Случи се днес... какво беше това?

  • 8 167
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Пазарувахме в голям магазин за хранителни стоки. Бяхме с двете деца. Когато плащахме на касата, малката ми дъщеря беше в ръцете ми, защото мрънкаше и не исках да вдига шум в магазина. По време на целия пазар детето стоеше кротко в количката за пазар, седнало в столчето си за кола- така пазаруваме. На касата мъжът ми вадеше покупките от количката, аз му помагах, а голямата ни дъщеря прибираше маркираните покупки обратно в количката. Дотук всичко- ОК, но вадейки покупки от количката аз волно или неволно- не мога да определя на този етап- подпрях босите крачета на бебето, на лентата на касата, тази на която се поставят покупките.
Платихме и прибирахме последните покупки в количката. Двамата зад нас- мъж и жена, на висок глас казаха на касиерката, че не желаят да поставят кутията с маслини на лентата, защото тая /аз/ сложи краката на детето си върху лентата. Последваха реплики от рода на това, че те много държат на хигиената и т.н. Касиерката мълчеше... Аз не вдявах точно какво ми разправят тия хора, мъжът ми съвсем, защото той в улисията изобщо не беше обърнал внимамие, какво съм направила точно.
След като излезох от ступора си, аз само казах на жената, да не се безпокои толкова, защото мястото, където босите крачета, на непроходилото още бебе са докоснали лентата за покупки, се намира точно отдолу под нейните покупки, т.е. нейните покупки попадат на друга част от лентата.
В това беше лирическата ми вина, че се обадих. Ония двамата избесняха,  Twisted Evil, заплашиха ни с бой, мъжът ми се намеси, опита се да тушира, но онези- не! Прости сме били, аз съм била буля  Laughing , нарекоха ме къдъна  Joy, аз бях с потник и пола, доста необичайно за къдъна, руса съм със сини очи и приличам на чехкиня, доста ме бъркат хората, но не и с къдъна.
Това, което ме потресе  Shocked беше начина, по който реагираха тези хора. Не се оправдавам, че съм постъпила правилно, като съм опряла крачетата на бебето ми в лентата, където на практика се поставя храната. Ако ми бяха направили забележка, щах да се засрамя и изчервя. Но сега съм изумена, объркана и не  знам къде се намирам. Те ни заплашиха с бой, бяха агресивни и зли. Щяли да ни попилеят, на пихтия да ни направят, тя не била тренирала днес и щяла да ни накъса.
Абе, луда работа... Мъжът ми отиде да оставя количката и се опита да говори с тях... същото... Голямата се разплака, ние се стъписахме и още сме стъписани... Какво беше това? Случи се днес, в голям магазин в голям град... За първи път ми се случи...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...
Какво мислите вие?

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:59 от ikol

# 1
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките

# 2
  • Мнения: 22 450
Хорската простотия е навсякъде, какво повече може да каже човек.

Опаковките на стоките са далеч по-нехигиенички от крачетата на едно бебе. Да не говорим, че по тази лента се разливат какви ли не неща. Но за болни мозъци, като на тези хора това едва ли е от значение.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 741
В момента си афектирана от случилото се. Спокойно. Остави ги да си се нахъсват тези "спортисти". Едно детско краче не е по-мръсно от хилядите ръце опипващи разните продукти.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Хмммм имали са късмет, че не са попаднали на моята голяма уста и на големите ръце на мъжа ми. Тогава щяха да целуват краката на бебето до припадък вместо извинение Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Брррр...... нямам думи!!! Накъде отива този свят?!  #Crazy
Имах подобно преживяване на плажа преди 2-3 години. Бяхме с 2 деца на наши приятели и моята госпожица. Та децата носеха в найлонови торбички вода, за да си напълнят басейна на пясъка. Е, някои бяха с малки дупчици и имаха фонтанчета. Двама, мъж и жена, на около 30 години, легнали досами водата като скочиха, че като се равикаха... ужас!!! Намокрили са ги били, луда ли съм била и прочие. Хората наскачаха уплашено, чудейки се какво толкова става. Побеснях направо!!! Не за друго, а защото става въпрос за нетолерантност към деца!!! Е, не и останах длъжна и може би това и затвори устата, обаче децата как се стреснаха...Ако ми бяха направили забележка тихо и кротко, щях да се скъсам да им се извинявам и да скастря децата, но като не знаят как да реагират ... каквото повикало, такова...
Та за съжаление все повече такива примери виждаме....Озверяха хората и това е!

# 6
  • Мнения: 1 589
Ми какво да мисля?Един културен човек не би реагирал по този начин-може учтиво да ти каже,че не му е приятно да си сложи храната там.ама чак скандали....да налита на бой....Тези хора явно не са гледали деца

# 7
  • Мнения: 146
Ужас!  ooooh! През ден се изумявам колко примитивни са станали много хора. Вече съм престанала и да се опитвам да разбирам такива диваци... Не знам дали искат да имат деца (предполагам обаче, че мразят деца) но от такива родители стават още по-големи чудовища! Може да са били с проблемно детство, хващам се на бас, че техните родители са ги малтретирали, заплашвали и ругали.
Честно си признавам, че не знам какво бих направила на твое място, Икол.. Може щях да се правя, че не ги чувам и виждам. Колкото и да е тъпо.. Не знам как изобщо се реагира на такава простащина, агресия, глупост, събрани в едно.
Освен да се успокоиш няма какво друго да направиш.  Tired Пък и нали лошите неща се забравят

# 8
  • Мнения: 2 563
Тия хора на са наред. В такива случаи гледам през тях и казвам "Извинете". Ако искат да ми вряскат - ОК - аз си излизам обаче. Мъжът ми не го е усвоил тоя номер, но си го уча - няма по-коварен номер от това да си ядосан и да налиташ на бой и да срещнеш безразличие и/или любезно извинение.

# 9
  • Мнения: 48
Не съм афектирана, а изумена!  Shocked
Не оспорвам, това че им е станало неприятно от това, че крачетата на моето бебе са били там където се слага храна, но се замислих, дали ако аз видя нечии бебешки крачета върху лентата, където ще поставя покупките си ще се погнуся. Е, аз няма да се погнуся, а ще се усмихна. Дори да видя нещо, което ще ме погнуси пак не бих реагирала така. За реакцията става дума. Тя ме плаши... много... тези хора пазаруват с нас ва магазина, може да пътуваме с тях в самолет, автобус, може да седнем на една и съща пейка, може да сме хавлия до хавлия на плажа...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ужас, не се сещам да съм попадала чак на такива злобни и агресивни същества! Представям си какво ти е било, аз също бих се стъписала.
Да не говорим за причината за тази агресия.. абе думи нямам. Като са толкова големи чистофайници, да ходят с маски и гумени ръкавици и изобщо да не си слагат храната по тези ленти, дори да не е стъпвало по тях "мърлявото" ти бебе  Laughing

# 11
  • Мнения: 750
Ай стига ве Shocked.баси хората... doh

# 12
  • Мнения: 2 792
  Хора всякакви, не го преживявай тежко, ежедневието ни сблъсква с купищата идиоти, трябва да си пазим нервната система.

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бе я им тегли една и да не ти дреме.
може да са имали кофти ден Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 48
Хората наистина сме всякакви. Но тези бяха мнооооого по-различни от нас, може би затова ме впечатлиха толкова, че занимавам и вас с тях. Много въпроси си задавам, много отговори търся. Най-важното за мен е да разба кое дава право да мачкаме другите. Мъжът беше по- възрастен от нас, а жената наша възраст. Нафукани, може би без финансови тревоги. Та и ние сме такива, с образование сме, умеем да общуваме с хора/поне така си мислим с мъжа ми/, независими сме финансово, деца си имаме, дом,  коли, защо заради едно такова нещо някой, който е на същата опашка в магазина до нас СИ ПОЗВОЛЯВА да се държи така с нас? Кое му дава силата? По какви критерии хората определят мястото в ерархията на другите на опашката в магазина?
Много философско стана...

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:57 от ikol

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Какво ти пука въобще не им обръщай внимание та такива. HugНяма смисъл заради някакви простаци да си хабиш нервите!

# 16
  • Мнения: 216
Аз просто щях да и кажа 4е краката на беб4ето са били на по 4исти места от нейната уста и готово. да не си мисли 4е иня дето и е пакетирал маслините не се е 4есал, хайде моля ти се простаци всякви има, то и аз съм афектирана де, сега влизам (буквално преди секунди) от такъв магазин кадето след като напълнихме цяла коли4ка с продукти....не ни дадоха да си ги платим с кредитна карта....от незнам си кога приемали само дебит и кеш а на входа ме ошушкаха с 4ленски внос     и не споменаха като им казах 4е незнам дали ще имам достатъ4но в дебитната каса. Та така направих една генерална репетиция и утре пък ще съм светкави4на, или като инкредибъл уоман Peace Майната им на бесните по магазините

# 17
  • Мнения: 2 035
Оффф тъп народ беее  #Cussing out
Направо такива ми иде да ги гръмна  #2gunfire  Аман от "чистофайници" пууууу нямам думи  Twisted Evil
Трябваше да ги питаш маслинките за обяд ли са им, а кутията за вечеря ли ще я папкат  Joy

# 18
  • Мнения: 17 407
Тез нормални ли са, бре! То всичко е в торбички, или фабрично пакетирано. Аз не бих се обяснявала хич- извинявам се и довиждане.

# 19
  • Мнения: 1 799
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Неприятна история, но не би трябвало изобщо да им отговаряш.
И наистина крачетата на бебето са почисти от техните ръце, пипали опаковките в маркета, разглеждайки ги, тикащи количката и т.н.
Злобни хора има навсякъде, но се опитвай да ги игнорираш.

