета, които са писали тук и се борят за дете, защото няма човек, който да не желае да му се случи това. Злобата и агресията е навсякъде около нас и повярвайте срещала съм я и в семейства с деца и без деца. Може би ежедневните ви грижи около изхранването и отглеждането на децата не ви дават възможност да се погледнета отстрани, но повярвайте не винаги това е най-приятната гледка.
А що се отнася до богатството всяко от семействата, които се бори с безплодието плаща изразено в пари минимум по 500-600 лв. на месец за изследвания, процедури, лекаркарства. Нямаме избор трябва да печелим пари и може би на доста хора им се струва, че ние широко около врата.
Спрете и вашата агресия и тогава искайте по-добър свят, защото в настоящия момент от вас и вашето поведение зависи той да бъде такъв днес и в бъдъще.

# 128
  • Мнения: 335
По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!
Shocked Shocked Shocked
Именно заради такива изказвания на жени, които все още нямат деца са направени и по горните изказвания на някои майки, които съм убедена че нямат за цел да засегнат нито една от вас жени искащи, но все още нямащи деца. За разлика от отговора на Цецинка, които определено цели  да засегне имащите  деца  Naughty

# 129
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Прави сте.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хайде,хайде,значи имащите деца имат право да обиждат.Така излиза."Сития на гладния вяра не хваща".Който не е тръгнал по този път и представа си няма за какво става въпрос, и слава богу няма и да разбере.Не можеш да говориш за хора,които не познаваш,че са злобни,защото нямат деца!Останете си със здраве!

# 131
  • Мнения: 3 376
По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!
Shocked Shocked Shocked
Именно заради такива изказвания на жени, които все още нямат деца са направени и по горните изказвания на някои майки, които съм убедена че нямат за цел да засегнат нито една от вас жени искащи, но все още нямащи деца. За разлика от отговора на Цецинка, които определено цели  да засегне имащите  деца  Naughty

Не виждам нищо скандално в изказването на Цецинка. Не е ли самата истина, че като погледнеш нещата от такава гледна точка, и проблемът с бездетността почва да изглежда по различен начин?

# 132
  • Мнения: 1 172
Аз пък мисля, че е време да се заключи темата, щом в последните постинги в нея се обсъжда кой и как има право да обижда. Явно основният въпрос покрай темата отдавна е изчерпан, след като последните 2 страници са обяснения кой кого и как обидил, кой на кого има право да пише еди-какво си.

Горещо пожелавам на всички, които имат проблеми със забременяването, възможно най-скоро да се сбъдне тяхната мечта да станат мами Wink

# 133
  • Мнения: 4 308
Ей, вий пък сега! Защо се хващате за думите? Какво толкова е казала Цецинка?
Може би е искала да ви каже, че никой не е в борба със стерилитета по собствено желание. Случва се на хора. Случи се на мен, на някои около мен, ако се огледате има ги и около вас.
За това е препоръчително да избягвате подобни класификации и обобщения, защото никой не знае в каква позиция ще го постави живота.

# 134
  • Мнения: 804
Хайде,хайде,значи имащите деца имат право да обиждат.Така излиза."Сития на гладния вяра не хваща".Който не е тръгнал по този път и представа си няма за какво става въпрос, и слава богу няма и да разбере.Не можеш да говориш за хора,които не познаваш,че са злобни,защото нямат деца!Останете си със здраве!
Опитах се на предната страница, да ти намекна, че изказвания от този род обикновено звучат заканително и не правят добро впечатление, особено когато става въпрос за млади мами и малки деца, които са точно толкова чувствителни по отношение на децата си, колкото и вие по отношение на своя проблем. Много от пишещите тук мами са изразявали нееднократно съпричастност и разбиране и са ви подкрепяли в други форуми на БГмама. Така че, най-добре е да се прекрати това надприказване, защото неминуемо ще има обидени и с афект се кажат думи с които се цели да се засегне "противника", а не такива, които изразяват мнението на пишещия.

Общи условия

Активация на акаунт