# 20
  • Мнения: 17 407
Откъде пък разбрахте, че нямат деца? Децата не пречат на хората да са злобни и невъзпитани Peace

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ооооооооох, проЗД народ, слаба държава  #Crazy

Добре, че не ми се е случило на мен  Twisted Evil  #2gunfire #2gunfire

# 22
# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пък не бих се извинила. То няма за какво?!?!
Все едно да поставиш ръка на лентата, тя по-чиста ли ще е от неходещо детско краче?
Ако ми се спука млякото и се разтече, ще се извиня и то на касиерката, ама че детето е докоснало лентата - Naughty

Аз си мисля, че хора, които не могат да имат деца, се умиляват от чуждите, а тези явно просто мразят децата!

# 24
  • Мнения: 48
Знаете ли, защо си мисля, че нямат деца и това е болната им тема?
Първо, защото имам нужда да си дам някакво обяснение и да се успокоя. Второ, защото аз съм човек, който се съобразява/ дори понякога прекалено много/ с мнението и комфорта на околните. Та аз самата не се замислих, че действието ми може да е неприятно някому. От друга страна всички ние имаме деца и обичаме детските крачета, защото са мънички, сладички, чистички и изобщо са едни от най- контрастните части с телата на възрастните. Не може човек, който познава тази сладост, да бъде така негативно провокиран от нея!  Naughty
Утрото е по-мъдро от вечерта! Сега ми е забавно като се сетя, дори ми е мъчно за тези хора... Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:31 от ikol

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 199
Хората вече изперкват  за някакви дребни неща гледат да се заяждат.Да не ти пука  вопще  нищо не е станало такаче не се чуствай виновна за нищо.Ако при нас се беше случило  незнам дали само със  скандал щеше да се размине защтото мъжа ми е луда глава .А като става дума за сина му просто не ми се мисли какво щеше да стане .

# 26
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Но тези бяха мнооооого по-различни от нас, Нафукани, може би без финансови тревоги.
Аз си представям следната катинка - тия двамата са толкова отегчени от "идеалния" си супер скучен живот, и си мислят , че са най-великите, което им дава право ( според тях) да раздават правосъдие насам и на там. Много ми е чудно с какво точно бебешките стъпчици ще и замърсят маслините на тая коза newsm78

# 27
  • Мнения: 2 401
Не вярвам та това, което чета, честно.  Но щом си си направила труда така да го опишеш явно е истина.  Тези хора имат сериозни проблеми, нищо друго не мога да кажа.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Ох  ooooh! Таз жена, като толкова държи на чистотата да не пазарува от магазина. Ми тя дали има представа колко хора са пипали кутията и с мръсни ръце? А нали ще плати с пари? Тия пари колко хора са ги пипали? И тя, със същите тези ръце след парите ще хване кутията. На някои хора животът им е много сложен. Сами си го правят такъв. Плюй си в пазвата (имам чувството, че направо си се уплашила). И следващия път не се връзвай толкова  Whistling

# 29
  • Мнения: 1 165
Не мога да разбера,защо хората понякога започват веднага с лошото?Ами нещата могат да се оправят и с един по-умерен разговор...Реакцията на тези хора показва единствено ,че са комплексирани нещастници и във ваше лице са видели идеалната жертва да си изкарат целия натрупан яд(все пак вие сте с две деца и се предполага ,че няма да можете да реагирате агресивно като тях.Защо не пробват със същата реакция към някой "бизнесмен"?)

# 30
  • Мнения: 7 114
По темата - защо сте се вързали? Като не им харесва, каси бол.  Peace

Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Аман от разбирачи.  #Crazy По полечка с обобщенията.  Peace Или можеш да гарантираш, че всички, сдобили се с деца са самото съвършенство? 

# 31
  • Мнения: 1 172
Много хора стават търпеливи и толерантни към чуждите деца, едва когато имат свои. Така се случи и с мен, така виждам че се случва и с много мои приятели и познати. На теория е много лесно да се каже "не може на едно дете да не може да му се обясни еди-какво си " или "това е липса на възпитание, липса на родителско внимание" и т.н. Но ако всичко беше толкова лесно , като на теория Wink

Съгласна съм, че не е хубаво детето да стъпва с крака върху лентата. Но не съм съгласна, че грубите думи, заплахи и т.н. са правилния начин да се изрази това недоволство. На мястото на авторката, бих се извинила за невниманието и бих накарала касиерката да извика персонал, който да почисти лентата. Без да обръщам внимание на тона и нападките, без да давам обяснение къде точно е стъпило детето, колко са му чисти краката, и колко мръсно е всичко друго в магазина. На мястото на възмутената дама, просто бих изискала от касиерката да извика човек, който да почисти. Или да извика управителя. В магазина си има персонал, който да се занимава точно с тези конфликти. В никакъв случай обаче саморазправата не е решение.
Да не говорим, че една такава ситуация много лесно може да излезе от контрол и да се стигне до сериозни последици за накой/и от участниците.  Само се чудя  касиерката и охраната как са проспали този скандал и въобще колко адекватни реакции са имали.

# 32
  • Мнения: 526
Много неприятна случка...Това за мен е невероятна простотия и грубост ShockedНе мога да си представя,че за нормалномислещ човек чифт детски крачета,опрени на лента за покупки,биха били повод за скандал!
Надявам се,че вече си се успокоила...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Между другото мисля, че касиерките разполагат с почистващ препарат и парцал. Аз съм виждала в Пикадили да забърсват лентата. В този случай мисля, че по-скоро детето си е изцапало крачетата, стъпвайки на лентата.

# 34
  • Мнения: 2 556
Ужас. Просто не са били добре хората психически. Пълно е с такива, ходят си свободно по улиците и на пръв поглед не им личи. Забравете час по-скоро случката - неприятен инцидент с луди и толкова.

# 35
  • Мнения: 48
*SV* , нямаше време за обяснения и призоваване на персонал, управител, молба за почистване и т. н., нямаше време за нищо. Ступор и изумление от наша страна и хора, които нямат желание да чуят извинение и каквото и да било от тяхна. Това не е общуване. Знам, че на теория е много лесно да се каже, аз бих направил това или онова. Сега и аз се сещам какво е трябвало да направя..., но иде реч за тая порода хора...дето си ПОЗВОЛЯВАТ  да мелят и мачкат ....
...а персонала- казах вече, магазинът е огромен- поне 25 каси, касиерката мълчеше, охрана не видяхме...

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Неприятна история, но не би трябвало изобщо да им отговаряш.
И наистина крачетата на бебето са почисти от техните ръце, пипали опаковките в маркета, разглеждайки ги, тикащи количката и т.н.
Злобни хора има навсякъде, но се опитвай да ги игнорираш.
Това щях да напиша и аз... Опаковките на стоките са толко мръсни, а те се хванали за бебешки крачета ooooh! Изглежда си имат причина за тая злоба... Просто забравете случката.

# 37
  • София
  • Мнения: 397
касиерката по принцип не трябва да заема страна и да влиза в конфликти,защото после все тя ще го отнесе и от клиентите и от шефовете,но можеше поне да забърше лентата,за да се успокоят "чистофайниците".оставете ръцете или опаковките,ама ако вместо крачетата преди тях някоя баба беше тръснала на лентата мрежа с картофи или лук примерно,които са и без опаковка, тогава на по-чисто ли щяха да си сложат маслинките? Laughingпо магазините има много такива хора,хванат се за нещо,за да могат да кажат:това в германия никъде го няма...или нещо от сорта,избиват комплекси според мен.

# 38
  • Мнения: 1 554
тези хора май са озлобени към целия свят не са наред нещо наистина не са попаднали на хора  #2gunfire
ако бях ме ние в тази ситуация понеже познвам мъжът си много добре мисля 4е нямаше да имат зъби  Mr. Green

както и да е

мила забрави го този слу4ай гледкай си децата такива хора винаги е имало и ще има неможем да ги избегнем   bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 102
  Хора всякакви, не го преживявай тежко, ежедневието ни сблъсква с купищата идиоти, трябва да си пазим нервната система.
Естествено е на всички тук да ни се струва абсурдна тази ситуация.Повечето хора не биха реагирали изобщо така.Но има такива, които живеят от това да нагрубяват и нараняват другите било то познати или непознати.Те няма да заспят спокойно ако не вдигнат поне няколко скандала на ден и то без значение от повода - в магазина - ако не беше ти щяха да се развикат за нещо на касиерката или на паркинга или ....навсякъде.Едва ли и причината е в липса или омраза на деца, лошо детство или просто лош ден.Те просто са си такива - лоши и злобни.Аз такива хора наричам енергийни вампири, които като нараняват другите и им нарушават спокойствието се чувстват добре и са доволни.Далеч от такива хора. #2gunfire

# 40
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нямам думи. Хорската агресия е направо безмерна. И коклко пък са мръсни едни бебешки крака??!?!!?
Безумие.

# 41
  • Мнения: 804
Простотията е неизлечима. Сблъсквала съм се с подобни чистници. Обикновено са тотални мърлячи, които на всяка цена се стремят да подчертаят колко държат на хигиената. Ако не си била толкова стъписана, сигурно щеше да забележиш че "дамата" вони на пот и под обеления лак прозира траурен маникюр. Човешката грубост и простащина никога  не ме е изненадвала. Изненадва ме, че в този случай и в подобни на него никой не се намесва, за да озапти кретена. Хората си траят и гледат сеир. Мислите ли, че ако двама трима се обадят и кажат на такива олигофрени да не правят скандал от нищо и да не обиждат хората, те ще продължат. Не! Такива хора нападат само когато противникът е над нивото им, когато изглежда възпитан и интелигентен човек и са сигурни, че няма да им отвърне. Тези лумпени не нападат себеподобни, защото се страхуват. Къде е в такъв момент охраната на магазина, къде е управителя? Естествено, че ги няма. Жалка първобитна история! Каква Европа, какви 5 лева...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.


Това е грозно, даваш ли си сметка колко жени би могла да засегнеш с тази констатация? Може да не могат да имат деца, може да не искат деца, може и да имат...това няма значение.
Относно случката...да, неприятна е, има много криви и лоши хора. Не го мисли много, не заслужават.

# 43
  • Мнения: 804
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.

С деца или без простакът си е простак. Простакът с деца дори е по-вредан, защото създава потенциални простачета.

# 44
  • Мнения: 2 401
Простотията е неизлечима. Сблъсквала съм се с подобни чистници. Обикновено са тотални мърлячи, които на всяка цена се стремят да подчертаят колко държат на хигиената. Ако не си била толкова стъписана, сигурно щеше да забележиш че "дамата" вони на пот и под обеления лак прозира траурен маникюр. Човешката грубост и простащина никога  не ме е изненадвала. Изненадва ме, че в този случай и в подобни на него никой не се намесва, за да озапти кретена. Хората си траят и гледат сеир. Мислите ли, че ако двама трима се обадят и кажат на такива олигофрени да не правят скандал от нищо и да не обиждат хората, те ще продължат. Не! Такива хора нападат само когато противникът е над нивото им, когато изглежда възпитан и интелигентен човек и са сигурни, че няма да им отвърне. Тези лумпени не нападат себеподобни, защото се страхуват. Къде е в такъв момент охраната на магазина, къде е управителя? Естествено, че ги няма. Жалка първобитна история! Каква Европа, какви 5 лева...

На мен подобна чистница вчера ми влезе с обувки в идеално чистия апартамент, разходи се из всички стаи, подържа ми бебето и си изми ръцете след това (не преди това).

# 45
  • Мнения: 921
Цитат
...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...
Цитат
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките
Цитат
Тези хора явно не са гледали деца
Цитат
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Цитат
мисля, че нямат деца и това е болната им тема
Цитат
Много хора стават търпеливи и толерантни към чуждите деца, едва когато имат свои
Цитат
Изглежда си имат причина за тая злоба...

??????????? newsm78

Какво ви става, бе хора? Дайде да обвиним хората, които нямат деца и за глада в Сомалия или за войната в Персийския залив!! Или пък за ежеднивните убийства по пътищата! Това, че има хора с психични отклонения или такива, които избиват комплекси, или пък са прекалили със стероидите днес не е основание да ги слагаме под един знаменател с хората без деца. Едва ли причината за агресията им е тази? Това си е до човека, а не ... По вашата логика дайте да опандизим всички бездетни, щото са потенциални престъпници? Crossing Arms  И така ще си решим проблема с агресията? Айде поспрете малко с подобни коментари, моля!!! Лобирате за толерантност, а вашата къде е?

# 46
  • Мнения: 95
Хмммм имали са късмет, че не са попаднали на моята голяма уста и на големите ръце на мъжа ми. Тогава щяха да целуват краката на бебето до припадък вместо извинение Mr. Green
Joy Joy Joy

# 47
  • Варна
  • Мнения: 567
Тя простотията по хората ходи!
Тези ленти са толкова мръсни, постоянно касиерките ги замазват с едни парцали, даже има неща които не слагам на лентата, а давам директно на касиерката и ще дойде някаква тъпа комплексарка да ми вдига скандал защо съм допряла крачетата на детето до лентата, е нека да ме хване в петък след работа, направо магазина ще омета с нея!

# 48
  • Мнения: 1 799
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Аман от разбирачи.  #Crazy По полечка с обобщенията.  Peace Или можеш да гарантираш, че всички, сдобили се с деца са самото съвършенство? 

Съвсем не. За жалост. И много хора тук - предимно майки, които го доказват.
А как ми се иска да мога да го гарантирам...
Съвършени хора няма, но стремящи се към това трябва да има.
Както и да се стремим да не бъдем злобни.
Ако съм те засегнала лично по някакъв начин, приеми извиненията ми. Естествено, че мога да обобщавам. Както и ти можеш да се държиш както си искаш и го правиш - опитваш се да ми държиш назидателен тон.
По темата. Продължавам да съм на същото мнение.

Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Това е грозно, даваш ли си сметка колко жени би могла да засегнеш с тази констатация? Може да не могат да имат деца, може да не искат деца, може и да имат...това няма значение.

Не, не мисля, че е грозно. Аз не обиждам никого, но доста от вас винаги скачат да търсят сметка за нечии думи, търсейки в тях някакви други смисли и да обвиняват в нетактичност.
Не би трябвало да се засягат хора, които не са злобни. Говорим за злоба. А тя смазва изпитващия я.
Ако правя някакви обобщения, то те се основават на лични наблюдения.
Тъй като тук всички говорят хипотетично, не виждам защо някой трябва да се почувства засегнат. Изводите по този случай съм си направила въз основа на споменатите от авторката факти и на личен опит.
И продължавам да мисля същото.
Съжалявам, ако обиждам някого. Ни най-малко това е била целта ми.

Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
С деца или без простакът си е простак. Простакът с деца дори е по-вредан, защото създава потенциални простачета.

Абсолютно съм съгласна с мнението ти, babche.

# 49
  • Мнения: 1 799

Какво ви става, бе хора? Дайде да обвиним хората, които нямат деца и за глада в Сомалия или за войната в Персийския залив!! Или пък за ежеднивните убийства по пътищата! Това, че има хора с психични отклонения или такива, които избиват комплекси, или пък са прекалили със стероидите днес не е основание да ги слагаме под един знаменател с хората без деца. Едва ли причината за агресията им е тази? Това си е до човека, а не ... По вашата логика дайте да опандизим всички бездетни, щото са потенциални престъпници? Crossing Arms  И така ще си решим проблема с агресията? Айде поспрете малко с подобни коментари, моля!!! Лобирате за толерантност, а вашата къде е?


Струва ми се, че драматизираш. Никой не  е обвинил хората, които нямат деца. А е изказал предположения, че точно в този случай, евентуално, хора без деца са избухнали по някакъв повод с дете.
Слагаш думи в устата и мисли в главите на хора, които не познаваш.
Глобализирането на този иначе частен случай е неуместно.

# 50
  • Мнения: 1 172
Тъй като tanya_75 ме е цитирала, искам специално да подчертая, че мнението ми въобще не е насочено срещу бездетните. Напротив, исках да кажа точно обратното - за мен е нормално хората без деца, както и тези с отдавна порастнали деца, да са по-малко толерантни и търпеливи към чуждите деца. Разбирам ги и не им се сърдя, че не приемат волностите на моето дете, разбирам и че от тяхната позиция всичко е въпрос на възпитание и родители "на място". За тях това са нечии крака, стъпили на лентата. За родителите, това са чистите крачета на тяхното детенце.  Въпрос на възприятие. Аз също преди да имам дете, съм се дразнила много на децата. Без да съм била озлобена - просто не съм била притръпнала .

Това, което не разбирам е, как който и да е ще си позволява да ми крещи и да ме заплашва и този екшън няма да бъде забелязан от никой от управата и охраната на магазина. А след такъв скандал, не бих и стъпила в същия магазин  - аз мисля, че след като няма охрана, на която може да се разчита, то нямам работа там. Че утре някой друг разтеперен чичко, може да ме удари с нещо, щот детето ми пищяло на касата (пък така не е възпитано да се прави) или щот след като си е извадило ръката от устата, е пипнало лентата на касата.  
  

# 51
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Cathie, надявам се че правиш разлика между хора, които не могат да имат деца и такива, които не искат да имат деца.

Към авторката на темата- попаднали сте на озлобени олигофрени. Не си го слагай на сърце, все по-често се срещат, особено в големите градове.

# 52
  • Мнения: 651
Cathie, надявам се че правиш разлика между хора, които не могат да имат деца и такива, които не искат да имат деца.
доста е тъпо да се слагат всички бездетни под един знаменател..
Нещо ми се е свило сърцето и си мисля - ТОВА НЕ Е ЛИ ТИПИЧЕН БГ-ИНЦИДЕНТ Sad
Ше ми е интересно да прочета мнения на чужбинските мами...

# 53
  • Мнения: 231
Това е доста гадна постъпка,може и да е типична за нас БГ  newsm78,сигурна съм,че навсякъде по света се намират такива куковци/простаци,малоумници.../.Мен ме мъчи питанка:защо никои от присъстващите не се е обадил newsm78,понякога имам чувството,че всички ставаме егоисти,сирджии и т.н.
Няма да коментирам за хигиената на магазините,защото нищо не може да се сравни с едни малки боси крачета,няма по чисто,ароматно и сладко нещо от едно дете.
Ако ние с мъжа ми бяхме попаднали на такава ситуация щяха да пишат по вестниците.

# 54
  • Мнения: 804
Няма да коментирам за хигиената на магазините,защото нищо не може да се сравни с едни малки боси крачета,няма по чисто,ароматно и сладко нещо от едно дете.
Ако ние с мъжа ми бяхме попаднали на такава ситуация щяха да пишат по вестниците
.
newsm10

# 55
  • Мнения: 921
Струва ми се, че драматизираш. Никой не  е обвинил хората, които нямат деца. А е изказал предположения, че точно в този случай, евентуално, хора без деца са избухнали по някакъв повод с дете. Слагаш думи в устата и мисли в главите на хора, които не познаваш.

След като не мислиш така, защо се чувстваш засегната от казаното от мен?!  Thinking И защо отговоряш от името на всички? newsm78

Глобализирането на този иначе частен случай е неуместно.

Напълно съм съгласна, но и изказване от сорта, че тези хора не могат да имат деца и затова са озлобени също е неуместно. Има хиляди други причини за инцидента, сигурно.


Няма да пиша повече за да не спамя темата още.  Peace

# 56
  • Мнения: 1 799
tanya_75, не мога да се засегна от човек, който не ме познава и когото аз не познавам.
Изказваме се по дадена тема, ти, аз и много други потребители.
Не отговарям от името на всички. Но си цитирала не само мое мнение. А и подобни на моето. Предполагам, че въпросните потребители също не слагат всички под един знаменател.
Да ми се вменяват мисли, които нямам, не ми харесва особено. Но чак пък да се засягам...
Да, причините  за озлоблението на хората могат да бъдат най-различни. Да не говорим, че за злобата често няма и причина. Което също си има обяснение.
Аз, а и някои други, както и самата авторка, сме изказали някакво мнение. Възможно мнение. В никакъв случай не мисля, че всички хора без деца са злобни в подобна ситуация. Но някои са. Както и не мисля, че всички с деца са светци. Дори напротив.
Виртуалното размятане на шпаги не ми е по сърце, освен ако някой не ме цитира, видял в думите ми едва ли не опит за дискриминация на определена група хора, обида и прочие.

# 57
  • Мнения: 48
Ееее, момичета!
Ама защо така сега, с деца,  без деца! Аз също мисля, че тези хора се държат така, защото нямат деца, но никъде не съм казала, че всички хора без деца се държат по този начин. Това дали имаш или нямаш дете не те прави лош или добър човек! Но ако си добър не може да се държиш така с хората пред деца, а било то и чужди! Това исках да разбера, момичета, това лошотия ли е у тези хора, или нашата постъпка е лоша и заслужава такова отношение.
Чудя се какво значи това в Европа го няма/да сложиш краката на бебето си на лентата/, като в Европа бебетата лазят по пода на магазина, сядат по земята на улицата, взимат си от картофките на хора седнали до тях в Мак Доналдс и това никого не впечатлява- само мен!
 Никой не е длъжен да търпи крачетата на моето дете където и да било, но аз пък длъжна ли съм да търпя лошото у хората още повече несъзнателно провокирано!

# 58
  • Мнения: 636
Не се безпокой, миличка. Луди има навсякъде. Аз за такива имам смразяващ поглед запазена марка. Обикновено млъкват и гледат на парцали Peace

# 59
  • до канала
  • Мнения: 518
най-вероятно нямат деца и може би ви завиждат

# 60
  • София
  • Мнения: 1 877
Хмммм имали са късмет, че не са попаднали на моята голяма уста и на големите ръце на мъжа ми. Тогава щяха да целуват краката на бебето до припадък вместо извинение Mr. Green

 smile3521

Кошмар!!! "Не била тренирала днес..." Мале много се вбесих #Cussing out!!! Така описана случката ми се струва като сценарий на филм на ужасите...

# 61
  • Мнения: 420
В Канада не мисля, че е възможна подобна случка. Ако има такива чистофайници, те пазаруват от магазини за екологично чисти храни и не ходят по големите вериги.
А ако все пак се случи, охраната на секундата ще се намеси и полицията ще дохвърчи.

# 62
  • Мнения: 6 167
историята е супер странна и не искам да ги оправдавам тези хора
не бих им отделила и цяла тема, не си заслужава, бих ги забравила на секундата  Laughing
аз бях свидетелка на една по-гнусна сцена, при нас тези, които ти режат салами и сирене са без ръкавици и с едни шапчици. докато режеше една шунка, на девойката й падна фибата, която държи тия смешни шапчици.
тя инстинктивно си я оправи. да, но клиентката забеляза. направи забележка, момичето се смути и засрами ( инстинктивно беше), онази й каза ' доведете ми друга да ми нареже сирене", извикаха друго момиче, а провинилата се взе следващия клиент по номер, който бях аз. аз обаче съм деликатна българка, която сакън да не направи забележка на някой.... Confused


това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките

не просташко, а свръх просташко изказване.

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...
Цитат
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките
Цитат
Тези хора явно не са гледали деца
Цитат
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Цитат
мисля, че нямат деца и това е болната им тема
Цитат
Много хора стават търпеливи и толерантни към чуждите деца, едва когато имат свои
Цитат
Изглежда си имат причина за тая злоба...

??????????? newsm78

Какво ви става, бе хора? Дайде да обвиним хората, които нямат деца и за глада в Сомалия или за войната в Персийския залив!! Или пък за ежеднивните убийства по пътищата! Това, че има хора с психични отклонения или такива, които избиват комплекси, или пък са прекалили със стероидите днес не е основание да ги слагаме под един знаменател с хората без деца. Едва ли причината за агресията им е тази? Това си е до човека, а не ... По вашата логика дайте да опандизим всички бездетни, щото са потенциални престъпници? Crossing Arms  И така ще си решим проблема с агресията? Айде поспрете малко с подобни коментари, моля!!! Лобирате за толерантност, а вашата къде е?

Да не си стояла много на слънце днес?
Понеже последния цитат е мой- да поясня... да, смятам, че неприкритата злоба и агресия на тия хора не е в босите бебешки крачета (които със сигурност са по-чисти от плота), а в нещо друго!

# 64
  • Мнения: 1 554
Няма да коментирам за хигиената на магазините,защото нищо не може да се сравни с едни малки боси крачета,няма по чисто,ароматно и сладко нещо от едно дете.
Ако ние с мъжа ми бяхме попаднали на такава ситуация щяха да пишат по вестниците
.
newsm10


 smile3521 и аз си мисля така

# 65
  • София
  • Мнения: 329
За съжаление има доста такива озлобени хора навсякъде,  готови да реагират по този ужасяващ според мен начин,от който дори би ме хванало страх Confused

За писалите, който казват че мъжете им веднага биха избили зъбите на грубияна - ами не съм сигурна, че за баща, до който са застанали двете му дечица, най- нормалната реакция ще е да удари едно круше в десятката на някой развикал се отзад на опашката в магазина Shocked Просто някак си не си го представям аз.   Thinking
Познавам "пострадалото" така да се каже семейство. Това са толкова добросърдечни и комуникативни хора, чрез който въпросната двойка е видяла възможност да избие комплексите си  Tired

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 20:52 от npopova

# 66
  • Мнения: 2 401

Познавам "пострадалото" така да се каже семейство. Това са толкова добросърдечни и комуникативни хора, чрез който въпросната двойка е видяла възможност да избие комплексите си  Tired

Това си личи  от самите постове на мацката.

# 67
  • Мнения: 216
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.


Това е грозно, даваш ли си сметка колко жени би могла да засегнеш с тази констатация? Може да не могат да имат деца, може да не искат деца, може и да имат...това няма значение.
Относно случката...да, неприятна е, има много криви и лоши хора. Не го мисли много, не заслужават.
НАпално подкрепям Peace половината от тук пишещите не са майки по една или друга при4ина, защо слагаш хората под общ знаменател? Naughty

# 68
  • София
  • Мнения: 329

Познавам "пострадалото" така да се каже семейство. Това са толкова добросърдечни и комуникативни хора, чрез който въпросната двойка е видяла възможност да избие комплексите си  Tired

Това си личи  от самите постове на мацката.
Мнението ми по темата щеше да е същото дори и да не ги познавах  Hug

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 15:48 от npopova

# 69
  • Мнения: 1 799
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.

Това е грозно, даваш ли си сметка колко жени би могла да засегнеш с тази констатация? Може да не могат да имат деца, може да не искат деца, може и да имат...това няма значение.
Относно случката...да, неприятна е, има много криви и лоши хора. Не го мисли много, не заслужават.
НАпално подкрепям Peace половината от тук пишещите не са майки по една или друга при4ина, защо слагаш хората под общ знаменател? Naughty

Тъй като, предполагам, мен питаш - не мога да отговоря на въпроса ти, защото не слагам всички под един знаменател. Доста обстойно съм го обяснила по-нагоре.
Грозно е да тълкуваш нечии думи като обида, когато в тях такава просто няма.. Това е по-грозно.

# 70
  • Мнения: 216
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.

Това е грозно, даваш ли си сметка колко жени би могла да засегнеш с тази констатация? Може да не могат да имат деца, може да не искат деца, може и да имат...това няма значение.
Относно случката...да, неприятна е, има много криви и лоши хора. Не го мисли много, не заслужават.
НАпално подкрепям Peace половината от тук пишещите не са майки по една или друга при4ина, защо слагаш хората под общ знаменател? Naughty
Не споделям мнението ти защото ти без да си свидетел на слу4ка и без да познаваш отсрещната страна си правиш изводи и измисляш при4ини за поведението и , при4ини мога да ти дам сто в нейна полза но не мисля 4е е редно при положение 4е тя  си знае каква и е при4ината , въпроса е в това 4е не би трябвало да се прави на проблем нещо толко поправимо, дори да има OCD, или друго то има десетки на4ини да се по4исти и дезинфекцира без коментари.

Тъй като, предполагам, мен питаш - не мога да отговоря на въпроса ти, защото не слагам всички под един знаменател. Доста обстойно съм го обяснила по-нагоре.
Грозно е да тълкуваш нечии думи като обида, когато в тях такава просто няма.. Това е по-грозно.

# 71
  • Мнения: 1 799
Нормално е да имаме различни мнения. И не винаги  е нужно да приемаме чуждото.
И казах, че съм си направила извод въз основа на две неща - поднесените факти и житейски опит - мой личен. А той не е много малък.
Всички примери в нета са хипотетични. Дай да не се изказваме в такъв случай, Защото не сме преки свидетели.

# 72
  • Мнения: 48
Ей, момичета стига вече спам! Пуснах темата, защото ми беше и още ми е болно. Защо сега зорлен търсите под вола теле- кой кого обидил, кой казал, че тези дето нямат деца били едикакви си, а тия с деца други, за знаменатели говорите, за най-малко общо кратно... стига де!
Майки или не, всички сме хора! Тия дето са майки, са майки от известно време, а тия дето не са, ще станат. Не разбрахте ли, че въпросът е какво беше това, което ми се случи, в голям град, в голям магазин, вчера, а не някога. Може би намерих част от отговорите, които търсих, благодарение на вас, за което съм признателна на всички, които писаха по темата. Моля, не бъдете мнителни, нека всеки каже какво мисли, а не да коментира думите на другите!
Благодаря ви !  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 309
Ооооооооо,не са попаднали на когото трябва!!!Бъди сигурна,че с такова държание ще гризнат нечий тупаник!

# 74
  • Мнения: 420
Изключително изискано и културно е да се отговори на простотията с тупаник!
То най-добре всички междуличностни захапки е редно с тупаник да се решават!

# 75
  • Мнения: 48
Е, хубаво де, а как да се отговори тогава на простотията. Трябва да и се отговори все някак. Тупаник на думи и тупаник в ситуацията са различни неща. Игнор, демонстрация на презрение, мълчание, опит за обяснение, дори извинение, също не помагат. Задънена улица... Искам утре, като ме нарочи някой в магазина да си избива комплексите с мен, аз да мога да се справя, а не да размишлявам отново по тези въпроси. Мога да обидя и аз, ама те пак ще обидят мене и така до безкрай. Нещо дава на тези хора сила да са такива, окрилени... нещо ги води. Теглила съм им майната/нали съм от Пловдив  Wink/ още на паркинга, обаче това не ми пречи да си търся модел на поведение за вбъдеще, защото утре мога да ги срещана пак.

# 76
  • Мнения: 1 172
Е, хубаво де, а как да се отговори тогава на простотията. Трябва да и се отговори все някак. Тупаник на думи и тупаник в ситуацията са различни неща. Игнор, демонстрация на презрение, мълчание, опит за обяснение, дори извинение, също не помагат. Задънена улица... Искам утре, като ме нарочи някой в магазина да си избива комплексите с мен, аз да мога да се справя, а не да размишлявам отново по тези въпроси. Мога да обидя и аз, ама те пак ще обидят мене и така до безкрай. Нещо дава на тези хора сила да са такива, окрилени... нещо ги води. Теглила съм им майната/нали съм от Пловдив  Wink/ още на паркинга, обаче това не ми пречи да си търся модел на поведение за вбъдеще, защото утре мога да ги срещана пак.
Използвам няколко универсални реплики. Ако някой иска да ми чете конско, му казвам, че нямам намерение да се занимавам с него - да се обърне към съответния персонал. Ако някой ми се пени, че не съм паркирала правилно или нещо от рода, му казвам да се обади в полицията, ако наистина съм в нарушение, ще си понеса последсвията. Хората обичат "да скачат" на видимо по-отстъпчивите от тях. Единствено трябва да ги изненадаш с готов и точен отговор. Решиш ли да им слизаш на нивото,нямаш почти никакъв шанс за успех. Затова и преди ти писах, че няма смисъл да се оправдаваш и да изпадаш в спор кой-къде - какво направил. Въпросните отворковци да си намерят правилния човек, който да ги изслуша и да им реши проблема Wink

# 77
  • Мнения: 4 380
Откакто напуснах България подобни случки не са ми се случвали, но там, най-редовно. newsm78
Да се чудиш просто откъде толкова простотия и толкова агресия.

Няма ред просто. Така виждам аз нещата. Ако касиерката си беше на място би опитала да предотврати конфликта, ако не става, би викнала охрана да се занимава с идиотите.

Принципно, лентите се цапат много от разни продукти и касиерките би трябвало да имат препарат за почистване. Като са толкова гнусливи, още при споменаването би трябвало да забърше и да не се прави това въобще на въпрос. newsm78

# 78
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Че няма ред и закони е едно на ръка, другото е някакво отвратително кастово разделение изградено на криви ценности, на първо място кой колко пари и имоти има или се предполага че има, с какви парцалки и от кой магазин е увит, кои са му познатите и т.н. В бг помня че и на едно кафе не можех да ида без да бъда премерена и претеглена като се започне от сервитьорката и се мине през кибичещите наколколо и естествено местните величия които по земята не стъпват вече, само мятат белтъци, ако заслужиш  Rolling Eyes.
Проблема на бг е че всеки още може да се пробва докъде ще стигне по пътя на естествения подбор. И че всеки е в стрес, потенциална жертва върху която тези дето са тръгнали "нагоре" могат да стъпят във всеки един момент.
Ще ти кажа каква е разликата в реакциите между мен и теб. Първо аз не бих ги и погледнала, луди някакви, не искали да си слагат маслините, ок. Детето било изцапало лентата, това е някакъв абсурд. Щях да си замина и да забравя веднага. Ти първо се засягаш, после тръгваш да се обясняваш с непознати луди  Shocked и се опитваш да им насадиш добродетели ... Опитваш се да си обясниш защо ти и детето ти са ги предизвикали, признаваш някаква вина. Не! Забрави го това, не те интересува какви са те, богати, бедни, президенти, азис и жена му Simple Smile, извънземни, те просто не могат да ти стъпват в аурата, така да се каже  Laughing ... Инкредибъл уоман с невидим щит и това е.
Тук това не може да ми се случи, не съм срещала такива хора а и да има, старателно избягвам чапръшъци  Grinning. Проблема е в главата ти. Разбери че това са спортисти с гладни за кислород и въглехидрати мозъци които са си го изкарали на разговорчива госпожа. Нищо не знаеш за тях, може и да имат деца и да им забърсват насраните пети с един парцал, отде да знаят че твоето го къпеш все с Бюбхен  Laughing?
Пази си нервите момиче, никой няма да ти ги върне  Crossing Arms ...

# 79
  • Мнения: 617
Що за простотия неразбирам. Хората май са си търсили на кой да си изкарат гнева за нещо друго. Може би не им върви секса та са изпънати кат струна.

# 80
Четейки първоначалния постинг на авторката на темата си мислих, що за простаци са тези хора. Какви злодеи!
Като прочетох последните й думи:

За първи път ми се случи...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...Какво мислите вие?
Си дадох сметка, че самата тя не е кой знае колко по-различна, само че изявата на простотията е в друга форма.

# 81
  • Мнения: 48
 Zori_P - Wink

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 15:51 от ikol

# 82
  • София
  • Мнения: 1 877
Четейки първоначалния постинг на авторката на темата си мислих, що за простаци са тези хора. Какви злодеи!
Като прочетох последните й думи:

За първи път ми се случи...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...Какво мислите вие?
Си дадох сметка, че самата тя не е кой знае колко по-различна, само че изявата на простотията е в друга форма.


Хайде стига!!! Какви са тези крайни изказвания. Аз също не мога да си представя една МАЙКА да реагира така в тази ситуация, защото малко или много винаги ще отъждествява своите деца с чуждите.
Но това по никакъв начин не означава, че семействата, които нямат деца (като група) са лоши или озлобени, или подобно #Crazy. И съм убедена, че никой не е искал никого да обиди съзнателно. Разбирам, че има хора прекалено чувствителни на тази тема, но има и такива, които винаги се хващат за отделни думи и винаги търсят повод за конфликт...

# 83
  • Мнения: 2 641
хе хе това даже ми се вижда смешно в магазина...ама ако наистина се замисля има бая родители дето не се съобразяват с нищо и децата им правят каквото и където поискат, блъскат другите деца и възрастни, абе много са невъзпитани а на родителите им това като че ли им харесва  newsm78 да не говорим колко майки непрекъснато водят заразно болните си деца къде ли, без да им пука че не всеки е длъжен да поема бацилите на децата им. може на тези хора в магазина това да им е дошло в повече, макар че лично аз изобщо не бих обърнала внимание на това с краката на бебето и лентата. за мен причината за реакцията им е че им е дошло в повече. според мен родителите трябва доста да се съобразяват когато си водят децата някъде на обществено място и възрастта на децата не е причина за извинения - за това са родителите да тичат и ги контролират непрекъснато. а пък в къщи кой както иска  Peace

# 84
  • Мнения: 48

Използвам няколко универсални реплики. Ако някой иска да ми чете конско, му казвам, че нямам намерение да се занимавам с него - да се обърне към съответния персонал. Ако някой ми се пени, че не съм паркирала правилно или нещо от рода, му казвам да се обади в полицията, ако наистина съм в нарушение, ще си понеса последсвията. Хората обичат "да скачат" на видимо по-отстъпчивите от тях. Единствено трябва да ги изненадаш с готов и точен отговор. Решиш ли да им слизаш на нивото,нямаш почти никакъв шанс за успех. Затова и преди ти писах, че няма смисъл да се оправдаваш и да изпадаш в спор кой-къде - какво направил. Въпросните отворковци да си намерят правилния човек, който да ги изслуша и да им реши проблема Wink
...това ми хареса като вариант... Grinning

# 85
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Само искам да уточня нещо - хората които НЕ могат да имат деца НЕ са злобни и тъпи.............., а напротив ужасно много обичат децата, дори да не са техни!

# 86
  • Мнения: 1 216
Това са хора, които са последна дупка на кавала и са жертви на същото това отношение, което са показали спрямо теб. Щяха да са достойни за съжаление, но по- скоро имат нужда от урок, защото такова поведение неминуемо вгорчава деня и никой не е длъжен да търпи обиди. За жалост полицията надали би реагирала. С такива няма смисъл да говориш, дори да ги поглеждаш.

Миналата година един гооолям отворко се опита да направи луда продавачката в един магазин във Варна/ Блага Благоева/. То не бяха обиди, то не беше нахалство. Приятелката му едва ли не горда с неговото поведение и сигурна радостна, че този път комплексите не са насочени към нея. Момичето беше болно, зор говореше и все пак запази самообладание. На другия ден го гледам този баровец, мъж на около 40, да продава сладолед Дарко на топки на пазар Чаталджа, цяло лято там дремаха. Тогава ми стана ясно защо пращаше продавачката да продава домати на пазара и защо нищо не хареса приятелката му, по- скоро той ''не одобри''.   Joy

# 87
  • Мнения: 1 216
В Канада не мисля, че е възможна подобна случка. Ако има такива чистофайници, те пазаруват от магазини за екологично чисти храни и не ходят по големите вериги.
А ако все пак се случи, охраната на секундата ще се намеси и полицията ще дохвърчи.


Какви чистофайници, какви екологочни храни? Това не са хора със стандарт и доволни от живота, те не биха са държали така. Всички претенции са оправдани, дори и за бебешкото краче, но възпитаният човек знае как да направи забележка и как да изисква най- доброто. А на тези трябва в копанки да им се насипва, защото са се държали като говеда.

Тук един каза на бебето ми '' shut up''  в пощата, чаках на опашка, а малката заплака и пощаджията индиец с една огромна чалма го помоли да напусне с тих тон. А не беше напуснал, а беше извикал ченгетата да го закопчеят.

# 88
  • Мнения: 843
     Прочетох това... и  го показах и на съпруга ми. Аз се вцепених, представям си на вас какво ви е било. Поговорихме.
    При такива ситуации обаче,   аз бих  намерила свидетели, запис от камери, касиерка и ще ги съдя.   Няма значение дали ще спечеля , но ще  накарам нервните им задници да се разкарат няколко пъти до съда. Вместо тренировки, де.
     Лошото е , че и аз като теб ще опитам с добро...  и от шаш   няма да се сетя да попитам за имена.. и прочие.
       Понякога на такива е достатъчно  да ги попиташ за името  и  да попиташ на глас за свидетели.  После и за охраната. Те са ви заплашили на глас,!!
   И другата щуротия... за чистотата.. взимала съсм стек минерална вода от ПОДА на магазина... после, той отива на тази лента...  И ще сравни  някой  това с чистотата на детски непроходили крачета.., които най -много да са нацелувани.
 Самите производители, ако спазват хигиена тя е ДО опаковката.    Сле това се мятка по складове и камиони..
 идиоти.

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 23:42 от Найка

# 89
  • Мнения: 6 039
това направо ме разби Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
нямам думи Close

аз съм ужасно гнуслива, не познавам по-гнуслив човек от мен, но мога да целуна всяко босо бебешко краче без да се замисля

болни мозъци Twisted Evil
бутилките с олио и кола например са 1000 00000 пъти по мръсни от една сладка бебешка петичка
ИЗроди!!!

# 90
  • Мнения: 690
За съжаление, има такива хора. Лично аз, не бих ги погледнала, под нивото са ми, най-малкото, ще се извинявам или оправдавам ooooh!

# 91
  • Мнения: 2 401
Това са хора, които са последна дупка на кавала и са жертви на същото това отношение, което са показали спрямо теб. Щяха да са достойни за съжаление, но по- скоро имат нужда от урок, защото такова поведение неминуемо вгорчава деня и никой не е длъжен да търпи обиди. За жалост полицията надали би реагирала. С такива няма смисъл да говориш, дори да ги поглеждаш.

Миналата година един гооолям отворко се опита да направи луда продавачката в един магазин във Варна/ Блага Благоева/. То не бяха обиди, то не беше нахалство. Приятелката му едва ли не горда с неговото поведение и сигурна радостна, че този път комплексите не са насочени към нея. Момичето беше болно, зор говореше и все пак запази самообладание. На другия ден го гледам този баровец, мъж на около 40, да продава сладолед Дарко на топки на пазар Чаталджа, цяло лято там дремаха. Тогава ми стана ясно защо пращаше продавачката да продава домати на пазара и защо нищо не хареса приятелката му, по- скоро той ''не одобри''.   Joy


Това между другото е самата истина.  Отношението на човека  към околните е точно такова, каквото той получава от тях.

# 92
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
първата тема, в която не забелязвам да има и друга камбанария Laughing Laughing
оле!

# 93
  • Мнения: 9 865
Интересно какво ще направят въпросните господа, ако на лентата има петна от разтечено пилешко (понякога тарелките плуват по щандовете), разсипана сол/захар от спукани пакети или чифт пробвани джапанки (защото и това се продва във веригите)? Сигурно ще нокаутират касиерката, все пак тя е длъжна да позабърсва.
Тези ленти са толкова мръсни, че се чудя как си допряла чистото бебшко краче... Mr. Green
Моята реакция в случая щеше да е усмихнато и любезно "Извинете!", да ги видя тогава как ще се озъбят.

# 94
  • Мнения: 263
Хе хе! В подобни случаи в мен изниква един кадър от филмчето "Книга за джунглата", където една маймуна много красноречиво въртейки очи казва "Луууууууда работа"!  Joy
На хората нещо започва да им хлопа от време на време май и откачат тотално! Леле, дано и аз някой ден не се превърна в някоя ненормална "лелка"!
Не си го слагай на сърце! По-скоро са за съжаление подобни хора! Ами представяш ли си в какъв ад са превърнали живота си: все намират някаква причина да се недоволни, гневни и да се чувстват зле! Няма да правиш като тях и да им се връзваш я! Още повече, че едва ли ще ги видиш отново!

# 95
  • Мнения: 17 407
първата тема, в която не забелязвам да има и друга камбанария Laughing Laughing
оле!

Тъкмо щях да пиша, че ми е интересно каква е тяхната версия и видях поста ти. Е, не се стърпях- написах го Mr. Green

# 96
  • Мнения: 48
Няма друга камбанария, защото няма много хора сред нас, които ще реагират така, може би  Laughing, та за това не са си построили камбанария  Wink ...след много размисъл, заключавам аз  Thinking .
Но,  Naughty ако има да се обадят  Laughing.

# 97
  • Мнения: 90
 Аз от малка определям хората с отношението им към децата, не може добър човек да не обича деца, каквото и да му се е случило в този живот. Така че такива типове за мен са ненормални. Няма нищо по-сладко от едни боси бебешки крачета. Така че няма какво да го мислите този случай, попаднали сте на идиоти.

# 98
  • София
  • Мнения: 221
Пазарувахме в голям магазин за хранителни стоки. Бяхме с двете деца. Когато плащахме на касата, малката ми дъщеря беше в ръцете ми, защото мрънкаше и не исках да вдига шум в магазина. По време на целия пазар детето стоеше кротко в количката за пазар, седнало в столчето си за кола- така пазаруваме. На касата мъжът ми вадеше покупките от количката, аз му помагах, а голямата ни дъщеря прибираше маркираните покупки обратно в количката. Дотук всичко- ОК, но вадейки покупки от количката аз волно или неволно- не мога да определя на този етап- подпрях босите крачета на бебето, на лентата на касата, тази на която се поставят покупките.
Платихме и прибирахме последните покупки в количката. Двамата зад нас- мъж и жена, на висок глас казаха на касиерката, че не желаят да поставят кутията с маслини на лентата, защото тая /аз/ сложи краката на детето си върху лентата. Последваха реплики от рода на това, че те много държат на хигиената и т.н. Касиерката мълчеше... Аз не вдявах точно какво ми разправят тия хора, мъжът ми съвсем, защото той в улисията изобщо не беше обърнал внимамие, какво съм направила точно.
След като излезох от ступора си, аз само казах на жената, да не се безпокои толкова, защото мястото, където босите крачета, на непроходилото още бебе са докоснали лентата за покупки, се намира точно отдолу под нейните покупки, т.е. нейните покупки попадат на друга част от лентата.
В това беше лирическата ми вина, че се обадих. Ония двамата избесняха,  Twisted Evil, заплашиха ни с бой, мъжът ми се намеси, опита се да тушира, но онези- не! Прости сме били, аз съм била буля  Laughing , нарекоха ме къдъна  Joy, аз бях с потник и пола, доста необичайно за къдъна, руса съм със сини очи и приличам на чехкиня, доста ме бъркат хората, но не и с къдъна.
Това, което ме потресе  Shocked беше начина, по който реагираха тези хора. Не се оправдавам, че съм постъпила правилно, като съм опряла крачетата на бебето ми в лентата, където на практика се поставя храната. Ако ми бяха направили забележка, щах да се засрамя и изчервя. Но сега съм изумена, объркана и не  знам къде се намирам. Те ни заплашиха с бой, бяха агресивни и зли. Щяли да ни попилеят, на пихтия да ни направят, тя не била тренирала днес и щяла да ни накъса.
Абе, луда работа... Мъжът ми отиде да оставя количката и се опита да говори с тях... същото... Голямата се разплака, ние се стъписахме и още сме стъписани... Какво беше това? Случи се днес, в голям магазин в голям град... За първи път ми се случи...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...
Какво мислите вие?
А в дира в / проблемно забременяване / една "дама" се дразнеше от децата по плажа.

# 99
  • Мнения: 2 022
Ама и ти как ще сложиш босите крачета на тая мръсна лента - като знам как лепнат и не ги забърсват изобщо и какви ли не боклуци търкаляни по земята и складове минават през нея. Wink Точно обратното ме потресе мен Simple Smile Не им обръщай внимание. Относно репликата обаче, че сигурно нямат деца, затова са такива - ще предполпжа, че не познаваш проблема и ще ти простя. Но това ти твърдение е недопустимо! Надявам се да го преосмислиш Нека не поставяме етикети на проблеми, които не познаваме.

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 23:49 от Cygnus

# 100
  • Мнения: 3 537
Луди хора, нали все пак храната е опакована.
На мен пък често ми се случва да сложа детето ми да седне до мен на лентата докато плащам, нямала съм проблеми, ама само да смее някои, ше му таковам и таковата,смотльовци Shocked

# 101
  • Мнения: 48
Ей, изядохте ме за тази реплика!  ooooh!
Само ще вметна, без да се обяснявам, че проблемът да искаш да имаш дете, а да не можеш, не ми е чужд, даже напротив...
Не съм искала да обидя никого, а само да потърся причините за поведението на едни хора, които не познавам, прововокирано от босите крачета на моето дълго чакано след първото ми детенце бебе.
Не съм се обидила от това, че те се погнусиха от крачетата, а от това че тези крачета отключиха злобата им! Независимо, че в този магазин крачетата, на което и да било бебе,  едва ли са най-гнусното нещо! Можех да променя последните редове на началния си постинг, но не го направих, защото аз изказах едни свои мисли пред вас- виртуални непознати читатели, а не думи казани в очите дори на тези хора. Това, заради което започнах темата обаче, не са техните мисли / напр. - как може тая мърла, да слага краката на недоносчето си върху лентата /, а техните действия.
Ако ще ме съдите- ок, но не за това, което съм си помислила и споделила с вас, а за това, което съм направила. Така, че...

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 00:46 от ikol

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 3 741
първата тема, в която не забелязвам да има и друга камбанария Laughing Laughing
оле!

Има, имааааа. Само че не всички са склонни да влизат в конфликти за нещо, което де факто не са видели с очите си. Все пак тук изчитаме преразказа на едната страна от екшъна. Относно това кой, къде, на кого, какво казал ще си остане неизвестно за нас.

# 103
  • Мнения: 1 172
Луди хора, нали все пак храната е опакована.
На мен пък често ми се случва да сложа детето ми да седне до мен на лентата докато плащам, нямала съм проблеми, ама само да смее някои, ше му таковам и таковата,смотльовци Shocked
Смотльовци са не защото имат претенции - всеки си има разбирания и никой няма право да го съди.  Както ако идеш във форума Нашия дом, ще видиш колко различни са мненията на потребителките за хигиена, чистота, уют. Това, че са различни, не ги прави повече или по-малко лоши. В случая възмутително е държанието на тези хора - начина, по който са представили претенциите си. Поне това е моето мнение. И не виждам смисъл от всички обяснения кое колко било мръсно. Това няма значение. В случая значение има само поведението им.

# 104
  • Мнения: 1 640
Звучи ми невероятно,май не е трябвало да хабите нерви и усилия да се обяснявате пред тези озлобени и нещастни хора.За мен са такива,защото всеки нормален човек би се умилил от едно малко бебешко краче,а не да вдига скандали и да налита на бой.И нима всеки ден постоянно някъде ,в някой магазин не падат стоки на земята и после ги качват по рафтовете и лентите?!

# 105
  • Мнения: 3 500
Абе тия хора не са добре.Не мога да повярвам, че има такива хора. Не бих била подготвена за това. Хич не се връзвай, тегли им една... Ай сиктир.

# 106
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Лелееее,

Каквато съм нервна и аз, сигурно щеше да има бой, ако бях на твое място. Че и мъжа ми да е до мен да пази децата, докат се бия.

Ама тия или не са си взели дозата за деня, или са прекалили нещо с хапчетата.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 877
...мъжа ми да е до мен да пази децата, докат се бия.

Хахахаха hahaha Joy hahaha
Много, ама много ме развесели!

# 108
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз пък докато четох си мислех, че проблема ще е, че си сложила крачетата на тая мръсна лента, а то какво се оказа  #Crazy
Тия хора акъл имат ли - каква е тая агресия, че и пред децата се развикали! И аз сигурно щях да се сащисам като теб.

# 109
  • Мнения: 21
Такива хора не заслужават да разберат колко сладки са бебешките крачета! Обожавам да целувам малките крачета на децата си! За мен няма нищо по- чисто и хубаво от едно бебе!

# 110
  • Мнения: 9 865
Такива хора не заслужават да разберат колко сладки са бебешките крачета! Обожавам да целувам малките крачета на децата си! За мен няма нищо по- чисто и хубаво от едно бебе!
За теб да, но за тях, може би не. Изобщо, не мултиплицирайте тяхната идиотия в себе си.
Те така го искат - така го правят, но обобщенията "не заслужават", "няма нищо по", това е в повече, според мен.
Днес чаках 15 мин. на касата в супермаркета, защото двойка (млада) си купуваха шнолки, на които няма баркод. Вместо тлъстата касиерка да отиде да вземе опаковката и да маркира стоката, младежът от двойката три пъти се връща да търси читава опаковка на подобна шнола.
Бях с дете, което се изнерви да стои право (и гладно), но се усмихвах и дори пусках майтапи, защото хората се бяха притеснили. Трябваше да ги застрелям направо, начело с касиерката.

# 111
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
А ти какво имаш против тлъстите  Crossing Arms Twisted Evil Laughing ? Това знаеш ли че не е личен избор понякога  Mr. Green ...
( кой каза : уволнениееее Laughing )

# 112
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
А ти какво имаш против тлъстите  Crossing Arms Twisted Evil Laughing ? Това знаеш ли че не е личен избор понякога  Mr. Green ...
( кой каза : уволнениееее Laughing )


newsm10

# 113
  • Мнения: 5 278
Да се радват,че не са попаднали на мъжа ми,защото ще трябваше аз да тях да спасявам.

# 114
  • Мнения: 9 865
Нищо против тлъстите нямам, ама като е сложена там да се размърда малко, седи като тиква и се хили.

# 115
  • BG
  • Мнения: 793
Цитат
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.



Цитат
...това простотия ли е, агресия, комплекси, или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...

Вярно, много злоба има във хората, много агресия. Причините може да са различни,но ние няма как да знаем  newsm78
И незнам защо вие решихте, че те се ядосват на бебето защото не могат да имат деца  #Crazy
Вие сигурно имате, нали??? Ами да, как иначе щяхте да напишете подобно нещо!!!
Един човек, който дава всичко от себе си за да стане родител, но съдбата е решила друго,  може да бъде много по- мил с вашите деца дори от и от вас.  Уверявам ви!!!

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 12:13 от rozaly

# 116
  • Мнения: 547
И защо решихте,че понеже не могат да имат деца затова са озлобени.Познавате ли двойки с такива проблеми.Замисляли ли сте се изобщо що е това безплодие и борбата с него.Аз съм бременна след проблемно забременяване и познавам много момичета с такъв проблем.Това са най-милите,отзивчиви и грижовни хора.Изстрадали,изтерзани,изтощени,но в никакъв случай озлобени и агресивни.След като с лека ръка решихте,че грубостта е предизвикана от репродуктивни проблеми вие с нищо не сте по-добри.Защото по този начин обиждате над 270 000 български двойки,които минават през ада,за да се радват на това щастие,което при вас е дошло като дар.

Искам да се обърна и към авторката на темата.Това,че си чакала второто си дете дълго не означава че си наясно с проблема да искаш дете и да нямаш.Ако беше наясно никога нямаше да си позволиш подобна реплика.Има много жени които се борят за второ дете,наравно с тези които нямат нито едно и никоя от тях няма дори да си помисли това,което за теб е някакво "логично" обяснение на случката.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 13:45 от Dji-djo

# 117
  • Мнения: 939
Ей ме на! Тук съм! Шъ съ бием ли?  fight fight Щот аз съм без деца и съм много злобна лелка. А да не говорим колко съм страшна!  Angry

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И защо решихте,че понеже не могат да имат деца затова са озлобени.Познавате ли двойки с такива проблеми.Замисляли ли сте се изобщо що е това безплодие и борбата с него.Аз съм бременна след проблемно забременяване и познавам много момичета с такъв проблем.Това са най-милите,отзивчиви и грижовни хора.Изстрадали,изтерзани,изтощени,но в никакъв случай озлобени и агресивни.След като с лека ръка решихте,че грубостта е предизвикана от репродуктивни проблеми вие с нищо не сте по-добри.Защото по този начин обиждате над 270 000 български двойки,които минават през ада,за да се радват на това щастие,което при вас е дошло като дар.


Просто не знам какво да добавя.Въпреки,че нямам все още деца,в никакъв случай не съм озлобена и обожавам всички деца.Така е, откакто се помня!Не мога да повярвам,че майка на две деца е направила такъв коментар.По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните",дето нямаме деца!

# 119
  • Мнения: 804
Просто не знам какво да добавя.Въпреки,че нямам все още деца,в никакъв случай не съм озлобена и обожавам всички деца.Така е, откакто се помня!Не мога да повярвам,че майка на две деца е направила такъв коментар.По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!
Темата се измести в твърде лоша посока. Никой не е искал умишлено да обиди жените, които искат, но не могат да имат деца. Всеки нормален човек и всяка майка им съчувства и е съпричастен с техния проблем. Има доста теми по този въпрос и именно в този форум те срещат съпричастност и добро отношение. Твоята реплика обаче /подчертаното/ някак не прави добро впечатление. Моят съвет е да не намесвайте децата в тъпи спорове пък били те и с "не дай Боже" украсени.

# 120
  • Мнения: 4 324
Щях да пиша и цитирам надълго и нашироко, но се отказах ...... Последните няколко постинга преди мен казват всичко оновак което мисля. Чак настръхнах и очите вече са ми пълни със сълзи. Напълно непознат хора, бяха квалифицирани качто злобни, за това че нямат деца.........  Представям си как бивам одумвана и оклюкарстван, че все още нямам деца............

ikol  - за една жена която няма бебенце, но пък от цялото си сърце го иска, босите бебешки краченца са невероятно сладка гледка!

Семейство което няма деца, но пък иска (това е важно уточнение) никога не би направило на проблем, босите краченца върху лентата! Такова семейство ще погледне с умиление и ще поиска тяхното дете да е на лентата, в очите на такова семейство можеш да видиш влажни очи от гледката на детенцето ти, но такова семейство не би могло да реагира така. Семействата които не могат да имат деца, обичат децата!

# 121
  • Мнения: 804
Верити, мила, не се натоварвай с такива неща. Понякога хората прибързват с мнения и  цитират клишета /а тъкива у нас има достатъчно и за стари моми, и за баби, и за свекърви, и за жени, които нямат щастието да станат майки/. Тя простотията по хората ходи. Понякога обаче реплики като тази " По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!" наливат вода в мелницата на тези, които са си позволили да обяснят просташката реакция на грубияните от магазина с липса на деца.

# 122
Ай стига, бе. Голяма драма била станала в голям магазин, че и в голям град, въх чудо голямо #Crazy Ikol като толкова много се чудиш какви аджеба са тез "мили хора" що не ги пита още на касата, ами сега занимаваш цял форум с глупости, че чак и на философия те избива. А не си ли забелязала примерно освен възрастните и децата колко са агресивни, как крещят в градския транспорт и се държат просташки??? Аре да не се правим на ощипани госпожици, все едно живеем в идеален свят и видиш ли точно тез два индивида са му нарушили целостта!

# 123
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Нещо май криво разбирате репликата "без деца". Тя не е насочена към тези, които искат, но нямат защото не могат,
а към тези които могат, но нямат защото не искат. Защо си мислите, че всички, които нямат деца безумно искат да имат. Това не е вярно и егоизмът и злобата на такива хора спрямо детските прояви наистина могат да бъдат ненадминати.

И от друга страна ми се струва нормално хората, които все още не желаят да имат деца, да не бъдат толерантни към детски приключения около себе си.
Но изместихме темата - специално за хората от случката си казах мнението и то със сигурност няма общо с това дали имат или нямат деца.

# 124
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Това не е вярно. Поне на десет места в темата пише, че това сигурно са хора, които не могат да имат деца, включително и в постинга на самата авторка.
Аз самата попитах една потребителка дали прави разлика между хора, които не иска да имат деца и такива, които не могат да имат деца.
Отговорне получих.
И защо темата да не се измества. Явно има хора, които искат да изкажат мнение по някакъв аспект от нея.

# 125
  • Мнения: 4 324
Нещо май криво разбирате репликата "без деца". Тя не е насочена към тези, които искат, но нямат защото не могат,
а към тези които могат, но нямат защото не искат. Защо си мислите, че всички, които нямат деца безумно искат да имат. Това не е вярно и егоизмът и злобата на такива хора спрямо детските прояви наистина могат да бъдат ненадминати.

Аха има разлика и то голяма естественно Wink
Ама я пак погледни "без деца" в какъв смиъл е употребено Simple Smile

Цитат на: ikol
или тези хора просто нямат и не могат да имат деца... та са такива...

Цитат на: -
това направо ме разби - сигурно наистина не могат да имат деца и са озлобени от живота и децата ги дразнят - горките


Цитат на: cathie
Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
 

Това е от мен по темта поне за сега Simple Smile Научих хубава новина и съм щастлива Simple Smile

А подобни изказвания няма да спрат, дори и роман да напиша Simple Smile

# 126
  • Мнения: 2 422
По темата - защо сте се вързали? Като не им харесва, каси бол.  Peace

Мисля, че не могат да имат деца и са озлобени.
Аман от разбирачи.  #Crazy По полечка с обобщенията.  Peace Или можеш да гарантираш, че всички, сдобили се с деца са самото съвършенство? 



АМАН ОТ РАЗБИРАЧИ съвършенството е на друга планета
Тези от магазина ,че са били простаци такива са ама ХАЙДЕ ДА НЕ СЛАГАМЕ БЕЗДЕТНИТЕ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ С ПСИХАРИ ДЕТО СИ НЯМАТ РАБОТА И ГРАМ АКЪЛ В ГЛАВАТА. щот много боли знам, че съм изнервена и на предела на силите си в порбата с природата за бебе ................. не го пожелавам на никой

# 127
  • до морето
  • Мнения: 494
Хайде и аз злобната и бездетна да се разпиша.
Мила ikol и всички вие щастливо обебени госпожи, ще подкрепя мненията на всички момичета, които са писали тук и се борят за дете, защото няма човек, който да не желае да му се случи това. Злобата и агресията е навсякъде около нас и повярвайте срещала съм я и в семейства с деца и без деца. Може би ежедневните ви грижи около изхранването и отглеждането на децата не ви дават възможност да се погледнета отстрани, но повярвайте не винаги това е най-приятната гледка.
А що се отнася до богатството всяко от семействата, които се бори с безплодието плаща изразено в пари минимум по 500-600 лв. на месец за изследвания, процедури, лекаркарства. Нямаме избор трябва да печелим пари и може би на доста хора им се струва, че ние широко около врата.
Спрете и вашата агресия и тогава искайте по-добър свят, защото в настоящия момент от вас и вашето поведение зависи той да бъде такъв днес и в бъдъще.

# 128
  • София
  • Мнения: 329
По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!
Shocked Shocked Shocked
Именно заради такива изказвания на жени, които все още нямат деца са направени и по горните изказвания на някои майки, които съм убедена че нямат за цел да засегнат нито една от вас жени искащи, но все още нямащи деца. За разлика от отговора на Цецинка, които определено цели  да засегне имащите  деца  Naughty

# 129
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Прави сте.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хайде,хайде,значи имащите деца имат право да обиждат.Така излиза."Сития на гладния вяра не хваща".Който не е тръгнал по този път и представа си няма за какво става въпрос, и слава богу няма и да разбере.Не можеш да говориш за хора,които не познаваш,че са злобни,защото нямат деца!Останете си със здраве!

# 131
  • Мнения: 3 376
По полека с квалификациите,защото и ти имаш деца и не се знае дали и те няма някой ден/недай си боже/да се сблъскат с нашите проблеми-на "стерилните", дето нямаме деца!
Shocked Shocked Shocked
Именно заради такива изказвания на жени, които все още нямат деца са направени и по горните изказвания на някои майки, които съм убедена че нямат за цел да засегнат нито една от вас жени искащи, но все още нямащи деца. За разлика от отговора на Цецинка, които определено цели  да засегне имащите  деца  Naughty

Не виждам нищо скандално в изказването на Цецинка. Не е ли самата истина, че като погледнеш нещата от такава гледна точка, и проблемът с бездетността почва да изглежда по различен начин?

# 132
  • Мнения: 1 172
Аз пък мисля, че е време да се заключи темата, щом в последните постинги в нея се обсъжда кой и как има право да обижда. Явно основният въпрос покрай темата отдавна е изчерпан, след като последните 2 страници са обяснения кой кого и как обидил, кой на кого има право да пише еди-какво си.

Горещо пожелавам на всички, които имат проблеми със забременяването, възможно най-скоро да се сбъдне тяхната мечта да станат мами Wink

# 133
  • Мнения: 4 306
Ей, вий пък сега! Защо се хващате за думите? Какво толкова е казала Цецинка?
Може би е искала да ви каже, че никой не е в борба със стерилитета по собствено желание. Случва се на хора. Случи се на мен, на някои около мен, ако се огледате има ги и около вас.
За това е препоръчително да избягвате подобни класификации и обобщения, защото никой не знае в каква позиция ще го постави живота.

# 134
  • Мнения: 804
Хайде,хайде,значи имащите деца имат право да обиждат.Така излиза."Сития на гладния вяра не хваща".Който не е тръгнал по този път и представа си няма за какво става въпрос, и слава богу няма и да разбере.Не можеш да говориш за хора,които не познаваш,че са злобни,защото нямат деца!Останете си със здраве!
Опитах се на предната страница, да ти намекна, че изказвания от този род обикновено звучат заканително и не правят добро впечатление, особено когато става въпрос за млади мами и малки деца, които са точно толкова чувствителни по отношение на децата си, колкото и вие по отношение на своя проблем. Много от пишещите тук мами са изразявали нееднократно съпричастност и разбиране и са ви подкрепяли в други форуми на БГмама. Така че, най-добре е да се прекрати това надприказване, защото неминуемо ще има обидени и с афект се кажат думи с които се цели да се засегне "противника", а не такива, които изразяват мнението на пишещия.

# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
 Peace

# 136
  • Мнения: 268
Не виждам нищо скандално в изказването на Цецинка. Не е ли самата истина, че като погледнеш нещата от такава гледна точка, и проблемът с бездетността почва да изглежда по различен начин?

Гризката, много добре казано! Дано някои хора се замислят.

# 137
  • Мнения: 48
Преди седмица останах без думи, сега отново нямам думи!
Излишно е да се обяснявам повече, ще помоля модераторите да заключат темата, за да не ви занимавам повече със себе си.
 
Ikol като толкова много се чудиш какви аджеба са тез "мили хора" що не ги пита още на касата, ами сега занимаваш цял форум с глупости, че чак и на философия те избива.

# 138
  • Мнения: 48
Благодаря на всички, които писаха в темата ми, най-добронамерено без стремеж да избиват комплексите си тук!
А на онези, които се опитват да ме засегнат, дори заплашвайки ме с бъдещето на децата ми,  #Crazy  още веднъж се извинявам, че не успяха да разберат смисъла от темата. За съжаление думите им са по-грозни от моите.
 
На всички ви желая да се сбъднат мечтите ви!

# 139
  • Мнения: 7 821
По молба на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт